-
Posts
4357 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by kasumi
-
[quote name='rufanka']Witam! Bardzo mnie dziwi, że pies miał przez 2 lata ataki i nie dostawał leków. Jest taka zasada, że mówi się o padaczce wtedy, kiedy wystąpią przynajmniej 2 ataki, a skoro u Twojego psa było ich więcej to dziwne, że nie wprowadzono jeszcze leczenia, a dopiero wtedy kiedy pies miał już stan padaczkowy! Bo atak 45 min to już raczej stan padaczkowy! Ataki nie są obojętne dla psa, to nie są zwykłe drgawki, lecz najgorsze dzieje się w mózgu - jak mi tłumaczył weterynarz-neurolog, jeden atak jakby "toruje drogę" w mózgu następnemu, wyniszczając go, dlatego trzeba starać się ograniczać ilość ataków, bo później napady są coraz gorsze. Jeśli luminal nie będzie skuteczny można spróbować inne leki, ponoć od luminalu teraz odchodzi się. Ja również polecam wlewki doodbytnicze, ponieważ szybko działają, lecz nie za często. Ja używałam Relsed.[/QUOTE] dla mnie również jest bardzo dziwne, że po taki długim okresie ataków nie wprowadzono leczenia.... pies, którego mam na tymczasie od roku, ma padaczkę - jak wzięliśmy ją w lutym, to dopiero w połowie czerwca dostała ataków. miała chyba 7 ataków w ciągu dnia i to takich dosyć ciężkich.... pierwszego ataku dostała zupełnie niespodziewanie....zawsze sama zostawała w domu przed 7/8 godzin, a w tym dniu dodatkowo była siostra i nagle atak.... potem przyjechała do domu, dzwonię do weta jaka jest sytuacja - kazał przyjechać i kolejny atak przepisał relsed na zatrzymanie ataków (tak jak pisała rufanka, każdy atak powoduje zmiany w mózgu), potem były kolejne 2/3 ataki przerwane relsedem, w końcu dostała drgawek koło 23..... postanowiliśmy pojechać do weta i zostawić ją na noc (lecznica całodobowa), bo tam dostanie natychmiastową pomoc i ogólnie będzie na obserwacji..... w nocy kolejny atak (wszystko było przerywane relsedem). wet powiedział, że trzeba wprowadzić luminal, dostaje bardzo małą dawkę jak na jej masę (32kg/25mg. 2 x dziennie). częstotliwość ataków, to było co ok. 4 godziny i od tamtej pory nie było żadnych ataków, aż do sylwestra...... ona boi się każdego huku, obcych ludzi itd...... dostała drgawek chyba 3 stycznia (wtedy dostawała 50mg.2 x dziennie przez 10 dni) i znowu wszystko jest w porządku :) wiadomo, po atakach była zamroczona, wchodziła w ściany itd. bardzo się śliniła, ale na szczęście nie była agresywna koniecznie trzeba wprowadzić leczenie, bo pies się męczy i ty......
-
Schronisko w *RADOMIU* setki wpatrzonych w kraty oczu czeka na pomoc!
kasumi replied to kasumi's topic in Już w nowym domu
[quote name='lilith27']nie wiem, ta suczka podobna jest [url]http://www.petworld.pl/ogloszenie/zaginione/radom-okolice-zaginela-suczka-mieszaniec/41871[/url][/QUOTE] to nie ta..... ta zaginiona ma dłuższą sierść i ma 8 lat, a ta druga ma krótki włos i tak na moje oko ok. roku/półtora ta sunia już w DS! :) dzisiaj pojechała do Warszafki ;) [url]http://tablica.pl/oferta/micro-sunia-mlodziutka-szuka-domu-IDDfKX.html[/url] -
Schronisko w *RADOMIU* setki wpatrzonych w kraty oczu czeka na pomoc!
kasumi replied to kasumi's topic in Już w nowym domu
lilith, mam nowe zdjęcia Napalma :) trzeba ogłaszać tego psa, schronisko jest w kontakcie z osobą, która wzięła go tymczasowo :) [url]http://radom.olx.pl/znaleziono-mlodA-sunie-iid-303919506[/url] tylko tekst skrócić... -
Schronisko w *RADOMIU* setki wpatrzonych w kraty oczu czeka na pomoc!
