Jump to content
Dogomania

maxishine.

Members
  • Posts

    4196
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by maxishine.

  1. Jak TY się zachowujesz widząc inne psy? Bo jeśli się denerwujesz to pies robi to samo i chce atakować. Wiem co mówię, bo sama to przerabiam
  2. maxishine.

    dubel

    dubel
  3. [quote name='gryf80']ale zmieniły sie przepisy i myśliwi nie moga od tak sobie strzelac do psów biegajacych po lesie ,czy maja odblaski czy nie(chyba że żle zinterpretowałam prawo)[/QUOTE] mogą strzelać tylko wtedy gdy pies atakuję dziką zwierzynę i gdy pies stanowi dla bezpośrednie zagrożenie.
  4. maxishine.

    dubel

    dubel
  5. Oj tam, oj tam: [url]https://www.facebook.com/pepekitotil[/url] nasz kociak w adopcyjnym domu :)
  6. [quote name='magdabroy']Ale ja go usunęłam kilka lat temu :eviltong:[/QUOTE] Nie wiem po co.:eviltong:
  7. Nie wierzę ci, pewnie i tak wkrótce założysz go. :mad:
  8. Oj, magda, załóż fejsa. Ty nie wiesz ile tam się dzieje jeśli chodzi o zwierzęta:)
  9. kup mleko u weta dla małych szczeniąt i go karm z butelki
  10. wydaje mi się że tak dla szczeniąt, dla dorosłych i chyba seniorów. EDIT: [B]III.1 Wyłamanie psa spod kontroli i dyskwalifikacja[/B] A. Wyłamania W razie wyłamania się psa spod wpływu przewodnika i odbiegnięcia od niego, rozbawienia, nie puszczenia aportu: [B]1. na egzaminie PT 1[/B] [LIST] [*]podporządkowanie psa po pierwszej komendzie - maksymalna ocena bardzo dobra ; [*]podporządkowanie psa po drugiej komendzie - maksymalna ocena dobra; [*]podporządkowanie psa po trzeciej komendzie danej na znak sędziego - maksymalna ocena dostateczna; -w danym ćwiczeniu. [/LIST] [B]2. na zawodach i egzaminach PT 2 i PT 3:[/B] [LIST] [*]podporządkowanie psa po pierwszej komendzie - maksymalna ocena dobra; [*]podporządkowanie psa po drugiej komendzie - maksymalna ocena dostateczna; [*]podporządkowanie psa po trzeciej komendzie danej na znak sędziego - ocena niedostateczna; - w danym ćwiczeniu [/LIST]
  11. Więcej info: [IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1150180_493316880752693_2036357161_n.jpg[/IMG] [URL]https://www.facebook.com/events/380999372012506/[/URL] [URL]http://gold-dogtrekking.pl/[/URL] zapraszam jako wolontariuszka TOZu i organizatorka
  12. Podejrzewam że chcą mądrego psa domowego:)
  13. maxishine.

