-
Posts
9293 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by tobciu
-
Arista (sunia w typie amstafa) zamieszkała w nowym domu
tobciu replied to Krejzo's topic in Już w nowym domu
[quote name='tobciu']Kupilam pakiet 30 ogloszen na bazarku ogloszeniowym - spozytkowac na Ariste ? Jesli tak, bardzo prosze o ladny opis na watku, czy pw. Zdjecia sciagne z pierwszej strony.[/QUOTE] [quote name='Krejzo']Byłoby super :) Wielkie dzięki[/QUOTE] Teskt ogloszenia i fotki wraz z tymi nowymi wyslane do Agnieszki. Jak beda gotowe - dam znac. -
[quote name='ewu']To zapraszam, nie wiem jak się robi bazarki ale pomysł genialny:)[/QUOTE] Tutaj ciotki zrobily taki "chrzcinowy" bazarek dla suni co jeszcze nie ma imienia. mozna wymyslec, licytowac imie i dokupic prezent na chrzciny [URL]http://www.dogomania.pl/threads/221734-CHRZCINY-!!Zostań-matką-chrzestną-i-uratuj-kaleką-sunię-!!!!Do-30.01-./page2[/URL] Jak by ktoras cioteczka chciala zrobic cos podobnego - to super. A jak nie znajdziecie czasu, to ja bym zrobila - ale dopiero w poniedzialek.
-
Amstaffowaty Nestor - oby został w tym ds na zawsze...
tobciu replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
sabinka40 pokrzepiajace informacje :) Ja ze Szczecina, ale jesli jakos moge pomoc, doradzic - to polecam sie :) Moze polecicie Panstwu szkole [B]Wesola Lapka [/B][URL="http://wesolalapka.pl/"][B]http://wesolalapka.pl/[/B][/URL] Na stronie jest wiele informacji, filmiki - niechby Panstwo sobie na spokojnie przejrzeli, poczytali. Do Gliwic maja 20 km, do Rudy Śląskiej niewiele dalej. (w wielu miastach na Slasku Wesoła Lapka ma szkolenia). Moze by sie zdecydowali na kurs, albo choc na pare spotkan - tak by szkoleniowiec ich poprowadzil na poczatku. Dokladnie, maja prawo nie wiedziec jak postepowac. Zwlaszcza, ze zaadoptowali mlodzienca z wielkim pokladem energii, gdzie ta energia przed dluuugi czas byla tlumiona przez siatki boksu. :) Wazne, ze checi Panstwo maja. ;) Tylko ich rzeczywiscie nie zostawiac samym sobie na te pierwsze tygodnie, moze troche dluzej. Ze wsparciem bedzie im latwiej sie dotrzec i przez ten czas pokochaja Nestora na amen. :) -
[quote name='doddy']A ja nie wierzę, że ten kto go pozna to odda :) A tak serio, rozmawiałam z Asia z hotelu że ciężko jej go nawet na DT puścić, bo taki pies to skarb.[/QUOTE] Wierzę że się dogadają. Ja tylko ze zdjęć Bosko znam i jestem zakochana. A co dopeiro na żywo móc z nim obcować. :) Bedzie dobrze. Dogadają się chłopaki !
-
Jest piekny !! Takie sloneczko :)
-
Farcia- Ninka w cudownym domu u Prosiaczkowo :).
tobciu replied to toyota's topic in Już w nowym domu
[quote name='kkasiiiar'][B]Wpłynelo 15 zł od M.I(podaje inicjały) kto sie przyzna ? ;)[/B][/QUOTE] A.. to ja.. ale ze nicku nie podalam... :crazyeye: A za bazarkowy prezen na chrzciny tez doszlo ? bo to dwa oddzielne przelewy byly i jak patrze w konto - to przy bazarkowym przelewie dogo nick podalam. :) Choc tu :) -
Ja Wam bardzo dziekuje ! :) Ze nie dalyscie mu na tym cmentarzu umrzec, ze leczylyscie, ze kochalyscie, ze dom znalazlyscie :) Kazdemu z osobna, co pomogl Plutowi - DZIEKUJE !!!! A tutaj fotka Pluta, ktora miala byc cegielka :) Mysle, ze gdyby mogl ujac swa wdziecznosc w slowa to brzmialy by tak : :)
-
Ramzes z guzem na pyszczku uratowany z meliny! Pomocy Drastyczne!
tobciu replied to Temida's topic in Już w nowym domu
Wspaniale :) Podziekowania wielkie dla Pana doktora ! :) -
Amstaffowaty Nestor - oby został w tym ds na zawsze...
tobciu replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='karolina175']Niech naucza psa odsyłania go na miejsce na komendę i komendy oznaczającej schodzenie z łóżka/sofy Niech wezma smakołyk albo zabawkę do ręki i gdy pies jest na łóżku/sofie pomachaja mu zabawką lub smakołykiem na wysokości podłogi mówiąc, zejdź. Gdy zeskoczy, niech go pochwala i pobawa się z nim lub niech go nagrodza smakolykiem. Jeśli psiak próbuje wdrapać się na łóżko, niech powiedza mu np. E-E, albo coś w tym stylu, co oznaczać będzie, że nie akceptuja takiego zachowania i niech sprobuja mówiąc "na miejsce" smakołykiem odprowadzić na jego posłanie. Tam niech go pochwala, ale bez wielkich emocji, żeby go jeszcze bardziej nie pobudzić i nich odejda. Gdy psiak próbuje się wdrapywać na łóżko czy sofę niech nie mowia do niego zbyt dużo, nie spychaja mu łap ani nie wchodźa z nim w żadną interakcję poza komendę E-E czy co tam sobie wymysla i "na miejsce" Na moje poskutkowało :) A wogole ma swoje miejsce wyznaczone czy moze spac gdzie mu sie podoba? :)[/QUOTE] Dokladnie :) A uwaga o lozku trafna, niech Panstwo okresla mu kacik, zrobia poslanko, czy poloza kocyk, smakolyk, zabawke. I dokladnie jak Karolina mowi - niech go nie zrzucaja - bo to to bedzie traktowal jako zabawe. -
Amstaffowaty Nestor - oby został w tym ds na zawsze...
tobciu replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='bora1']czy moge czesc pieniedzy nestora (zostalo 120zl po odliczeniu za kastracje) przelac na konto tej suni? [url]http://www.dogomania.pl/threads/221119-Lori-apatyczna-osowia%C5%82a-i-z-depresja-sunia-prosi-o-wsparcie-na-wyjazd-do-dt.%28BP%29[/url] no wlasnie Karola moze ktos sie lepiej zna to by doradzil?[/QUOTE] A Nestorowi kastracje zaplacimy ? -
Amstaffowaty Nestor - oby został w tym ds na zawsze...
tobciu replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='bora1']pan pisze ze lekko ich gryzie, radzi sie tez jak sie z tym uporac, zeby nie wskakiwal na lozka i nie gryzl ich!??[/QUOTE] Gdy jest na łózku - zganiac spokojnym tonem i zgonic na podloge. Gdy jest na podlodze juz, pochwalic, nagrodzic. Gdy jest na lozku znowu, zganic, nie dobry pies powiedziec spokojnym ale stanowczym tonem. Gdy na ziemi jest pochwalic. Zacznie kumac, ze cos jest nie tak. Potem bedzie probowal wpierw lape jedna, druga polozyc, a nie od razu wskakiwac - to jak tylko lape polozy, zgromic wzrokiem, niedobry pies, zejdz powiedziec. i pies zaskoczy ze jest cos nie tak. Spokojnie i konsekwentnie. Tak samo z podgryzaniem. gdy podgryza mowic : nie, nie wolno. spokojnie i konsekwentnie. Po paru dniach bedzie lepiej. Teraz to wulkan nierozladowanej energii, przepelniony szczesciem po czubeczki uszu, ze jest z ludzmi. Czy Panstwo daliby rade pojsc na jakies szkolenie ? Jest taka mozliwosc moze u Was, ze jesli sie bierze psa ze schroniska, jakias szkola dla psow daje miesiac gratis (w Szczecinie tak jest). bora - powtarzaj Panstwu by sie nie zrazali ! I musza byc konsekwentni w tym co robia i co beda od psa oczekiwac. Zadnych takich, ze pan mowi to a pani tamto. I niech komendy typu : nie / nie wolno / dobry pies / niedobry pies / zostaw / ect wszyscy uzywaja te same - tak by psu nie mieszac. I mowione spokojnym, wyraznym tonem. nie takie tiutiutiu ;) Tylko normalnie, klarownie. -
Amstaffowaty Nestor - oby został w tym ds na zawsze...
tobciu replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='bora1']Pan mi dzis napisal ze byli zaszczepic Nestora, a za 2 tyg. kastracja. Maja z nim jednak problem bo wskakuje na łóżaka, a jak go zrzucaja to ich podgryza :([/QUOTE] No coż.. skąd ma wiedziec, ze nie wolno, skoro mieszkal w schronisku.. Nauczą go. cierpliwosc i konsekwencja. mlody jest szczesliwy, uradowany, najedzony, 4 ludzi wokol - ta ekspresje i energie pokazuje na zewnatrz. a podgryzanie - nie weim jak to wyglada - ale pies podgryza tez okazujac milosc. Jesli nie oducza go tego (ja swojego nie oduczylam i wlasciwie nie bardzo chcialam oduczac :) ) to Nestor sie szybko nauczy, ze sily przy tym uzywac nie wolno, bo czlowieka boli. Czy Ci Panstwo mieli wczesniej psy ? Moze by im troche doradzic ? nie zostawiac ich na te pierwsze tygodnie samym. wiecie.. zeby im tfu, tfu co do glowy nie przyszlo. tfu, tfu. -
Amstaffowaty Nestor - oby został w tym ds na zawsze...
tobciu replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Ciekawe jak nowemu domownikowi i Jego Rodzinie minęła noc ? :) -
Ramzes z guzem na pyszczku uratowany z meliny! Pomocy Drastyczne!
tobciu replied to Temida's topic in Już w nowym domu
[quote name='Temida']Przypominam, że dzisiaj operacja, boję się :oops:[/QUOTE] Myslami z Wami ! -
Hera 8 letnia wyniszczona amstaffka! MA DOM! :)
tobciu replied to Asta17's topic in Już w nowym domu
A jakis banerek zrobic ? Co by watek troche rozpropagowac ? Moze szanse suni sie zwieksza ? -
Hera 8 letnia wyniszczona amstaffka! MA DOM! :)
tobciu replied to Asta17's topic in Już w nowym domu
witajcie, [B]Kupilam pakiet 40 ogloszen na bazarku ogloszeniowym - spozytkowac na Here ?[/B] Jesli tak, bardzo prosze o ladny opis na watku, czy pw. Zdjecia sciagne z watku. I na jakie wojewodztwa / miasta mialaby byc oglaszana. Czy sterylizowana i szczepiona. -
Arista (sunia w typie amstafa) zamieszkała w nowym domu
tobciu replied to Krejzo's topic in Już w nowym domu
Kupilam pakiet 30 ogloszen na bazarku ogloszeniowym - spozytkowac na Ariste ? Jesli tak, bardzo prosze o ladny opis na watku, czy pw. Zdjecia sciagne z pierwszej strony. -
Farcia- Ninka w cudownym domu u Prosiaczkowo :).
tobciu replied to toyota's topic in Już w nowym domu
poprosze tez nr konta na pw. cos jeszcze wyskrobie z kieszeni.. -
Ramzes z guzem na pyszczku uratowany z meliny! Pomocy Drastyczne!
tobciu replied to Temida's topic in Już w nowym domu
Jestem na zaproszenie Temidy. Przeleje jutro pare zlotych. -
Amstaffowaty Nestor - oby został w tym ds na zawsze...
tobciu replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
A co napietej chwilami atmosfery na watku.. Kochana Klaudus :) To chyba czas jest by miec obok siebie [B]sekretarza/asystenta[/B], ktory by Cie w tej "administracyjno-informacyjnej" czesci odciazyl, byl z Toba w kontakcie i uaktualnial info. Bo postaw sie w naszej sytuacji - jest watek, wstepne info.. a potem cisza. Ok, racja, jest telefon do Ciebie, mozna zadzwonic - ale jak sie tak wszyscy zbierzemy i bedzie wydzwaniac - to tez dobrze nie bedzie :-) Takze zrozum prosze tez ta druga strone. :) Ty dajesz najwieksza szanse psom i kilkadziesiat, kilkaset zawdziecza Ci zycie, lepszy byt. Ale my chyba tez sie w tych staraniach przydajemy, prawda ? ;) Najwazniejsze, ze Nestor ma dom ! I oby to był jego dom na zawsze ! :multi: dobre wiesci na FB przekazane :) -
Amstaffowaty Nestor - oby został w tym ds na zawsze...
tobciu replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
:laola: [B][SIZE=5]H U R R R A ! ! ! [/SIZE][/B]:laola: Nestorku - szczęścia życzymy ! Oby to był Twój dom i Twoi ludzie na zawsze :) Kastracje Nestorkowi rozumiem płacimy ? :) A jakaś szansa na fotke bedzie w przyszlosci ? :) Jejku.. alez sie ciesze. Dziękuję Wam, DZIĘUJĘ ! :) -
Amstaffowaty Nestor - oby został w tym ds na zawsze...
tobciu replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='bora1']gdyby nie determinacja Izy nic by dzisiaj z adopcji nie bylo, Iza teraz pojechala na ostatnia chwile po Nestora, bo zostala wprowadzona w blad i niepotrzebnie jej Kaludia namieszala. szkoda gadac !![/QUOTE] Matko kochana.. Zeby sie choc Ci Panstwo nie wystraszyli, ze tak wszystko sie potoczylo szybko. Dawajcie znac, prosze. Trzymam kciuki. -
Amstaffowaty Nestor - oby został w tym ds na zawsze...
tobciu replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='bora1']żal normalnie[/quote] [B]co się stało ???????[/B] [B]napisz Bora prosze, bo az mnie cos w srodku sciska..[/B]