co dalej? dajesz wodę, jakieś okłady i ratujesz ( musi być zagrożenie życia, czyli stan psa, dziecka kiepski)
Bo wybić szybę bo jest piesek który sobie dyszy to chyba będzie raczej nie na miejscu.
Wiadomo jak robi się lipa warto kogoś z przechodniów wołać aby nie było że była próba włamania itd. Dzwonisz na pomoc informujesz policję i sprawy zapewne same się potoczą co z takim fantem robić. Nikt na forum pewnie nie brał w takiej akcji udziału. Jeżeli masz wątpliwości przejdź się na swój komisariat i niech wytłumaczą ze szczegółami ;)