Jump to content
Dogomania

Puszek-Okruszek

Members
  • Posts

    419
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Puszek-Okruszek

  1. [quote name='funia']Przeciez zrobiłas zadymę ,ze wpłacane pieniądze na konto fundacji nie sa przeznaczane na pomoc psom ,ze psy nie są leczone !!!!! Nie rozumie wogóle twojego pstępowania .Masz zmienne nastroje .To juz drugi twój wybuch złości skierowany w strone osób zaangażowanych . Twoje wpisy wywołuja niepotrzebny zamet i krzywdzą ludzi. [COLOR=#800080]Dzieki temu,ze ludzie wypowiedzieli sie na forum,Wy zaczelyscie dzialac!!! Majac czarne na bialym licze na to,ze zaczniecie faktycznie leczyc te pieski!!! A moj wybuch zlosci byl spowodowany Waszym anemicznym "pomaganiem".Widac poskutkowalo[/COLOR];)
  2. witam, skorzystalam z zaproszenia na watku;) na razie pomoge w podnoszeniu:)
  3. [quote name='agucha007']a na co fundacja przeznaczy te 407,35 zł to już nie wiem, a te 300zł chce dać DT Plusi, Fifi i Mai, na operacje łapek...[/QUOTE] Maja jest zdrowa,nie bedzie przechodzila operacji.Plusia i Fifi maja zwichniete stawy.
  4. [quote name='agucha007'][B]Plusia, Fifi i Maja[/B] - dziewuszki dajcie znac jak mam rozdzielić Wam tą kasę.... i na jakie konto(a)[/QUOTE] Po rozmowie z danyww stwierdzilysmy,ze kazda sunia dostanie po 100zl:) Konta podam na PW,jeszcze raz ogromnie dziekujemy:)
  5. [quote name='zerduszko']Zapytajcie czy psy będące w DT nie mogą być wysterylizowane z AkcjiSterylizacji? One w zasadzie nie są już psami fundacyjnymi. Byłoby to sporym ułatwieniem :)[/QUOTE] Dostalam na PW ostatnio wiadomosc od jakiejs fundacji,zapytam ich odnosnie sterylek.
  6. [quote name='agucha007'][B]do dziewczyn, które mają tą trójkę psiaków: Plusię, Fifi i Maję[/B] - mogę Wam przelac jeszcze 300zł które dostalam od pewnego państwa (nawet ich nie znam), w tytule przelewu pisało "dla Gabrysia lub innych potrzebujących zwierzaków". Dostałam od nich w sumie 500zł na konto, 100zł przeznaczyłam na Gabrysia z padaczką (przebywa w hotelu) i 100zł na chorego Bernusia z naszego schroniska (teraz już pod skrzydłami fundacji Bernardyn) więc zostało mi 300zł - mogę przeznaczyć je dla Was... myślę, że to trochę pomorze... A te 407,35 które przelałam na fundację ZEA, niech zostanie na pozostałe psiaki faceta ok? Proszę nie kłóćcie sie już! Tak wiele już Wam się udało![/QUOTE] Nie wiem,jak Ci dziekowac:) :) :) Tam u faceta jest chyba wiecej psiakow z chorymi lapkami,to musi bolec i na pewno odczuwaja ogromny dyskomfort,moze tamte pieniazki niech przeznacza na diagnozy?
  7. [quote name='funia']Dokładnie tak .Same dopłaty za sterylki w innych miastach będa sporymi kosztami . PS ,Ja mam propozycję .Aby zmniejszyć koszty Puszkowi zabiorę do siebie na BDT sunię z niedowładem . PS.Pisanie o tym gdzie sa wydawane pieniądze skoro psy pojechały do was zapchlone to nóż w plecy ..... Dokładnie wiedziasłyście ,ze psy jadą bezpośrednio od faceta ...A za środki zostało wam zwrócone .... [B]Przy ratowaniu psów nie tratujcie ludzi na boga !!!! [/B]Podcinacie skrzydła ludziom z wieloletnim stazem w pomaganiu psom .Brawo!!!![/QUOTE] Z tego co pamietam to ta opcja byla juz rozwazana zanim Fifi przyjechala do nas.Wtedy stwierdzilas,ze tam nie ma dobrych specjalistow,a u nas jest Dr Gierek,wiec o co chodzi? Poza tym transport malutkiej jest bardzo drogi,wiec faktycznie zmniejszysz koszta jak cholera:)No i dodatkowo narazisz ja na ogromny stres,a Fifi jest juz socjalizowana tutaj. Tak,ze gratuluje ciekawych pomyslow!!!:) :) :)
  8. [quote name='handzia']Z uwagi na to, że wpłynęły dzisiaj pieniądze z bazarku, mamy więcej do dyspozycji. Oprócz 200 zł, które zaoferowałyśmy wcześniej przeznaczymy 100 zł z ostatniego bazarku, czyli razem 300 zł. Na razie nie możemy więcej. Musimy myśleć o reszcie psów. Puszek-Okruszek, załóż suniom osobne wydarzenie, tam też powinno się trochę zebrać. Proponowałyśmy również allegro cegiełkowe, które może zrobić jedynie Fundacja, ale odmówiłaś. Więc nie wiem, my się nie obrażamy, jeśli trzeba, to się zrobi.[/QUOTE] Dziekuje za pomoc w imieniu Plusi i Fifi:)
  9. [quote name='handzia']Tak sobie jeszcze przeglądam wątek i widzę tu pewne rzeczy do wyjaśnienia. Oczywiście Fundacja nie daje ze swoich, bo takowych nie posiada, same nie mnożą się na koncie. Puszek-Okruszek nie wzięła jak na razie prawie żadnych kosztów na siebie. Pierwszą fakturę opłaciła z pieniędzy, które w części wpłacili darczyńcy z fb, w drugiej części dostała od Fundacji. Dopłaciła jedynie 35 zł, które chciałam oddać, ale nie chciała, powiedziała, że taką kwotę przeżyje. Drugą fakturę za badania u Dr Gierka opłaciły Sznaucery. Więc o jakich kosztach piszesz?[/QUOTE] Czytam i czytam...i nie moge wyjsc z podziwu:) Gratuluje okreslenia,ze prawie zadnych kosztow nie wzielam na siebie:) W tym miejscu pozostaje mi tylko wybuchnac smiechem:) Wetke staramy sie oplacac z pieniazkow darczyncow,bo wyobraz sobie,sunki musza jeszcze jesc i miec sie czym bawic,i miec w czym spac,i w czym chodzic,i musimy jakos dojezdzac do wetow...wiec nie sadze,zeby to nic nie kosztowalo,chyba,ze Ty masz takie zdolnosci:)
  10. [quote name='sybisia']Trochę mniej nerwów i rzucania oskarżeń, a więcej zrozumienia i to z obu stron, Szanowne Panie! Fundacja nikogo nie oszukuje, bo z wpłat rozliczy się. Ponieważ wyszły tak duże koszty ratowania sprawności suniek najbardziej poszkodowanych, więc dobrze będzie podać konto dla wpłat na te dwie biedulki i ich operacje i uzbiera się (też coś wpłacę). I nie będzie żalów, kto dostał mało, a kto więcej, bo to będzie zbiórka[B] na operacje[/B], a nie co innego![/QUOTE] Mialam juz kilka propozycji,zeby zalozyc oddzielny watek na sunki.I to bedzie najlepsze wyjscie z sytuacji.Niestety koszta operacji sa ogromne,a gdzie tam jeszcze.
  11. [quote name='funia']Ale przecież napisałam, że nie zdążyłam ich wpłacić na konto Fundacji, tylko trzymałam je u siebie na koncie na wypadek potrzeby wpłaty za transport np. Wpłaciłam ze swojego konta od razu na Twoje, stąd nie potrzebna była faktura od razu. Ja jestem jedynie zobowiązana rozliczyć się z dziewczynami, które wpłaciły. Dlatego prosiłam o wklejenie faktury, jak już wpłacisz. Mam chyba jeszcze nawet pw, w którym Cię o to prosiłam, wkleić? Rozumiesz teraz??? Czy jeszcze raz mam Ci to wytłumaczyć??? Nie naleze,na szczescie,do zadnej fundacji,wiec mam prawo sie pytac i dociekac.Zwlaszcza,ze zanim wzielam sunki na BDT tez wplacalam Wam pieniadze poprzez cegielki i bazarki.Dlatego zastanawia mnie co robicie z darowizna,bo do tej pory nie widzialam zadnej faktury z Waszej strony,a sunki,ktore do nas przyjechaly mialy mnostwo pchel i innych pasozytow,wiec nie wmowicie mi,ze byly leczone!!!
  12. [quote name='funia'][quote name='Puszek-Okruszek'] No chyba żartujesz? Uzgadniałam to wszystko z dziewczynami. Przecież pisałam, żebyś wstawiła tu fakturę jak wpłacisz. Wstawiłaś. Oczywiście, że jest potrzebna, bo muszę się przecież rozliczyć z pieniędzy, które wpłacili ludzie. [B]handzia[/B][/QUOTE] Czyli,ze mozna zrobic najpierw przelew,a potem wstawic fakture:) A pare postow wczesniej sie nie dalo...ciekawe:)
  13. [quote name='Jo37']Chyba przesadziłaś. Fundacja ZEA zawsze przekazuje pieniądze na te psy, na które były wpłaty. Powinnaś przeprosić dziewczyny . Psów było ok 40 i średnio na psiaka nie przypada nawet 50zł.[/QUOTE] Nam nie przekazala!!!
  14. [quote name='funia'][quote name='Puszek-Okruszek'] [B]Tutaj handzia, piszę z konta funi, bo nie mogę się zalogować na swoim[/B]. Puszek Okruszek, te pieniądze, które Tobie przesłałam były jak najbardziej pieniędzmi fundacji. Po Florku, psie, który pojechał do swojego domu, zostało 370 zł. Darczyńcy zgodzili się przekazać te pieniądze dla tych psów. Miałam je wpłacić na konto Fundacji, ale nie zrobiłam tego, ponieważ przelałam je od razu na transport (200 zł) Mai, suczki, która pojechała do Was. 135 zł z tej kwoty przelałam Tobie na opłacenie faktury. Zostało mi 35 zł. [B] To były pieniądze Fundacji, nie wydałam ich z własnej kieszeni, żebyś mnie wychwalała i dziękowała mi specjalnie.[/B][/QUOTE] Trafily,gdzie mialy trafic tylko dzieki Tobie!!! :) A faktura jest niepotrzebna w tym przypadku???
  15. [quote name='LadyS']Puszek-Okruszek, załóż może wątek obu suńkom, będzie czytelniej i wygodniej. Moje zdanie znasz na temat tego, co tutaj jest, i zdanie to się potwierdza wciąż. Wśród kociarzy postaram się poszukać kennela/transportera w Twojej okolicy, a póki co mogę tylko przekazać jedną z moich robionych ręcznie bransoletek na licytację - więcej teraz nie dam rady, ale zawsze parę złotych do ogólnej skarbonki suniek - zrobię bazar, jak tylko będzie wątek :)[/QUOTE] Dziekuje:)
  16. 11 X wezme fakture na fundacje...potrzebuje dokladnych danych+NIP...i Wam ja przesle poczta,tak moze byc???
  17. [quote name='Tola']Tak duzo piszesz o Fundacji, ale chyba nie bardzo wiesz, na jakiej zasadzie wypłaca się pieniadze z konta. Zeby je przelać musi wpłynąc faktura na dana kwotę - w tym wypadku na 200 zł.[/QUOTE] Chyba logiczne,ze ja przesle potem!!! Wykrecanie kota ogonem!!!
  18. [quote name='Tola'] Warunki przekazania psów Puszek - Okruszek omawiała z zadrą, a było to tydzien temu. Miała nr tel do zadry, czemu nie zadzwoniła, jak miała wątpilwosci? MYslę, ze to co ustaliły zostanie zrealizowane. I zostalo!!! Zadra powiedziala,ze mamy sobie radzic same...I sobie poradzilysmy,ale kwoty operacji nas przerosly!!! *Wetke zaplacilam za pieniadze od darczyncow...na szczescie pojedyncze osoby zrobily przelew na moje prywatne konto...aaa i dziwne,ze fundacja nam nie pomogla tylko Ania przelala czesc kwoty po jakims piesku *zrobilam bazarek,niestety nie przyniosl kokosow:( *fakture za badania u Dr Gierka oplacily Sznaucery Od ostatniej rozmowy z Zadra i Waszych naciaganych tlumaczeniach wybralam rozmowe z Wami na forum,zeby juz nikt nie byl poszkodowany,bo stwierdzilyscie,ze wina lezy posrodku.Zreszta uwazam,ze to wydarzenie publiczne i ludzie maja prawo wiedziec co sie tutaj wyrabia.
  19. [quote name='funia']Kolejny raz nieporozumienia . Rozmawiałam z Zadrą ,która omawiała z Toba zabranie kalekiej suczki .Wspomniała ,ze cos pomożemy .I tak będzie .Nikt nie ucieka od tego . To co piszesz na faceeboku na swoim wydarzeniu jest przykre i niesprawiedliwe . Nie odzywamy sie dlatego ,ze Zadra jest na szkoleniu w Polsce ,Tola robi ważny projekt w pracy a my z Handzią latamy po interwencjach . Mamy na koncie fundacji srodki w kwocie około 1300 zł nie mozemy przekazać reszty tych pieniedzy na operację suń bo zostaniemy z 30 psami bez grosza .Jak im wtedy pomozemy ? Wydajemy swoje prywatne pieniądze jezdząc tam i angażaując się naprawdę duzo .Oprócz tego ciagle są kolejne zgłoszenia o zwierzetach w złych warunkach . Zrobimy allegro cegiełkowe z tego będa jakies pieniądze . Bardzo dobrze ,ze psy mozna zoperować i dac im szanse ,ale mozna było najpierw na spokojnie zebrać srodki i wtedy umawiac operację . Ale dobrze nasza propozycja jest taka .Na dzień dzisiajszy mozemy przekazać na konto kliniki 200 zł . Jak Ty to widzisz ze swojej strony ?[/QUOTE] Witam... Przykre jest to,ze dopiero dzisiaj,kiedy inni zaczeli interesowac sie sprawa Wy nagle odpowiedzialyscie...WOW:crazyeye: Podaje nr konta do przelewu,bezposrednio na klinike Dr Gierka,jest juz poinformowany 59102023130000330200215962 Przychodnia Weterynaryjna Aleksander Gierek 40-748 Katowice ul.Grota Roweckiego 63 z dopiskiem Plusia-operacja stawow 11 X 2012 [B] Nie zgadzam sie,zebyscie robily allegro cegielkowe na Plusie i Fifi!!! [/B] Poprosze o to inna fundacje,ktorej mozna zaufac i wiem,ze wplaty faktycznie trafia do nas. Jak tylko klinika potwierdzi wplate na koncie,dam znac. [B]I uwazam,ze odwlekanie operacji,jak to zaproponowalyscie,mogloby byc niekorzystne dla zdrowia suniek.Ciekawa jestem,jak Ty umialabys chodzic majac zwichniete dwa stawy???!!! Widac,jak sie interesujesz...przypominam...Plusia ma uraz NABYTY nie wrodzony. [/B]Pozdrawiam.
  20. [quote name='malawaszka']Dziękuję Gosia, doszło wszystko, od WiosnyA i Sybisi też - dziękuje Furcia miała przed chwilą coś jakby atak padaczkowy, niewielki, trwało to może z 15-20 sekund, nie mogła się podnieść, przez chwilę wygięło jej łapki i głowę do tyłu, położyłam się koło niej szybko jak tylko zauważyłam, że coś się dzieje, i zaczęło odpuszczać, leciutko drżała, nie było piany z pysia... boże czemu ja przynoszę im takiego pecha :placz: czemu te psiaki u mnie muszą mieć wszystko co najgorsze... nie wiem co mam zrobić - czy jakieś badania czy co... nie ma badania na padaczkę[/QUOTE] Koniecznie musisz zglosic sie z tym do weta,zeby wykluczyc inne choroby.Atak drgawek nie jest normalnoscia! [h=3]Diagnozowanie[/h][COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Po pierwszym napadzie nie można stwierdzić padaczki. Weterynarzowi należy dostarczyć informacji na temat przebiegu ataku, samopoczucia zwierzęcia w ciągu ostatnich dni oraz okoliczności poprzedzających atak. Następnie wykonuje się badania, które pozwolą wykluczyć ewentualne choroby. Jeśli wyniki nie odbiegają od normy, samopoczucie zwierzęcia jest dobre i powtórny atak nie wystąpił, można podejrzewać padaczkę. Niestety, by to potwierdzić, należy czekać na kolejny napad. Nie ma na rynku leku pozwalającego na wykrycie padaczki.[/FONT][/COLOR]
  21. [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]Fundacja nam nie pomaga[/COLOR][/SIZE][/B]:( :( :( Wetke oplacam z wplat prywatnych osob,bo bazarek okazal sie niewypalem:( A na operacje suniek nie mamy ani grosza:( Majka tez nie dostala na sterylke,a wiem,ze gmina miala dac na to pieniazki. Mamy juz terminy operacji,bo nie bede czekala z zalozonymi rekami.Zrobie wszystko,zeby zabiegi sie odbyly!!! [COLOR=#800080]Najsmutniejsze jest to,ze nie ma zadnego odezwu w tej sprawie ze strony fundacji.Wyglada na to,ze sunki poszly w odstawke i radzta sobie sami[/COLOR]:(
  22. [quote name='funia']Wieści wspaniałe .Ale i strach też jak to wszystko wyjdzie .....[/QUOTE] Nie ma co sie bac tylko dzialac!!! Nie zamierzam obgryzac paznokci ze strachu,zwlaszcza,ze w gre wchodzi szybka interwencja.Ryzyko jest zawsze,ale jezeli nie sprobujemy to tez i nie bedzie efektow.A ja wzielam sunki po to,zeby im pomoc,a nie plakac nad nimi z litosci. Potrzebujemy jednak ogromnego wsparcia...zwlaszcza finansowego.Bedziemy mieli 500zl na jedna lapke Fifi,ale Plusia tez jest w pilnej potrzebie,zwlaszcza,ze termin operacji wypada juz w przyszlym tygodniu:( Czy fundacja jest w stanie pomoc sunkom?
  23. [quote name='Puszek-Okruszek']Fifi potrzebuje jeszcze 500zl,a Plusia 600zl:([/QUOTE] Czy ktos tutaj moze pomoc?
  24. [quote name='diana79']to wspaniale ! to jeszcze szukamy sponsora dla drugiej kończyny i dla Plusi :)[/QUOTE] Fifi potrzebuje jeszcze 500zl,a Plusia 600zl:(
  25. [quote name='diana79']potwierdzam lekarz super i dodam jeszcze, lekarz potraktował obie suńuki ulgowo bo normalne ceny operacji były by o wiele większe ale i tak koszty będą ogromne więc musimy jakoś uzbierać na te dwie kruszynki :)[/QUOTE] Mamy sponsora dla Fifi na operacje jednej konczyny:) :) :) Dziekujemy:)
×
×
  • Create New...