-
Posts
144 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Speedymania
-
Wczoraj wieczorem pokonaliśmy strasz przed hałasującą blachą metalową. Niestety nadal nie umie się Bruno oduczyć, że jak się czegoś boi to zwiewa do domu i wali w drzwi robiąc przy okazji dziurę pazurami. Ktoś ma radę jak go oduczyć walenia pazurami w drzwi? Ostatnio tak walił w drzwi, że myślałam, że je wyważy. Masakra. Dobijał się okropnie. A jak podeszłam do drzwi to zaczął jeszcze mocniej i na dodatek głową zaczął walić o drzwi. Wyszłam cudem do niego, bo się okropnie przepychał i zaczęłam chodzić z nim po ogródku. Nie tak, że sobie na luzie biegał tylko trzymałam go za obrożę i chodziliśmy. Oczywiście już po paru minutach wyszło na jaw co go tak wystraszyło. Koło kubła na śmieci położył się na ziemi i nie chciał iść dalej. Gałąź spadając na pokrywę od kubła zrobiła taki hałas. Postałam z nim chwilę i postukałam w ten kosz. Myślałam że się oswoił, bo zaczął się interesować krzakami, ale jak tylko go puściłam to zwiał pod drzwi i znowu zaczął walić. Ja już po prostu nie wiem jak mam go tego oduczyć. Najgorsze, że robi dziurę w drzwiach. Jak będę miała okazję to wstawię wam zdjęcie jak już są drzwi obdrapane. Myślałam, żeby jakąś metalową tabliczkę tam przyczepić ( tam gdzie drapie) to po jakimś czasie nie będzie drapał, ale tata powiedział, żebym nie wydziwiała. Proszę o pomysły
-
[quote name='Unbelievable']nikkor/sigma 105mm 1.8 , może ewentualnie sigma 150mm 1.8[/QUOTE] Dzięki pomyślę, a jakby nie obiektyw to jaką soczewkę ? Od razu daję zdjęcia do krytyki :) [IMG]http://img717.imageshack.us/img717/3964/dsc0332y.jpg[/IMG] i [IMG]http://img193.imageshack.us/img193/4568/dsc0279yg.jpg[/IMG]
-
[quote name='Unbelievable']jak masz tyle kasy to kupuj obiektyw :)[/QUOTE] Właśnie tylko chodzi mi o to Jaki obiektyw? :)
-
Mam dość nietypowe pytanie. Ale chyba po to jest to forum :) Chciałabym się dowiedzieć, co do makrofotografii najlepsze. Posiadam Nikona D5000 i 2 obiektywy. 1. - 18-55mm a 2.- 55-300mm. Zastanawiam się czy kupić obiektyw makro czy lepiej soczewkę (myślałam o Raynoxie) ? Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź. A koszt za to do max 2500 zł Z góry dziękuję :)
-
NO i wreszcie zdjęcia. 1. U babci na drugi dzień świąt. Śpimy : [IMG]http://img513.imageshack.us/img513/1376/dsc0200w.jpg[/IMG] 2. Z choinką - ubierał dziadek :P [IMG]http://img820.imageshack.us/img820/5778/dsc0149nl.jpg[/IMG] 3. I kolejne z choinką :) [IMG]http://img338.imageshack.us/img338/2307/dsc0147rf.jpg[/IMG] 4.A tutaj było: "Jak nie zasnę to twoja wina " : [IMG]http://img641.imageshack.us/img641/6900/dsc0136nz.jpg[/IMG] 5.Tutaj już w domku na Wigilii [IMG]http://img403.imageshack.us/img403/7459/dsc0113v.jpg[/IMG]
-
To nie chodzi o to że on nie umie się przeciągać. Tylko nie chce. Przestaje się interesować .
-
1. Energia - to da się zrobić :) 2. Dzisiaj Bruno dostał zabawkę od understandme i wziął ją na sekundę do mordki ugryzł i na tym skończyło się. Nic nie działało dalsze zachęcanie. Ale dał się przez chwilkę pogłaskać co było sukcesem ogromnym i przychodził do mnie na zawołanie. 3. NIE NA WI DZĘ rutyny. To najgorsze co może być. Dlatego codziennie robimy coś innego.
