-
Posts
11052 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
5
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Istar19
-
z powrotem [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-TSSLblJn-Do/UEJHly2KEgI/AAAAAAAAYsE/Z6ErY2XGGfc/s640/IMG_2154.JPG[/IMG] i znowu [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-2BgAJ3k-lUE/UEJHmqVeheI/AAAAAAAAYsM/HUNmHssR3j4/s640/IMG_2156.JPG[/IMG] a tu piękny chwyt stylem dowolnym :D czyli łapki plus ząbki! [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-d9R_n0iYDWs/UEJHnPWUtDI/AAAAAAAAYsU/kgLFOUkdoR8/s512/IMG_2158.JPG[/IMG] i pogoń [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-XnHL_WEpO7I/UEJHnmThzMI/AAAAAAAAYsc/DzGUVLHfsu8/s640/IMG_2159.JPG[/IMG] czasem można się pogubić^^ [img]https://lh5.googleusercontent.com/-oQgJTnpaMzg/UEJHoDCyPyI/AAAAAAAAYsk/0myNiRkkYYg/s512/IMG_2161.JPG[/img] cdn
-
Maszka sama nie wie czego chce ..kopać dołków jej się dziś nie chce ..biegać? niee chyba nie ... [img]https://lh4.googleusercontent.com/-hsc_uBdtyLk/UEJHiDFdQ2I/AAAAAAAAYrM/i4CSHzz6F0g/s640/IMG_2145.JPG[/img] pogryźć patyk? [img]https://lh3.googleusercontent.com/-mbjoPeuLges/UEJHi-_ZKbI/AAAAAAAAYrU/ClHHoJNPi9c/s640/IMG_2146.JPG[/img] :D [img]https://lh5.googleusercontent.com/-H5MaQWug-9U/UEJHjYcVFvI/AAAAAAAAYrc/hsU9CC3yO78/s640/IMG_2147.JPG[/img] Holi nie ma takich dylematów [img]https://lh4.googleusercontent.com/-I-s7M9Kx8wE/UEJHkeHUOmI/AAAAAAAAYrs/Q88RGqBSRDs/s640/IMG_2151.JPG[/img] ciagle biega tam i z powrotem [img]https://lh6.googleusercontent.com/-s86QR0DS7To/UEJHlW1ueTI/AAAAAAAAYr8/VtjE9KrMFjs/s640/IMG_2153.JPG[/img] cdn
-
powrót [img]https://lh5.googleusercontent.com/-Rdxb00o-7rY/UEJHeFXG9XI/AAAAAAAAYqM/d9Pz677gCs0/s640/IMG_2137.JPG[/img] dziwnym krokiem ^^ [img]https://lh4.googleusercontent.com/-bMiut5Aj-ig/UEJHeqDnbXI/AAAAAAAAYqU/0rJ4BkLb03Y/s640/IMG_2138.JPG[/img] tymczasem Masza zakrada się z boku [img]https://lh5.googleusercontent.com/-kbgfQjgdA2Y/UEJHfID6l3I/AAAAAAAAYqc/YDuPGR0UU1g/s640/IMG_2139.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-EYrTCa_AfCA/UEJHfpAP8YI/AAAAAAAAYqk/qf4jDF74S1I/s640/IMG_2140.JPG[/img] zanim Masza zdecyduje się do nas podejść Holi znów leci i prawie kładzie się na zakręcie [img]https://lh5.googleusercontent.com/-3zGOUVeR_vU/UEJHgodktVI/AAAAAAAAYq0/rtu8u1nsDa0/s720/IMG_2142.JPG[/img] cdn
-
patrząc na Maszę omijamy pierwszy rzut. teraz znów skłon... [img]https://lh5.googleusercontent.com/-4FL-XEALk6w/UEJHbmgMvvI/AAAAAAAAYpk/L9gQtTYPK64/s640/IMG_2128.JPG[/img] a następnie piękny chwyt! [img]https://lh4.googleusercontent.com/-EKk14dPEKNU/UEJHcDu98tI/AAAAAAAAYps/uFsFvSoXjPo/s512/IMG_2129.JPG[/img] grzeczne czekanie - GRZECZNE! [img]https://lh5.googleusercontent.com/-urPaHyDaoT4/UEJHcmBwePI/AAAAAAAAYp0/14SfNhNfHzE/s640/IMG_2131.JPG[/img] ...było... [img]https://lh4.googleusercontent.com/-7V0_qZe6FAk/UEJHdRD8mQI/AAAAAAAAYp8/f-uVwIm4MDg/s640/IMG_2134.JPG[/img] i hopsanie jak królik za piłeczką [img]https://lh6.googleusercontent.com/-vMBOBU1Aey0/UEJHdhNhj0I/AAAAAAAAYqE/Btop1Zosh9E/s512/IMG_2136.JPG[/img] cdn