kasumi replied to kasumi's topic in Już w nowym domu
i kolejne szczyle do ogłaszania.... [url]http://tablica.pl/oferta/4-cudowne-szczeniaki-szukaja-domow-IDGKdx.html[/url] przyjechała babka i chciała oddać.... ech.... 2 domy znalazła, a reszta kibluje z wiadomych względów nie przyjęto psów, jak mogła je tyle przetrzymać, to niech jeszcze u niej siedzą..... jeśli ktoś mógłby je poogłaszać, to będę wdzięczna :) -
Uzbierałam trochę tymczasów-proszę o pomoc w znalezieniu domków
kasumi replied to kaja69's topic in Już w nowym domu
Nic się nie stało ;) ja agitowałam niemal wszędzie gdzie się da :) i w sumie nie tylko ja :D heh, moi znajomi mnie znienawidzili za spam :diabloti: Radom zdobył PIERWSZE miejsce! :) -
małe BIAŁE CUDO -- KLARA -- została góralką -- MA swoją RODZINĘ
kasumi replied to anita_happy's topic in Już w nowym domu
to 6 miejsce chyba nas tak zmobilizowało! :) w 2 godziny ubierać TYLE głosów! to jest po prostu niesamowite! :) -
małe BIAŁE CUDO -- KLARA -- została góralką -- MA swoją RODZINĘ
kasumi replied to anita_happy's topic in Już w nowym domu
[quote name='makik']a przy okazji to klarucha ma na blogu inną facebookową prośbę jakbyście mieli chwilkę:)[/QUOTE] a właśnie dołączyłam do eventu :) są wynikiiiii! jesteśmy na PIERWSZYM MIEJSCU! :) i dodali nam kilka głosów.... :) ogólnie coś zmieniło się w rankingu, bo o ile pamiętam, to Białystok był na 5 miejscu.... -
małe BIAŁE CUDO -- KLARA -- została góralką -- MA swoją RODZINĘ
kasumi replied to anita_happy's topic in Już w nowym domu
[quote name='makik']nie ma za co:) a będziesz w stanie się dowiedzieć ile dokładnie radom dostanie z tej akcji? chcielibyśmy móc się podzielić szczegółami. to powinno zachęcać na przyszłość jak są to konkretne liczby[/QUOTE] jasne, jak tylko się z nami ktoś skontaktuje, to dam znać :) -
małe BIAŁE CUDO -- KLARA -- została góralką -- MA swoją RODZINĘ
kasumi replied to anita_happy's topic in Już w nowym domu
jeszcze raz dziękuję za głosy! :) myślę, że chcą po prostu sprawdzić jeszcze głosy itd..... no nie wiem :) ale najważniejsze, że jesteśmy na pierwszym miejscu!!! :) ja aż bałam się zajrzeć o północy na ranking.... tak patrzę wzrokiem po 2,3,4,5 miejscu i NIC.... normalnie przerażona byłam...., a tu RADOM na pierwszym miejscu! :) nawet nie pomyślałam o takiej wysokiej lokacie! :) jeszcze raz dziękuję wszystkim :) -
małe BIAŁE CUDO -- KLARA -- została góralką -- MA swoją RODZINĘ
kasumi replied to anita_happy's topic in Już w nowym domu
[quote name='makik']dobrze, że radom ma Ciebie:) właśnie dostaliśmy smsa o kilku zdobytych głosach jeszcze:) klarucha stara się jak może:)[/QUOTE] :oops: nie tylko ja agituje ;) dzięki za każdy głos :) -
Uzbierałam trochę tymczasów-proszę o pomoc w znalezieniu domków
kasumi replied to kaja69's topic in Już w nowym domu
Mam pytanie za 100 punktów! :D Czy głosowałyście już w konkursie TESCO? Jeśli nie, to ja bardzo proszę o głosy na RADOM :) [url]http://www.facebook.com/Eksperci.Tesco?sk=app_293130837399609[/url] Dzięki :) -
małe BIAŁE CUDO -- KLARA -- została góralką -- MA swoją RODZINĘ
kasumi replied to anita_happy's topic in Już w nowym domu
[quote name='makik']jednak do pólnocy. 22-23 była świetna. tylko żeby inni nie zafiniszowali za mocno. białystok chyba przysnął po prowadzeniu całe 2 tygodnie i ledwo na 5 się trzymają. cóż za emocje:)[/QUOTE] ja nie długo zawału dostanę ;) masakra.... Kalisz zdobył taką przewagę, ponieważ wysyłał PW na dogo z prośbą o głosowanie.... ja też zaraz zacznę...... nie odpuszczę ;) -
małe BIAŁE CUDO -- KLARA -- została góralką -- MA swoją RODZINĘ
kasumi replied to anita_happy's topic in Już w nowym domu
[quote name='makik']zobaczymy za moment[/QUOTE] miałeś rację, do północy :) jak na razie 2 miejsce :) i przewaga tylko 100 głosów.... -
małe BIAŁE CUDO -- KLARA -- została góralką -- MA swoją RODZINĘ
kasumi replied to anita_happy's topic in Już w nowym domu
[quote name='makik']chyba 1,5h... do północy mi się wydaje. walka jest ostra. my jeszcze mamy głos albo i więcej obiecany :)[/QUOTE] do 23 CHYBA trwa ranking..... tak mi się wydaje.... -
Schronisko w *RADOMIU* setki wpatrzonych w kraty oczu czeka na pomoc!
