Jump to content
Dogomania

I♥Torro

Members
  • Posts

    111
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by I♥Torro

  1. Ja miałam mieszańca lancashire heelera i pinczera miniaturowego :D A lancashirki są cudne, zarówno z wyglądu jak i z charakteru ;D
  2. Jest przepiękny, nie słyszałam o tej rasie? :( Ale się dowiedziałam właśnie! :) Pewnie też nadaje się na stróża, jest najpiękniej śliczny :D
  3. Przeszukałam prawie cały internet, ale wystaw psów nierasowych - nie znalazłam :shake: Chodzi o to, że chciałabym z moją mieszanką jamnika pójść, ale nierasowych :eviltong: ALE nie mogę znaleźć!!! :shake:
  4. [quote name='klara09']Claudia_Jazz zapewne chodzilo o nasza hodowle tj. Mushanga ktora jest w Krakowie.... Kojarze Cie- ty masz westa...tak kontaktowalas sie z moja mama. A co do sportów- to bedli sie nadają do roznego rodzaju sportów...w agility napewno by sobie dobrze radzily. Bedli ubustwiają swojego pana- bardzo chetnie wspolpracuja z czlowiekiem[/QUOTE] Boże ty będziesz mieć szczeniaki?! Te cuda?! Ile będą kosztowały?! :D Jezu ja nie mogę... ja chcę szczeniaczka rasy bedliii ;D
  5. [quote name='klara09']Claudia_Jazz zapewne chodzilo o nasza hodowle tj. Mushanga ktora jest w Krakowie.... Kojarze Cie- ty masz westa...tak kontaktowalas sie z moja mama. A co do sportów- to bedli sie nadają do roznego rodzaju sportów...w agility napewno by sobie dobrze radzily. Bedli ubustwiają swojego pana- bardzo chetnie wspolpracuja z czlowiekiem[/QUOTE] O właśnie o klarę09 mi chodzi :D
  6. Moja koleżanka ma 3 przedstawiciele tej rasy, 2 suki kupiła z hodowli Aibo, a ona sama ma hodowlę, o nazwie Mushanga. Jej psy są wystawiane, z rodowodem, piękne.
  7. A ja zachęcam ludzi do brania psów od [B]znajomych[/B], nie z [B]pseudohodowli[/B].
  8. Wpisz w Google ,,chihuahua", i daj to; ,,Information and Pictures, Chihuahuas, Taco Bell Dog. Nieco na dole będzie długowłosy niebieski marmurkowy chihuahua :)
  9. [quote name='taks']a ja bym jeszcze na Twoim miejscu dodała: po czwarte; [B]moj Boże wybacz bo piszę głupoty i to takim tonem jakbym wszystkie rozumy zjadła a niestety prawda jest taka, że wiem malutko bo mam 11 lat i dopiero się uczę [U]podstaw[/U] wiedzy o psiakach, ich zywieniu, wychowaniu, pielęgnacji.. . Na dodatek bezkrytycznie powielam "ludowe mądrości" czyli mity i przekłamania z najniższej półk[/B]i :shake: I♥Torro - czemu to robisz? - to juz kolejny Twój wpis w takim tonie. Tu to po prostu tylko się ośmieszasz ( "[U]przystosowanie" [/U]psa do swobodnego biegania - dobre:evil_lol:) ale na innych wątkach Twoje bzdury mogą nieźle namieszać i wprowadzić w błąd-choćby te "rewelacje" o szkodliwości buraków czy pomidorów czy zalecanie mieszania róznych rodzajów karmy w jednym posiłku. Fajnie, że jesteś ambitna i chcesz się wykazać i zabłysnąć "wiedzą" ale na litość czy nie uczciwiej byłoby poprzedzić swoje przypuszczenia i domysły ( bo przecież niczym więcej to co piszesz nie jest niestety) malutkim słowem "tak mi się wydaje" a nie walić tonem wyższości "o.O O mój Boże, co ty z tymi ludźmi zrobiłeś....."[/QUOTE] Wiesz, ale nawet jak bym miała osiem lat to nie znaczy, że bym mało wiedziała...:/ Wiem bardzo dużo bo o psach już wiele wiedziałam mając SZEŚĆ lat [może nie aż tak dużo ale już wtedy CZYTAŁAM książki ze zrozumieniem o psach], i już wtedy miałam foksteriera [i nadal go mam, posiadam również mieszańca jamnika], miałam również 3 kundle... Więc nie wmawiaj mi, że mało wiem, bo może się również okazać, że to ja wiem więcej od Ciebie... Cockermaniaczka - ja nic nie mówiłam, że wy nic nie wiecie... Poza tym ja nie chcę zabłysnąć, nie jestem jakąś gwiazdą dziewczynko...:/ Gabryjello; nie chcę się wdawać w kłótnie... mogę tylko przypomnieć że akurat z tymi psami mam do czynienia codziennie, więc o nich wiem sporo...:/ To samo tyczy się ONKÓW, oraz foksterierów...:/ sugarr - nie będę chamem; śmiech to zdrowie...;=*
  10. A ja nic a nic nie pomogę bo mieszkam daaalekooo :(
  11. [quote name='gabryjella']a to amstaffy rzucają się na członków rodziny ?[/quote] a czy ja powiedziałam że amstaffy się rzucają??? O.o napisałam tylko że ja bym się rzucała i tyle!!! O.o czytajcie dzieci ze zrozumieniem...