-
no to dziś zdjęcia z serii głupawka moich psów ...pełne zakręcenie :) z początku spokojne czekanie na rzut ...ten pierwszy, prawdziwy hen daleko [img]https://lh6.googleusercontent.com/-TnZWr7bF9QU/UEJHYAInuSI/AAAAAAAAYo0/OvQErr2lVnk/s640/IMG_2120.JPG[/img] ale, ale ..najpierw rozgrzewka - czyli skłony :D [img]https://lh6.googleusercontent.com/-TnZWr7bF9QU/UEJHYAInuSI/AAAAAAAAYo0/OvQErr2lVnk/s640/IMG_2120.JPG[/img] i wyskoki [img]https://lh5.googleusercontent.com/-2C91vvqv0ys/UEJHZ42zxEI/AAAAAAAAYpM/2cD0axnvPmo/s640/IMG_2124.JPG[/img] i w końcu oczekiwanie - te właściwe [img]https://lh4.googleusercontent.com/-jSG5diau_4Y/UEJHaYRYR1I/AAAAAAAAYpU/wtRcvCK0okM/s640/IMG_2125.JPG[/img] o i Masza się znalazła ...z miną pt : ja ich nie rozumiem [img]https://lh4.googleusercontent.com/-EDZ6BoLYeLc/UEJHa_HauQI/AAAAAAAAYpc/8LwIzPrMmmo/s640/IMG_2127.JPG[/img] cdn
-
wiem, że husky to nie takie potwory jak je malują ;) wiele o nich czytałam, wychowałam się z mixem malamuta - charaktery inne, ale predyspozycje co do zachowań podobne. Wiem jak te psy potrafią myśleć :) na swój specyficzny sposób ...z ruchem chyba nie byłoby źle - te dwie-trzy godziny spaceru raczej wystarczy (mówię o tym jednym dłuższym, do tego dochodzą dwa - trzy krótsze spacery) kwestia co się na tych spacerach robi - można pobiegać, czy wymyślić inne twórcze zajęcie, co by psu się nie nudziło. To trochę jak z Holi - by była grzeczna w domu, musi się zmęczyć, a samo chodzenie nie męczy, potrzeba innego zajęcia - w przypadku Holi zabawy. Tylko nie wiem czy dałabym rade wychować psa na porządnego obywatela .. człowiek uczy się na błędach - z Holi trochę nie wyszło :evil_lol: ale czym ja się martwię ...znając mnie tak wezmę dorosłego psa :] a czemu nie z fundacji ..hmm..powiedzmy że jak widzę niektóre fundacyjne ankiety to mnie a)krew zalewa. b) niektóre pytania uważam za beznadziejne :) może faktycznie gdybym brała psa za kilkanaście lat ..gdy w domu nie byłoby innego zwierzaka ...ale gdyby nadarzyła się okazja i możliwość wcześniej ...jak byłaby Holi z Maszą ...kto normalny da mi kolejnego psa do tej rozszczekanej, rozwydrzonej dwójki :D zawsze zostają mi schroniska a zdjęcia za moment:) kilka ich jest
-
Punto - mały, kompaktowy i przerażony światem psiak...MA DOM :D
Istar19 replied to Istar19's topic in Już w nowym domu
tak Aniu zakochałam się w nim ..choć w zasadzie to wole duże psy :) Saphira...postawiłam p Anię przed faktem dokonanym - chyba pozwoli mi się nim zająć :) zakonna - ja tak go po cichu nazywam miniaturka labrodora :D bo mi tez jego nosek i oczka labka przypominają ^^' -
Punto - mały, kompaktowy i przerażony światem psiak...MA DOM :D
Istar19 replied to Istar19's topic in Już w nowym domu
dziękuje Zakonna :) podnoszenie też jest ważne! -
