Jump to content
Dogomania

Martika&Aischa

Members
  • Posts

    52953
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    27

Everything posted by Martika&Aischa

  1. [quote name='taks']Martwi mnie wygląd tylnych łapek - ze zdjęć wnioskuję że tam już jest albo lada moment będzie solidny przykurcz ściegien achillesa i odwiedzenie paliczków. Jesli taki stan się utrwali to noszenie ( podtrzymywanie) nic nie da bo pies i tak nie postawi normalnie stopy a więc samodzielnie nie utrzyma ciężaru tyłu.Na dodatek uszkodzi skórę na stopach a przy uposledzonym krążeniu leczenie tego może byc bardzo trudne. Na dobrą sprawę to juz powinien do chodzenia mieć zakładane usztywniacze wymuszajace prawidłowy układ stopy. Problem tylko w tym, że takie trzeba by kupic no chyba że ktoś potrafi i ma odpowiednie materiały aby takie szyny zrobić. Chodzi mi o to mniej wiecej cos takiego: [URL]http://handicappedpets.com/www/images/stories/splint/splint4.jpg[/URL] albo w wersji bardziej wypasionej [URL="http://www.handicappedpets.com/www/images/stories/k9ortho/hindpawandtoeinjurybrace.jpg"]http://www.handicappedpets.com/www/images/stories/k9ortho/hindpawnervedamagebrace.jpg[/URL] w wersji "chałupniczej" wystarczyłaby w miarę mocna kształtka nie koniecznie metalowa i bandaż do zamocowania Taką szynę ( musi byc dokładnie na miarę) mozna by pewnie zrobic z gipsu syntetycznego [URL]http://allegro.pl/gips-syntetyczny-lekki-gips-scotchcast-3m-12-7cm-i1504088123.html[/URL][/QUOTE] Na wcześniejszych zdjęciach Cezarek miał "stopki" zabezpieczone .....takimi usztywniaczami z materiału imitującego skórkę ....weterynarz po ściągnięciu ich ocenił że te miejsca są naprawdę ładne ..myślę że trzeba by je zakupić Pani Marcie .....one z tego co widziałam zdawały egzamin ....albo pomyśleć o bardziej profesjonalnych .....orientujesz się jaka jest ich cena ???
  2. Zaglądam do naszego Atoska :) czekamy na nowe zdjęcia naszego chłopaka :)
  3. [quote name='gorki330']DZiewczyny poroszę o adres do kogo mam wysłać fanty na bazarek , sama nie dam rady go zrobić .[/QUOTE] Kasiu jesteś kochana ..........mam nadzieję że Beatkaa się zgodzi wystawić bazareczek bo ja mam kilka bazarków zaległych do wystawienia:(
  4. [quote name='paulinken']Ja spróbuję o jakimś bazarku pomyśleć.[/QUOTE] Bardzo dziękujemy :)
  5. Cudownie zobaczyć zdjęcia Sabuni....kurcze strasznie droga ta operacja ....będę jutro w lecznicy i zapytam jak to wygląda u nas .....
  6. [quote name='Beatkaa']Przelałam po 100zł za paliwo dla fur i paulinken czyli razem 200zł.[/QUOTE] Nasze finanse w tej chwili dobiegają końca :( a przed nami z pewnością duże koszty leczenia :( Prosimy o wsparacie :( choćby jednorazowe :( W przeciwnym razie nie wiem za co będziemy ją leczyły :(
  7. [quote name='Beatkaa']Boże..jakie tu pustki Gwiazdeczko :( Kochana Martiko zmienmy moze tytuł? :)[/QUOTE] O tym samym pomyślałam właśnie ;) jakaś propozycja ? ;) ja dziś lekko przybita i bez weny :(
  8. :(:(:( ileż ten psiak musiał w swoim krótkim życiu już wycierpieć :(:shake:
  9. Zdjęcie Cezarka wśród dzieciaczków aż ściska za serce :) taki dumny i zadowolony :)
  10. [quote name='ladySwallow']A jak stara ta rana?[/QUOTE] Myślę że to rana wypadkowa jeszcze za czasów Arktyki z tego co mówiła Kasia ....wszystko paskudnie i samoistnie zrośnięte!
  11. Cudownie czytać takie wiadomości .......Cezarku dzielny chłopaku nawet nie wiesz jakim jesteś szczęściarzem i ile cioteczek Ci kibicuje:loveu:
  12. Przepiękny psiak ....troszkę przypomina mi naszego kochanego więźnia Nelsona :(
  13. Rzeczy dotarły i są przepiękne ....w sobotę wystawiamy bazarek dla Friduni...:)
  14. Sako kochany psiaku już niedługo :) tak bardzo się cieszę że jest szansa na wyciągnięcie go ze schronu i leczenie .............
  15. Aniu jak zwykle dziękujemy psi aniele :):loveu:
  16. Właśnie rozmawiałam z Kasią ....napiszę wstępnie a Kasia jak wejdzie to mnie poprawi .....Gwiazdka już po wizycie u weterynarza.....Dostała antybiotyk bo rana po sterylizacji się ślimaczy i jest nieładna :( Ucho bez stanu zapalnego ....trochę mazi ....zalecenie : codzienna higiena. Jeśli chodzi o słaby tył .....Gwiazda jest po wypadku i jest źle zrośnięta....:( ma brzydką zrośniętą ranę .....jak Pani weterynarz odsłoniła sierś aby dobrze obejrzeć skórę to aż się Kasia przeraziła :(To rana samoistnie zrośnięta po wypadku ....to samo dotyczy uszu ....ucho paskudnie, brzydko zeszyte :( stąd te problemy. Co dalej z problemem łap ....Kasia będzie wiedziała co dalej po prześwietleniu :( Najprawdopodobniej Gwiazda miała wypadek ......jak się zrosło tak się zrosło .....nikt jej do weterynarza na pewno nie zaprowadził:angryy: Kasia napisze dokładnie jak tylko znajdzie chwilkę. Na imię Gwiazda nie reaguje zupełnie ....tylko i wyłącznie ZIBI. Poza tym bardzo grzeczna .....u weterynarza wręcz anioł ...pięknie pokazywała brzusio ....uszka ....rozdawała całusy :) Nie ma oznak żadnej agresji zarówno w stosunku do ludzi jak i innych psiaków :)
  17. Jak się cieszę że tyle cioteczek przybyło do Sako :) Syla proszę uzupełnij deklarację jeśli możesz .........będziemy wiedziały na czym stoimy i co możemy robić dalej ....Beatkaa zostaniesz księgową Sako ? ;)
  18. Podniosę troszkę sunieczkę ......matko ... biedna sunieczka tyle już przeżyła :(
  19. Cieszę się że Pani Marta tak bardzo dba o Cezarka.....Wet z Dąbrowy powiedział że jedno jest pewne gorzej nie będzie bo być nie może ....a czy kiedykolwiek wstanie....cuda się zdarzają ...ludzie z wózków wstają ...
  20. Bardzo się cieszę że Bezunia już bezpieczna :) bądź szczęśliwa sunieczko ......
  21. Śliczny psiak.....myślę że te oczka to taka jego uroda rzeczywiście .....martwi mnie że stracił wiarę w człowieka :( wierzę że przy dobrym i odpowiedzialnym opiekunie się otworzy :) Do góry kochany psiaczku !!! Pokazuj się wszystkim!!!
  22. Beatkaa trzeba prosić o deklaracje i szukać hoteliku :( Ten duży czarny psiak wyczuwa że Sako jest słabszy :( Może uda się zebrać deklarację i znaleźć mu gdzieś miejsce :( Najważniejsze teraz to zabrać psiaka do dobrego weta na badania :(
  23. [quote name='paulinken']Jeszcze mi się przypomniało, że Pani się martwiła, żeby Demon na Stellę nie "wchodził" - jeśli wiecie, co mam na myśli :evil_lol: - bo on już też nienajmłodszy, i żeby się nie połamały, sieroty :D[/QUOTE] Miejmy nadzieję że się chłopak opanuje ;) Stellcia wysterylizowa więc miejmy nadzieję że nie będzie wzbudzała w nim zainteresowania ;)
  24. Paulinko zdjęcia przepiękne .......wiadomości to balsam dla duszy:loveu: Przepiękny ogród :multi: i to wszystko dla naszej Stellci :loveu: Tak bardzo się cieszę że Stellcia tak cudownie trafiła:multi:
  25. Dr Stefanka znam - świetny lekarz i specjalista :)
×
×
  • Create New...