Jump to content
Dogomania

Maron86

Members
  • Posts

    2029
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Maron86

  1. Dla mnie wymowka 'za male mieszkanie' jest smieszna, teraz mamy 3 spore psy u siebie (2 nasze + 1 na DT) i mieszkanie jest ok - wystarcza odpowiednie spacery ... Tylko ze to nie ja decyduje i nie ja podejmuje decyzje za innych...
  2. Oj ja nie wiem czy przemysli (niby tak), taki powod uslyszalam przemawiajacy 'za oddaniem' ze w glowie sie nie miesci (za male mieszkanie :angryy:).
  3. Jak ktos (znajoma, kolezanki mojej mamy) chce oddac amstaffa/pitbulla to do kogo ma sie zglosic?
  4. Lilith samica okolo 3-4misiace zdrowa Opis: "Kotka z poczatku byla mocno przestraszona, dwa dni spedzila zakanapa.Teraz lgnie do ludzi, lubi lezec na kolanach i sie bawic. Jej ulubiona zabawka to piorka. Uwagi: Kotka na pewno nie do domu z małymi dziećmi, ponieważ lubi pokazywać niezadowolenie poprzez ugryzienie czy wbicie pazurków. Bardzo źle reaguje też na psy, w stosunku do innych kotów b. dobrze : ] Zdjecia: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images49.fotosik.pl/1625/46c5923a3e512556med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images45.fotosik.pl/1564/ffbb70d708ea356cmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images35.fotosik.pl/1634/7e2a17fe38f44f17med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images48.fotosik.pl/421/9f983c3d4fb20779med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images47.fotosik.pl/1564/7c8b1e1afe41c3dbmed.jpg[/IMG][/URL] Kotka zaczyna sie przyzwyczajac do swojej tymczasowj rodziny, najwyzsza pora zeby znalazla wymazony dom staly! Kontakt TOZ-Police
  5. poprzez klikniecie w link zle przenosi. Tu prawidlowo sie wyswietla: [URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=1905519685[/URL]
  6. Ona sie poprostu nie nauczyla w mlodosci ze sa pewne granice w zabawie z pobratyncami jej gatunku. Moge troszeczeke doradzic bo mam podobana sytuacje i pytalam treserki u ktorej aktualnie szkole psa. Jak widzimy ze pies zaczyna sie ostro bawic czyli chwyta zebami, przydusza, badz inne brutalne zapedy ktore moga zupelnie przypadkiem okaleczyc 2giego psa - nalezy wtedy Boni zlapac za obroze i uspokoic, nie puszczajac az sie wyciszy. Jak sie pies znow rozpedzi w zabawie to powtarzamy czynnasc, u mojego 'miska' zazwyczaj starcza 3-4razy i zaczyna myslec przy zabawie :D. 2gim sposobem jest danie jej do tak samo nie uwaznego psa, lub psa ktory ja w razie czego pogoni - oczywiscie tu wylacznie pod warunkiem ze Boni jej/jego w odwecie nie zaatakuje, oraz ze tamten sie nie wkurzy na tyle zeby dorwac Boni.
  7. Maron86

    Szaman

    Taaaaaaaak teraz mi wmawiaj kolejna bzdure stulecia dlugowlosy owczarek niemiecki ma identyczna posture itp jak owczarek niemiecki, a rozni sie dlugoscia wlosa (jak sama nazwa wskazuje). Z twojego 'zaznaczonego' zkopiowanego wzorca rasy ewidentnie wyniaka ze Szaman ma z 'glowa' wszystko w pozadku, jesli spojzec rowneiz na wady rasy o ktorych zapomanialas to nigdzie niema podanego w cm obwodu pyska jak i jego dlugosci. Dalej jesli przygladnac sie lini rodowodowej zeszlorocznego zwyciezcy swiata trzeba zauwazyc ze on tez ma 'mastifa z glowa owczarka' w swojej linie, a bedac 'taka znawczynia rasy' (no w koncu 6lat byc milosnikiem rasy, to wystarczajaco czasu zeby obskoczyc wiekszosc wystaw oraz przeczytac mase informacji) powinnas byla sama to dostrzedz. To co twierdzisz ze pies powinien miec ogromny pysk i wielkie fafle + miec poprostu pysk doga zakrawa na fanke mastifow 'tybetanskich' ktora chca uzyskach chinczyce i jak gdzies bylo napisane na innym forum milosnikow rasy - to juz nie ten sam MT i powinna byc ta rasa nazwana inaczej badz zaznaczone ze jest to linia inna od 'orginalu'. Teraz mi zostalo pogratulowac ze ja szukajac sobie odpowiedniej rasy od niespelna roku, bedac na 4wystawach psow (w tym czasie) dokladnie analizujac psy i rozmawiajac z ludzmi wystawiajacymi je (pytajac o wyglad oraz charakter) + przeszukujac siec - wiem wiecej i dostrzegam wiecej od ciebie. Jedno musze przyznac ze nie kupilam psa za 3tysiace (chociaz taki byl pierwotny plan, oraz pieniadze byly odlozone od ponad roku), tylko wzielam bide ze schronu ktora jest tzw 'w typie rasy'. Jednak dla mnie wlasnie TO jest oznaka milosci do danej rasy oraz ogolnie psow. Piszesz tu ze posiadaliscie 'donka' nierasowego - nagle po wzieciu 1psa rasowego posiadlas cala wiedze o danej rasie? Idzie tylko pogratulowac, ludzie latami sie ksztalca i szkola poglebiajac swoja wiedze o rasie i jej korzeniac - tobie starczyla jedna suka danej rasy :crazyeye:! Co do argumentow to mam ich multum, jednak zauwazylam ze nagle rozmowa zaczynala spadac ponizej pewnego poziomu i to mnie zdziwilo. Po sprawdzeniu twoich postwo wszystko zrozumialam i pojelam - mam do czynienia z dzieckiem ktore przez siec probuje podbudowac swoje ego tak naprawde wiedziac doslownie NIC :diabloti: przeczytac sobie wzorzec rasy kazdy glupi umie - i tu wlasnie konczy sie twoja wiedza. Dodam jeszcze jedno i ostatnie bo tej jalowej dyskuzji z osoba ktora nie jest tego warta nie zamierzam ciagnac, a reszte twoich wypocin bede poprostu ignorowac. TO jest galeria MOJEGO psa, ktory jest/badz tez nie jest psem rasy Mastif Tyberanski - rownie dobrze moge wstawic tu mojego 2giego psa w osobnej galerii i nic ci do tego. Tak wiec skoncz spamowac w galerii mojego psa i zajmij sie np uczeniem do poprawek - no chyba ze masz ferie i stad tak wiele czasu do pierdzielenia glupot ^^
  8. Maron86

    Szaman

    Hahaha o kurde ja myslalam ze pisze z kims powaznym, a tu po postach widze ze z dzieckiem (mowa o wiekszosci postow twoich napisanych na forum) Tak jest roznica miedzy rasowym = rodowodowym, a pseudo. Tak jak ustalilam z innym HODOWCA (nie osoba posiadajaca 1suke MT), moj piest jest jednym z ladniejszych MT - dlatego tez postanowilam zobaczyc czy ma jakis przodkow. Zgodnie z wzorcem FCI nic mojemu psu nie brakuje, a tym bardziej jego glowa jest w pozadku ^^ W ogole co to za rasa DONEK (w google wyskakuja same golebie ^^) Poza tym to jest galeria mojego psa, przede wszystkim dla mnie - a nie do komentowania i podnoszenia cudzego ego bo mysli ze wszystko wie <3 Tak btw - tu masz MT RASOWEGO - RODOWODOWEGO w wieku 9 miesiecy [IMG]http://www.psy.elk.pl/zdjecia/dodane/2007/184_3_mastif-tybetanski.jpg[/IMG] Aaaaaaaaaaa wlasnie - idz napisz Pani posiadajacej Edrika ze ma kundla ze zla glowa ^^ (jeden z moim zdaniem piekniejszych MT) bo przeciez mial z tego co czytalam 'lewe papiery'
  9. Maron86

    Szaman

    Pseudo - moj byl rasowym i tu jest ta wielka roznica. Poza tym przeczytalam wzorzec rasy - pomierzylam Szamana i jest 100% Mastifem tybetańskim.
  10. Maron86

    Szaman

    Hoho tego to mi napewno nie wmowisz bo mialam rasowego owczarka niemieckiego - czarnego podpalanego, on z owczarka ma az ... NIC ^^
  11. Moj dla parowki sie 'nie ponizy', ale jesli sie go dobe przeglodzi i da tylko polowe oprcji + gotowane miesko kurczaka lub indyka to zaczyna wspolpracowac ^^. Tez szkolimy u pani Diany, ale dojezdzamy do szczecina sobota/niedziela :]
  12. Maron86

    Szaman

    Zauwazylam :P Moj na tych zdjeciach ma miedzy 6 (pierwsze zdjecia), a 9miesiecy (ostatnie). Ogolnie to moj 1 tybetan i nie jestem w stanie powiedziec ze 'cos z jego glowa nie tak' bo dla mnie jest jaknajbardziej tak. Wtedy po fryzjerze mial troche klaki podciete bo byly skoltunione sczegolnie przy uszach i .... miedzy pachwinami.
  13. Tak wlasnie szkola w GROMie ... Kolczatka na szyje i nie wazne czy pies jest z typu lagodnego cielaka ktoremu poprostu sie nie chce pracowac za free, czy jest krwiozercza bestia... Tu nawet niema co komentowac, kazdy uczy psa wedlug wlasnego sumienia i wlasnych wartosci - ja osobiscie wole szkolenie na klikera zresta moj psiak tez :P
  14. Maron86

    Szaman

    Moze ma, moze nie - Charakter ma napewno tybetana, my go wzielismy jako tybetana i to mi starcza ;) Porownywalam tez jego zdjecia ze starszymi psami i na moje nieprofesjonalne oko wyglada podobnie/tak samo jak starsi jego pobratyncy - jednak dla mnie to niema znaczenia czy jest idealny jak opis rasy ;)
  15. Czyli mozna zalozyc ze pies zostal uspiony ... Ile on mial miej wiecej gdy zostal przygarniety? Ah juz widze ... okolo roczna maszynka do zabijania :|?
  16. Maron86

    Szaman

    [IMG]http://media6.mojageneracja.pl/oiqyyweyep/mediumlepcxa554d284fae0eb4928970.jpg[/IMG] [IMG]http://media5.mojageneracja.pl/oiqyyweywp/mediumlepcxj544d284fb783b3f09992.jpg[/IMG]
  17. Maron86

    Szaman

    Zdobylem zabawke, teraz laskawie pozwole ci sie poglaskac [IMG]http://media5.mojageneracja.pl/oiqyyweuwp/mediumlepcur564d284f538151f82785.jpg[/IMG] O aparat wrocil z naprawy... znow mi po oczach beda swiecic? [IMG]http://media2.mojageneracja.pl/oiqyyweuqr/mediumlepcv7584d284f63cfacb16691.jpg[/IMG] Piesek! Widze pieska!! [IMG]http://media8.mojageneracja.pl/oiqyyweyii/mediumlepcvw544d284f7c96af127419.jpg[/IMG] [IMG]http://media7.mojageneracja.pl/oiqyyweyyi/mediumlepcwi524d284f923149801375.jpg[/IMG] Pozno juz, czas na sen! [IMG]http://media2.mojageneracja.pl/oiqyyweyte/mediumlepcwx564d284fa10653f69432.jpg[/IMG]
  18. Maron86

    Szaman

    W domciu [IMG]http://media4.mojageneracja.pl/oiqyyweiti/mediumlepcr8534d284ed409c5a83149.jpg[/IMG] Spieeeeee [IMG]http://media2.mojageneracja.pl/oiqyyweiew/mediumlepcry544d284eee2c72146342.jpg[/IMG] Czy mi sie zdaje ze ktos mi swieci po oczach !? [IMG]http://media3.mojageneracja.pl/oiqyyweuoe/mediumlepcsz544d284f13ea2f151415.jpg[/IMG] Dawaj moja zabawke, albo cie sciagne z kanapy! [IMG]http://media3.mojageneracja.pl/oiqyyweuyi/mediumlepctp574d284f2d3413273914.jpg[/IMG] Bezczelna no! [IMG]http://media2.mojageneracja.pl/oiqyyweurp/mediumlepcu7514d284f3fca73214174.jpg[/IMG]
  19. Maron86

    Szaman

    Po zezarciu komorki czeka mnie kara ... wlasnie czekam na 1 lekcje tresury :( [IMG]http://media2.mojageneracja.pl/oiqyyweotu/mediumlepcog554d284e7077c1307961.jpg[/IMG] Ooo widze pieski ... moze nie bedzie tak zle! [IMG]http://media7.mojageneracja.pl/oiqyyweowp/mediumlepcp7564d284e8b5f2d329256.jpg[/IMG] Chociaz beda odemnie cos wymagac, a ja nie lubie sie podporzadkowywac [IMG]http://media6.mojageneracja.pl/oiqyyweipu/mediumlepcpu524d284ea2ea62890932.jpg[/IMG] Udam ze jestem grzeczny to moze pojdziemy sie pobawic, zamiast meczyc [IMG]http://media4.mojageneracja.pl/oiqyyweiiq/mediumlepcqk584d284ebc66d8c79392.jpg[/IMG]
  20. Maron86

    Szaman

    Zainteresowany lasem ktory jest za polana, pewnie zwierzyne wyczul [IMG]http://media1.mojageneracja.pl/oiqyywrrtu/mediumlepcal584d284c7d3b69e63448.jpg[/IMG] No i gdzie te smakolyki :D [IMG]http://media4.mojageneracja.pl/oiqyywrrwp/mediumlepcbc534d284c983b51f43825.jpg[/IMG] Co tam, nie wazne ze niedawno od fryzjera wylazlem - zapach siana i ziol przedewszystkim <3 [IMG]http://media1.mojageneracja.pl/oiqyywreyr/mediumlepcd5574d284cd97b9ac53925.jpg[/IMG][IMG]http://media3.mojageneracja.pl/oiqyywrwiy/mediumlepcfb524d284d2787f9e70152.jpg[/IMG] [IMG]http://media8.mojageneracja.pl/oiqyywrqoo/mediumlepchq584d284d7eb537e05033.jpg[/IMG]
  21. Maron86

    Szaman

    Nowe miejsce, wiec trzeba sprawdzic co sie kryje pod ta ziemia ;D [IMG]http://media7.mojageneracja.pl/oiqyywrioy/mediumlepbyd574d284ac5d6b1c93879.jpg[/IMG] No i biedak nic nie znalazl :( [IMG]http://media3.mojageneracja.pl/oiqyywrite/mediumlepbzk574d284af07383a16034.jpg[/IMG] Tu na innej polanie, 12 dzien z nami wiec na treningowce (20m) [IMG]http://media5.mojageneracja.pl/oiqyywrtow/mediumlepc6t554d284bf5b885b98273.jpg[/IMG] [IMG]http://media7.mojageneracja.pl/oiqyywrrpe/mediumlepc9b584d284c4f384d316460.jpg[/IMG] [IMG]http://media2.mojageneracja.pl/oiqyywrrup/mediumlepc9x524d284c65d400c37558.jpg[/IMG]
  22. Maron86

    Szaman

    Galeria to fajny pomysl na pamiatkowy album psiaka, taki ktory ma male szanse zgubic sie :cool3: Szaman - 1dzien z nami (mial ~6 miesiecy), dzien po wizycie u psiego fryzjera :loveu:: (Aparat troche szwankowal wiec jakosc taka sobie) [IMG]http://media6.mojageneracja.pl/oiqyywtwwp/mediumlepbp3584d2849770a1bd15537.jpg[/IMG] W domu wpatrzony w 2giego psa: [IMG]http://media2.mojageneracja.pl/oiqyywrppe/mediumlepbsm514d2849f6798bd84557.jpg[/IMG] Poza do aparatu ;) [IMG]http://media1.mojageneracja.pl/oiqyywropo/mediumlepbv8514d284a54bb21752482.jpg[/IMG] zagryzajacy pluszowa mucke [IMG]http://media3.mojageneracja.pl/oiqyywroot/mediumlepbvm584d284a62e6a1b76927.jpg[/IMG] [IMG]http://media7.mojageneracja.pl/oiqyywroie/mediumlepbvz564d284a6f1041856686.jpg[/IMG]
  23. Moge sie rozgladac, w koncu mam 2psy do wyprowadzania - niestety osobno, bo wiecznie chca sie ze soba bawic :diabloti: ... Tylko nie wiem jak facet zareaguje na pytanie skad ma psa, a wygladal na osobe ktora unika ludzi i konfliktow :shake:. Jak uslyszal krzyki to zwial do smietnika i sie z psem zamknal, wiec pewnie szukac trzeba by go wieczorami/nocami ... Jak zobacze faceta z psem i bede pewna ze to na bank sunia i do tego Nora to dam znac, ale przyznam szczerze ze pies zadbany i naprawde to mnie wlasnie zaciekawilo i troche zszokowalo :crazyeye: (chociaz sami dla psa ostatnia koszule bysmy oddali :P)
  24. Wydaje mi sie (chodz pewnosci nie mam bo bylam pol podworka dalej + bylo ciemno o 00:30) ze widzialam podobnego psa z jakims panem dnia z 16.01 na 17.01 tak jak pisze okolo 00:30. Na smyczy, z obroza - ladnie blyszczala siersc w swietle lamp. Pan byl 'zlomiarzem'(?), ewidentnie przypominal mi psiak pitbulla, ale takiego w miare szczuplego jak na swoja rase (chociaz mi to sie pitbulle z amstaffami myla :X). Dziwne dla mnie bylo ze pies byl super zadbany, na krotkiej smyczy - a wlasciciel w oplakanym stanie. Nie podchodzilam i nie zaczepialam, bo bylam na wychodku z psem - a nie chcialam wojny miedzy psiakami dlatego tez niemam 100%pewnosci...
×
×
  • Create New...