Jump to content
Dogomania

choba

Members
  • Posts

    4401
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by choba

  1. [quote name='pela112']Ogólnie to mam wrażenie, że Nugat najlepiej dogaduje się z Jasperem :) [/QUOTE] Bo Nugat i Jasper to tacy bracia - duchowi przynajmniej :eviltong:
  2. Rozmazane, ale ma swój urok :) [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-p7pcpMq_vaA/Uu0PZCJvYGI/AAAAAAAARI0/RD2VU6XMYew/s640/P1090475.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Gkz5ZOwzq64/Uu0PZ4TjvfI/AAAAAAAARI8/Zc3CPqEqBPc/s640/P1090476.JPG[/IMG] A może szczotkę da się zjeść?! :eviltong: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/--Teb-y2bb0c/Uu0PaZXpw9I/AAAAAAAARJE/aQG093sEUB8/s640/P1090482.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-jsrY0i22fts/Uu0PbuFbMVI/AAAAAAAARJQ/B3jkHyGI59s/s640/P1090502.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-ujfCNtL7TrY/Uu0P8ugjspI/AAAAAAAARKQ/Mf3-ehsU5-c/s640/P1090493.JPG[/IMG]
  3. Oj, Nugat, Nugat - rozbójnik się z ciebie robi :evil_lol: A ja przynoszę kilka nowych zdjęć :) [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-LPlGUaAKgzc/Uu0PVpNxnEI/AAAAAAAARIE/66C-6XBnbxc/s640/P1090459.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-MqStEZKjgCM/Uu0PWIz-HQI/AAAAAAAARIM/briKGjBUbOA/s640/P1090460.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-ETBmOrFivCk/Uu0PWp573BI/AAAAAAAARIQ/4RrQMy2_nYM/s640/P1090463.JPG[/IMG] Tą piłkę to on jest w stanie prawie całą w pysku schować ;) [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-czmBtINByZs/Uu0PXUx9YlI/AAAAAAAARIc/KouMK-gLwv4/s640/P1090464.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-C9ApI2cCq4E/Uu0PXwRrchI/AAAAAAAARIk/v69FsQVJPuE/s640/P1090465.JPG[/IMG]
  4. Dzisiaj rozbójnik Czarek był nawet dość grzeczny - od czwartku nie zdążył jeszcze zgromadzić tyle energii ;) Na spacerek powędrował w towarzystwie Atosa i chwilę też Pusi. Zdarzyło mu się oczywiście parę razy naskoczyć na kolegę, ale nie były to na szczęście częste wyskoki :) Co ciekawe, Czarek jest pierwszym znanym mi psem, który nie chciał podejść do zwierzolubnej pani z ul. Grzegorzka. Chyba z niewiadomych przyczyn mu się nie spodobała :roll: [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-V6YZnsZ_no0/Uu0P_f8oQaI/AAAAAAAARKc/EIzNbHejmN8/s640/P1090504.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-w1gATuBychQ/Uu0P__CaXSI/AAAAAAAARKg/IvJ7ICZC1k0/s640/P1090505.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-LDgWvmZu1CE/Uu0QBmjKHAI/AAAAAAAARKw/RSDKq0CjHnk/s640/P1090509.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-W71WZWlcgsg/Uu0QCDWrNeI/AAAAAAAARK8/XdMIyqwuJNQ/s640/P1090518.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-91bM9-P8MrA/Uu0QCif9cgI/AAAAAAAARLA/UP9hfI1YA-Q/s640/P1090522.JPG[/IMG]
  5. W czwartek Atos wyszedł ze mną. Trochę powariował przy zapinaniu, ale w końcu udało nam się pójść na spacer ;) Trochę porzucał się na psy za płotem, z Nugatem też miał parę spięć. Chłopaki chyba miały akurat gorszy dzień :roll: A dzisiaj Atos był z Klaudią - ja tylko podrzucę kilka zdjęć ;)
  6. Fajne jest to pierwsze :) To ja jeszcze dorzucę kilka fotek ;) [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-oXBTjuZBEIM/Uu0O-y2ekWI/AAAAAAAARJU/rjOLCYWoeA8/s640/P1090446.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-mIpYliP2abk/Uu0P3g9PeLI/AAAAAAAARJs/m8798Yhc5UY/s640/P1090461.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-rLtgIZ7G_UY/Uu0P4VHANJI/AAAAAAAARJ8/qKryOn54umY/s640/P1090462.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-5I0hDI6ZeUU/Uu0P5aCczFI/AAAAAAAARKE/BjQxSWviKqQ/s640/P1090468.JPG[/IMG]
