-
Posts
151 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by katarzynek
-
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Nie sądzę :lol: Koleś nie jest agresywny, nie rzuca się na inne psy, niektórych po prostu nie lubi. A dzisiaj rano bardzo ładnie się bawił z dwiema koleżankami, tak sunie to zdecydowanie uwielbia, ciekawe czy to mu przejdzie po kastracji:cool3: -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Dziękuję za miłe słowa :) Ja mam nadzieję,że jest mu u mnie dobrze, ale czasem ma jeszcze ten taki smutek w oczkach, taki poschroniskowy. Widziałam to u psów zabieranych z takich miejsc, nawet jeśli miały tam dobrą opiekę. To jest taka rezygnacja jakby, niepewność czy to jego dom na stałe, jego człowiek. Na szczęście z czasem to spojrzenie jest coraz rzadziej :) I im pewniej psiak się czuje tym bardzie zaczyna z niego łobuz wychodzić ;) Pamiętam jak Polly po mcu pobytu u nas zaczęła gryźć nam ubrania i pozostawione książki czy gazety, a taka była wcześniej cichutka. A Koleś nauczył się szczekać i jeżyć futerko, mówię wam jak to wygląda :D Najbardziej na całym osiedlu Koleś nie znosi...sznaucera olbrzyma. A ten jego z wzajemnością, nie wiem o co chodzi, nawet się nigdy nie powąchali. Ale niezły widok jak ta moja pchła się szarpie do takiego Goliata ;) -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Właśnie wróciliśmy z ostatniego spacerku ;) na pewno go wygłaskam ze specjalnymi pozdrowieniami, założę się,że by Ciebie poznał. Jutro postaram się dodać zdjęcia jak Koleś śpi ;) -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
W ten piątek mi zupełnie nie pasuje :( Nie mogę teraz wolnego wziąć, bo tydzień temu chorowałam. Pomyślimy i na pewno ustalimy nowy termin. Koleś pod kontrolą, to jakiegoś szalonego pośpiechu nie ma. Paula ja mam nadzieję,że on jest tu szczęśliwy, chociaż wydaje mi się, że mieszkanie w bloku to nie jest dla psa szczyt marzeń :( Ale codziennie spacerki no i w weekendy może poszaleć:) Miałam mu kupić ładne legowisko w tym mcu,ale Koleś i tak woli łóżko na którym ma swój kocyk położony, a na legowisku tylko je ;) Koleś na początku trochę na szczurki poszczekiwał, niestety dostał kilka razy w nosek wsadzony między pręty i teraz się nauczył, że nie można wchodzić z ogonkami w zbyt bliskie relacje ;) Zagląda sobie do nich, obwąchuje i tyle. Jak się za głośno po klatce ganiają to na nie szczeka. Jeszcze raz powiem ten psiak był mi przeznaczony :D Jest przekochany i przegrzeczny,bez problemu podróżuje, nie boi się. Dogadał się ze wszystkimi domownikami, nie ma problemu ze zmianami miejsca. No po prostu mój ideał. Jeszcze raz Paual wielkie dzięki,że zrobiłaś mu te ogłoszenia w necie. Koleś cię pozdrawia wszystkimi 4 łapkami i jak to om macha tą końcóweczką ogonka ;) -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
O jak dobrze,że się odzywasz :) Nie znalazłam, pytałam,ale wszędzie mi cięcie proponują i szwy. Więc jestem chętna na wycieczkę;) Napisz mi tylko proszę na priv może szczegóły, jaki koszt, czy mam dzwonić i się umawiać i kiedy się wybierasz? Koleś może jechać w każdej chwili hehe -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
I jeszcze troszkę opisu co tam u Kolesia nowego ;) Trzymamy się nowej diety i rzeczywiście moje obawy się rozwiały. Koleś troszkę przybrał na wadze, ma super sierść, zero łupieżu, kupki różne hehe, ale z przewagą tych dobrych ;) Zjada ładnie na dywaniku, nie roznosi po całym domu padlinki ufff Poczuł się już decydowanie jak u siebie, nauczył się szczekać, na szczęście tylko na spacerkach. Wypłata na koncie,więc będę się umawiać niedługo na kastrację malucha. Wiosna idzie, suczek dookoła mnóstwo, niech chłopak nie szaleje mi za bardzo:diabloti: I jeszcze jakby ktoś martwił się,że Koleś na spacerze bez smyczy. Ćwiczymy cały czas z linką,ale mały ładnie wraca na wołanie. Poza tym jak jesteśmy w domu to na spacerze trzyma się Polly i z nią do nas wraca. Oczywiście spuszczony ze smyczy jest tylko na terenie bez samochodów, czy innych psów na horyzoncie. Poza tym umie zrobić siad, zostań i hop :) Boski psiak :) -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
