Jump to content
Dogomania

Dobra karma nie jest zła.


Cabron

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to sie nie dziwie ze wziąłeś z pseudo nie majac zadnego doswiadzenia, na ten moment to bym ci nie dala pluszoweggo misia pod opieke bo pewie po poł godzienie by było ze temu misiu oczko wylata. Jak na poczatek wybrałes dosyc wymagajaca rase, mam tylko nadzieje ze postarasz sie podszkolic swoja wiedze i pies bedzie wiodl szczesliwe zycie dajac radosc Tobie i reszcie domownikow, masz psa 2 dzien i problemow juz sporo, dobra rada poczytaj troche i dowiedz sie conieco a wazie wątpliwości pytaj bo szkoda zeby psu sie działo cos złego

Link to comment
Share on other sites

Wiem , przesadziłem z karmą , teraz sobie odpoczywa zjadł znowu kawałek ugotowanego kurczaka , pije z chęcią wodę źródlaną , przestał wymiotować , nosek mokrutki więc już aż tak się nie martwię jeszcze jest pod kwarantanną a chciałbym się z nim przejść przewietrzyć a tak może przez to złapać wirusa. :/

Link to comment
Share on other sites

Co do kwarantanny to zdania sa podzielone wiadomo lepiej dmuchac na zimne i nie prowadzac psa w niebezpieczne rejony ale jezeli chcialbys przeprowadzic prawdziwa kwarantanne to nawet buty powinno sie dezynfekować po przyjsciu z zewnatrz a wiec, przetrzymywanie psa w domu 24 na 24 dlamnie mija sie z celem, kilka krótkich spacerow na smyczy tam gdzie nie ma psow nie powinno bardzo zagrozić psiakowi

Link to comment
Share on other sites

Skład. Prawie same zboża (a pies to nie kura), odpady z mięsa w znikomej ilości, masa ulepszaczy smaku i zapachu, konserwantów, barwniki do części granulek... No i nie oszukujmy się, za tę cenę nie da się wyprodukować, rozprowadzić i rozreklamować dobrej karmy, i jeszcze na tym zarobić.

I ona nie jest polecana chyba przez nikogo, kto ma minimalną wiedzę z dziedziny żywienia psow. Jest po prostu reklamowana za grubą kasę producenta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Skład. Prawie same zboża (a pies to nie kura), odpady z mięsa w znikomej ilości, masa ulepszaczy smaku i zapachu, konserwantów, barwniki do części granulek... No i nie oszukujmy się, za tę cenę nie da się wyprodukować, rozprowadzić i rozreklamować dobrej karmy, i jeszcze na tym zarobić.

I ona nie jest polecana chyba przez nikogo, kto ma minimalną wiedzę z dziedziny żywienia psow. Jest po prostu reklamowana za grubą kasę producenta.[/QUOTE]

Dokładnie tak jak wyzej, one sa reklamowane na szeroka skale i wiecej kasy idzie na reklamy niz na produkcje tej karmy, jej skład to smietnik, wszystkie mozliwe odpady sa w to pakowane, psom przeważnie smakuje bo ładnie pachnie, czytałam tez gdzies ze czasami do takich karm dodaja substancji od ktorych pies sie uzaleznia i pozniej niechce jesc żadnej innej karmy, prawda jest taka ze jezeli chcesz byc pewien co je Twoj pies i ze jest to zdrowe to powinieneś gotowac sam, nigdy nie próbowałam (duzo czytałam) ale wydaje mi sie ze dieta barf tez jest dobra i sprzyja zdrowiu psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SZPiLKA23']Dokładnie tak jak wyzej, one sa reklamowane na szeroka skale i wiecej kasy idzie na reklamy niz na produkcje tej karmy, jej skład to smietnik, wszystkie mozliwe odpady sa w to pakowane, psom przeważnie smakuje bo ładnie pachnie, czytałam tez gdzies ze czasami do takich karm dodaja substancji od ktorych pies sie uzaleznia i pozniej niechce jesc żadnej innej karmy, prawda jest taka ze jezeli chcesz byc pewien co je Twoj pies i ze jest to zdrowe to powinieneś gotowac sam, nigdy nie próbowałam (duzo czytałam) ale wydaje mi sie ze dieta barf tez jest dobra i sprzyja zdrowiu psa[/QUOTE]

A co myślisz na temat Pedigree Dentastix? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Kiedyś dawałam i nie widziałam efektów. Podobno zdarzały się po tym zaparcia, problemy trawienne, nie wiem.
Na zęby najlepsze są kości naturalne.[/QUOTE]

Trzeba dodac ze nie z kurczaka i ze najlepiej surowe

chociaz z tymi kurczakowymi to tez rozna opina

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SZPiLKA23']Trzeba dodac ze nie z kurczaka[/QUOTE]

Ja bym dodała raczej, że nie na dzien dobrry wolowe i wieprzowe, bo po szyi czy korpusie surowym kurzym ryzyko klopotow zznikome, po zasadzeniu szczeniakowi na hura kosci z wołu zaparcie i boleści jak w banku.
Kości jakie by nie były - zawsze surowe.


Zabawki bezpieczne ;) piłki z twardej gumy, grube sznury do szarpania.

Link to comment
Share on other sites

Kazdy szczenior ma swoje preferecje jeden lubi szarpanie drugi aportowanie piłki, trzeci poprostu sobie pobiegac z opiekunem, a wiec musisz poobserwowac, baw sie z nim poznawaj go wtedy bedziesz wiedzial najlepiej co mu sie sposoba i pamietaj ze fura zabawek nie zastapi kontaktu z człowiekiem, piesek jest młody ale wyznaczaj mu zasady i reguly juz teraz bedzie łatwiej w przyszłosci, beagle jako psy myśliwskie maja mocny instynkt łowiecki i tropiacy, sa skore do nauki ale tez uparte i lubiace chodzic własnymi ścieżkami, moja propozycja dla ciebie jest kliker szkolenie i zabawa w jednym przyjemnosc dla Ciebie i psa, pamiętaj ze psa łatwiej i szybciej zmeczyc psychicznie niz fizycznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Ja bym dodała raczej, że nie na dzien dobrry wolowe i wieprzowe, bo po szyi czy korpusie surowym kurzym ryzyko klopotow zznikome, po zasadzeniu szczeniakowi na hura kosci z wołu zaparcie i boleści jak w banku.
Kości jakie by nie były - zawsze surowe.


Zabawki bezpieczne ;) piłki z twardej gumy, grube sznury do szarpania.[/QUOTE]

Kosci kurczakowe moga zaczopowac psa ;) ale to fakt na poczatek cos lżejszego w rozsądnej ilosci:)

Link to comment
Share on other sites

Ja dawałam równe porcje. 4 razy dziennie. Ostatnia porcję dawałam niezbyt późno, żeby psiak jeszcze przed snem walnął koopkę i spokojnie przespał noc. Jak karmisz suchym to pamiętaj, żeby namaczać psu karmę. Jeśli chodzi o surowe kości to bym się jeszcze wstrzymała, myślę, że jest jeszcze za malutki.
Swojego psa karmiłam Puriną Pro Plan Puppy z łososiem i bardzo chwalę sobie tą karmę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...