-
[URL="http://i1186.photobucket.com/albums/z366/Talucha/po027.jpg"]http://i1186.photobucket.com/albums/z366/Talucha/po027.jpg [/URL]jak to zrobiłaś, że dał obie czapkę założyć na głowę? Bruno nie chce ciągle ją zrzuca :) [URL="http://i1186.photobucket.com/albums/z366/Talucha/po027.jpg"][/URL]
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Speedymania replied to Amber's topic in Foto Blogi
[URL="http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5517.jpg"]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5517.jpg[/URL] zakochałam się w tym zdjęciu, już nie mówiąc o Jarim :loveu: x100 -
Witamy się. Jakie piękne oczy ! Przesyłamy głaski dla właściciela tych oczu ! :loveu:
-
[URL]http://img4.imageshack.us/img4/5227/i004c.jpg[/URL] a w tle reklama mission impossible :) NO właśnie jak petardy ?
-
[URL]http://www.fotofotki.pl/pliki_img/rqohxar4b6t1dc08pk2.jpg[/URL] Piękne kolory i na świątecznych zdjęciach również. Składamy petycje do chmur o śnieg ? Chociaż na tydzień tak z 20 cm ?
-
Niezrównoważony psychicznie Mastif i jego koteły.
Speedymania replied to łamAga's topic in Foto Blogi
[URL]http://img688.imageshack.us/img688/713/39113490.jpg[/URL] jakie to WIELKIE !! Przesyłamy głaski. Po długich zaległościach wreszcie jesteśmy na miejscu ;) -
Dziękujemy za życzenia. Pytanie kolejne :P Nie wiem jak to wytłumaczyć. Chcę, żeby Bruno bardziej się mną interesował na spacerze. Żebym była dla niego ważna. Zabawy żadne nic nie dają. Jestem dla niego jedyna taka na świecie ale tylko w domu czy ogrodzie. Kiedy wychodzimy na spacer tracę swoją ważność. Wczoraj byłam z Brunem i z tatą na spacerze i udało nam się go zawołać. 6 razy go wołaliśmy i 6 razy przyszedł. Byłam dumna z niego, że tak ładnie się zachował przy tacie moim :loveu:
-
Ktoś mi pożyczy najpierw kawałek czasu. Zdjęć niestety nie będzie może dopiero po świętach. Ledwo zdążam wychodzić z Brunem na spacer. Dzisiaj przez cały dzień tylko sprzątanie i sprzątanie. Ale byłam z Brunem na tak długim spacerze, że po raz pierwszy od dłuższego czasu się wykończył. A i zaliczyliśmy sprawność krzakołaza :) A mam pytanie do was wszystkich. Czy jeżeli zdarzyło się waszemu pieskowi spotkać na spacerze martwego ptaka to jak zareagował/a ? Mój z obrzydzeniem odskoczył. Fajnie to wyglądało. Brakowało tylko takiego głośnego " FUUUUJJJJ" AA [COLOR=red]WeSoŁyCh Świąt !! Wszystkim Dogomaniakom! Dużo zabawy z pupilami i lepszego niż był nowego roku! [/COLOR] " Każdy dzień przynosi ze sobą prezenty, musimy je tylko rozpakować"
-
Witamy się. Wspaniale idzie wam nauka ! Pozdrawiamy i przesyłamy głaski.