kasumi replied to kasumi's topic in Już w nowym domu
czy każdy już głosował? [url]http://www.facebook.com/Eksperci.Tesco?sk=app_293130837399609[/url] zostało już tylko 20 minut..... -
małe BIAŁE CUDO -- KLARA -- została góralką -- MA swoją RODZINĘ
kasumi replied to anita_happy's topic in Już w nowym domu
dzięki wszystkim za głosy :) mnie po prostu wszyscy znajomi już nienawidzą :P za ten mój spam :P jesteśmy na 5 miejscu, masakra :/ jeszcze pół godziny do zakończenia konkursu.... -
Schronisko w *RADOMIU* setki wpatrzonych w kraty oczu czeka na pomoc!
kasumi replied to kasumi's topic in Już w nowym domu
czy jedzie ktoś Radom-Wawa najlepiej w piątek? -
małe BIAŁE CUDO -- KLARA -- została góralką -- MA swoją RODZINĘ
kasumi replied to anita_happy's topic in Już w nowym domu
do końca akcji został już tylko jeden dzień, więc Klarucha pewnie zacznie pisać lada moment ;) Radom na 4 miejscu..., trochę za wysoko pomierzyłam, ale to i tak sukces! :) W poprzednim roku byliśmy na 6/7 miejscu, więc najważniejsze, że idziemy do przodu :) W następnym roku trzeba się bardziej zmobilizować :) a tak na marginesie, to robisz przepiękne fotografie :) na prawdę są fantastyczne! :) -
Uzbierałam trochę tymczasów-proszę o pomoc w znalezieniu domków
kasumi replied to kaja69's topic in Już w nowym domu
[quote name='Nikaragua']ale nie wiem czy umiem nie próbowałam (nigdy nie byłam na takim portalu, ja jestem z tych którzy wchodzą tylko na kilka stron www i boją się nowości i zmian)[/QUOTE] największy jest odzew z: [url]www.gumtree.pl[/url] [url]www.tablica.pl[/url] [url]www.cafeanimal.pl[/url] (na tym portalu wybierają ogłoszenia i drukują je w gazecie) ew. jeszcze [url]www.morusek.pl[/url] z tych był u mnie największy odzew :) a dodawanie ogłoszeń jest dosyć proste, tylko czasochłonne ;) -
[quote name='mestudio']kasumi, spokojnie - była tylko mowa o tym, że Radomianie twierdzą, że ja mam najbliżej - ciekawe skąd mają takie wiadomości na mój temat, nikt nie napisał, że to Ty. A co do znajomości Pionek, wiesz, ja jestem z Trójmiasta, a TZ z innego pięknego miejsca nad morzem i ja nawet nie znam Kozienic, a co dopiero Pionki czy Radom. Jesteśmy tu od niedawna i nie mamy czasu na wycieczki krajoznawcze:-). Ogólnie klepiąc podnosimy wątek, mam nadzieję, że nikt nas nie pogoni.[/QUOTE] ja już w tym tygodniu wymiękam normalnie.... cały tydzień były nagonki na mnie, w czwartek mało co nie spadłam z fotela, gdy odebrałam telefon.... wtedy stwierdziłam, że limit opieprzania mnie na ten tydzień skończył się a tu jednak w niedzielę niespodzianka :diabloti: