Jump to content
Dogomania

Maron86

Members
  • Posts

    2029
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Maron86

  1. Ja nie mam z tym problemu, jak jeden pies nie zje to zje drugi, a jak drugiemu nie pasuje to jeszcze jest trzeci, jak już zupełnie moim nie podpasuje to jeszcze jest pies na DT. Karma nigdy się nie zmarnuje. Dlatego właśnie prosiłam o nazwy dobrych z górnej półki karm, ale w rozsądnej cenie.
  2. Ja się jeszcze spytam o jedno. Hodowca leonbergerów polecił mi na ostatniej wystawie psów preparat na stawy dla ... koni! Całkiem fajnie po nim mój pies funkcjonował, bez bólów itp. Czy takie witaminki w odpowiedniej dawce podawane psu które są przeznaczone dla koni również mogą się sprawdzić? Mój wet twierdzi że to nie ma znaczenia, tylko trzeba dobrać dawkę. Również twierdzi że większość środków z przeznaczeniem 'dla psów' są grubo przesadzone cenowo i idą wyłącznie na marketing, a nie na skuteczność. Co o tym myślicie?
  3. No i doszły wyniki, co z nich wynikło? No właśnie ja nic nie rozumiem, jednak wetka mi napisała: [QUOTE]Wyniki dotarły, poza niewielkimi odchyleniami w morfologii / te zaznaczone na czerwono/ wyniki w normie. Myślę, że na dzień dzisiejszy nie ma co brnąć w dalsze badania hormonalne, bo najprawdopodobniejszą przyczyną, zważywszy na ten wynik i badanie moczu jest niestety nietrzymanie moczu związane ze sterylizacją. Są na to leki, proszę przyjść, kupić, mam na stanie syrop do podawania doustnego. Niestety koszt butelki /leku starczy na miesiąc/ 120zł.[/QUOTE] Tu są wyniki - daję linka bo na forum nie wolno tak dużych zdjęć dawać:[URL="http://zapodaj.net/5421b31741ada.jpg.html"] http://zapodaj.net/5421b31741ada.jpg.html[/URL] Czy ktoś może mi to zinterpretować i powiedzieć co dalej, czy naprawdę do końca psiego życia mam podawać syrop? Przecież to w skali roku wychodzi 1140zł, Magia ma około 4lata, pomimo że jest wysoka to nie jest ciężka - zakładamy że będzie żyć jeszcze około 10lat co wyjdzie - 14400zł. Wiem to okropne takie wyliczenia, ale nie oszukujmy się w naszych realiach każdy stara się ciąć koszta. Naprawdę wolałabym dołożyć 120zł na lepszą karmę, na szkolenie, na wakacje z psem niż na syrop który defakto wcale nie musi pomóc. Poprzedniej suce syrop nie pomógł w ogóle! Czy macie może jakieś rady dla załamanego laika, co dalej? Zmiana diety? Zmiana sportu? Zmiana czegokolwiek tylko czego? Wszystko tylko nie ładowanie w psa hormonów które wcale nie muszą pomóc?
  4. [quote name='interismael2000']Skonsultuj się z weterynarzem.[/QUOTE] geezys! Uwielbiam nabijaczy postów którzy nigdy nie czytają co inni piszą :roll: ... Pies jest po konsultacji u 3wetów, każdy stwierdził 'nie ruszać operacyjnie, suplementować. obserwować'.
  5. Jestem normalnie w szoku. Mój pies ma coś ze stawem i wszyscy mówią 'puki chodzi nie ruszać', teraz się zastanawiam czy to by mu pomogło. Samo suplementowanie wychodzi około 400zł rocznie i jest to tylko środek doraźny, cały czas się boję że mu pójdzie ten chory staw lub uszkodzi sobie zdrowy nadmiernie go eksploatując. Kurcze przecież leczenie ciężkich dysplazji (jak tu na filmie) na bank wychodzi drożej niż taki zabieg. Tylko jest jedno 'ale', czy faktycznie skuteczność jest na pograniczu 95%? No i co jest jeszcze zastanawiające czy ta metoda jest wspierana chirurgią w poważniejszych przypadkach czy działa 'samodzielnie' i nie trzeba żadnych operacji. Będę uważnie śledzić wątek, niestety na dzień dzisiejszy jestem w trakcie diagnozowania 2giego psa, a około października diagnozowaliśmy 3ciego. Tak więc z kasą totalnie krucho i muszę się wpierw 'odbić od dna' :(
  6. Bardzo ciekawy temat, zapiszę sobie. Jednocześnie zadam dość głupie pytanie bo nie wszystko rozumiem. Czy psy z dysplazją są również poddawane tym zabiegom i im się poprawia?
  7. Czytam te wszystkie składy witamin i zaczynam szczerze 'mówiąc' mieć mętlik w głowie :crazyeye:. Właśnie sobie robiłam zestawienia iluś-tam firm witamin i zaczęłam się zastanawiać 'po co są w ogóle' niektóre witaminy. Np witamina K i po wygooglowaniu czytam: [QUOTE]Niedobór witamin K powoduje: [LIST] [*]słabą [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzepni%C4%99cie_krwi"]krzepliwość krwi[/URL], [*]łatwość powstawania krwotoków wewnętrznych i zewnętrznych, [*]problemy z gojeniem się ran, [*]trudności w mineralizacji kości, [*]zwiększone ryzyko rozwoju [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowotw%C3%B3r"]nowotworów[/URL], zapalenie jelita, biegunki. [/LIST] [/QUOTE] Tak siedzę i się zastanawiam, suce pobrali normalnie krew nie lało się z niej jak z poderżniętego zwierza, jednocześnie nie skrzepła od razu i można było ją spokojnie wysłać. Nigdy się nie zraniła więc nie mogę określić jak się goją. Nie wiem jak jest z mineralizacją kości, na gorszej karmie tylne łapy robią się w X, przy lepszej ma prościutkie. Dalej czytam że brak tej witaminy zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów, a wszyscy wiemy jak społeczność (w tym i ja bo mi 2 psy odeszły na raka) odbiera hasło 'rak'... Więc teoretycznie lepiej że jest ta witamina K, jednak dalej czytam: [QUOTE]Nadmiar witamin K może powodować: [LIST] [*]rozpad [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Erytrocyt"]krwinek czerwonych[/URL], [*]niedokrwistość, [*]nadmierne wydzielanie [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Pot"]potu[/URL], [*]uczucie gorąca, [*]u niemowląt - [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BB%C3%B3%C5%82taczka_%28medycyna%29"]żółtaczkę[/URL] i uszkodzenia tkanki [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Kresom%C3%B3zgowie"]mózgowej[/URL]. [/LIST] [/QUOTE] I teraz naprawdę z mętlikiem w głowie zastanawiam się jak tak naprawdę dobrać witaminy pod konkretnego psa przechodząc na gotowane 'papu'. Jak wybierać żeby nie zaszkodzić? Czy wszystkie witaminy przewertować i odrzucać te które mogą zaszkodzić? Jednak znów powstaje pytanie 'które tak naprawdę witaminy nie szkodzą w nadmiarze'? Wszędzie się człowiek spotyka że w nadmiarze również szkodzi, ale niedobór tak samo szkodzi. Skąd czerpać wiedzę o realnych potrzebach psa, jak nie przesadzić? PS. Całkiem możliwe że jak zwykle szukam dziury w całym, ale taką już mam naturę więc z góry przepraszam :oops:
  8. Hehe i od razu wygląda to lepiej jeśli chodzi o cenę :loveu:. Tak się zaczęłam zastanawiać czy nie lepiej zwykły tran zamiast rybnego oleju podawać?
  9. Panikuję bo ostatnio jak robiłam suce badania tyle że starszej suki to dosłownie po dobie dostałam wyniki. Przyznam szczerze że mnie uspokoiłaś, bo ja tu już w jakąś paranoję popadam :oops:
  10. ja wybrałam tak: Salmopet olej z łososia Happydog multiwitamina Luposan BioMineral No i wyszła mi kosmiczna cena za miesięczne żywienie :lol:
  11. Czy zdarzyło wam się wysłać krew do badań i nie dostać wyników w terminie? My pobraliśmy i wysłaliśmy w piątek, miały być w poniedziałek. Już myślałam że złego maila podałam, mama zadzwoniła do weta. Okazało się że wyniki nie doszły i powinny być dziś, prześle mi na maila... Wyników dalej nie ma i coś czuję że dziś ich nie dostanę. Nie wiem co o tym mam myśleć. Może zdarzają się może takie sytuacje, a ja najzwyczajniej panikuje...
  12. Kurcze to jest jakaś lekka masakra, myślałam że wyjdzie tak samo jak żywienie suchą, lub trochę drożej. Mi tu wychodzi sama suplementacja 220 + mięso, warzywa, ryż - jakieś 300zł m-c to będzie minimum. I tak mi wychodzi przy karmieniu suki 36,7kg :crazyeye:. Nasuwa mi się pytanie jak ty gryf nie bankrutujesz. Nasuwa mi się jeszcze pytanie, jak to jest właściwie przy BARFie. Czy również trzeba całą suplementację podawać (dając surowe mięso + warzywa), czy wychodzi tak samo drogo?
  13. Sama bym chodziła z takim lakierem/sprejem gdyby nie to że tu na moim zadupiu to podbiegaczami i agresorami są ... tam taram tam - YORKO-PODOBNE. Mam wtedy większe zmartwienie niż psiknąć burkowi w pysk, a to takie żeby mój pies tego małego kapcia nie dorwał.
  14. Tak się zaczęłam zagłębiać w tą dietę gotowaną i wychodzi na to że to cholernie droga dieta... Mięso, warzywa, zapychacze, twarożki, ryby - to wszystko 'pikuś' w porównaniu z suplementacją miesięczną (gdzie mi wyszło około 212zł za same suplementy dla mojej 37kg suki). Czy jakoś źle liczę czy faktycznie to tak okropnie drogo wychodzi? PS> Kiedyś mama gotowała psy i nie wychodziło tak drogo, dawała jakieś tam witaminy + olej + jajo + gotowane żarcie i wychodziło przyzwoicie. Chociaż tamten pies ważył około 16kg.
  15. Jak jest z tym kolagenem, gdzie go mogę kupić? Widziałam dla psów na allegro tylko kabanosy z kolagenem, a dla ludzi to w większości są kremy
  16. Mi się wydaje że w tej rodzinie nic nie da jeśli pies wróci po resocjalizacji. Problemem nie jest pies, tylko ludzie którzy nie chcą/nie mogą z nim pracować. Ten pies zwyczajnie się nudzi i głupieje, jak każdy kiedy się nudzi.
  17. Tak dokładnie chodzi o esencjonalny wywar z łapek nie jako dosmaczacz tylko jako 'domowy sposób' zamiast podawania dodatkowych specyfików. Wiadomo że pies zażarłby cały wywar na raz, ale bardziej mi chodziło właśnie z 2 łyżki tego czy ile się powinno dawać :P Gnaty by dostawała surowe, ona nie ma z tym problemów i zdrowiej dla zębów :)
  18. Maron86

    Skład karmy

    A nie wiem, nie patrzyłam. U mnie zawsze zakupy zaczynają się od 120zł+ więc nie odczuwam nigdy kosztów przesyłki. Ogólnie zooplus wcale nie jest tanim sklepem, natomiast telekarma ma taniej na allegro. Warto czasem pooglądać oferty żeby znaleźć taniej to samo :)
  19. U mnie tylko jeden pies jest 'specjalnej troski' jeśli chodzi o żywienie, 2 suki jedzą 'wszystko' i jest ok, psy ze schroniska tak samo. Niestety na Brit Premium już nie jest ok, efekty mam jak wyżej...
  20. Kiedyś moje psy jadły BRIT zanim wyszła wersja BRIT Premium. Wtedy też byłam zadowolona. Teraz gry wyszła karma BRIT Premium, zmieniłam o niej zdanie. Karma nie nadawała się ani dla moich prywatnych psów, ani dla psów ze schroniska które u mnie tymczasowały. Psy po niej miały mocne wzdęcia, bączyły, miały od lekkiego rozwolnienia po ostrą biegunkę, kupy zbierać trzeba było prawie że z wiadrem, 2 suki dostały łupieżu. Szczerze się cieszę że w końcu całe zapasy tej karmy mi się skończyły na stanie. Nigdy więcej nie kupię produktów Brit Premium. Brit senior M Brit XL Teraz wypowiem się o Brit Care. Karma nadawała się dla mojego psa który ma problemy z przyswajaniem. Kupe miał małą, nie śmierdzącą, ogólny stan psa zadowalający. Jak na karmę dla psów 'specjalnej troski' dość przyzwoita cena. Prawdopodobnie do niej wrócę kiedyś. Brit Care Sensitive salmon & potato
  21. Maron86

    Skład karmy

    telekarma, zooplus, kiedyś świat karm (tam mieli najtańsze karmy na rynku), poprzez allegro gdzie oferują wysyłkę gratis wtedy wychodzi faktycznie tanio.
  22. Masakrycznie się czyta twoje posty. Serio ledwo idzie je zrozumieć, jeśli w ten sposób się wypowiadałeś gdy twój pies został pogryziony to wcale się nie dziwię żeś nic nie wskórał. Miałam spięcia między swoimi psami, a podbiegaczami. Wiem doskonale jak człowiek się wtedy czuje, stałam też po 2giej stronie 'barykady' kiedy to mój pies chwycił gdy sam został zaatakowany. Z moich doświadczeń wynika że właściwie to nic nie jesteś w stanie zrobić. Właśnie dlatego warto swojego psa zabezpieczyć, oraz siebie samego. Kolczatka na szyję swojego z wywalonymi na zew. kolcami bardzo pomaga, tak samo jak gruba, szeroka obroża z ćwiekami na zewnątrz gęsto umieszczonymi. Kolejna sprawa to 'walenie smyczą po głowie/kręgosłupie', idiotyczny pomysł, większość psów się wtedy pobudza i jeszcze mocniej rozszarpuje rywala doprowadzając do naprawdę groźnych dla życia psa obrażeń. Rozumiem desperację w sytuacjach gdy naszego psa chwycił inny, jednak nieprzemyślane działania naprawdę mogą bardziej zaszkodzić. Jeśli właściciel podbiegacza ma w nosie że twój pies został ranny i głupio się tłumaczy, wyciągasz telefon i dzwonisz na policję. Żądasz od właściciela pokrycia kosztów leczenia wet. na 2gi raz się mocno zastanowi zanim spuści psa. Sprawa mandatu dość prosta - nie przyjmujesz mandaty i niech kierują sprawę do sądu, z tego co zrozumiałam aspirant nie był na służbie. Jednocześnie dzwonisz po policję i zgłaszasz atak i pogryzienie psa, właściciel agresora musi przynajmniej okazać książeczkę szczepień. Gorzej jeśli zaatakuje was pies, a właściciela nigdzie nie ma... Tu się sprawa komplikuje. Jednak z własnego doświadczenia wiem że wystarczy zgłosić pogryzienie na SM, wtedy szukają psa i takowy pies trafia do schroniska na obserwację. Zawsze możesz powiedzieć że pies chciał cię zaatakować, tylko twój stanął w twojej obronie. A co do biegaczy (nie mówię o zał. wątku bo go nie znam i nie widziałam jak biega) to ci ludzie również są pozbawieni wyobraźni i mózgu. Tyle sytuacji co z takimi mądrymi inaczej miałam, to się w głowie nie mieści. Wyskakują za plecami właścicieli psów i się dziwią że prawie na żywca zostali wykastrowani, pchają się między psa i właściciela, biegną wprost na psa, drą z daleka japę żeby złapać psa co jest idiotyczne (tym bardziej gdy ktoś chodzi na słuchawkach). Najlepsze jest to że nawet nie poczekają aż psa przywołasz, od razu się pchają, jeszcze z 'twarzą' i łapami lecą. Tak więc uważam że 2 strony powinny myśleć, zapobiegać, uważać. Jednak najczęściej obrazek jest taki: biegacz leci i wbija się w gromadę psów, psy bez smyczy gonią i w rezultacie atakują biegacza...
  23. Maron86

    Skład karmy

    Ten co podałeś to całkiem niezły skład, tym bardziej w niezłej cenie :)
  24. Czyli dieta np: Żelatyna z kurzych/świńskich nóg + jajko ze skorupką (białko zaparzone) + siemię lniane świeżo mielone + mięso z kaczki/indyka/gęsi/kurczaka (bez kości bo to jednak poddane obróbce termicznej oraz zależnie 'co akurat będzie taniej') + ryż jako zapychacz + warzywa i owoce: takie jak marchew, seler, pietrucha, burak, jabłko + suplementy na stawy. Będzie dobrym posiłkiem? Dokładnie o tego psa chodzi. Czekam na badania niecierpliwie, niby miały być dziś jednak nie dostałam jeszcze maila z potwierdzeniem =_='. Diety chwilowo nie zmieniam, chwilowo tylko się dokształcam, biorę wszystkie 'za i przeciw'. Przyznam szczerze że jak przez weekend zaczęłam analizować wszystko odnośnie diagnostyki to wiele mam zastrzeżeń do postę powania wet i z góry założenia że to na pewno po sterylce...
  25. Maron86

    Skład karmy

    Nie wiem dokładnie o który fitmin pytasz, bo mają 3 różne linie ;) Co do Purizone to 219 za 13,5kg+2kg 'gratis', ogólnie staram się nie kupować karm powyżej 200zł za worek chyba że faktycznie składowo mi podpasuje.
×
×
  • Create New...