Jump to content
Dogomania

Szczeniak linieje czy też nie?


Malwa774

Recommended Posts

W internecie - na jakimś forum przeczytałam, że szczeniaki w wieku 2-3 miesięcy nie linieją [nie wiem czy to prawda, czy nie?] i spotkałam tekst opisujący pewną 2 miesięczną suczke kundelka do oddania, o której było napisane, iż również jest ''nieliniejąca'', ale jak poczytałam kilka tematów na forum, to wszyscy twierdzą, że nie można określić u szczeniaka, czy będzie miał podszerstek czy też nie (co z tym idzie, nie wiadomo czy będzie linieć czy nie) – chyba, ze jest po czystych rasowo rodzicach [a ta suczka [U]nie[/U] jest]. Więc teraz nie rozumiem?

Link to comment
Share on other sites

Kto takie pierdoły wymyślił... Dalmatyńczyki mają podszerstek? Raczej nie. A moja od ośmiu lat linieje dosłownie bez przerwy. Wolę już zmienianie futra na dorosłe przez niufka, bo jego włosy zbijają się w kępki, codziennie trochę z niego wyczesuję, czasem zdejmę z kanapki i jest ok, a dalmatynę można czesać, czesać, skubać, a ona i tak będzie się sypać. Nie linieją rasy typu: grzywacz, sznaucer, west, york, wszystkie łyse.. Rasy, które mają włos albo w ogóle go nie mają. Nie da się określić "ten będzie liniał, a ten nie" w przypadku kundla, a podszerstek naprawdę nie ma tu znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Praktycznie każdy pies mający sierść linieje, tylko w różnym stopniu, co zależy od rodzaju okrywy, sposobu żywienia itd. Nie linieją jedynie psy z włosem, jak napisała bobroska. - ale pewność można mieć tylko co do psów z rodowodem. Szczeniaki też linieją, miałam kilka na tymczasie,w wieku od 3-4 tygodni do pół roku - każdy liniał w większym albo mniejszym stopniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...