Psiak słodki :D taka zakręcona kulka^^' a to Punto, kundel bury :) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-qXat5pp-_tE/UEITSJ8Jt5I/AAAAAAAAYkQ/gIqnjawUDYQ/s512/IMG_2027.JPG[/img] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/231514-Punto-ma%C5%82y-kompaktowy-i-przera%C5%BCony-%C5%9Bwiatem-psiak?p=19605995#post19605995"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/231514-Punto-ma%C5%82y-kompaktowy-i-przera%C5%BCony-%C5%9Bwiatem-psiak?p=19605995#post19605995[/URL]
-
zapraszam do Punto :) [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/231514-Punto-ma%C5%82y-kompaktowy-i-przera%C5%BCony-%C5%9Bwiatem-psiak?p=19605995#post19605995"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/231514-Punto-ma%C5%82y-kompaktowy-i-przera%C5%BCony-%C5%9Bwiatem-psiak?p=19605995#post19605995[/URL]
-
Punto - mały, kompaktowy i przerażony światem psiak...MA DOM :D
Istar19 replied to Istar19's topic in Już w nowym domu
[img]https://lh5.googleusercontent.com/-YFvqpxuMHng/UEITVnREQ-I/AAAAAAAAYlQ/pLBU8JxX-PA/s512/IMG_2035.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-WDJf7j60BUs/UEITWRlZHEI/AAAAAAAAYlg/tNm60uKeFRA/s512/IMG_2037.JPG[/img] o tak, za uszami mnie drap [img]https://lh5.googleusercontent.com/-Xgf5LyYI4lg/UEITW6uX7kI/AAAAAAAAYlo/L3p9lqA7OT0/s512/IMG_2038.JPG[/img] aa pies idzie [img]https://lh5.googleusercontent.com/-OmJXu1cYgQo/UEITaTd9jFI/AAAAAAAAYmg/xWjFa07OfV4/s512/IMG_2047.JPG[/img] ochronisz mnie? [img]https://lh4.googleusercontent.com/--q91PmSlLI4/UEITa2Qa_pI/AAAAAAAAYmo/5LWYDWv1Tro/s640/IMG_2052.JPG[/img] No jak go nie pokochać od pierwszego spojrzenia? [img]https://lh6.googleusercontent.com/-YkUfCw5EMO4/UEITbRXWL0I/AAAAAAAAYmw/YpK55QkzrsY/s640/IMG_2053.JPG[/img] -
Punto - mały, kompaktowy i przerażony światem psiak...MA DOM :D
Istar19 replied to Istar19's topic in Już w nowym domu
a tu jeszcze kilka zdjęć z dzisiejszego wypadu nad jeziora i do lasu - Punto lubi wodę ...pierwsze co zrobił to położył się na płyciźnie... masz parówkę? [img]https://lh3.googleusercontent.com/-zr0IEFD4AzU/UEITNebPxFI/AAAAAAAAYi4/tIjbw8Eww0E/s512/IMG_1999.JPG[/img] daj parówkę - jestem taki grzeczny [img]https://lh5.googleusercontent.com/-9AEHNF6n8pY/UEITQZVZ1YI/AAAAAAAAYjw/tfN3Y9Ddp-M/s640/IMG_2022.JPG[/img] siad [img]https://lh4.googleusercontent.com/-4EbN2_1JsEQ/UEITQ-6OwQI/AAAAAAAAYj4/z0C0TrpgCIY/s512/IMG_2023.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-qXat5pp-_tE/UEITSJ8Jt5I/AAAAAAAAYkQ/gIqnjawUDYQ/s512/IMG_2027.JPG[/img] kochany pychol [img]https://lh3.googleusercontent.com/-0FcZ-gAaBlU/UEITVJb8BlI/AAAAAAAAYlI/TsrMnY77ywI/s512/IMG_2034.JPG[/img] -
