Jump to content
Dogomania

Skakanie na gości z radości... ;-)))


Dziunia

Recommended Posts

Jestem właścicielką pudla miniatury. I mam problem z moją sunią, skacze ona z radości na osoby wchodzące do domu. Trochę to uciążliwe, nie każdy to lubi i walczę z tym od jakiegoś czasu. Nie pomaga komenda "do siebie" "spokój" po prostu ręce mi opadają. Dopiero jak wezmę zwiniętą gazetę i trzasnę w swoją rękę to się uspokaja. (Zaznaczam nie biję jej gazeta). Czy są jakieś lepsze trwałe sposoby? Macie jakieś pomysły porady? Z chęcią wypróbuję.

Link to comment
Share on other sites

Jak komenda "do siebie" nie pomaga, to znaczy, że pies jej nie umie. Popracuj nad ogólnym posłuszeństwem psa, szczególnie w rozproszeniach, przy ludziach - to i opanowac się da lepiej.
No i na szybko zauważyłam, że założyłaś 3 wątki, każdy na osobny problem - zamieść wszystko w jednym, pies i jego zachowania to całość, zestaw problemów dużo mówi o psie i podejściu jakie trzeba zastosować - nie da się rozpatrywać tych problemów w całkowitym oderwaniu od siebie.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies zna komendę "siad" i konsekwentnie ją wykonuje, to przed wejściem kogoś do mieszkania każ mu usiąść i utrzymać te pozycje, dopiero potem pozwól mu obwąchać gościa, jak już nieco się uspokoi. Ewentualnie możesz też spróbować odwrócić uwagę psa smakołykiem lub zabawką, jak dasz mu np. piłke to będzie zajęty czymś innym niż skakanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasiass']Jeśli pies zna komendę "siad" i konsekwentnie ją wykonuje, to przed wejściem kogoś do mieszkania każ mu usiąść i utrzymać te pozycje, dopiero potem pozwól mu obwąchać gościa, jak już nieco się uspokoi. Ewentualnie możesz też spróbować odwrócić uwagę psa smakołykiem lub zabawką, jak dasz mu np. piłke to będzie zajęty czymś innym niż skakanie.[/QUOTE]
Jak najbardziej sie zgadzam, zanim przyjdą goście wydaj jej komedę ,,siad" lub ,,leżeć". Niech pozostanie w takiej pozycji przez chwile, kiedy emocje opadną pozwól się jej przywitać. Jeżeli znowu zacznie skakać ponownie wydaj jej komedę ,,siad". Niech zobaczy, że musi być spokojna:) U mnie to pomaga;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam.
Pomogło trochę to trwało ale dałyśmy radę! Było ciężko bo mój pudliszon to chodzące ADHD po prostu wszędzie jej pełno! Komenda "siad" wyćwiczona tak że teraz jak ktoś puka do drzwi to wystarczy że na nią spojrzę a ta już siedzi...Hihi kliker też pomógł, za każde siad na początku klik i smakołyk. Teraz już się nauczyła i jest ok. No chyba że pan wraca do domu po 3 lub 4 tygodniach (kierowca) to radość jest tak wielka że nawet chyba z drzwiami by wyszła... :-P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...