  12. To nie jest miniatura Husky, a Alaskan Malamute... Te psy są jedyne w swoim rodzaju... A oto pochodzenie; Klee Kai to miniaturowa wersja alaskan malamute, powstała drogą celowej selekcji najmniejszych osobników. Psy ważą od 4,5 do 9 kg. i występują w trzech odmianach wielkości. Choć wzorzec rasy opracowano w 1997 roku, nie jest ona jeszcze powszechnie znana i uznana przez wszystkie organizacje kynologiczne... DON'T COPPY ALL!!! Nie znacie osobników tej rasy więc po co oceniacie po wyglądzie? O.o
  13. Ale wiesz, jak ona np. już kończy to jeść to chcę to po prostu jej zabrać żeby zobaczyć reakcję wobec ręki... :) I przecież ja mam brata, jak przyjedzie z wczasów z tatą (on ma 4 lata), to nie fajnie by było, gdyby sunia go ugryzła... ;)
  14. Ej może powiecie co w takim przypadku zrobić??? - np. jak daję mojej psince coś do gryzienia (takie coś podobnego do prasowanej kości), to ona lubi to jeść pod stołem... no i jak chcę jej to już zabrać itd., to ona chce mnie ugryźć... nie wiem co robić!!! Nie chcę jej karcić, bo nie wiem czy w ten sposób zwalczę ten nawyk??? Fajnie gdybyście pomogli :)
  15. Na pewno to już nieaktualne... ale na przyszłość DO WETERYNARZA!!! TO SĄ OBJAWY ŚMIERCI A ZWŁASZCZA U KONI!!! :(
  16. Ja bym poleciła tylko [B]wysterylizować[/B] sukę. Mogą być to objawy [B]ropomacicza[/B].
  17. Przykro mi z twojego powodu :( Gdybyś tylko mogła przyjechać do Zgorzelca woj. dolnośląskie... miałabyś tylko zapewne parę groszy mniej! Pani Paulina Kanczewska jest najwspanialsza!!! I bardzo tania, ostatnio za szczepienie małego kotka wzięła TYLKO 5 zł.!