    dubel

    dubel
  14. [IMG]http://img854.imageshack.us/img854/4332/dsc00204cw.jpg[/IMG] kolczatka?
  15. no właśnie. Nie musisz mnie usypiać. Skoro pies jest agresywny i nie potrafisz sobie z nim poradzić to nic innego nie mogę zaproponować jak uśpienie psa.
  16. ja nie mam doświadczenia ale chciałam to zrobić, lecz moja sunia była za stara :) miała 6 lat jeśli umiesz to można samemu, co trzeba zaliczyć? [B]REGULAMIN EGZAMINU PSA TOWARZYSZĄCEGO - PT[/B] [B]Ćwiczenia egzaminu:[/B] 1. Chodzenie psa przy nodze przewodnika na smyczy 20 pkt. 2. Chodzenie psa przy nodze przewodnika bez smyczy 40 pkt. 3. Pozostawanie psa w pozycji [I]„siad” [/I]i przywołanie [I]do mnie[/I] i [I]do nogi [/I]20 pkt. 4. Aportowanie własnego przedmiotu 30 pkt. 5. [I]„Siad” [/I]w marszu 15 pkt. 6. [I]„Waruj” [/I]w marszu 15 pkt. 7. Bieganie psa na komendę i przywołanie do nogi na rozkaz słowny lub optyczny 30 pkt. 8. Badanie uzębienia psa 10 pkt. 9. Pozostawanie psa w pozycji [I]„siad”[/I] przy próbach odwracania uwagi 10 pkt. 10. Pozostawanie psa w pozycji [I]„waruj”[/I] przy próbach odwracania uwagi 10 pkt. RAZEM 200 pkt. [B]Oceny wg punktów:[/B] - doskonała 192-200 - bardzo dobra 180-191 - dobra 160-179 - dostateczna 140-159 - niedostateczna 0-139 [B]Szczegółowy opis ćwiczeń:[/B] [B]1. Chodzenie psa przy nodze przewodnika na smyczy - 20 pkt.[/B] (krokiem 10 pkt., biegiem 10 pkt.) komendy: [I]równaj[/I] lub [I]noga[/I], [I]siad[/I] Przewodnik maszeruje z psem przy nodze, na luźno trzymanej smyczy około 30 kroków na wyznaczonej trasie. Po przejściu 10 kroków wykonuje zwrot w prawo, po przejściu następnych 10 kroków – zwrot w lewo, po dalszych 10 krokach wykonuje w tył zwrot i zatrzymuje się a pies siada (wolno podać komendę siad). Tą samą drogą wraca z psem niezbyt szybkim biegiem do pozycji wyjściowej, wykonując jak poprzednio wszystkie zwroty. Po przyjściu do punktu wyjściowego wykonuje w tył zwrot, a pies przyjmuje na komendę pozycje siedzącą. Pies powinien przez całe ćwiczenie iść lub biec trzymając bark przy nodze przewodnika. [IMG]http://www.psiratownicy.pl/UserFiles/clip_image001.gif[/IMG] [B]2. Chodzenie psa przy nodze przewodnika bez smyczy – 40 pkt.[/B] (krokiem 20 pkt., biegiem 20 pkt.) komendy: [I]równaj[/I], [I]noga[/I], [I]siad[/I] Na polecenie sędziego przewodnik zwalnia psa ze smyczy i wykonuje ćwiczenie w taki sam sposób jak w ćwiczeniu nr1. Zostawanie psa z tyłu, wyprzedzanie, odchodzenie od nogi jak również zwalnianie przewodnika przy zwrotach jest błędem. Błędami są również dodatkowe komendy, dopingowanie psa itp… [B]3. Pozostawanie w pozycji [I]„siad”[/I] i przywołanie do mnie i do nogi - 20 pkt.[/B] komendy: [I]siad[/I], [I]do mnie[/I], [I]noga[/I] lub znaki optyczne Na polecenie sędziego przewodnik pozostawia psa w pozycji siedzącej, odchodzi od niego na odległość 10 kroków, zatrzymuje się i wykonuje zwrot do psa. Po upływie około 2 sekund rozkazem słownym [I]do mnie[/I] lub znakiem optycznym przywołuje psa. Pies powinien podbiec i usiąść przed przewodnikiem, który następnie podaje komendę [I]„noga”. [/I]Pies powinien przyjąć pozycję siedzącą przy lewej nodze bez komendy [B]4. Aportowanie własnego przedmiotu – 30 pkt.[/B] komendy: [I]aport[/I], [I]do mnie[/I], [I]daj[/I], [I]noga[/I] Na polecenie sędziego przewodnik wyrzuca przed siebie własny przedmiot (aport) na odległość około 10 kroków. Pies w tym czasie powinien siedzieć spokojnie bez smyczy przy nodze przewodnika. Na jednorazowy rozkaz słowny [I]aport[/I] pies powinien szybko pobiec po wyrzucony przedmiot i podjąć go, na rozkaz [I]do mnie[/I] natychmiast przynieść go i usiąść przed przewodnikiem. Po odebraniu aportu przez przewodnika, na rozkaz [I]noga[/I] pies powinien usiąść przy lewej nodze przewodnika (bez dodatkowej komendy). W tym ćwiczeniu należy zwracać uwagę na dokładne podejmowanie aportu, jego prawidłowe niesienie i utrzymywanie przed oddaniem przewodnikowi. [B]5. [I]„Siad”[/I] w marszu – 15 pkt.