-
Posts
9293 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by tobciu
-
[Ciechocinek] Amstaff Ramzes przegrał z chorobą [*]
tobciu replied to ageralion's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Zdrowiej chłopaku ! -
Znów porzucona... pojechała do nowego domu, trzymamy kciuki :)
tobciu replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Zaglądam do ślicznych białych skarpetek ! -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
tobciu replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='magdola']341,3 z bazarku uczciwości - uzupelnie jak odpale komPa :)[/QUOTE] Fajnie, że tylu uczciwych się znalazło. :) -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
tobciu replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny trzeba je ogłaszać ogłaszać Na wszystkie województwa jeszcze ich nie ogłaszałam Jak ktoś ma 10 zeta wolne w portfelu, może zasponsoruje pannom kolejne dwa pakiety ? Info i zdjęcia do ogłoszeń, które używałam mogę przesłać na maila. -
[quote name='Karilka'] Czy Urgo ma ogłoszenia? Jak to z tym jest? Masz jakieś aktualne zdjęcia nadające sie do ogłoszeń? Jest tekst?[/QUOTE] [B]Oprócz ogloszeń co Myngey robi, Urgo ogłaszany był na : [/B] [B]Kujawsko-pomorskie[/B] : 10/07/12 (30 ogloszeń od Cudak, robiła tatankas), [B]Zachodnio-pomorskie[/B] :03/09/12 (50 ogloszeń ode mnie, robiła AgnieszkaO), [B]Pomorskie[/B] : 03/09/12 (50 ogloszeń ode mnie, robiła AgnieszkaO [B]Dolnośląskie[/B] : 20/10/12 (30 ogłoszeń ode mnie, robiła Anja…) [B]Łódzkie [/B]: 20/10/12 (30 ogłoszeń ode mnie, robiła Anja…) [B]Mazowieckie[/B] : 20/11/12 (50 ogłoszeń ode mnie, robiła AgnieszkaO) [B]Wielkopolska[/B] : 20/11/12 (50 ogłoszeń ode mnie, robiła AgnieszkaO) [COLOR=#0000ff][B]Tekst i zdjęcia, które używałam mogę podesłać na maila.[/B][/COLOR] [B]Cudak,[/B] proponowałabym tą rozpiskę powyżej wstawic w pierwszy post i potem dodawać do niej nowe pakiety. Łatwiej będzie ogarnąć gdzie i kiedy był ogłaszany i jakie kolejne tereny eksplorować w poszukiwaniu domu dla chłopaka. Plus filmiki o Urgo co Myngey kręciła - też możnaby wstawic na początku. Dla porządku :) Myngey u góry je wypisała, ale to przy okazji powtórzę : [url]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PfguqcS-WoE[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LQSR0A12aGE[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rvU31244gAg[/url]
-
[quote name='Karilka']tobciu - masz rację. Cudak widzi problem i nie wywija kota ogonem. Ma szczere chęci. Dlatego postaram się pomóc. Asiaczek, What May NN - Baaaardzo Wam dziękuję. Myngey nie może zostać sama z Urgo, mam rację?[/QUOTE] Absolutnie masz rację. :) Myngey nie może zostać sama. Dziękuję Dziewczyny. :Rose:
-
Dziewczyny nie krzyczcie na Cudak, dziewczyna ratuje te zwierzęta, które inaczej nie miałyby szansy. Niektóre psy/koty mają szczęście i znalazły dom (Norek, Dexter), niektóre nie mają tego farta póki co i nadal czekają. Ratujesz - jesteś za to odpowiedzialny. Tak, zgadza się. Tylko wiecie przecież, że to jest tak, że pomożesz raz, drugi, trzeci - i te wszystkie biedy jakoś dowiadują się o tym i zaczynają lgnąć do tej pomocy. I wcześniej pewnie było tak, że Cudak widziała kilka przypadków i pomagała, a teraz widzi kilkanaście i też chce pomóc. I jak tego nie zrobić i odwrócić głowę ? To są trudne dylematy.. Ja nie oceniam, nie wytykam, bo to zrobić najłatwiej. Sama pomagam bazarami, deklaracjami jak mogę, ale bezpośrednio przyznaję szczerze, nie angażuję się w pomoc - bo bardzo szybko by mnie przerosła i znalazłabym się w sytuacji jak Cudak albo i gorszej.. Bo psie/kocie nieszczęścia się mnożą na potęgę, a pieniądze w portfelu niestety nie.. A też uważam się za osobę odpowiedzialną za swoje czyny.. ale co by było, jakbym miała pod opieką wyciągniętych gdzieś z "bagna" zwierząt naście i niewiele w portfelu? Miałabym problem jak Cudak. Jak ktoś pomaga więcej, to wiadomo, że prędzej czy później będzie potrzebował pomocy. Gdyby tak nie było - nie byłoby takich wątków na dogo. Zbierzmy się, pomóżmy. Urgo jak widzicie wątek ma od dawna - i było na nim cicho.. Zachorował, zrobił się ruch. Więcej osób go dojrzało. Nowe osoby dopomogły. Ktoś z Was zostanie na wątku, ktoś nie. Ale szansa na pomoc jest większa i pomysłów nowych więcej. I razem jakoś udźwigniemy temat, raz z lepszym efektem, raz gorszym.. Najważniejsze by jakaś pomoc była. Myngey robi ogromnie dużo. Mieć na DT zdrowego psa, a chorego to zdecydowana różnica. I nie wolno zostawić Dziewczyny samej z problemem. Ale też sama Cudak nie będzie w stanie odpowiedzialności za psa udźwignąć.. Ja bazarek, jak pisałam zrobię w styczniu, ewent. początek lutego. Mam zapowiedzianą wizytę szefa w styczniu przez tydzień i od tego terminu, zależy kiedy będę mogła bazar uruchomić. Póki co Myngey, jeszcze z kieszeni drobne wytrząsnęłam i Ci przesyłam.
-
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
tobciu replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='magdola']Tak, na razie wyjaśniałam małe niejasności i jeszcze dwie ciotki:) Czekam na odpowiedzi czy zapłacą czyy zamykać wątek i nie czekać - dziś wysłałam. Myślę, że do czasu zapłaty za styczeń już kasiora będzie :)[/QUOTE] Ja na swoich bazarach gdy czekam zbyt długo na ostatnie wpłaty - to przelewam co jest, opisuję czyich wpłat i kwot brakuje, a potem dosyłam brakujące, gdy już wpłyną. By nie przetrzymywać tych pieniędzy u siebie. -
Ja chłopakowi przygotuję bazarek, ale to w styczniu jakoś, dokładnie nie wiem kiedy. Tylko, że ewentualne fundusze z niego będą dopiero w lutym. Ale one pewnie na jedzenie pójdą, bo chłopak już nie będzie miał nic, ni puszek, ni suchego. Także problemu ze zdrowiem i leczenie wygenerują dług, bo na to niestety funduszy nie było żadnych. :( Urgo bazarki do tej pory miał robione przeze mnie, na spółkę z dwoma innymi stepnickimi psami, ale to starczało / wspierało tylko DT w wyżywienie. Deklaracji Urgo nie ma żadnych niestety.. (dobrze pamiętam?). Także gdyby ktoś z odwiedzających wątek zechciał wesprzeć Urgo jakąkolwiek kwotą - byłoby wspaniale. Bo biedak nie ma nic, był ogłaszany, ale zainteresowania brak, teraz posypało mu się zdrowie, a zepsute zęby też trzeba będzie wyrwać niedługo, bo zaczną psa boleć - DT nie może zostać z problemem sam, bo to defacto nie jest DT problem.. Ja przelałam DT 50 zł. Jeśli ktoś mógłby dać choćby i 5 zł - będzie to wielka pomoc.
-
[quote name='tobciu']Rafał i Viola ! Jesteście kochani ! Przywracacie wiarę w ludzi ! 10 zł do zmniejszenia długu Dolara w hoteliku wysyłam.[/QUOTE] agaga21 - a może byście napisały do tych osób co do końca wpłacały i nie zapomniały o Dolarze, może zechciałyby jeszcze jedną miesięczną deklarację przeznaczyć dla chłopaka ? Zawsze to ze 100 zł z długu byłoby mniej ? Zgodzą się osoby, albo i nie, ale zapytać warto. Najwyżej powiedzą, że przykro, ale niestety nie da rady. (halo deklarowicze, proszę nie myśleć że naciągam :) ) Chyba, że macie jakiś pomysł jak oddać ten dług ? Ja jak zrobię ten bazar co mi go przed świętami moderator usunął :ekmm:, to post będzie dla Dolara, ale to będzie post i kilka fantów tylko, oby coś się sprzedało, ale to większej kwoty i tak nie będzie.
-
[Ciechocinek] Amstaff Ramzes przegrał z chorobą [*]
tobciu replied to ageralion's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
ja przy kolejnym bazarku (jak się uda to w styczniu jeszcze) przeznaczę znowu post dla Ramzesa. To liczę parę zł mu dorzucę mu. A te 100 zł co wczoraj rozmawiałyśmy przelałam Ci po południu, to jutro powinny być u Ciebie. -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
tobciu replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
dla mnie też jest mało czytelny. -
Rafał i Viola ! Jesteście kochani ! Przywracacie wiarę w ludzi ! 10 zł do zmniejszenia długu Dolara w hoteliku wysyłam.
-
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
tobciu replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='__Lara']:( może jakiś bazarek podratowałby sytuację?[/QUOTE] Z pewnością - tylko trzeba go zrobić. -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
tobciu replied to mgro's topic in Już w nowym domu
[quote name='Bjuta']Tylko nigdzie nie znalazłam zdjęcia Norka z tego wątku - może mi się nie otwierają. A chciałam porównać z wzorcem Norkowości... Zdaje się, że charakterem pasuje![/QUOTE] [quote name='Cudak']Faktycznie zniknęły! :mad: [/QUOTE] Ja swoje, co były przy końcu wątku usunęłam, po tym jak mi moderator viris usunela bazar... Nie sprawdzałam - ale te Norkowe zapewne byly większe niż regulaminowe. -
Trzymamy, trzymamy. W Was cała nadzieja !
-
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
tobciu replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
A może niech nie je parę dni - to potem zacznie. Urozmaicanie psu jedzenia, dawanie mu wędlin, sera, ect - czyli naszego doprawionego jedzenie, powoduje, że woli nasze, a nie swoje mdłe chrupy i zacznie wybrzydzać. Normalne. Jak mój pies stwierdza, że on nie będzie jadł chrupek czy puszki - bo wolałby żółty ser, ewentualnie wciągnąłby kurze łapki, to zabieram michę z nietkniętym jedzeniem i dostaje ją następnego dnia. Nie ruszy, zabieram. I trzeciego dnia już wciąga chętnie (świeża michę). Dobrze, że Hałabajowka poszła do weta, bo sprawdzi warto, czy się nic nie dzieje. Ale skoro już wiemy - że salami dziewczyna wciąga ze smakiem. To jest to jej zachcianka. :) Zatem jak nie je - niech i dwa dni nie je. Trzeciego zje. -
[quote name='omry']MA DOM! :multi: Oby wszystkim się tak szybko udawało :)[/QUOTE] Bardzo się cieszę. :)
-
Trzymam mocno kciuki, bo inaczej nie jestem w stanie pomóc... Mocno trzymam !