  18. Ja również polecam badanie trzustki... sunia może mieć coś nie tak... :]
  19. Chenidine - polecam...
  20. Zawsze można się weterynarzy zapytać o różne weterynaryjne sprawy : D Gabinet weterynaryjny"Pogotowie Weterynaryjne 4 Łapy"Dorota Pussak 4089 Kiepury 69/1c [URL="http://www.vetopedia.pl/weterynarz-1-21-0-0-Jelenia_Gora.html"]Jelenia Góra[/URL] tel. kom. 531-22-99-44 pn-pt: całodobowo sobota: całodobowo niedziela: całodobowo Przychodnia weterynaryjna OłtaszyńskaDariusz Rzepka 3319 Strachowskiego 37 [URL="http://www.vetopedia.pl/weterynarz-1-82-0-0-Wroclaw.html"]Wrocław[/URL] tel. 071 3687429 begin_of_the_skype_highlighting 071 3687429 end_of_the_skype_highlighting tel. kom. 0602 130 980 begin_of_the_skype_highlighting 0602 130 980 end_of_the_skype_highlighting dyżur pn-pt: 9-20 sobota: 9-16 Gabinet weterynaryjnyBielanyPaweł Królikowski 817 ul. Lipowa 1, Bielany Wrocławskie [URL="http://www.vetopedia.pl/weterynarz-1-82-0-0-Wroclaw.html"]Wrocław[/URL] tel. 0 71 311 27 68 begin_of_the_skype_highlighting 0 71 311 27 68 end_of_the_skype_highlighting tel. kom. 0 604 11 84 79 begin_of_the_skype_highlighting 0 604 11 84 79 end_of_the_skype_highlighting pn-pt: 10-19 sobota: 9-13 Klinika weterynaryjnaInerwet 473 Ślężna 136 [URL="http://www.vetopedia.pl/weterynarz-1-82-0-0-Wroclaw.html"]Wrocław[/URL] tel. 0 71 337 36 36 begin_of_the_skype_highlighting 0 71 337 36 36 end_of_the_skype_highlighting tel. 0 71 337 29 29 begin_of_the_skype_highlighting 0 71 337 29 29 end_of_the_skype_highlighting pn-pt: 8-20 sobota: 8-20 niedziela: 8-20 Przychodnia weterynaryjnaGuzik Bogusław, Dąbek Iwona, 515 Głowackiego 2 [URL="http://www.vetopedia.pl/weterynarz-1-70-0-0-Swidnica.html"]Świdnica[/URL] tel. 0 74 853 37 76 begin_of_the_skype_highlighting 0 74 853 37 76 end_of_the_skype_highlighting tel. 0 74 856 90 20 begin_of_the_skype_highlighting 0 74 856 90 20 end_of_the_skype_highlighting pn-pt: 8-19 sobota: 8-13 niedziela: 9-11 Gabinet weterynaryjnyPrak-VetMróz Katarzyna 684 Ogrodowa 4b [URL="http://www.vetopedia.pl/weterynarz-1-46-0-0-Olesnica.html"]Oleśnica[/URL] tel. 0 71 399 10 21 begin_of_the_skype_highlighting 0 71 399 10 21 end_of_the_skype_highlighting tel. kom. 607 945 293 begin_of_the_skype_highlighting 607 945 293 end_of_the_skype_highlighting pn-pt: 17.00-19.00 sobota: 10.00-13.00
  21. [B]Serotonina[/B] Jest to hormon tkankowy, jeden z głównych neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego oraz układu pokarmowego. Jest związany z naszą (zwierząt również !) zdolnością do snu (ograniczany w warunkach laboratoryjnych powodował bezsenność). Ponadto ma wpływ na odczuwanie potrzeb seksualnych, na zachowania impulsywne oraz apetyt. Poszukiwana jest korelacja między tym hormonem a skłonnością do agresji. Braki 5 - HT (inna nazwa serotoniny) mają wpływ na występowanie depresji. Do produkcji serotoniny w organizmie niezbędny jest tryptofan, będący tzw. prekursorem serotoniny. Oznacza to, że jego obecność jest niezbędna do zaistnienia w organizmie żywym reakcji chemicznej, w której wyniku powstaje serotonina. Serotoniny w gotowej formie nie można dostarczyć organizmowi (podlega rozkładowi na poziomie trawienia, nie dotrze do mózgu). Można natomiast podawać suplementy z zawartością 5 - HTP (5 - hydroksytryptofan), który, będąc niejako następcą tryptofanu, bliższy jest już serotoninie, która z niego powstaje. Potrafi też przejść barierę krew / mózg, która jest niejako "sitem", przecedzającym z krwi tylko niezbędne dla mózgu składniki. Oznacza to, że jest najlepszym i najbardziej efektywnym budulcem serotoniny. Ponieważ temu właśnie hormonowi przypisuje się obecnie kluczową rolę w kształtowaniu zachowań, warto bliżej zainteresować się kwestią suplementacji 5 - HTP (uwaga na przedawkowanie!). Tym bardziej, że trudno uzyskać zadowalający poziom absorpcji tryptofanu bezpośrednio z pożywienia. W naturze najlepszą równowagę pomiędzy pożądanym tryptofanem a innymi aminokwasami znajdziemy w węglowodanach. Zachowanie takiej harmonii jest ważne dlatego, że aminokwasy z pożywienia niejako rywalizują ze sobą w wyścigu wewnątrz organizmu. Istotnym jest więc, aby "rywale" tryptofanu nie byli liczniejsi niż on sam. Dzięki temu możliwa jest bardzo intensywna produkcja serotoniny, co prowadzi do [B]uregulowania nienormatywnych zachowań zwierzęcia.[/B] [B]Środowisko[/B] Przeprowadzono badania z zastosowaniem różnego rodzaju diet (jakościowo uboższych i bogatszych). Istotne znaczenie miało także modelowanie przestrzeni socjalnej zwierzęcia (ilość kontaktów, stabilność środowiska). Okazało się, że układ nerwowy zwierząt reaguje na zmianę jakości pożywienia (w obydwu kierunkach), co przejawiać się mogło także w bardzo bezpośredni sposób (np.agresja). Reakcja ta była również związana z jakością i rodzajem kontaktów w ramach gatunku, bądź też poza nim (z człowiekiem). Dla przykładu : pies karmiony lepiej niż wcześniej wykazuje duże zapotrzebowanie na kontakty socjalne i współpracę. Jest wówczas spokojny i zrównoważony. Jeśli taka interakcja nie nastąpi, pies zostanie odizolowany i osamotniony, nie zostanie zaspokojona potrzeba, która powstała w jego umyśle, a co za tym idzie wzrośnie jego reaktywność. Być może dojdzie do aktu agresji. Z kolei zwierzę karmione gorzej niż dotychczas stanie się rozdrażnione niespokojne. W jego przypadku izolacja jest potrzebna, zapewni mu spokój i potrzebny dystans. Inicjowanie kontaktu w takim momencie zaowocuje najprawdopodobniej utratą równowagi i niepożądanymi reakcjami. Jak widać dieta oraz środowisko życia w ogromnym stopniu kształtować mogą schemat zachowań naszych podopiecznych. [B]Skład diety[/B] Badacze nie są przekonani co do tego, czy zmniejszenie ilości białka w diecie zwierząt z zaburzeniami zachowań ma samo sobie jakieś rewolucyjne znaczenie. Skupiają się raczej na fakcie, że zmniejszenie ilości białka doprowadziło do uzupełnienia kaloryczności posiłku tłuszczem, co okazało się zbawienne dla samopoczucia zwierząt - działa na nie uspokajająco. Znaleziono również zależność pomiędzy niedoborem cholesterolu a występowaniem nerwic i depresji. Jego nadmiar objawia się z kolei nadmierną impulsywnością. Wszystko to razem sugeruje związek pomiędzy ilością cholesterolu i serotoniny. Wygląda więc na to, że należy zapewnić organizmowi optymalną dawkę cholesterolu, za czym pójdzie produkcja odpowiedniej ilości hormonu 5 - HT (serotoniny), korzystnie wpływającego na równowagę emocjonalną naszego podopiecznego. Warto także zapewnić zwierzęciu odpowiedni poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych (głównie Omega - 3), kwasu liponowego (nasycony kw. tłuszczowy) oraz witamin: C, E, B6. Wszystkie te składniki maja bowiem ogromne znaczenie w zakresie ochrony połączeń neuronowych. Ważne w przypadku tej diety są również węglowodany, ich ilość, jakość i struktura chemiczna, a także sposób ich podawania. Zaznaczyć trzeba tutaj, że nowa dieta musi być przemyślana i dokładnie skomponowana. Nie należy jej wprowadzać od razu, ale stopniowo, zastępując coraz większą część dotychczasowego posiłku nowym. Dieta nie działa samoistnie. Pamiętajmy, że zaburzenia behawioralne to nie tylko "chemia mózgu", ale także zestaw nawyków czy zaniedbań. Niezbędna jest więc konsekwentna i umiejętna praca z pupilem, która, w połączeniu z odpowiednim żywieniem, przyczyni się do sukcesywnej poprawy zachowań naszego podopiecznego. Specjalistami w zakresie poruszonego w tym artykule problemu są behawioryści zwierzęcy. Do nich należy zwrócić się w celu ustalenia szczegółowego planu zarówno diety, jak i szkolenia w zakresie modyfikacji nienormatywnych zachowań ukochanego podopiecznego.
  22. Przecież ta sunia w ósmego postu to PIRENEJKA a nie LULA??? o.O Czy ja się pomyliłam...?
  23. Ja tam bym ją wzięła... wygląda na około 8 lat - pomyśleć, że ma aż 16!!!!! A wiadomo jaki charakter ma sunia i czy toleruje inne suczki...
  24. Ależ śliczna ta psinka :D ,,Udana" ;D
×
×
  • Create New...