No i wracamy :) będzie troszkę zdjęć. Na początek początki Kolesia z BARF-em: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images35.fotosik.pl/532/ed5c304dc9cd39c0med.jpg[/IMG][/URL] A to ze wspólnego spacerku z Polcią :D poza domem się dobrze dogadują;) [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images41.fotosik.pl/710/36307d84a17ac404med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images45.fotosik.pl/718/ca998a3474cee12dmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images50.fotosik.pl/717/0aa92b9661da45cbmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images41.fotosik.pl/710/98c55332c27f9777med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images40.fotosik.pl/698/0696c61a0466a479med.jpg[/IMG][/URL] -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Ale ten czas leci, znowu weekend się zbliża ;) U Kolesia wszystko ok. Jesteśmy drugi tydzień na barfie, mały wcina z wielkim apetytem, troszkę marudzi przy warzywkach,ale zjada. Bardzo lubi nabiał, serki jogurty, kefir. Mam wrażenie,że sierść mu się zrobiła ładniejsza, taka błyszcząca i mięciutka. I o dziwo teraz mu znacznie lepiej pachnie z pyska niż przy suchej karmie ;) Ćwiczymy ostatnio codziennie na lince komendę do mnie, siad i hop :) Są postępy,ale nadal jak Koleś zobaczy coś, co go mocno zainteresuje biegnie i jest głuchy na wołanie.Więc nadal go nie spuszczam z linki, luzem biega tylko po ogrodzonym podwórku i wtedy akurat zawsze przychodzi jak go wołam, spryciarz jeden. Znowu jedziemy dzisiaj do rodziców, wiec na pewno po weekendzie będą jakieś fotki, Koleś jedzie odwiedzić swojego kolegę Tofika:) Pozdrawiamy :) -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Taka ciekawostka, Koleś nie znosi wszystkich buldogów;) zawsze jak jakiegoś spotykamy jeży się już z daleka,może ten wyraz mordki mu nie pasuje ;) A my właśnie wróciliśmy ze spacerku połączonego z zakupami na bazarku, Koleś oczywiście zrobił furorę, bo on tak macha tym krótkim ogoneczkiem do wszystkich,że nie da się go nie kochać :) Nawet pani go przypilnowała chwilkę jak weszłam do mięsnego. Koleś wsunął kawałek szyjki indyczej i układa się do drzemki. Miłego weekendu :) -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Problem tkwi w tym,że mały bardzo lubi piszczące zabawki,ale jak pracuję to niemożliwe. Z gryzaków próbowałam świńskie uszy, żwaczki (tak to się chyba nazywa) i takie kostki różne, traci tym zainteresowanie po 5 min...konga jeszcze nie mamy,ale jest na szczycie naszej listy zakupowej. Staram się ignorować jak tak uporczywie popiskuje, ale dzisiaj był już tak namolny,że każdym razem jak zaczynał koncert kazałam mu wyjść i zamykałam pokój. Po 4 razach zrozumiał i miałam spokój do końca pracy :) Nie wiem czy to słuszna metoda,ale na Kolesia podziałała. Oczywiście go wpuszczałam z powrotem jak tylko chwilkę był cicho na korytarzu. I zdecydowanie w tym miesiącu muszę się umówić na kastrację Kolesia. To na pewno pomoże nam w nauce, bo on strasznie się napala na każdą suczkę;) a z kolei na pieski tez ciągle wskakuje, podejrzewam w zamiarach dominacji. Jak na horyzoncie pojawia się jakaś sunia Koleś mi mało z szelek nie wyskoczy, czuje wiosnę ;) Ogólnie jest bardzo przyjazny do wszystkich piesków, ale za bardzo natarczywy w próbach kontaktu i nie wszystkim się to podoba. Właśnie dzisiaj wieczorem bawił się takim starszym jamniczkiem i zaczął tak uporczywie mu włazić na grzbiet,że skończyło się awanturą i odciąganiem piesków :( Ale i tak Koleś jest cudowny :) bardzo bystry,szybko się uczy, ma masę energii i zawsze chętnie towarzyszy na spacerkach. Zaczynam z nim teraz więcej spacerować po mieście niż w parkach,żeby oswoił się bardziej z ruchem ulicznym i nauczył nie wyrywać na jezdnię. I jeszcze jeden mały sukces - Koleś od początku śpi w łóżku, ale zawsze w nogach, na brzeżku. Od dwóch dni się wtula w mój bok:) a wczoraj nawet do góry brzuszkiem się wyłożył :) -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Chciałam tylko donieść ;),że Koleś od poniedziałku na barfie i jest super. Dwa pierwsze dni brzydka kupa, teraz wręcz podręcznikowa ;) Zajada aż mu się uszka trzęsą wszystko - i mięsko i kostki i nabiał i warzywka wczoraj też. Smakuje mu seler, jak dodałam go do papki wymiótł całą miskę. Jeszcze nie próbował rybki, ale to przed nami. Są też sukcesy na spacerkach, Koleś zaczyna wracać na komendę uffff Zakupiłam linkę treningową 15m, przyjdzie w poniedziałek i będziemy intensywnie ćwiczyć :) Jeden jest tylko drobny problem - popiskiwanie. Czasem Koleś rozumie,że ja pracuję i grzecznie ciamka kość albo śpi. A czasem ma taki dzień,że potrafi np 2-3 godz bez przerwy popiskiwać...Jak wieczorem go zostawiam w pokoju, a idę do kuchni ze szczurami 1,5godz popiskiwania.Wczoraj wieczorem znowu po 23 prawie godzina. Nie wiem zupełnie o co chodzi, bo w tym czasie on nie chce zabawek,jest świeżo po spacerku i nakarmiony. Na pewno chętnie by wyszedł znowu, ale nie mogę co godzinę być na spacerku :( Jakieś rady? -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Dziękuję za rady, bo na razie to mi się jednak wydaję trochę skomplikowane;) misz masza nie robimy, na razie daliśmy kurczaka i nabiał. Jutro spróbuję warzywka+ podroby.A dopiero następnego dnia znowu kości i mięsko. Może być? Czytam wątek barfowy pilnie i watek jadłospisów. W razie wątpliwości na pewno będę pytać ;) -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Czytałam dużo o Barfie i właśnie o tych etapach przechodzenia. Koleś jest młody i zdrowy, więc stwierdziłam,że przestawiamy od razu. Na razie brak złych objawów, wczoraj jedna kupa była słaba,ale dwie kolejne bardzo ładne hehe;) Korzystałam z kalkulatora, nie dostał całego korpusu, pomęczyłam się trochę i go podzieliłam na cząstki:) Mały wcina aż miło, nabiał też po trochu już mu daję. Jeszcze go czeka sprawdzian z warzywkami. Energii to on ma za 5, a nie za 3:P 1,5 godz ganiania po wąwozie to dla niego pestka i muszę na siłę do bloku ciągnąć wariata. Na imię reaguje też na spacerkach już, ale nie oznacza to,że od razu przybiega. Więc nadal na smyczy.Na smyczy chodzi już trochę lepiej, najgorzej na pierwszym spacerze rano, który i nas jest ok 9 o już reszta piesków zdążyła oznaczyć a on nie i wyrywa jak szalony :D Ale naprawdę to kochany psiak, nadal bardzo grzeczny, nie natrętny i uwaga nie szczeka w domu :D A to,że energiczny akurat dobrze, teraz mogę bez wyrzutów sumienia jeść wieczorem po 23 pizzę, Koleś zadba o moje spalanie kalorii ;) -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Po przekopaniu się przez wątek o Barfie, jadłospisy i inne takie postanowiłam od dzisiaj zacząć ;) Koleś dostał rano kawałek surowego kurczaka (tzw porcji rosołowej). Jeszcze nie widziałam,żeby tak mu coś smakowało ;) znikło w 5 minut i jeszcze się rozglądał czy więcej nie ma. Sensacji żołądkowych na razie brak, kupa dzisiaj słaba, ale to chyba normalne po wprowadzeniu nowego pokarmu? Zrobiłam też trochę zakupów w mięsnym i zamroziłam na potem. Uch, obrzydliwe to, no ale czego się nie robi dla psiaka... Na szczęście nie roznosi tego po domu, tylko je grzecznie na swoim kocyku - żeby mu nikt nie zabrał ;) Czy dawać mu jeszcze przez kilka dnia na zmianę z suchym czy darować to sobie? Koleś ładnie je twarożek, jajko, kefir czy jogurt. Zobaczymy jak mu warzywka się spodobają.Będę teraz obserwować małego i zobaczymy czy taka dieta mu służy. Poza tym Koleś umie już siadać i zostawać na komendę (ale krótko), reaguje na imię. Zaczyna rozumieć rytm dnia i już nie popiskuje mi nad uchem jak siedzę przy komputerze. Jeszcze raz baaaardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli małemu do mnie trafić. To super Koleś :) -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Oj zdecydowanie wiecej;) Polly to straszna zazdrośnica, nie wpuszczała Kolesia na moje łóżko jak spałam, od razu warczała;) ale ogólnie był spokój i na spacerki razem ładnie chodzili. Wróciliśmy wczoraj wieczorem do Lulina i mały cały czas popiskiwał, chodził i szukał towarzystwa. Dzisiaj już normalnie. Koleś dwa dni prawie wcale nie jadł, jak zobaczył,że Polciak i Toffi jedzą gotowane, a jemu dajemy chrupki...dopiero dzisiaj zjadł normalną porcję. Coś muszę zacząć działać z tą jego dietą, bo chłopak mi tu strajk głodowy będzie urządzał za każdym razem ;) -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Ok spróbuję jeszcze coś wrzucić [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images45.fotosik.pl/676/36698e3ce0374167med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images40.fotosik.pl/656/71804cd495ebf3b2med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/629/8190d88515ca1794med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images35.fotosik.pl/490/47cdecd07637f570med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images45.fotosik.pl/676/6f485a51e455c78bmed.jpg[/IMG][/URL] -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Witamy po weekendzie :) Koleś się wyszalał, poznał nowego kolegę i bardzo mu się podobało,że może co 10min wybiegać sobie na podwórko;) Podróż autobusem zniósł bardzo dzielnie, pod koniec tylko się strasznie wiercił, jak to on, nie usiedzi tyle w miejscu, a jechaliśmy troszkę ponad godzinę. Polly go niestety nie polubiła, warczała na niego cały czas i przeganiała z kocyka, kot też na niego prychał i mały był troszkę zawiedziony. Za to spaniel babci go pokochał i z wzajemnością ;) Więc szaleli we dwóch, a Koleś biegał calutki obśliniony, bo Toffi mu rozdawał całusy :D Teraz w końcu trochę zdjęć: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images46.fotosik.pl/636/9988192c16ed9c9fmed.jpg[/IMG][/URL] tutaj zapoznanie - to czarne kudłate to moja Polly :) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/629/0cc4879677c5d36dmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images45.fotosik.pl/676/f851777586d58e9dmed.jpg[/IMG][/URL] Reszta fotek wieczorkiem albo jutro, jak siostra wróci, bo ja nie umiem za bardzo dodawać fotek na forum :( Ale na pewno w końcu się nauczę ;) -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Jedziemy jutro z Kolesiem na weekend na wieś, żeby sobie w końcu bez smyczy polatał, bo ja nawet na tej 5m za nim nie nadążam. Byliśmy dzisiaj w zoologu po mini namordnik ( jeździmy komunikacją publiczną) i pani go na chwilkę przytrzymała na smyczy. Stwierdziła,że nie spodziewała się takiej siły w tak małym ciałku:lol: Przywiozę też aparat w końcu i zmuszę siostrę do cykania fotek spacerkowych. Ta mina w avatarze to właśnie to, co ja widzę ostatnio niemal bez przerwy, niech cioteczki z dogo tez trochę poprzewierca tym swoim spojrzonkiem :p Codziennie mały poznaje nowych towarzyszy, sunie podobają mu się wszelkich kolorów i rozmiarów, rano szalał z onką. Fajny widok ;) Na imię powoli zaczyna reagować, w domu bezbłędnie, na spacerach udaje głuchego. Poza tym opanował już nieźle komendę siad. Od jutra ruszamy z zostaw;) I jeszcze to,że Koleś to zwierzę pociągowe bardzo mi się teraz przydaje. Kto był w Lublinie ten wie,że tu prawie zawsze pod górkę. Koleś jest baaaaardzo pomocny w pokonywaniu takich trudności. ach no i zapomniałabym - Koles opanował krzesło przy stole, na którym stoi laptop, więc piszę do was siedząc na samiutkim brzeżku, bo księciunio śpi w kłębuszek zwinięty:mad: Pozdrawiamy! -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Właśnie myślałam o kongu, ale to trzeba poczekać na wypłatę ;) Na razie robię tak,że po spacerze mały dostaje śniadanko, potem krótka drzemka, potem kolejne wyjście na siku. Potem wracamy ćwiczymy coś i daję mu tą kość do ciumkania i siadam do pracy znowu. Ok 14 - 15 idziemy na długi spacer do wąwozu ;) Mam wyrzuty sumienia jak mały tak popiskuje,że się nudzi, no ale co zrobić, pracować trzeba... Mam nadziejęże z czasem przywyknie po prostu. Drugi pies no tak :p będzie jak ze szczurami - miały być dwa sobie do towarzystwa a skończyło się na czterech:cool3: -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Dziękuję wszystkim za wpisy i rady, poczytam i pomyślę co dalej z żywieniem małego. Na razie na pewno zostaję przy suchym, za dużo zmian na raz to nic dobrego dla psa. Potem pomyślimy, chociaż tak na teraz skłaniam się do barfowania jednak. Wydaje mi się,że to najbardziej naturalny sposób żywienia psiaka. Przeraża mnie tylko samo przygotowanie tego no i konsumpcja na dywanie albo parkiecie:/ Na razie wprowadzam po troszku a to serek, a to jajeczko, kefir. Koleś bardzo lubi, a kupka bardzo ładna na razie ;) Największy problem Kolesia na razie to fakt,że ja jestem w domu a się z nim nie bawię. Pracuję w domu i do tej 13, czasem 14 siedzę przed komputerem. A mały się nudzi i popiskuje tu koło mnie. Był rano na spacerze, potem trochę ćwiczeń ( już siada!), ma kości takie ze skóry jakiejś....i się nudzi :( -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj zaczynam pomału szkolenie małego łobuziaczka ;) Co prawda bez klikera, na smaczki tylko. Dzisiaj ćwiczymy sobie przychodzenie i siad. Siad wychodzi ładnie, na wołanie mały oporny, kwestia na pewno przyzwyczajenia do nowego imienia. Ale jest bardzo chętny do nauki :) Ulubiona zabawa jak na razie oprócz piłeczki of korse to szarpanie takiej kości jakby sznurkowej. A jak warczy zawzięcie przy tym :D no mały morderca. Jeszcze co do jedzenia - Koleś nie chce rano suchej jeść, za to dostał wczoraj trochę białego serka i baaaardzo smakowało. Kupka była ok, więc dzisiaj dostał jajko na twardo. też smakowało;) Czy ja mogę mu takie śniadania robić oprócz suchej??? Za jakiś czas chcę pomału spróbować z surowizną na przemian z suchym. Ale to za jakiś czas, na razie będę obserwować reakcję na nową karmę Bosh jagnięcina i ryż. Koleś wcina chętnie, zobaczymy jak jego brzuszek. Koleś nie lubi innych piesków samców, warczy, szczeka i podskakuje w szelkach. Suczki ok, chętnie się bawi. Czy to kwestia nowego terytorium i braku kastracji? No zobaczymy;) Koleś pozdrawia:) -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Koleś rzeczywiście śpi jak królewicz;) wczoraj spał obok mnie na łóżku jak film oglądałam wywalony czterema łapkami do góry, a na kanapie też się rozkłada na całego. Jakby od zawsze w mieszkaniu mieszkał;) Jest bardzo