Jump to content
Dogomania

elaja

Members
  • Posts

    3923
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by elaja

  1. [quote name='elik']Dziewczynyyyyyy to koszmar. Ja dzisiaj łapałam psiaka, którego ktoś zostawił w opuszczonym domu na obrzeżu Krakowa. Psiak już podobno od roku tam koczuje - czeka na powrót pana sklurkozjada. Niestety nie udało się go złapać. Psiak kuleje - w ogóle nie staje na jedna łapkę - pani, która pomagała mi go łapać (dokarmia go) mówiła, że 2 dni temu został potrącony przez samochód. Ludzie nawet mówili, że nie żyje, ale widocznie zaszył się gdzieś głęboko i dopiero wczoraj wyszedł. Nie wiem jak, ale musze go złapać. Chyba konieczna będzie współpraca sporej grupki osób, tylko jak skrzyknąć tyle osób :([/QUOTE] Nie wiem czy nie lepiej by było aby ta osoba co dokarmia psiaka gdzieś go zwabiła i przymknęła . Jeśli jest bardzo nieufny, to, gdy więcej osób będzie go chciało schwytać skutek może być taki , że jeszcze bardziej będzie unikał ludzi. Takiego psa najlepiej powoli oswajać z czyjąś obecnością . Najgorsze jest to ,że teraz wczas robi się ciemno , brak czasu aby codziennie chociaż na chwilę podjechać i pobyć z psem. Dwa lata temu takiego tchórza w trzy dni udało mi się przekonać do siebie .....niestety o dogomanii nie miałam pojęcia że nawet istnieje , dzwoniłam po fundacjach , do tozu , pytałam znajomych - nikt nie chciał pomóc.....i pies pojechał do olkusza :-( . Tu gdzie był mógł w każdej chwili zginąć pod kołami ciężarówek jeżdżących non stop do kopalni . Miałam ( i mam nadal ;) ) bardzo agresywnego psa nie tolerującego żadnych obcych ludzi i zwierząt , bałam się zaryzykować i zabrać psiaka do siebie ......do dziś nie mogę sobie tego darować , wciąż widzę jego zawiedzione oczy :-( . W ubiegłym roku zaryzykowałam zgarniając z drogi niewidomego keraka i jakoś udało się bezpiecznie go przechować . Kerak Ciapek znalazł nowy dom a ja trafiłam na Timura ...... siedzi u mnie już rok.
  2. [quote name='kkanarekk']Się porobiło bo psy są już u mnie :) PS: elaja szelki dla Diny bardzo przydały się dla Misia :)[/QUOTE] A nie mówiłam ! ;) [quote name='keria']Fajnie, że już bezpieczne. Jak zniosły jazdę samochodem? I jak łapka Tediego( ja widziałam na niej dziś krew)? Przez siatkę nie miałam jej jak obejrzeć. No i jak pani z Siedlca nie miała oporów, żeby dać wam psy? Strasznie martwiła, żeby ich potem nie wyrzucić. Ja mogę wziąć małego od niedzieli do piątku potem zobaczymy, oby coś się dla niego znalazło.[/QUOTE] [B]Dziewczyny - jesteście super !!![/B] Nie spodziewałam się takiego szybkiego zwrotu akcji:lol: Jedyne co mogłam zrobić to podziałać na fb , ale jeszcze nic nie napiszę ,że psiaki w miarę bezpieczne bo wtedy nikt się nie zainteresuje :-(
  3. [quote name='malawaszka'][INDENT] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/218213"][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/5214/17063857.jpg[/IMG][/URL] to ja też sobie pozwolę bo jestem załamana :( [/INDENT][/QUOTE] Teraz to ja się załamałam :-(
  4. Poprawiony tekst jest w porządku , już wysłałam do ogłoszeń . Nie demonizujmy jużaków , czy psów w typie jużaka , naprawdę wystarczy dodać w ogłoszenie ,że pies potrzebuje doświadczonego i zdecydowanego właściciela . Taki wpis studzi zwykle emocje i osoba chętna na adopcję najpierw "prześpi" się z tematem zanim zdecyduje się zadzwonić.
  5. Następne psie nieszczęście - tym razem dwupak : Tedi i Misiu - niechciany spadek po zmarłej właścicielce , który musi zniknąć do czasu sprzedaży posesji :-( ..... [url]http://www.dogomania.pl/threads/217359-Radosny-psiak-pozosta%C5%82-sam-przy-pustym-domu[/url].
  6. O , widzę ,że dodałaś zdjęcia:lol: Ja dopiero przed chwilą mogłam wejść na dogo i moją pocztę , zaraz przesyłam zdjęcia do ogłoszeń .
  7. Ale się porobiło. Już wysyłam info na fb .
  8. Możesz wstawić za pomocą tego [url]http://tinypic.com/[/url] lub zmienić rozmiar używając np. paint'a .
  9. Możesz wysłać do mnie [email][email protected][/email] . Potrzebuję je do zamówionych ogłoszeń i jak tylko zdążę to dzisiaj jeszcze wkleję na wątek. Biedny Pikuś :-(
  10. Na juzakach dałam trochę inny tekst , wprawdzie również użyłam sformułowania " psie dziecko " ale na tym forum każdy wie co oznacza psie dziecko w przypadku juzaka:evil_lol: Ogłoszenie na razie wstrzymam , czekam na nowy tekst bo jednak jużak to pies nie dla każdego. Osobniki tej rasy lubią same decydować o tym kto wróg a kto przyjaciel i niedoświadczony właściciel sobie nigdy z psem nie poradzi.
  11. Dzięki ! Tekst sobie zapożyczam ( i cudne fotki oczywiście ) również na forum jużacze. Dane do ogłoszeń już wysłałam.
  12. [quote name='malawaszka']zapiszę póki co sucznieczki, żeby mi nie zaginęło[/QUOTE] Dziękuję Malawaszko !
  13. To i tak cud ,że dom nie tylko się w ogóle znalazł , ale jeszcze tak szybko. Dzięki temu ,że założyłaś ten wątek - bo w przeciwnym wypadku nikt z nas o Fidze by się nie dowiedział. Mam nadzieję ,że wątek będzie żył i może jeszcze uratuje jakieś psie życie.
  14. [quote name='elik']Z pewnością będzie jej tam dobrze, przecież malawaszka zna ten domek i ręczy za niego. Musi się tylko zapoznać z nowymi warunkami i przekonać, że tu też jest kochana i jedyna :)[/QUOTE] Nawet przez moment w to nie wątpię :lol: tylko sama mam prawie 16-sto letnią terierowatą sunię i patrząc na nią wiem ,że też trudno by jej było odnaleźć się w nowym miejscu. Za jakiś czas, jak Figa się przyzwyczai to będzie szczęśliwa w nowym domku.
  15. [quote name='malawaszka']no własnie miałam pisać, że tak, niedawno dojechali, suczki już zapoznane, Figa jest większa niż pozostałe miniaturki (aż mąż Pani Dony mówił, ze to jakiś inny psiak niż na zdjęciach), nie bardzo zachwycona towarzystwem, ale bez ekscesów więc mam nadzieję, że się dogadają dziewczynki babulinki :kciuki:[/QUOTE] Czyli możemy odetchnąć :lol: Też mam nadzieję ,że psiaki się dogadają , wcale się nie dziwię ,że Figa niezbyt szczęśliwa i pewnie mocno zdezorientowana :shake:- przecież właśnie jej dotychczasowe życie przewróciło do góry nogami. Biedaczka nie wie ,że właśnie straciła jedyny bezpieczny dom jaki dotychczas znała i musi nauczyć się żyć w nowym otoczeniu od nowa .
  16. [quote name='keria']Jeśli do ogłoszeń potrzebna jest osoba kontaktowa można podać mnie. Moje namiary dam na priv tylko nie wiem komu.[/QUOTE] Wysłałam już do Beaty z tym tekstem co był na wątku , tam tez jest podany kontakt. Mogę zmienić jeśli uznasz ,że lepiej podać kontakt na Ciebie. Zdjęcia dodałam też te co na wątku , jeśli biały psiak też ma być ogłaszany to przydałyby się jeszcze jego zdjęcia .
  17. Arik ma u mnie i gumtree i tablicę - co jakiś czas odświeżam . Mam nadzieję ,że w końcu go wypatrzy jakiś dobry człowiek .
  18. [quote name='salibinka']Jest też podobieństwo z trzecią, dziewięcioletnią suczką tych ludzi.[/QUOTE] Więc raczej obie suczki to chyba dzieci tej najstarszej , niekoniecznie z jednego miotu, a historia wymyślona aby ktoś się zlitował i zabrał . Nieważne ..... dobrze ,że Pani postanowiła im pomóc bo inaczej podzieliły by losy swojego rodzeństwa :-( Można się tylko domyślać co się działo ze szczeniakami ze wszystkich miotów tej najstarszej suni , a rodziła pewnie po każdej cieczce :shake:
  19. Pakiety ogłoszeń zamówione , teraz tylko tekst potrzebny i wybór zdjęć .
  20. Jak dobrze ,że Mikunia ma dobre wyniki , całkiem możliwe ,że te biegunki maja jakieś podłoże alergiczne , wtedy będzie można ustawic tylko prawidłową karmę i kłopoty ustąpią . Tak czułam ,że dziewczyny się w końcu dogadają , jeszcze trochę i będziesz mogła zrobić wspólne zdjęcie suniom na tej ulubionej kanapie :loveu: a ja wtedy napiszę : " a nie mówiłam ! ";)
  21. Jedna z nich jest w typie sznaucera , wysłałam link malawaszce może tu zerknie . To na pewno siostry ? W takim razie czekam na tekst , proszę się nie spieszyć , pakiety zamówione to poczekają .
  22. Skąd Pani takie bidy wynajduje ? Przed chwilą zamawiałam pakiety ogłoszeniowe , jak zwykle jeden na zapas , więc jak będzie tekst to jedna z suń się załapie , wszystko jedna która. Mogę dołożyć się choć trochę do kosztów sterylek ale dopiero w grudniu.
  23. Tak na szybko : [url]http://tablica.pl/oferta/pikus-uroczy-piesek-pilnie-szuka-domu--IDuZB1.html[/url] [url]http://krakow.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Pikus-uroczy-piesek-pilnie-szuka-domu-W0QQAdIdZ332089263[/url] edit. zamówiony jest już pakiet 60-ciu ogłoszeń dla Pikusia . Jak będą nowe fotki to wyślę razem z tekstem .
  24. Keria dodaj kontakt do adopcji !
×
×
  • Create New...