Jump to content
Dogomania

amensalizm

Members
  • Posts

    977
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by amensalizm

  1. OOOOOOO! K. mać. Napiszcie do xmartix niech wam pożyczy pismo do inspekcji wet. i policji w sprawie uśpienia. Pozmieniajcie dane i wyślijcie. (dołączając filmiki) Niech się przejadą na inspekcje!!!! Jak mozna! I my ich utrzymujemy z naszych podatków!!! SKANDAL! dziecko to było! :( :( :( :( :( Przepraszam za ton 6 latka, ale nie mogę tego znieść!
  2. Pako nie zapada w pamięć. I tu nasze zadanie, jakiego chwytu marketingowego użyć, by go zapamiętano??
  3. Co innego wystawa "dla zabawy", a co innego ocena hodowlana. To drugie jest dużo ważniejsze.
  4. Ciesze się że jesteś na to otwarta ;) Wszyscy chcemy dobrze, ale wiadomo co za dużo to nie zdrowo. Pozdrawiam :)
  5. Widzę, ze do zachodniego chodzicie na spacerki ;)
  6. Banerek już dla niej jest, ale ja mam zawirusowany komp i nie mogę wkleić :(
  7. Widzę, że jesteś Paulino przyzwyczajona do porcji dla bernardynów :D
  8. Ale suuuper. Dziwna sprawa z ta biegunką.
  9. Hey. Mogłaby mi któraś z was powiedzieć jak schron z kociętami stoi obecnie? ;)
  10. [COLOR="red"]Jak już tak wspólnie kupujemy. Może byliby chętni na smakołyki z: [url]http://gryzaki.pl[/url][/COLOR] Własnie sobie uświadomiłam, ze płace za kilogram żwaczy 50 zł, a tu są po 13,50... Ale przesyłka jest dość droga i warto byłoby rozłożyć ;)
  11. Tu pies stracił jądra, a podobno spaniel je ma?
  12. Podniesiemy maluszka i robi sie jego banerek.
  13. Niby wycięte kom. Leydiga? Słabo to widzę... Dla mnie to taka "kastracja na wesoło". Powinno się usunąć i jadra i nadjądrze.
  14. Kastracja do zrobienia A niemiecki komunikatywny :D
  15. [quote name='Sylwia i Ares']O kurczątko, a o co chodzi z tym białkiem? Zawsze podawałam karmę z zawartością białka w przedziale 26-28%. A Festival ma akurat 26%.Musze poszukać w necie ile białka powinno być w karmie dla szczeniąt "średnio dużych" ras. Nigdy na to nie zwracałam zbytnio uwagi. Co do witamin - to czytałam, że siarczanu glukozaminy się nie przedawkuje, więc lepiej podawać więcej niż za mało. Ja akurat stosuje arthrofos i według dawkowania podaję 1 tabletkę każdemu (wq. dawkowania 1 tabl. na 20 kg, a chłopcy ważą 19,9 kg i 23,4 kg). Co do witamin, to według dawkowania (1 tabl na 5 kg u szczeniąt) podaję połowę, czyli 2 tabletki na każdego. Podaję witaminy dlatego, że chłopcy dostają 1 posiłek mięsny (serca,żołądki kurze lub indycze, serce i płuca wołowe) i 2 posiłki z suchej karmy (ciężko powiedzieć, że 2 posiłki, bo kiepsko jak dotąd szło im spożywanie suchego). Jeszcze raz dziękuję za porady i zacznę się edukować na temat białka.[/QUOTE] Oczywiście ze można przedawkować ;) To, zę substancja jest rpozpuszczalna w wodzie itd. itd. Zdrowemu zwierzęciu, dziecku itd. itd. NIE NALEŻY podawac suplementów diety ;) Wątroba, nerki. Po co je obciążać? Jeszcze zdążą się z zużyć. Lekarze nie bez powodu mówią- miesiąc (dwa) leczenia miesiąc przerwy przy glukozaminie. Oprócz substancji czynnych masz też szereg innych, niezbędnych by tabletka miala racje bytu- a jak wiesz zwierzęta reagują gorzej na zw. chemiczne w diecie niż my. Z jednej strony staramy sie karmić psy dobrymi kamami bez konserwantów itd. itd. a z drugiej serwujemy im 3 tabletki dziennie. W okresie zimowym rozumiem umiem jeszcze witamine D, ale poza tym nie bardzo. Każdy ma swój rozum- ja tez podaje glukozaminę 500 mg na owczarka niemieckiego i też bardziej zapobiegawczo niż leczniczo. Ale mój pies ma 8 lat i czasem pobolewając go nogi. Podajesz samo mieso? Bez warzyw? Nie za fajnie, bo się miesza z karma, a ruchy ruchu perystaltyczne chyba nie angażują się zbyt przy suchej karmie. Warto dodać marchewkę, czy nawet błonnik ze sklepu. ;) Ale jak coś dajesz to dieta jest w pełni zbilansowania i dodawanie chemii (która zresztą w braku zapotrzebowania prawie sienie wchłania) jest po prostu bez sensu. Kup im za to jakieś gryzaki, żwacze np. bedzie z tego wiekszy pożytek ;) Białko- po prostu ma być go więcej.;) Pozdrawiam serdecznie ;)
  16. Robicie sekcje w szkole. Dziwne? Zwierząt padłych na pewno? Bo żabek itd. prawo Rzeczpospolitej na szczęście wam nie pozwala. Per rectum jest spoko ;) Czy praca jest? Dla dobrych lekarzy praca jest zawsze. Zresztą przeciez można sie specjalizować.
  17. [quote name='taks']Nie szyje się ran "brudnych" czyli starych, zainfekowanych , z naciekiem zapalnym, jak w tym wypadku. Takie rany goją się przez ziarninowanie a więc nie wolno ich zamykać.[/QUOTE] Ja miałam naderwane ucho w zeszłym roku i chirurg mi powiedział, ze uszu nie nie szyje ;) Ryzyko związane z narkozą jest wprost proporcjonalne do wieku. Ale może wziewną jest bezpieczniejsza. Wetka Kikou operowała Fabio nie tak dawno, a to chyba jeszcze starszy pieske.
  18. Organizujecie już transport? (PS> U was dogo tez jest dziwne? )
  19. [quote name='AGA35']Niestety dziś opuścił juz klinike , bo przyjechały nastepne bidy. Miso ma na uchu opatrunek niestety rana jest szrpana i lekarze jej nie pozszywali .Na szczęście po babeszjozie juz nie śladu![/QUOTE] A miasto? Jest w schronisku? W izolatce?
×
×
  • Create New...