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Speedymania replied to Amber's topic in Foto Blogi
[URL]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_4898.jpg[/URL] witamy się - bardzo ładną ma mordkę; -
[quote name='deer_1987']A jak tam postepy w posluszenstwie i skupianiu uwagi?[/QUOTE] Nie koniecznie dobrze. Ostatnio co raz bardziej przestał mnie się na spacerach słuchać. A wydaje mi się że zmieniłam nastawienie i jestem bardziej cierpliwa. Nie krzyczę nawet na niego ( chociaż przyznam szczerze że co do krzyczenia to nie jestem pewna bo ostatnio trochę przygłuchłam - chyba czas wybrać się do lekarza :) ). Jak w ... październiku chodził na obroży normalnej ( nie zaciskowej ), skórzanej to smycz nawet była luźna tak teraz chodzimy na tradycyjnej pół zaciskowej i na napiętej smyczy. Staram się jakoś przywołać do porządku, ale kiedy mówię mu np. zwolnij (działało - przez ostatnie 2 miesiące) on przyśpiesza i mam wrażenie że robi mi na złość. Najgorsze, że kiedy przechodzimy przez bramę i wchodzimy do naszego ogródka on zaczyna sobie wszystko przypominać i pięknie wszystko robi. ;( Nawet na przywołanie przychodzi czego uczymy się dopiero kilka dni. A po za płotem - czasem mam ochotę usiąść w tym miejscu gdzie stoję i się rozpłakać. Nie wiem coś mu się poprzewracało w głowie. Jedyne co po za domem jak byliśmy z Cesarem na spacerku to reagował na zostaw + do tego mina typu " FUUU zaraz się ze rzygam na twój widok ". Jak nigdy jestem po prostu załamana. Jeszcze dochodzi do tego stres w szkole - NIE WYRABIAM. ;( Dzisiaj dokładnie o 17:30 Bruno wydrapał dziurę w drzwiach wejściowych do domu ( stał na dworze), bo sie czegoś nastraszył. Otworzyłam drzwi i na zewnątrz kazałam mu usiąść i siedzieliśmy tak dopóki siedział przynajmniej przez 15 s grzecznie bez popiskiwań i telepawki. Nie wiem czy dobrze, ale go nie głaskałam jak usiadł dotykałam go ręką pogłowie (gładziłam lekko) i czekałam, licząc do 15. Za 4 razem się udało i weszliśmy do domu. I tam go wygłaskałam :)
-
[IMG]http://img412.imageshack.us/img412/6991/dsc0028u.jpg[/IMG] [IMG]http://img39.imageshack.us/img39/9651/dsc0034c.jpg[/IMG]
-
Może nie są najlepszej jakości, bo było złe oświetlenie, ale ważne że są :) [IMG]http://img256.imageshack.us/img256/6600/dsc0017di.jpg[/IMG] [IMG]http://img442.imageshack.us/img442/3584/dsc0020ak.jpg[/IMG] [IMG]http://img69.imageshack.us/img69/3986/dsc0022kll.jpg[/IMG] [IMG]http://img32.imageshack.us/img32/1992/dsc0018pf.jpg[/IMG] Bruno tutaj próbował zjeść moje palce i ledwo drugą ręką zrobiłam zdjęcie. :)
-
[IMG]http://img189.imageshack.us/img189/2826/dsc0002nf.jpg[/IMG] Dodam zdjęcia nowe :) wreszcie mam kilka minutek na wstawienie zdjęć. Trochę mało, ale są. Dzisiaj Bruno pomagał posprzątać mi samochód = siedział w bagażniku i jak przechodziłam obok nie go to machał do mnie łapką :) [IMG]http://img196.imageshack.us/img196/4557/dsc0004ab.jpg[/IMG] [IMG]http://img689.imageshack.us/img689/3905/dsc0009txl.jpg[/IMG] NOSIU : [IMG]http://img266.imageshack.us/img266/116/dsc0012be.jpg[/IMG] Wreszcie ma mnie kto wygłaskać :loveu: : [IMG]http://img221.imageshack.us/img221/1866/dsc0015yyl.jpg[/IMG]
-
[quote name='kalyna']możesz mu w sobotę lub niedzielę zrobić :) ja tylko wtedy pstrykam focie psiakom :)[/QUOTE] Niestety w weekendy też nie mam czasu. Jak nie na urodzinach u kogoś to na wyjeździe do Wrocławia. :sad: Dzisiaj po dłuższym braku czasu na spacerek wyszliśmy wreszcie. Bruno obwąchał wszystko po kolei. Nie wzięłam aparatu, bo wiem że z jak robię mu zdjęcia to zabieram mu tą frajdę z bycia po za ogródkiem. Także dzisiaj poszliśmy tylko się wyszaleć :p
-
Wpadłam na 2 minutki i melduję, że nadgoniłam materiał :lol:
-
[URL]http://fotofotki.pl/pliki_img/cvaavisujobm2bbezewj.jpg[/URL] to jest przepiękne i zadziwiająco wyraźne szczegóły :)