[/B] komendy: [I]siad[/I] Przewodnik z psem rusza przed siebie. Po co najmniej 10 krokach podaje słowną komendę [I]siad[/I], na którą pies powinien szybko usiąść przy czym przewodnik nie może zmienić tempa kroku, ani się obejrzeć. Po 20 dalszych krokach przewodnik zatrzymuje się i odwraca do psa. Na znak sędziego przewodnik wraca do psa i zajmuje miejsce po jego prawej stronie. Przyjęcie przez psa innej pozycji niż siad – 5 pkt karnych. [B]6. [I]„Waruj”[/I] w marszu, z przywołaniem – 15 pkt[/B] komendy: [I]waruj[/I], [I]do mnie[/I], [I]noga[/I] Przewodnik rusza prosto przed siebie dając psu komendę [I]noga[/I]. Po co najmniej 10 krokach podaje komendę [I]waruj[/I], na którą pies powinien niezwłocznie zawarować. Bez jakiegokolwiek oddziaływania na psa i bez odwracania się przewodnik idzie dalej prosto jeszcze 20 kroków, odwraca się do psa i spokojnie staje. Na znak sędziego przewodnik przywołuje psa do siebie. Pies powinien szybko i radośnie podbiec do swojego przewodnika i usiąść blisko przed nim. Na komendę [I]noga[/I] pies powinien usiąść przy lewej nodze przewodnika. Przyjęcie przez psa innej pozycji niż waruj – 5 pkt karnych. [B] 7. Bieganie psa na komendę i przywoływanie do nogi – 30 pkt.[/B] komendy: [I]biegaj[/I], [I]noga[/I] Przewodnik z psem przyjmują pozycję wyjściową (pies siedzi przy nodze przewodnika). Następnie przewodnik zaczyna maszerować z psem przy nodze, bez smyczy i po około 10 krokach na rozkaz [I]biegaj[/I] pies oddala się (przewodnik może wskazać kierunek ręką). Pies powinien odbiec na odległość co najmniej 5 kroków. Po kilku sekundach na rozkaz [I]noga [/I]wydany na znak sędziego pies wraca do nogi przewodnika. Przewodnik wołając psa może stać lub iść. Wykonanie tego ćwiczenia z przypiętą linką do 10 m – 15 punktów karnych. [B]8. Badanie uzębienia psa – 10 pkt.[/B] komendy: [I]siad[/I], [I]badanie[/I] lub [I]zęby[/I] W ćwiczeniu tym przewodnik pokazuje sędziemu uzębienie psa. Na polecenie sędziego przewodnik sadza psa przy nodze i po komendzie [I]badanie[/I] (lub [I]zęby[/I]) odchyla psu wargi, aby pokazać sędziemu zgryz psa, a następnie zęby boczne z lewej i prawej strony. Na ocenę pozytywna pies musi siedzieć spokojnie, bez zmiany pozycji i pozwolić przewodnikowi pokazać swoje zęby. Ćwiczenie wykonuje się na smyczy. [B]9. Pozostawanie psa w pozycji „siad” przy próbach odwracania uwagi – 10 pkt.[/B] komendy: [I]siad[/I] Przewodnik udaje się z psem na wyznaczone miejsce i wydaje psu rozkaz [I]siad[/I]. Odpina smycz i odchodzi na odległość 20 kroków, po czym zatrzymuje się i odwraca do psa. Przewodnik powinien stać bez ruchu i nie wpływać na psa gestami ani słowami. Na polecenie sędziego przewodnik wraca do psa, staje z jego prawej strony i wykonuje ćwiczenie nr 10. [B]10. Pozostawanie psa w pozycji „waruj” przy próbach odwracania uwagi[/B] komendy: [I]waruj[/I], [I]siad[/I] Po zakończeniu ćwiczenia 9. na polecenie sędziego przewodnik dochodzi do psa i daje mu rozkaz [I]waruj,[/I] odchodzi od niego na odległość 20 kroków, zatrzymuje się i odwraca do psa. Przewodnik powinien stać bez ruchu i nie wpływać na psa gestami ani słowami. Na polecenie sędziego przewodnik wraca do psa, staje z jego prawej strony i daje rozkaz [I]siad[/I] . W czasie zostawania nie wolno pozostawiać żadnych przedmiotów przy psie. [B]Punkty karne za błędy popełnione przez psa i przewodnika w czasie ćwiczeń na egzaminie PT[/B] Trzymanie psa na napiętej (krótkiej) smyczy lub naciąganie go w czasie chodzenia przy nodze przewodnika 1-4 Wybieganie psa, pozostawanie w tyle lub odchodzenie w bok podczas chodzenia przy nodze bez smyczy 2-4 Dopasowywanie przez przewodnika tempa swojego marszu lub biegu do tempa psa 1-2 Wydawanie psu podwójnych rozkazów lub używanie ich wielokrotnie (każdorazowo) 1 Wpływanie na psa niedozwolonymi metodami (doping) 1-5 Samowolne zmienianie