-
Posts
1756 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by aagataa8
-
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
aagataa8 replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
[quote name='mrs.ka']dzięki za głos :) ale teraz smutne wieści:-( niedawno dostałam wiadomość od [B]AGI z Wąchocka[/B] ,że na jednej z ulic starachowickich jest wyrzucona suczka ze szczeniakami , kilka zostało rozjechanych przez samochody:placz::placz::placz: niestety Straż Miejska nie przyjęła zgłoszenia (co na pewno nie pozostawię bez wyjaśnienia) udało się szybko zorganizować akcje wyłapywania ,niestety tylko udało się złapać trzy szczeniaki,matka uciekła. Maluchy są już u [B]AGI w Wąchocku[/B] ale natychmiast musimy zorganizować jakieś formy pomocy bo tam jest już [B]ponad 20 !!! psów!!![/B][/QUOTE] Nie wiem może jakąś zbiórkę karmy dla tych piesków... Czego najbardziej brakuje? Kocy, jedzenia, ocieplenia bud? -
Ciężko naprawdę coś poradzić. Ale prawda jest taka że rzeczywiście najlepsze by były jakieś zdjęcia lub nagranie takiego procederu. Wtedy napewno byłoby łatwiej coś ruszyć. Kurczę, np. udać się tam jako potencjalny klient na ten smalec i wdać się w jakąś rozmowę z właścicielem, która oczywiście byłaby nagrywana. Ale to jest trudne do wykonania:(
-
Agat i Sonia w domach stałych- trzymamy kciuki!
aagataa8 replied to Ania102's topic in Już w nowym domu
Zajrzyjcie proszę na wątek tej Suni: [url]http://www.dogomania.pl/threads/196238-**Pabianice*-rodowodowa-ONka-chora-na-padaczke-porzucona-w-schronisku-!!-pilnie-DT**[/url] Czy taka choroba ma jej uniemożliwić znalezienie wspaniałego domu? Coraz bardziej tracę wiarę w ludzi:( -
Po 4 latach w schronisku Leda znalazła swoje miejsce na ziemi!
aagataa8 replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Niestey nie jestem w stanie pomóc z DS bo sama mam suczkę. Ale będę wątek rozsyłać. Psinka śliczna. Z całą pewnością zasługuje na wspaniały dom -
Spójrzcie na ta mordkę, czy te oczka mogą kłamać !? Rico MA DOM!!!:)
aagataa8 replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Przybywam na wezwanie. Piesek śliczny:) Choć na razie nie jestem w stanie pomóc finansowo, to chociaż roześlę wątek -
Malutka wspaniała Sabcia MA REWELACYJNY DOM!!!
aagataa8 replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Uśmiech rzeczywiście ma słodki:) Ale niestety nie mogę sobie pozwolić w tej chwili na psa, bo sama mam suczkę, która nie toleruje psów u siebie:( Będę rozsyłać, tyle chociaż mogę zrobić -
Agat i Sonia w domach stałych- trzymamy kciuki!
aagataa8 replied to Ania102's topic in Już w nowym domu
[quote name='Jaaga'] Agato, jesli możesz wpłacić, to te 50 zł za jazdę do Chorzowa i Zabrza. Teraz dostaje antybiotyk w tabletkach i poźniej tylko kontrola będzie. [/QUOTE] Właśnie przelałam pieniądze. Becia2222 dziękuję za wpłatę:) -
Agat i Sonia w domach stałych- trzymamy kciuki!