grzeczny, praktycznie zawsze prosi o wyjście na siusiu, przesypia całą noc cichutko, ma apetyt i baaardzo dobrą przemianę materii - kupka 3 razy dziennie ;) Poza tym zaczyna być coraz odważniejszy i stara się chyba pokazać szczurom, kto tu rządzi - skacze na klatkę i szczeka jak się głośniej zachowują. Nie jakoś bardzo natrętnie, ale trzeba go od czasu do czasu upomnieć. Na całe szczęście nie szczeka w nocy - mieszkamy na parterze, zaraz obok drzwi wejściowych i sporo słychać z korytarza, ale mały tylko uszka nadstawia:) Zostawiam go na razie tak na ok 2h dziennie samego w pokoju, jest cicho o na razie nic nie zniszczył, poza kradzieżą skarpetki dzisiaj rano, której za nic nie mogę odnaleźć ;) -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Ok, jeszcze się nie do końca połapałam jak to się robi ;) Ale takim aparatem z komórki to słabe niestety. Koleś się na kanapie wyłożył i śpi. Na pewno za 15min wstanie i spojrzy z pytającą minką - to co, idziemy na spacer? On jest niezniszczalny na serio, pokłady energii. Zabieram go na weekend do domu, na wieś ;) niech szaleje po podwórku do woli. -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Właśnie wróciliśmy z kolejnego, tym razem długiego spacerku. Kupiłam też nową, porządną smycz i mały szalał sobie na 5m flexi po wąwozie, lublinianie wiedzą co to ;) Super miejsce dla psiaków, Kolesiowi się baaaaardzo podobało. Zwłaszcza,że było dużo wron i gołębi, ulubiona rozrywka. Oto co widzę ostatnio niemal bez przerwy [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d631aaae6cb62933.html][IMG]http://images43.fotosik.pl/652/d631aaae6cb62933m.jpg[/IMG][/URL] A to kilka ze spacerku, lepsze będą jak wyciągnę siostrę na ten mróz, bo samemu ciężko zrobić fotki temu urwisowi [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33100405d15b1733.html][IMG]http://images46.fotosik.pl/615/33100405d15b1733m.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f2c6048365a3524.html][IMG]http://images50.fotosik.pl/653/1f2c6048365a3524m.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f317c52ff2818f7b.html][IMG]http://images50.fotosik.pl/653/f317c52ff2818f7bm.jpg[/IMG][/URL] -
Kubuś wspaniały, radosny piesek MA WSPANIAŁY DOM!!! :)
katarzynek replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Kolejny dzień Kolesia hehe w nowym domku ;) Spał całą noc bardzo grzecznie ze mną w łóżeczku ( Polly uwielbiała się kłaść na moim brzuchu, co było średnio wygodne). Zero niespodzianek po nocy, rano wyszedł z siostra i ładnie siusiu i kupka na spacerku. Potem jeszcze raz był spacerek, bo zaczynamy ćwiczyć chodzenie na smyczy. Powiem wam,że to jest strasznie mądry psiak. Naprawdę. Już kilka razy udał mu się aport, na smyczy bardzo szybko łapie,że jak ciągnie nigdzie nie pójdzie, staje i patrzy na ludzia:) Zaczyna też rozumieć komendę: zostaw. Co do szczurków to one go totalnie olewają, jak szczeka to z zaciekawieniem patrzą co to za stwór, ale ogólnie mają małego gdzieś;) Są przyzwyczajone do naszej Polly, nie boją się. Koleś lubi sobie leżeć obok i obserwować, jak zaczynają się ganiać po klatce za głośno to na nie szczeka:) Baaaardzo lubi spacerki, stara się zaznaczyć każde drzewko na osiedlu. Lubi inne psiaki, ale nie młode samce ;) stawia się do nich i szczeka skubaniec. Za to starsze i suczki no problem. Dzisiaj rano bardzo ładnie się bawił ze spanielką z sąsiedniego bloku:) No dobra Koleś śpi sobie a ja muszę popracować. Pozdrawiam wszystkich sympatyków Kubusia vel Kolesia ;) I jeszcze jedno pytanie mam - mały je tylko raz dziennie? Próbowałam go karmić rano,ale odchodzi od miski. Je raz ok 17. Czy to nie za mało? Karmę dawkuję zgodnie z tabelka na opakowaniu.