Jump to content
Dogomania

Galeria TEODORA - Buldoga Francuskiego :)


Mada&Teodor

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Misia,to grubas.Waży 13 kilo :oops:.A zgrabnie wygląda z wagą 12 kilo ;).Niby kilo...ale u takich małych piesków,to duza różnica ;).Sotek wazył jak go kupiłam w wieku 10 miesięcy 4 kilo teraz wazy 5 kilo ma 2 lata i 2 miesiące i ledwo mieści się w umywalce.Bo jak ja sie maluję on tam włazi i podgląda ;).
[URL]http://i18.tinypic.com/2r24ufq.jpg[/URL][URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BIMG%5Dhttp://i18.tinypic.com/2r24ufq.jpg%5B/IMG%5D"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_ga.isk']Wpadam na szybko sie pozegnac :P Mam nadzieje ze po powrocie zastaneee duzo fotek :D A jeszcze do wagi... 9 kg... slodko :D Moj potworek wazy juz 26 ^^ o ile nie przytyla w ciagu tego tygodnia :]
Pooozdrawiam :)[/quote]

[B]a_ga.isk[/B], szczęsliwej podróży i udanego wyjazdu życze. Baw się dobrze :)

[quote name='misiaczek']Tak pisze we wzorcu.Niestety,ja ze zbyt wieloma buldożkami na żywca nie miałam do czynienia (u nas mało popularna rasa) ale te,które widziałam na wystawach raczej do tej górnej granicy wagi się skłaniają.Takiego 8-11 kilowego jeszcze nie widziałam.[/quote]

[B]misiaczku[/B], ja widziałam sporo BF i też mam wrażenie, ze rzadko kiedy mieszczą się one w tym przedziale :)
I pewnie gdyby na wystawach było obowiązkowe ważenie BF to część by odpadła z powodu "nadwagi" :)
U mnie na osiedlu jest taki olbrzymi bulwik waży chyba z 18 kg (jak nie więcej), taki potężny tylko jest jakoś dziwnie wysoki :)

Link to comment
Share on other sites

U mnie na osiedlu też mieszka buldożka.Ze 16 kilo wazy a wcale gruba nie jest.Jest wysoka i długa.Wprawdzie nie ma rodowodu i może odbiegać od wzorca,ale jest naprawdę śliczna i charakterek to ona ma ;).Nie lubią się z moją Misią.Za to Sotek jest w niej zakochany po uszy.Jak ma cieczkę i przechodzimy koło jej bloku,śpiewa takie serenady,że uszy więdną.Ale bez cieczki też ją kocha ;).

A z ważeniem buldożków na wystawach to prawda.Jak we wrześniu była wystawa w ZG,spała u mnie dziewczyna z dogomanii ze swoim gryfonikiem i jak zobaczyła Misię,powiedziała,że nie spodziewała się,że ona taka malutka,bo jak na wystawach widziała inne bulwy,to wydawały jej się o wiele większe :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

O to z Sotusia to niezły amancik jest. W domu ma Misie a do innych startuje :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Grunt, żeby buldoga nie utuczyć i żeby przez to nie miał kłopotów zdrowotnych, bo wiadomo, że to rasa dość specyficzna.
A jeśli waży 2 czy 3 kg więcej niż we wzorcu to przeciez od tego świat się nie zawali :) (to takie moje skromne zdanie).

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie ;).
Moja Misia nigdy do niejadków nie nalezała,a teraz po sterylce musi mieć dużo ruchu,bo inaczej byłaby kulka.I mimo,że jest ciut za gruba,to jest żywa jak sreberko.Istna torpeda jak ją w lesie spuszczam ze smyczy.Jak spotykam się na spacerach z innymi właścicielami psów,to nie mogą uwierzyć,że buldożki mają tyle energii,bo zawsze jako miśki kanapowe im się kojarzyły.I w sumie moja Misia ma takie 2 światy.W domu kanapa,kołderka,kocyk a na spacerach szaleństwo bez chwili oddechu :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiaczek']I w sumie moja Misia ma takie 2 światy.W domu kanapa,kołderka,kocyk a na spacerach szaleństwo bez chwili oddechu :).[/quote]

Jak to ładnie napisałaś [B]misiaczku[/B] :loveu: :loveu: :loveu:
I widze tu duże podobieństwo do Teodora :)

BF to nie jest popularna rasa i ludzie mają bardz małe pojęcie o tej rasie, a czasmi nawet problem z jej nazwaniem ( albo mopsik, pies morderca, świnia czy nietoperz :diabloti:) A te psy naprawde potrafią zadziwić i są takie kochaniutkie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Co do ruchliwość BF ja już się poznałam...
Syn mojej sąsiadki hoduje m.in BF i jak przywiózł kiedyś swoja suńke, przyszli do nas po Amy, bo nie miała się z kim bawić, to tak latały, że fruwały wszystki dywanki u sąsidaki i myśleliśmy, ze obie zejda ze zmecznia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Megasłodziasta bullwa :loveu: :loveu:
A co to za nielegalne reklamy TVN'u ? Co ?[/quote]

Bo to ulubiony kanał Teodora :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:


[quote name='_ChiQuiTa_']Dobry... :)
Ale bosko sie bawi :loveu::loveu: a jak szczeka hehe :D
a co do tej wagi to hmm... moj grubas 4 kg waży :cool3:[/quote]

To twój "grubas" to waga kogucia :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Super foteczki :) Tedek coraz piękniejszy :)
Mój Toś uwielbia kąpanie, nawet jak ja siedzę w wannie to nie daje mi spokoju i chce wskoczyć ;)
Tosia jest 10 dni młodsza od Teodorka, wydaje się wysoka i chuda, a skubaniec 7 kg waży :crazyeye: I też tak szaleje jak na filmikach Magdy i też nazywam to wieczorną głupawka :mad: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KarolaBox']
Tosia jest 10 dni młodsza od Teodorka, wydaje się wysoka i chuda, a skubaniec 7 kg waży :crazyeye: I też tak szaleje jak na filmikach Magdy i też nazywam to wieczorną głupawka :mad: :eviltong:[/quote]

[B]Karola, [/B]mój Tedek w porównaniu do innych bulwek i tak jak Twoja Tosia też wydaje się wysoki i chudy :)
Czytałam gdzieś, że bulwy pierw nabieraja wzrostu, a później dopiero masy :)
Więc musimy troche poczekać, zanim nasze "charciki" nabiorą tej masy :)
Poza tym bulwy rozwijają sie do 18 mc życia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...