przez psa pozycji w czasie zostawania - każdorazowo 1 Nie wykonywanie przez psa rozkazów, podbiegnięcie w czasie ćwiczenia egzaminacyjnego do innych psów (zwierząt) i po trzykrotnym przywołaniu nie powrócenie do przewodnika przerwanie egzaminu Zatrzymywanie się i myszkowanie psa po ziemi w czasie wykonywania ćwiczenia 1-2 Przyjęcie przez psa innej pozycji niż wydana komenda (w marszu) 5 Podczas pozostawania psa na miejscu samowolne podchodzenie do przodu, przesuwanie się lub tarzanie 1-5 Opuszczenie miejsca siadu lub warowania powyżej 10 kroków 10 Opieszałe wykonywanie ćwiczeń 1-4 Samowolne podnoszenie się psa z waruj przy podchodzeniu przewodnika 1-2 Lęk i niespokojne zachowanie się psa przy badaniu uzębienia 1-3 Podczas wyrzucania aportu samowolne wybieganie psa po aport 1-2 Bawienie się, gryzienie lub wypuszczanie aportu 1-4 Nie uchwycenie aportu za jego środek 1-2 Pobiegnięcie, podjęcie aportu i nie przyniesienie go dokładnie do przewodnika 5 - 15 Pobiegnięcie do aportu przez psa lecz nie podjęcie go i nie przyniesienie do przewodnika lub podjęcie aportu i odbiegnięcie 30 Nie oddawanie aportu przewodnikowi na rozkaz daj 1-3 Wykonanie ćwiczenia „biegaj” , „do nogi” na smyczy – lince do 10 m 15 Załatwianie się psa w czasie ćwiczeń 3-5 Inne błędy nie wymienione powyżej 1-5
  17. [quote name='mestudio']Bardzo chcę zapytać AnnaA gdyż ostatnio pojawia się ciągle na mojej drodze i jak dawniej jest w stosunku do mnie pretensjonalna i niemiła. AnnaA - odpowiedz mi na pytanie, które zadam na końcu opisu. Mamy ośmioletnią sukę Lady, która od zawsze była agresywna do osób pojawiających się na naszym terenie. Pominę jej drobne wybryki typu wybieganie z ogrodu i próba atakowania przechodzących ulicą osób czy demolowanie domu jeśli zostałaby sama. Pominę też fakt, że w amoku dominacji potrafiłaby zagryźć innego psa. W ciągu ostatniego roku miały miejsce dwie sytuacje, które chcę opisać. Ze względu na wyczyny opisane wyżej, Lady ma metalowy kojec o wysokości 180 cm na końcu ogrodu, z dala od wejścia do domu. Rok temu latem, przyszła do mnie sąsiadka, słyszałam jak Lady się złości wiedząc, że ktoś obcy wszedł do domu. Kiedy wychodziłam odprowadzić sąsiadkę okazało się, że Lady jakimś cudem wyskoczyła z kojca i czatowała pod wejściem do domu. Ja wyszłam na werandę pierwsza, na ręku miałam roczne dziecko, sąsiadka jedną nogą przekroczyła próg i nagle pojawiła się rozwścieczona suka, rzuciła się na kobietę gryząc ją do krwi w biodro i rozrywając ubranie. Wcisnęłam się między psa, a sąsiadkę (tę wepchnęłam za drzwi i zatrzasnęłam je, a psa odprowadziłam do innego kojca. Zdarzenie drugie, tegoroczne. Lady biega spokojnie po ogrodzie, nagle pojawia się na podwórku pan od licznika wodnego (przychodzi tu tak od siedmiu lat i twierdzi, że sobie poradzi), jak zawsze nie dzwoni, nie czeka przed furtką aż TZ odwoła psa do kojca. Lady podbiega do pana i atakuje mu nogę, robi jedynie ogromnego siniaka gdyż jest idealnie posłuszna TZ-owi i została odwołana zanim się rozkręciła. Pytanie brzmi: Czy mam poddać Lady eutanazji???? Ulało mi się AnnaA.[/QUOTE] Kobieto, prawdopodobnie źle wychowałaś psa, lub masz psa agresywnego i nie umiesz sobie z nim poradzić, radzę ci zakupić porządny kaganiec i wziąć się do roboty, a jak nie to do uśpienia, ponieważ ugryzł kobietę. Aż się dziwię, że ona nie zawiadomiła policji.
  18. może poproś o dofinansowanie badań jakąś fundację?
  19. Aslan zaraził się kocim tyfusem od Simby...
  20. [quote name='Kermit2607']Mam yorka... myślicie, że on może pokonywać dłuższe dystanse biegając ze swoim właścicielem? Nie chcę go przemęczać...[/QUOTE] Wiesz co? na moich zawodach gold-dogtrekking była chihuahua i psina na wózku.:) zajęli trzecie miejsce na 30 km
  21. A wiesz co, nie wiem:) dyski dostałam od znajomej.
  22. :D Ale avatar jest hmm, dziwny.
  23. Dlaczego jej nie ma z nami? [*]
×
×
  • Create New...