[quote name='lucySxy']tak, przede wszystkim szukajmy w naszej okolicy!
latwiej kontrolowac, mozna psa zawiesc samemu i potem miec na nia oko , no i sterylizacja.. tu trzeba pilnowac, bo to pies rasy olbrzymiej ,one pozno dojrzewaja.
Sterylizacja nie wczesniej jak w 1,5 roku, a to jest dlugo ,trzeba pilnowac ,zeby nie byla pokryta zaraz po pierwszej cieczce.
Ja mam zle doswiadczenia z psami oddawanymi pod warunkiem kastracji/sterylizacji.Potem trudno jest to wyegzekwowac, zawsze sa awantury, straszenie sadem i takie tam...[/QUOTE]
Jeśli masz obawy, to ew. możesz wydać ją na fundacyjną umowę, wtedy będzie łatwiej wyegzekwować pewne rzeczy.