Jump to content
Dogomania

Omerta

Members
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Omerta

 1. [quote name='Martens']Mogła się ujawnić achalazja przełyku czy ine problemy - niektóre psy mają wtedy problem z utrzymaniem rzadszego pokarmu w żołądku - inne bardziej stałego. Jeśli zwraca nabiał, może to być nietolerancja pokarmowa.[/QUOTE] Też mi się tak wydaje. Najlepiej jedź do weta. Mój pies jak był młody zwracał niektóre produkty, ale nagle to ustało. Najczęściej były to właśnie nabiały. Już nie ma porblemu i próbujemy jeść tylko karmę bez dodatków jak normalny psiak :) Powodzenia, pozdrawiam.
 2. Dziękuję za informacje :)

  Być może się skuszę. Chętnie pomogłabym zwierzakom. Nic pewnego, ale może.

  Pozdrawiam i życzę miłego wieczorku!! :)

 3. Niestety nie słyszałam o żadnym klubie w pobliżu Hrubieszowa.
 4. [quote name='Marta & Figa']hehe ja pobijam wszystkich 8 lat namawiania rodziców na psa! a z bc to poszło szybciutko :eviltong: siostra przekonała mnie do rasy ( choć na początku wogole mi się bordery nie podobały :oops: ale kiedy zobaczylam je przy pracy to mnie zatkało i zaraziłam się :roll: ) a potem wiadomo co 2 siostry to nie jedna :eviltong: i zaraziłyśmy tatę no i na pasterskich we wrocławiu 2006r usłyszałam " jak pies to tylko border" :loveu: moja reakcja - płacz ( ze szczęścia oczywiście ) [SIZE=1][SIZE=2]MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ![/SIZE] ;)[/SIZE][/QUOTE] Szczęściara! :) Ja mam już jedno szczęście-Westa, no ale miłość do BC pozostaje. :)
 5. mój pies da się pokroić za wszystko co jedzą ludzie. :) Mamy obecnie mięsne kostki z maced'a. Chyba nie ,,wchodzą" tak jak cokolwiek ludzkiego :D
 6. Witam :) Dziś wieczorem zasiadłam do takiego mini treningu, ze względu na...chęci psa ;) Oddawała mi aporty! bawiłyśmy się nie deklem, ale dwoma zabawkami. Gumową kanapką i szarpakiem. Szarpak był tu najbardziej istotny. Motywował psa. Wręcz prosiła się o szarpanie właśnie szarpakiem, ale i gumiakiem-na zmianę. Myślę, że mój pies nabrał chęci. Drugi Border Collie! :) Cieszę się niezmiernie i mam nadzieje, że tak już pozostanie. Jutro przećwiczę jeszcze w domu, a potem może na chwilę spróbuje na dworze. Pozdrawiam
 7. [quote name='Kasiass']A może po prostu weź 2 zabawki i kiedy rzucisz psu jedną to spróboj go do siebei zwabić drugą ;)? Potem kiedy odda Ci pierwszą rzuć tą drugą i tak na zmiane :D. A przede wszystkim, jeśli piszesz że pies w domu oddaje Ci zabawke to wypracuj odpowiednia komende np "przynies", "aport" po ktorej pies Ci odda zabawke, jezeli bedzie ja rozumiec w domu to powinien także na dworze :D. Możesz także zwabiać go na smakołyki, jeżeli są dla niego bardziej atrakcyjne niż druga zabawka :D A co do samego szarpania to on Ci oddaje tą zabawke czy sama musisz od niego ją wyszarpac :D? Bo jezeli sama musisz mu ją że tak powiem "wyrwac" to nad tym chyab tez nalezy popracowac :D[/QUOTE] Na zabawkę drugą, również nie zawsze przychodzi, ale może spróbuję bardziej ją zmotywować. Kupię kolejny dysk. Kiedy wymieniam sie z nią za smakołyk to już za następnym razem nie pobiegnie po aport, bo ja mam w ręce następny smakołyk. Poprzestawałam nad jednym razem, ale według mnie to za mało. Jak już złapie, podejdę do niej to oddaje bez problemu i nie wyrywa jej, bo wie, że się z nią poszarpię.
 8. Omerta

  Smakołyki

  Twojego psa po prostu bardziej interesują bodźce z ulicy. Musisz próbować skupić psa na sobie, aby zrobił wszystko dla Ciebie. Najlepszym rozwiązaniem będzie etapowo przechodzić do hałaśliwej ulicy. Przystańmy na ogrodzonym terenie, gdzie jest cisza i spokój. Daj psu się wybiegać i pozwól mu zrobić wszystko na co ma ochotę w tym ogrodzonym terenie. (pies będzie wąchał i szukał czegoś po zapachach etc, w końcu jednak mu się znudzi i spojrzy na ciebie z myślą, że zaoferujesz mu coś ciekawszego). Nagródź wtedy psa smakołykiem i wydaj mu jakąś komendę. Pies po czasie również się znudzi i odejdzie. Wtedy wyjdź poza ogrodzenie np. (furtkę) i zostań tam czekając aż pies sam podejdzie i będzie próbował się dostać do ciebie. Zlekceważ psa przez kilka min i w końcu wpuść go na swoją stronę. Nagródź psa smakołykiem wydając mu komendę. Po tym znów zlekceważ go. Pies już wtedy powinien sam czekać aż zareagujesz i zażądasz od niego czegoś np. komendy lub zabawy. Po kilku minutach wróć do psa i wydaj mu komendę nagradzając go wyjątkowymi smakołykami. Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
 9. Witam. Razem z moją suczką ćwiczymy dogfrisbee. Nie chodzi tu tylko o przynoszenie dekla, ale i o przynoszenie każdej jednej zdobyczy, np. rzuconej przeze mnie piłki. Wygląda to mniej-więcej tak; Rzucam psu dysk (roller), pies biegnie z wielką chęcią i nagle albo ucieka w bok itd, albo bierze i kładzie się tam daaleko. Czasem już mi przynosiła np. kiedy dawałam coś w zamian, ale nie zawsze. Oczywiście próbowałam uciekać w drugą stroną, albo cieszyć się jak nie wiem co...tyle że na mojego psa raczej to nie działa. Łatwiej jest nam aportować w domu (w korytarzu) zwykłym szarpakiem z dog chow. Pies chętniej przybiega i oddaje, ale tylko za szarpanie się. Dodam, że pies ma pół roku. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za każdą odpowiedź. ;)
 10. W którym miejscu mierzy się wysokość w kłębie psa rasy west highland white terrier? Dlaczego piszą 28cm jeżeli dochodzi do tego jeszcze głowa i szyja? Dziękuję i pozdrawiam
 11. Omerta

  Zwacze wolowe

  Jasne, mała wżera żwacze wołowe :) super sprawa. Są to dobre, naturalne przysmaki, natomiast jeden minus to: okropnie śmierdzą. Radzę dawać na dworze, bądź na balkonie :]
 12. Ale Acana to dobra karma. Mogliście ją kontynuować i po kolei próbować innych, a nie od razu przestawiać. Sądzę, że problemu by nie było gdybyście dalej karmili psa Acaną i RC. A kiedy mu mieszasz Acanę z Orijenem nadal są takie skutki? Zostań przy Acanie i RC bądź poszukaj innych dobrych karm. Ja polecam TOTW (taste of the wild).
 13. Mój pies obecnie nie nosi. Ma 4msc, ale już po woli przyzwyczajam ją do identyfikatora. Nasz jest dość cieżki, więc chyba będę zamawiać na allegro nowy.
 14. Haha :) To normalne. Wszyscy ludzie, który nie mają pojęcia o kynologi myślą, że za wystawy się płaci, ale i również wygrywa pulę pieniężną. To nie totek :D Jakby ktoś Was pytał to tłumacz im, że dostaje się tytuły, lokaty, a nie pieniądze. Uśmiałam się, fajnych macie sąsiadów :] Pozdrawiamy
 15. Hej. :)

  To ja Alicja. Obecnie jestem tutaj, na tym koncie :]

 16. Myślę, że tu tkwi problem w Tobie. Nie potrafisz wyszkolić psa. Weź się za niego, trenujcie. To przyniesie jakieś skutki, a nie klapsy, krzyk na psa... Jak już wyuczy się psa komendy "cicho" to można ją głośno wypowiedzieć, ale jeżeli Ty nie potrafisz zapanować nad szczekaniem Twojego psa to już nie mój problem. Źle go wychowałaś. Nie wolno za młodu pozwalać psu, a potem zabraniać. Być może pies jest też nie wyżyty, źle socjalizowany. Jak może się jamnik rzucać na przechodnich? Weź się porządnie za psa, a nie 'baw' się z nim w jakąś durną zabawę.
 17. Tak da się na tym zarobić, ale według mnie to pasja, hobby a nie praca aby zarobić
 18. Omerta

  Pigment

  Co do alg to nie wiem, niestety nie potrafię pomóc. Nie miałam styczności z tymi algami, bądź moi znajomi. Byliście u specjalisty?
 19. Omerta

  The Crazy Westie!

  Jakie prześliczne maleństwo. Aż przypomniało mi się, jak moja miała 2msc. Aktualnie ma cztery :) Śliczny psiak. Pozdrawiam serdecznie.
×
×
 • Create New...