  7. [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-DFlnCxFzxx8/Uu0OWWqW4MI/AAAAAAAARDM/_OQFvcb9qx0/s640/P1090488.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-gz-Q3yIhU2Q/Uu0OW1WND7I/AAAAAAAARDQ/KwsF7LZk_HM/s640/P1090491.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-iolfhNFzfCM/Uu0OX6CEPOI/AAAAAAAARDc/rCW-M378zPs/s640/P1090492.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-sZwse0u07gc/Uu0OZMLL8BI/AAAAAAAARDs/_2KaYb4_xpw/s640/P1090495.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-15BiPAOt7b8/Uu0OdmzFiaI/AAAAAAAAREY/Tjjg2e0QAUE/s640/P1090503.JPG[/IMG]
  8. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Y3c-5-h1ofA/Uu0PC_-vZyI/AAAAAAAARGM/a6n_pcttIIg/s640/P1090456.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-fx112kQc40w/Uu0PE20lwoI/AAAAAAAARGs/vytEnvs7Jvw/s640/P1090471.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/--1yuXkHTMkw/Uu0PGGSaqQI/AAAAAAAARG8/8SLovWovnC8/s640/P1090477.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-kYs6LMhd-ws/Uu0OcwkoE_I/AAAAAAAAREU/emnnKYGzDyI/s640/P1090501.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-qojXUlraMaU/Uu0PIBdNmoI/AAAAAAAARHU/6469lHHu6sE/s640/P1090480.JPG[/IMG]
  9. Dzisiaj Jasper był już w lepszej kondycji psychicznej :) Nawet jakby ucieszył się, jak do niego przyszłam. Od samego początku widać było, że jest weselszy. Uszy nie były cały czas skierowane do tyłu, wzrok już nie był taki smutny :) Na spacer poszliśmy z Pusią i Nugatem. Koleżanką był dość mocno zainteresowany, ale w końcu jej odpuścił. Z Nugatem chciał się bawić, ale jakoś im nie wychodziło ;) W parku na Burowcu pobawiliśmy się trochę patykiem (bo piłką był niezbyt zainteresowany), zrobiliśmy też małą sesję zdjęciową i pouczyliśmy się komend. Chłopak jest naprawdę bardzo pojętny - w ciągu jednego spaceru opanował "siad" i "podaj łapę" oraz już reaguje na imię. Po powrocie do schroniska poszliśmy jeszcze razem z Nugatem na wybieg, gdzie spotkaliśmy Żwirka. Chłopaki się dobrze dogadywali - trochę sobie razem pobiegali, spróbowaliśmy też swoich sił w przeskakiwaniu przez płotek :) Na początku Jasper zupełnie nie wiedział, o co chodzi, ale już po paru minutach załapał. Do boksu wskoczył sam, bez oporu. A teraz sprawy zdrowotne. Do jedzenia Jasper dostaje obecnie jedzenie gotowane oraz Royala. Weterynarz go oglądał i został odpchlony. Być może tylko sobie wydrapał tą szyję - na razie będzie pod obserwacją i zobaczymy, co dalej. Poza tym chłopak jest już wykastrowany. Jasper został zmierzony - ma ok. 55 cm. Zważyć się go jeszcze nie udało. Nowy opis postaram się jeszcze zrobić do wieczora i wtedy też wezmę się za ogłoszenia. A teraz trochę nowych zdjęć :) [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Ps95-v9_PR0/Uu0O8luCEFI/AAAAAAAAREs/SSQaFPW9DbU/s640/P1090440.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-tgYe1aJ0r1k/Uu0O-KNPPbI/AAAAAAAARFE/2kHpTVpItJ8/s640/P1090443.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-SOFBnCvHmek/Uu0PAfUoIRI/AAAAAAAARFk/ZnVpSXsy9EQ/s512/P1090449.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-rRdK-3ACCr8/Uu0PBfgJ7RI/AAAAAAAARF0/_D3VGXA_5Uk/s640/P1090451.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-nXju93Xw-W0/Uu0PCXrQdRI/AAAAAAAARGE/705rZHalkkU/s640/P1090455.JPG[/IMG]
  10. oby to były tylko chwilowe problemy
  11. na tym pierwszym ślicznie wyszła :loveu:
  12. Dzielna Nesi :) Oby już w końcu wszystko było ok
  13. Była na stronie schroniska, stamtąd wzięła mój numer, więc przynajmniej główne zdjęcie widziała. Czy wchodziła w cały album to nie wiem.
  14. No nie wiem, pani była pewna, że to był piątek, 10 stycznia. Zobaczymy, czy przyjadą do schroniska
  15. Rozmawiałam z panią, która wystawiała tamto ogłoszenie. Mówi, że jest pewna tej daty, więc wygląda na to, że to nie jest ten psiak. Być może jednak mimo wszystko jutro przyjadą go zobaczyć.
  16. Sama nie wiem... Coś te uszy chyba jakieś inne... No i ta data - Kasia go znalazła 09.01 chyba rano (?), a oni piszą, że zaginął 10.01 ok. 18. Dość duża rozbieżność. Jutro zrobimy test i zobaczymy, czy zareaguje na Ciapka albo Mopsika.
  17. Tak, w boksie jest sam. Co do karmy to dopytam jeszcze p. Ani jak wygląda sytuacja.
  18. [quote name='Katarzyna Starkiewicz']a może być wydany na badania poza schronisko?[/QUOTE] Z tym niestety są zazwyczaj problemy...
  19. Dobrze, że jest jakiś odzew. A co do faceta to faktycznie różnie może być...
  20. [quote name='Romina_74']No się okaże. A może Ci się przyklei - kobito mafii ;)[/QUOTE] Chyba tylko do towarzystwa spacerowego :eviltong: Nie mogę przecież Anecie zabierać jej potworka :evil_lol: A dzisiaj Czarek znalazł sobie fajną zabawkę ;) [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-w3NF_DRBUgI/Uuqf3j5_3OI/AAAAAAAARBo/Nq_W55i2lh4/s640/P1090437.JPG[/IMG] Niestety aparatowi coś nie wyszło łapanie ostrości... [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-qp7WsHlEzk4/Uuqf4LreT3I/AAAAAAAARBw/MbPiYeLUadg/s640/P1090438.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-lH_H24T7Gb0/Uuqf499_gtI/AAAAAAAARB0/B-1TNZZACco/s640/P1090439.JPG[/IMG]
  21. Zapraszam do Jaspera, który źle znosi schroniskowe kraty... [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/250672-Jasper-zza-krat-wypatruje-domu[/URL] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-fMCf3EIkUEE/UtsNXJpcAuI/AAAAAAADnX8/pU16Ly-C4Wk/s640/27-14-2.JPG[/IMG]
  22. Dzisiaj był nasz pierwszy spacer. Na początku Jasper był dość mocno zdezorientowany. Prawie w ogóle nie zwracał na mnie uwagi. Otwierał się dopiero w towarzystwie innych psów. Zachęcał je do zabawy, z jednym nawet chwilę się pozaczepiali :) Na spacer poszliśmy z Nugatem i Czarkiem. A że Czarek to rozbójnik, to musiał parę razy naskoczyć na nowego kolegę... Jasper zdecydowanie nie miał ochoty na kłótnie i uciekał - byle dalej od agresora. Raz zdarzyło mu się szczeknąć, ale to bardziej w formie próby uspokojenia Czarka. Po jakimś czasie Jasper zaczął już bardziej zwracać uwagę na ludzi - przychodził po parówkę, pieszczoty ;) Niestety Jasper ma zamówioną na jutro wizytę u weterynarza (oby do niej doszło), bo na jego szyi są znaczne ubytki sierści. Nie wiem, czy on ją sobie wydrapuje, czy to jakieś zmiany chorobowe, ale nie wygląda do ładnie... Niewiele widać na zdjęciach, ale może da to pewien obraz: [CENTER][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-cvTGJTHGmX4/Uuqf1zhY6vI/AAAAAAAARBQ/ymu3TmFqZLY/s512/P1090430.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-etpQ08T2Oq0/Uuqf2RmOMWI/AAAAAAAARBY/X60xCrGkf9s/s640/P1090432.JPG[/IMG] [/CENTER] A teraz kilka bardziej pozytywnych zdjęć [CENTER]Z kolegą Nugatem :) [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-MM4U1D5f6_0/UuqfzmO_8mI/AAAAAAAARAw/2U20l6U1Dk8/s640/P1090422.JPG[/IMG] Oczka :loveu: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-wgg6ZttWopU/UuqfyDne_-I/AAAAAAAARAY/AEsMxD0NXnE/s640/P1090419.JPG[/IMG] Eh, ten smutny wzrok... Mam nadzieję, że chłopak się choć trochę rozweseli... [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-kS0yolQzJdY/Uuqfw0UECnI/AAAAAAAARAA/lQYX2POmFxw/s640/P1090416.JPG[/IMG][/CENTER]
  23. [CENTER][B][SIZE=5]Witamy u Jaspera![/SIZE][/B] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-fMCf3EIkUEE/UtsNXJpcAuI/AAAAAAADnX8/pU16Ly-C4Wk/s640/27-14-2.JPG[/IMG] [SIZE=3]Jasper został znaleziony 09.01 na Brynowie i od tego czasu mieszka w schronisku. Niestety pobyt za kratami źle na niego wpływa. Jest smutny, przestraszony, traci na wadze :( W momencie znalezienia był radosnym, pełnym energii psem:[/SIZE] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-tsLzTtUggeI/Us8N7HWXhAI/AAAAAAADlso/yMcVksebZBk/s512/Zdjęcie0249.jpg[/IMG] [SIZE=3]Niestety po trzech tygodniach mieszkania w schroniskowym boksie Jasper mocno zmizerniał... Można policzyć mu kostki... :([/SIZE] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-HGCRVqVdmns/UuqfzBD6HvI/AAAAAAAARAo/v5VU2iBnT5k/s640/P1090421.JPG[/IMG] [SIZE=3]W boksie stoi cicho, spokojnie, nie stara się nawet zwrócić na siebie uwagi. Jakby już tracił nadzieję... Oby te dwa spacery w tygodniu, które jestem w stanie mu zapewnić, pomogły mu odzyskać wiarę w lepsze jutro. I oby jak najszybciej udało mu się znaleźć kochający dom.[/SIZE] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-xebU5xJOqkA/Uuqf0z3IdcI/AAAAAAAARBA/CIfR_cVvxG0/s640/P1090424.JPG[/IMG] [SIZE=3] A przecież tak niewiele potrzeba do szczęścia...[/SIZE] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-15BiPAOt7b8/Uu0OdmzFiaI/AAAAAAAAREY/Tjjg2e0QAUE/s640/P1090503.JPG[/IMG] [/CENTER] Opis: Jasper to młody, ok. roczny, bardzo sympatyczny psiak. Jest średniej wielkości - mierzy ok. 55 cm w kłębie. Do świata jest nastawiony pozytywnie, w ogóle nie ma w nim agresji. Uwielbia towarzystwo innych psów, wszystkich kolegów zaprasza do wspólnej zabawy. W razie napotkania agresji ze strony psiego kolegi, wycofuje się. W stosunku do ludzi jest raczej delikatny, chociaż zdarzy mu się czasem skoczyć. Nie jest nachalny, za to posłuszny i bardzo szybko się uczy. Na pierwszych spacerach poznał już komendy "siad" i "łapa". Reaguje też na imię. Lubi biegać razem z innymi psami, a także bawić się patykami. Do piłek i innych zabawek jeszcze się nie przekonał. Na smyczy troszkę ciągnie, ale nie jest to uciążliwe - ładnie reaguje na korekty. Ma krótką, ale gęstą sierść, która będzie wymagała wyszczotkowania od czasu do czasu. Kontakt do opiekuna: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] 506-303-962
  24. trzymamy kciuki :kciuki:
×
×
  • Create New...