Jump to content
Dogomania

Samolot - transporter


ktrebor

Recommended Posts

Czy ktoś z dogomaniaków, jest w stanie mi podać rozmiary i wagę, standardowej plastikowej klatki trasportowej. Staram się uzyskać informację na temat kosztów spedycji od firmy transportowej, jednak oni wymagają podania wagi klatki i szczenięcia. Dzwoniłem do paru linii lotniczych i podobno nie posiadają takiej informacji, jednak takie klatki są do kupienia/wynajęcia na lotniskach podobno.

Link to comment
Share on other sites

[I][B]Ciężko mi podać wagę klatki, bo są one bardzo różne. Tak jak rozmiary zresztą. Ale przykładowe rozmiary to np. 71x51x52, 64x43x43 itp. Najlepiej wejdź na stronę Animalii (mają tam bardzo duży wybór klatek wraz z opisami) lub do innego sklepu internetowego z artykułami dla zwierząt. Tam na pewno znajdziesz to, czego szukasz. Myślę, że jeśli do nich napiszesz, to i wagę sprawdzą. Przecież klient nasz pan, nieprawdaż ?
A o wszelkie sprawy transportowe najlepiej pytać te firmy, które znane są i słyną z tego, że zapewniają fantastyczne warunki przewożonym zwierzętom. Zalicza się do nich na pewno KLM (to naprawdę prawdziwi fachowcy). Sprawdź na ich stronie www. Wiem, że zwierzęta "wszelkiej maści" przewożą bardzo często. Dzikie również. Tam wyjaśnią, jak dostosować transporter do wielkości psa, bo ma to ogromne znaczenie.
[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

sama transportowalam i moje kolezanki z roznych krajow pieski.Normalnie nikt nie pyta o wage klatki.Wazne jest ,ze piesek do 5 kg.moze byc na pokladzie w torbie .Powyzej pod pokladem ,waga klatki nie ma znaczenia,gdyz do transportu zwierzat sa specjalne boksy tzw.lotnicze.Wazne jest tylko,ze boksy nie moga byc za male i za niskie.Piesek musi sie swobodnie obruic,i stanac na wyprostowanych nozkach.takie sa ogolne wymagania jezeli chodzi o klatke.U celnikow niektorych nalezy placic oplate za klatke i osobno oplate za kg pies+klatka.Wazne jest ,ze pieski bedace pod pokladem musza byc ubrane ,gdyz sa b.duze roznice temperatur,i czesto pieski dostaja szoku,i maja za niska tem ciala.Normalnie szczeniaka mozna zabrac na poklad,jezeli ma ponizej 5 kg

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli planujesz wysłanie samego pieska drogą lotniczą ( tzn. jako cargo ) pytaj się w liniach lotniczych . Przepisy są międzynarodowe ale poszczególne linie mają dodatkowo własne ograniczenia . Stawka jest naliczana za 1 kg wynikający z objętości klatki . Napisz na jakiej trasie chcesz wysłać psa to pomogę Ci zdobyć informacje .

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, za wszystkie informacje. Posprawdzam to wszystko - już zauważyłem, że niektóre klatki na Animalii mają tzw. atesty lotnicze. Rozpuściłem też wici w British Airwais, do KLM-u napiszę. Intersują mnie stawki lotnicze na trasie Tokyo-Warszawa, a dokładniej lotnisko Narita-Okęcie.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiaj również z Lufthansą . Powinieneś kontaktować się z tymi liniami w Tokyo . W Warszawie możesz nie dostać pełnych informacji . Najlepiej ,żeby nadawca sprawdził to w Tokyo osobiście . Możesz również zwrócić się do spedytorów w Polsce aby zorganizowali taki transport za Ciebie . Zwiększa to jednak koszty . Musisz liczyć się również z kosztami hotelu na lotnisku tranzytowym .

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Muszę odbyć podróż z psem, który, ogólnie rzecz biorąc, źle znosi jazdę wszelkimi pojazdami. Planuję kupić transporter. Bardzo proszę o radę co do tego, jakiej wielkości powinien być transporter dla psiaka o mało standardowych rozmiarach, a mianowicie: wysokość w kłębie 45 cm, długość od przedpiersia do tylnej łapy 57cm. Sprawa jest dość pilna. Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.allegro.pl/item241370851_klatka_dla_psa_63x48x57cm_kurczak_gratis.html"](63x48x57cm) [/URL]spokojnie się wyśpi.

kalkulator do klatek lotniczych
[url]http://cyuat.baplc.com/biztools/pcst.shtml[/url]
na krótkie podróże rozmiar mniejsza niż Ci wyskoczy

Link to comment
Share on other sites

Jefta, bardzo dziękuję Ci za szybką odpowiedź, bo sprzedawca polecił mi już klatkę dość sporą (sama długość tylko 80cm), wydawała mi się za duża.

Z tego kalkulatora wyszło mi coś dużo: 89/44/66cm. :roll: To na sporego psa chyba, nie na mojego dziwoląga. :-o Chociaż sama już nie wiem. Najlepiej kupię coś pośredniego.:p

Link to comment
Share on other sites

to są wymiary zgodne z przepisami lotniczymi ;). Ja mam beagle (wzrost 38 cm.) i kenelik o wymiarach 64 x 48 x 56-suka w nim śpi na codzień zupełnie wygodnie. Na wystawę/podróż bez wyrzutów sumienia wsadziłabym dwie takie jak ona, ale gdyby miała w nim długo siedzieć zamknięta to byłby za mały.

Link to comment
Share on other sites

No to moja suczka jest taka beaglowata jeśli chodzi o rozmiary - tak mi się wydaje. Może jednak troszkę wyższa i dłuższa, ale niewiele. jej długość od końcówki nosa do nasady ogona - 78 cm, najszersze miejsce - 22cm, od ziemi do najwyższego punktu na głowie - 66cm.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Znalazłam taki transporterek-namiot 60x42x42 (odpowiada mi, bo da się go potem złożyć i jest lekki). Większy jest już wymiarów 70x52x52. Nie dam rady wepchnąć się z nim do przedziału w pociągu, bo już nikt się nie wepchnie, czy też do taksówki. Mam dylemat, czy moja sunia zmieści się do tgo mniejszego. Mam wątpliwości szczególnie co do długości.:roll: Zmieści się?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

W weekend majowy (najprawdopodobniej) będę się wybierała po psa do Francji. Nie wiem jeszcze jaki dokładnie duży może być piesek w wieku 8tyg i ile może ważyć-o tym jeszcze pogadam z hodowcą.
Muszę już jednak się orientować.
Cena takiego transportera waha się od ok 400 do 800 zł - masakra! Biorąc pod uwagę, że raczej nigdy więcej go nie użyje bo psiak wyrośnie. I tu moje pytanie - może ma ktoś i mógłby pożyczyć?!:roll:

Na razie rozpatruje transport samolotem, ale może znacie jeszcze jakieś inne drogi? Jakieś połączenie pociągiem? Gdzie tego szukać jaka może być cena? Chodzi o relacja Polska(obojętnie jakie miasto)-Paryż-Polska. A może ktoś w tym czasie wybiera się do Francji i z powrotem?

Proszę o radę i jakąś pomoc...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...