aagataa8 replied to Ania102's topic in Już w nowym domu
ja również bardzo mocno trzymam kciuki:thumbs: [B]Jaaga[/B] to ile przelać Ci za te dojazdy do weterynarzy? -
[quote name='majuska']Cóż mogę napisać o wizycie, poznałam Elizę, miła , bardzo sympatyczna i otwarta dziewczyna, decyzja o adopcji psa jest na pewno przemyślana, podjeta wspólnie z mężem, są świadomi, że może być różnie, napewno mają duże chęci aby z Luną pracować i zapewnić jej jak najlepszą opiekę i kochający dom, potrzeby psa są im znane,rzeczy takie jak adresówka, nie spuszczanie ze smyczy na początku, odpowiednia ilość spacerów, mozliwość siku i koopy na początku w domu też, maja na początek zwinąc dywany ;). Eliza z mężem mają w planie przyjechac po Lunę i to jest duży plus. Będziecie się mieli okazję jeszcze wszyscy razem spotkać na żywo w towarzystwie Luny i jeszcze dodatkowo porozmawiać. Eliza jest w trakcie logowania na dogo , ale to trwa.... z mojej strony to tyle....czy wszystko się ułoży dobrze to czas pokaże....ja tego nie zgwarantuję swoją wizytą na 100%, między innymi dlatego, że nie znam osobiście Luny...jedno wiem na pewno Takiego domku grzech byłoby nie "zapełnić" jakimś potrzebującym psiakiem :)[/QUOTE] Dziękujemy za wizytę przedadopcyjną:) Twoje uwagi są cenne:) Myślę, że chyba naprawdę Eliza z mężem są dobrymi kandydatami na rodzinę dla Lunki:)
-
Agat i Sonia w domach stałych- trzymamy kciuki!
aagataa8 replied to Ania102's topic in Już w nowym domu
[quote name='Jaaga']Bardzo prosze o przesłanie mi na maila zdjęć Soni. Jest w drugim mieszkaniu, więc nie mam jak zrobić jej fotek, a chciałam je wyslac osobie zainteresowanej adopcja suki. Nie potrafię skopiować z wątku. Mój mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/QUOTE] Już wysłałam:) -
Agat i Sonia w domach stałych- trzymamy kciuki!
aagataa8 replied to Ania102's topic in Już w nowym domu
[quote name='Jaaga']Sonia musi sobie poradzić bez Agata, bo innego wyjścia nie ma. Tylko gdzie znaleźć kogoś tak cierpliwego, że nie przeszkadzałby mu rozpłaszczony i trzęsący się duży pies? Tym bardziej, że przecież nie jesteśmy w stanie powiedzieć, ile to może trwać. u Agaty była chyba z tydzień i tak trwała. Andrzej dziś mówi, że Sonia dalej leży plackiem w domu. [/QUOTE] U mnie zachowywała się identycznie. To ja już nie rozumiem. Bez Agata się tak zachowywała(tzn. leżała plackiem na podłodze) i z nim się też tak zachowuje. To może to coś innego? Tylko co? -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
aagataa8 replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
[quote name='mrs.ka']i o to chodzi ,nie ważne jak,gdzie i kiedy się uprawomocniło ale uchwała już działa:multi: tylko oczywiście nie są kompletnie do tego przygotowani,nie wiedzą jakie są ceny,nie mają umowy z wetem ,no i każdy przypadek musi być zgłaszany indywidualnie.[/QUOTE] Odnośnie tej uchwały to ja się tylko zastanawiam na jakiej zasadzie chcą wyłapywać te psy i szukać im domów? -
[quote name='Ginn']Luna melduje się na wątku. Czuje się bardzo dobrze zarówno w domu jak i w terenie. Lubi swój kojec, chętnie do niego wraca aby odpocząć po gonitwach na śniegu. O dziwo zaakceptowała Horkę. Bąbel przestał się jej bać i całą trójką fajnie się bawią. Myślę, że Luna jest psem, który ma skłonności do przywództwa. I tu należy uważać aby ustawić ją na odpowiedniej pozycji w stosunku do domowników jednocześnie nie niszcząc jej psychiki. Wczoraj po raz pierwszy polizała mnie po twarzy. Ja mam zwyczaj całować psy i koty w główkę i po pyszczku. Luna do wczoraj odbierała to, powiedziałabym, z ciekawością. A wczoraj polizała mnie po twarzy - bardzo mnie tym wzruszyła, bo odczułam, że jest to dla niej coś nowego.[/QUOTE] To że czuje się dobrze w kojcu to zauważyłyśmy z Anią jak byłyśmy ją odwiedzić. To moim zdaniem bardzo dobrze wróży, że przyzwyczaja się do nowych miejsc:)
-
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
aagataa8 replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
[quote name='mrs.ka'][LEFT][B][FONT=Times-Bold][SIZE=3][FONT=Times-Bold][SIZE=3]UCHWAŁA NR XII/7/2010[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/B][FONT=Times-Bold][SIZE=3] [B][SIZE=3][FONT=Times-Bold]RADY MIEJSKIEJ W STARACHOWICACH[/FONT][/SIZE][/B] [/SIZE][/FONT][FONT=Times-Roman][SIZE=3][FONT=Times-Roman][SIZE=3]z dnia 25 października 2010 r.[/SIZE][/FONT] [/SIZE][/FONT][B][FONT=Times-Bold][SIZE=3][FONT=Times-Bold][SIZE=3]w sprawie wprowadzenia „Programu zapobiegania bezdomności zwierząt domowych na terenie[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/B][FONT=Times-Bold][SIZE=3] [B][SIZE=3][FONT=Times-Bold]Miasta Starachowice".[/FONT][/SIZE][/B] [/SIZE][/FONT][FONT=Times-Roman][SIZE=3][FONT=Times-Roman][SIZE=3]Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U.[/SIZE][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times-Roman]z2001 r. Nr 142, póz. 1591 zpóżn.zm.), art.lla ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt[/FONT][/SIZE][/SIZE][/FONT][/LEFT] [FONT=Times-Roman][SIZE=3] [SIZE=3][FONT=Times-Roman](Dz. U. z 2003 r. Nr 106 , póz. 1002, z późn. zm.) [COLOR=red][B][U]uchwala się, co następuje.[/U][/B][/COLOR][/FONT][/SIZE] [FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]czytanie ze zrozumieniem się kłania ,poza tym odsyłam do BiP tam jest wykaz zatwierdzonych uchwał RM .[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black] Tak jak napisałam zgodnie z podjęta uchwałą UM sfinansuje sterylizacje trzech suczek znalezionych na SSE , to było moim celem i został zrealizowany,czy [B]aagataa8[/B] widzisz jeszcze jakiś problem?[/COLOR][/SIZE][/FONT] [/SIZE][/FONT][/QUOTE] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Widzę: a zobacz sobie tej projekt uchwały Rady Miasta. [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [B]§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego. [/B]A z tego co widzę na stronie: [URL]http://edziennik.kielce.uw.gov.pl/ActDetails.aspx?ID=9917[/URL] to data ogłoszenia jest: 2010-11-30, więc dzisiaj. Ale nie w tym rzecz żeby się kłócić. Chciałam Ci tylko zwrócić uwagę na tę kwestię [/SIZE][/FONT] [FONT=Times-Roman] [/FONT] -
Agat i Sonia w domach stałych- trzymamy kciuki!
aagataa8 replied to Ania102's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ania102']Jaaga Andrzej ma dzisiaj imieniny? Jeśli tak złóż mu serdeczne życzenia ze Starachowic[/QUOTE] No dokładnie, zapomniałam że dzisiaj Andrzejki:) Serdeczne życzenia i dużo dużo zdrowia:) -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
aagataa8 replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
[quote name='mrs.ka']artykuł był bo sama się pofatygowałam do TS ,żeby zasygnalizować problem z nierestrykcyjną uchwałą, to co podał rzecznik UM to bzdura bo uchwała wchodzi w życie po 14 dniach od uchwalenia,co wzięłam pod uwagę wysyłając pismo z zachowaniem terminu. Tak czy tak ,dzisiaj byłam w UM i po króciutkiej ;)rozmowie dostałam potwierdzenie na sfinansowanie sterylek u wybranego weta:lol: Po za tym [B]SAMIRKA[/B] trafiła do [B]justysiek[/B] na tymczas bo moje suki ja zamęczały ,a to jest taka spokojna sunia[/QUOTE] A skąd wiesz kiedy ustawa została uchwalona? Bo z tego co ja czytałam to był tylko projekt uchwały [CENTER][FONT=Times New Roman][B]Uchwała[/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B] Nr XII/7/2010[/B][/FONT] [FONT=Times New Roman][B]Rady Miejskiej w Starachowicach[/B][/FONT] [FONT=Times New Roman]z dnia 25 października 2010 r.[/FONT] [FONT=Times New Roman][B]w sprawie wprowadzenia „Programu zapobiegania bezdomności zwierząt domowych na terenie Miasta Starachowice”.[/B][/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][/CENTER] [FONT=Times New Roman]Na podstawie art. 18 ust. 2[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]pkt. 15 ustawy z[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]dnia 8[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]marca 1990 r. o[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]samorządzie gminnym (Dz. U. z[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]2001 r. Nr 142, poz. 1591 z[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]póżn.zm.), art.11a ustawy z[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]dnia 21 sierpnia 1997 r. o[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]ochronie zwierząt (Dz. U. z[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]2003 r. Nr 106 , poz. 1002, z[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]późn. zm.) uchwala się, co następuje.[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman][B]§[/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B] [/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B]1.[/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B] [/B][/FONT][FONT=Times New Roman]Uchwala się „Program zapobiegania bezdomności zwierząt domowych na terenie Miasta Starachowice”, stanowiący załącznik do uchwały.[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman][B]§[/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B] [/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B]2.[/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B] [/B][/FONT][FONT=Times New Roman]Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Starachowice.[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman][B]§[/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B] [/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B]3.[/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B] [/B][/FONT][FONT=Times New Roman]Uchwała wchodzi w[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]życie po upływie 14 dni od jej ogłoszenia w[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego.[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [CENTER][FONT=Times New Roman]Przewodniczący Rady Miejskiej[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman][B]Zbigniew[/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B] [/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B]Rafalski[/B][/FONT] [FONT=Times New Roman][B]Uzasadnienie[/B][/FONT][/CENTER] [FONT=Times New Roman]Zgodnie z[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]art. 11a ustawy z[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]dnia 21 sierpnia 1997r. o[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]ochronie zwierząt (t. j. Dz. U. z[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]2003r. nr 106, poz. 1002 z[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]późn. zm.), rada gminy może w[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]drodze uchwały przyjąć program zapobiegający bezdomności zwierząt, obejmujący w[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]szczególności:[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]1)[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]sterylizację albo kastrację zwierząt[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]2)[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]poszukiwanie nowych właścicieli dla zwierząt[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]3)[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]usypianie ślepych miotów.[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]Przyjęcie powyższego programu pozwoli ograniczyć na terenie Miasta Starachowice zjawisko bezdomności zwierząt, stanowiące zagrożenie dla ludzi oraz powodujące cierpienie zwierząt. Ilość zabiegów wymienionych w[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]uchwale będzie limitowana wysokością środków przeznaczonych w[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]budżecie na realizację tego programu w[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]danym roku.[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman][/FONT][URL="http://edziennik.kielce.uw.gov.pl/WDU_T/2010/318/3414/Zalacznik1.odt"][COLOR=#0000FF][FONT=Times New Roman][/FONT][/COLOR][/URL] [CENTER][FONT=Times New Roman][B]Program zapobiegania bezdomności zwierząt domowych na terenie Miasta Starachowice.[/B][/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][/CENTER] I z tego co widzę to zostało to dzisiaj ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego, więc moim zdaniem wejdzie dopiero za 14 dni -
Agat i Sonia w domach stałych- trzymamy kciuki!
aagataa8 replied to Ania102's topic in Już w nowym domu
[quote name='Jaaga']Jak mam im bude ogrzać? Nie mam pojęcia. [/QUOTE] A co mają w środku w budzie? -
Agat i Sonia w domach stałych- trzymamy kciuki!
aagataa8 replied to Ania102's topic in Już w nowym domu
Co się dzieje z tymi psami? Czy Sonia naprawdę nie może sama egzystować bez jego opieki? Nie wiem co można zrobić:( -
Agat i Sonia w domach stałych- trzymamy kciuki!
aagataa8 replied to Ania102's topic in Już w nowym domu
[B]Atomowka[/B] dziękujemy za ogłoszenia:) -
Agat i Sonia w domach stałych- trzymamy kciuki!
aagataa8 replied to Ania102's topic in Już w nowym domu
[quote name='Jaaga'] Postaram się jutro Andrzeja wysłać z Agatem na RTG, tylko dziewczyny prosiłabym wtedy o zwrot na paliwo, bo był juz z nim w Zabrzu i Chorzowie. [/QUOTE] Jaaga to powiedz ile mam przelać kasy za te dojazdy to przeleję. Nie ma problemu:) -
Agat i Sonia w domach stałych- trzymamy kciuki!
aagataa8 replied to Ania102's topic in Już w nowym domu
Trzymam kciuki z całych sił. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze