Jump to content
Dogomania

Jadlospis West high land Terrier...


Guest WestieNika

Recommended Posts

Guest WestieNika

Jutro odbieram mojego Westusia, chcialabym mu dawac normalna karme dla psow Pedigre, ale wiem ze niekture osoby gotoja swoim Terrierkom...
Wiec, napiszcie mi jak mozecie co im gotujecie, jakas... lista przepisow czy cos... dzieki :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Odbierasz piesia, a nie wiesz nawet, jak poprawnie pisze się nazwę rasy?!
Wstyd. :roll:
Jeżeli chodzi o suchą karmę, proponowałabym coś z wyższej półki, niż Pedigree... np Royal dla szczeniąt, do kupienia w sklepach zoologicznych.
Westusiom gotuje się też np. mięsko z indyka z ryżem i marchewką wszystko w formie papki...
Pamiętaj, że jest to rasa, którą dotykają alergię, nie polecam karm z dodatkiem kurczaka.
Najlepiej jak zapytasz hodowcy czym do tej pory karmiony był szczeniaczek, a dalej możesz go karmić Royalem lub Hills'em z jagnięciną np...

Link to comment
Share on other sites

Sylwia, ja na początku też karmiłam Lady eukanubą, bo gorąco polecał ją weterynarz... mała ją jadła, ale po suchej karmie ilość kupek zatrważająco rośnie i to zarówno wtedy jak była szczeniakiem, jak i teraz kiedy jest już dorosłą panienką ( ale nie na wydaniu :lol: ). Czytałam, że eukanuba ma za dużo białka i nie jest szczególnie wskazana dla westusiów...
Ale skoro Twojemu białasowi służy, to ok. :cool3:
Pozdrawiam. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście jeżeli hodowca jest dobry to ci mądrze poradzi, a nie jak bebce kazał obciąć westowi uszy :angryy: A tak na temat Foxi jak był mały jadł 3 razy dziennie Purinę z kurczakiem zamoczona w wodzie <aż urosły mu stałe zęby>, ale jak podrósł dostał uczulenia i teraz jje Purinę Dog Chow z jagnięciną. Oczywiście teraz suche bubki.

Na marginesie kup jakąś książkę o westach. Najlepiej Ingi Flamang

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania&Lady']Sylwia, ja na początku też karmiłam Lady eukanubą, bo gorąco polecał ją weterynarz... mała ją jadła, ale po suchej karmie ilość kupek zatrważająco rośnie i to zarówno wtedy jak była szczeniakiem, jak i teraz kiedy jest już dorosłą panienką ( ale nie na wydaniu :lol: ). Czytałam, że eukanuba ma za dużo białka i nie jest szczególnie wskazana dla westusiów...
Ale skoro Twojemu białasowi służy, to ok. :cool3:
Pozdrawiam. :cool3:[/quote]
jak narazie wszystko ok ;) urwis ja strasznie lubi z początku kupki były za ciemne ale teraz juz ok ;)

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie odradzam Pedigree. Ma za duzo składników chemicznych i barwników. Każdy dobry hodowca i weterynarz zdecydowanie odradza karmy typu Pedigree czy Chapi. Po takich karmach można spodziewac się alergii u pieska takiego jak Westie. Osobiście polecam tak jak dziewczyny karmy z wyższej półki takie jak Royal Canin, Eukanuba czy Purina.A poza tym karma przygotowana w domu. Najlepsza dla jest dieta mieszana.

Link to comment
Share on other sites

Cześć
Dziewczyny ja do psiego jadłospisu dodam: gotowaną rybke ( sola ) oczywiście + ryzyk i warzywka. Niewiem jak wasze ale moje westiki przepadają za surowym mięskiem, jak gotuje im np: indyczka to dostają po troszeczku surowizny.. :lol:
Dodatkowym przysmakiem moich białych "popaprańców" jest zwykłe jabłko oraz winogrona

Pozdr for all
Sylwia & white szatany

Link to comment
Share on other sites

Moja nie ruszy surowego mięsa. Ale gotowany kurczak, wątróbka, rybka wędzona, nawet śledz, to bardzo chętnie:) Oczywiście rybky to sporadycznie, głównie dostaje drób. Uwielbia jagody, sama je sobie zrywa latem z krzaczków w lesie. Jabłka tak, ale tylko małe kawałeczki.(co ja z nią mam, wybredna dama...;p)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mój skarbeczek (ma na imię FLIPER ) uwielbia biały serek i w zasadzie jadłby wszystko co by mu zapodano :lol:łącznie z piciem herbaty :)Właśnie jutro mam zamiar ugotować mu ryżyk z wołowinką na bulionku i warzywami.Jeśli chodzi o karmę , dostaje ROYAL CANION narazie dla szczeniaczków, bo dopiero ma moje słoneczko 8 tygodni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

co sądzicie o karmie Eukanuba - dla Westów? Kierowana do dużych psiaków? Jest sens trzymać psiaka na samej suchej karmie? i po czym można poznać, że piesio jest uczulony? mój Fero ma dopiero niespełna 4 miesiące i karmię go Eukanubą dla małych psiaków czasem mieszam z serduszkami bądź kurczaczkiem plus witaminy PUPPY - weterynarz polecił.

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tak - jeśli pies nie jest uczulony na kurczaka - proszę bardzo. Ale jest wiele innych lepszych karm więc po co?
Wg mnie te karmy dla poszczególnych ras są mocno przereklamowane - jeden wielki marketing a tak naprawdę różnią się minimalnie..

Link to comment
Share on other sites

Jak Foxi był mały dawałam mu purinę dog chow z jagnięciną i ryżem dla szczeniaków, potem od roku do 2 lat jadł royal canin sensible, a teraz dostaje mastery sensible / z gęsi/. Jeśli pies nie jest uczulony na kurczaka to może jeść, większość osób poleca royal canin sensible, ale to zależy jaki pies, bo nie wszystkim westom akurat ta karma pasuje.
Mój jak jadł kurczaka to się drapał, więc zminiłam mu karmę, ale w większości karm jest mączka z drobiu czy kurczaka /nie wiem jak to się dokładnie nazywa/, Foxi dostał ropnych pryszczy przy nosie, wet powiedział, że uczuleniowe to zmieniłam z royala na mastery z gęsi /tam nie ma nic z kurczaka, nawet mączki/, ale pryszcz wyskoczył nowy, poszłam znowu do weta i on mi teraz mówi, że to jednak nie uczuleniowe... I nie wiem od czego, ale karma fajna i Fusisław je z apetytem.

Link to comment
Share on other sites

Ja wychodzę z zalożenia, ze lepiej losu nie kusić i wogóle nie daje moim psom kurczaka:evil_lol:

[quote name='Bzikowa']
Wg mnie te karmy dla poszczególnych ras są mocno przereklamowane - jeden wielki marketing a tak naprawdę różnią się minimalnie..[/quote]

Masz racje:oops:
najpierw pojawił się royal canin sensible, a niedawno zauważyłam reklamę royala specjalnie dla westów;) To samo z Eukanuba - wyszły karmy dla poszczególnych ras... Za trochę wyjdą karmy z każdej firmy dla każdej rasy...:megagrin:

Ja aktualnie karmie Pro Planem, na zmianę łosoś albo jagnięcina

Link to comment
Share on other sites

a mój puriny dla dorosłych nie chciał jeść, za duże i za twarde bubki... Royala jeszcze w Polsce nie ma, więc nie wiem po co reklamują... będą w czerwcu jakoś, bo pytałam o próbki. Z biomila sensitive też jeszcze czekam na próbki. Foxi cos niechętnie teraz je tego mastera samego, jeszcze z royalem jadł, a royal do mieszania już się skończył..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zamówiłam karmę Royal Canin dla westie. Ciekawe czy Foxi będzie ją jadł? W karusku jest promocja-pół kilograma+ pół kilograma gratis. Czyli kilogram za 20zł. To tyle co ja płacę za kilogram royala sensible na wagę, więc chyba się opłaca. Gorzej jak promocja się skończy to za 0,5kg- 20zł. :roll:
A dodatkowo zamówiłam kabanosy z Vitakrafta :)

Link to comment
Share on other sites

Hehe, a nie wiesz czy skład ten sam? Mączka z drobiu czy kurczaka? Ja jak już kiedyś pisałam nie mieli próbek, z biomila czekam do dzisiaj na próbki :angryy:, a tego mastery z gęsi dalej mieszam z royalem, bo szkoda wyrzucić, a samego Foxi nie chce jeść. Zobaczymy jak mu podpasuje ten royal dla westów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...