Dziwnie się czuje patrząc na tego psiaka i myśląc - teraz on jest moim podopiecznym w schronisku. [B]Dlaczego?[/B] Otóż tak bardzo różni się od psów do których przywykłam przez ostatnie kilkanaście miesięcy ... Psy zawsze były albo duże, niepotrafiące chodzić na smyczy, agresywne do psów, niewychowane, albo duże, lękliwe, bojące się ruchu ulicznego, niewychowane, albo małe, ale wredne i pokazujące zęby na każdego - oprócz wybranego przez siebie człowieka. Zazwyczaj jednak były to psy duże, bądź średnie. A dziś popatrzyłam na niego - wilki nos, wielkie oczy, krzywe łapki i to małe ciałko ... Oto ukazał mi się psiak imieniem Punto. Kłębek nerwów ...ale kochany kłębek nerwów. Jaka miła odmiana - myślę sobie - po tych wszystkich dużych psiakach, które chciały mi ręce powyrywać.... Punto nawet gdy ciągnie na smyczy (a czasem mu się zdarza) robi to z siłą tych swoich niecałych 10 kg ... Za to gdy patrzy tymi wielkimi, ciemnymi oczyma ...nie, nie ma znaczenia jaki jest pies - zawsze patrzą tak samo - tak, że nie da się koło nich przejść obojętnie. Patrzą za krat tak by serce zapamiętało ich do końca i za wszelką cenę chciało im pomóc. Psie oczy zawsze tak patrzą ... tak jak Punto [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-KxiQU84D3WY/UEITN-DaU3I/AAAAAAAAYjA/sm6EIGNHTtw/s512/IMG_2000.JPG[/IMG] Punto boi się świata. Coś złego go musiało spotkać ..a może po prostu był trzymany z dala od tego wszystkiego? Od ludzi, samochodów, głośnych dźwięków i psów... w wielu sytuacjach Punto chciałby się schować... [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-xKqSdyKVoK8/UEITZfOq2UI/AAAAAAAAYmQ/EZh_a3JdfIA/s640/IMG_2043.JPG[/IMG] zniknąć, zapaść się pod ziemię... Gwałtowne gesty go przerażają. hałas i ulica go przeraża i trzeba sporo zachęty by szedł gdy obok jadą auta. Obcy ludzie również go przerażają - choć w mniejszym stopniu. Po prostu trzeba do niego podejść spokojnie, nie na wprost, dać mu chwilę , by on wykonał pierwszy krok, nie narzucać mu się ... najlepiej jeszcze mieć parówki ;) a wtedy Punto z miłą chęcią ulokuje się na znanych mu rękach ... [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-z6qJrsN-5w4/UEITYJSNLGI/AAAAAAAAYmA/XRHlwblRnf8/s640/IMG_2041.JPG[/IMG] gorzej ma się sprawa z psami - bo tych to Punciak boi się jak ognia, nawet własny psi cień potrafi go przerazić! Nie ważne czy mały, czy duży. pies czy sunia ...każdego boi się jednakowo. Wystarczy że pies do niego podejdzie a on już chce uciekać i skamle. a gdy dojdzie do bliższego spotkania to ucieka z podkulonym ogonem i piskiem - jak najdalej od psa, który go tylko powąchał ... Troszkę lepiej jest kiedy Punto idzie i mija psy - o ile czworonogi na niego nie zerkną i traktują go jak powietrze to maluch jest w stanie je minąć. Wystarczy jednak jedno spojrzenie a on próbuje zlać się z krzakami przy drodze ... Jednym słowem czeka nas sporo spacerów z innymi psami żeby Punto przywykł do ich towarzystwa- wierze że jest to możliwe. Co jeszcze o nim? Ma około 1.5 roku - tak myślę - czasem siusia jak dziewczynka. a do tego jest kochanym mikrusem ...który w całym strachu potrafi czasem zapomnieć o lękach i się uśmiechnąć [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-N5L0Ki_E_CI/UEITdoLDNMI/AAAAAAAAYng/BKI5kDp7Ozc/s640/IMG_2079.JPG[/IMG] ___________________________________________________________________ Opis: ___________________________________________________________________ [COLOR=#666666][FONT=arial]Punto to niespełna dwuletni psiak, który czeka na swój nowy dom w schronisku. Waży ok 10 kg, ma 30 cm w kłębie. Jest nieco wystraszony i lękliwy - musiał wiele przejść. Jednak gdy już kogoś pozna jest najlepszym kompanem zarówno do zabawy na dworze, spacerów jak i leniuchowania ! ten krótko łapy psiak ma pyszczek i wygląd wiecznego szczeniaczka. W stosunku do innych psów zdystansowany - bardzo się boi psich współbraci, ale nie reaguje na nich agresywnie - ucieka za każdym razem gdy jakiś pies stanie mu na drodze. człowiekowi pozwala na wszystko. Można mu zaglądać do pyszczka, oglądać łapy, podnosić na ręce - polubił przesiadywanie w ludzkich ramionach. jedzenia nie broni. lubi pobiegać za zabawkami, nie nauczył się jeszcze że powinno się z nimi wracać. Zna komendy siad i poproś i na pewno nauczy się więcej! [B]kontakt do opiekuna: 607-913-906[/B][/FONT][/COLOR]
-
Ponad rok w schronisku - Szarek znalazł swoją rodzinę!
Istar19 replied to saphira18's topic in Już w nowym domu
świetne zdjęcie :D wyślesz mi w oryginalnym formacie na maila, proszę ?:) -
Ponad rok w schronisku - Szarek znalazł swoją rodzinę!
Istar19 replied to saphira18's topic in Już w nowym domu
a tu dowód na to że Szarak ładnie siada :D [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-i0W_sS28834/UEITMXLSlrI/AAAAAAAAYig/7vUn4RjmIGY/s640/IMG_1991.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-HFlfQg9SJFo/UEITMrrB1BI/AAAAAAAAYio/S_-RK7_Y7Ls/s640/IMG_1992.JPG[/IMG] :D [video=youtube;9DnyFepSdeM]http://www.youtube.com/watch?v=9DnyFepSdeM&list=UUcr7Als3YS2Re_5AXiH7L8Q& index=1&feature=plcp[/video] -
inni jak nie chcą nie muszą czytać - ale jakoś w to nie wierze że im się nie będzie chciało ;) szkoda że nie macie aparatu - faktycznie za tydzień dwa Ciapek to będzie już inny pies A psiak nazywa się Punto - Punciak ...nie ma jak oryginalne imię ^^' ma ok roku, waży z 8 kg i jest najsłodszym stworzeniem w schronisku ..ale spanikowany bardziej od Holi jeśli chodzi o kontakty z psami czy ludźmi :( za parę minut będę zgrywać zdjęcia to go pokaże ..może się ktoś w nim zakocha :D ogólnie nie miałam go wyprowadzać ...bo ja zawsze duże psy w schronisku mam pod opieką - ale stwierdziłam że potrzebuje odsapnąć po ostatnim 35 kg ciągniku :D no i dobrze się stało - bo Punciak potrzebuje choć tych kilku spacerów żeby się otworzyć
-
relacja super :) rekompensuje brak zdjęć ale po marudzę ..jak dla mnie mogłaby być dłuższa :D a u nas też dziś pada :( do południa było w miarę jeszcze, ale teraz pada non stop. Przynajmniej jak byłam w schronie to było sucho ...świetnym psiakiem się teraz zajmuje :D ale straszny z niego panikarz ...boi się własnego cienia :(
-
a ja czuje niedosyt ..gdzie relacja ze spaceru? gdzie niespodzianka?? ładnie tak obiecywać a potem sobie iść ?:P jutro jak wrócę wieczorem to mam nadzieje mieć coś do poczytania :D wygłaszcz towarzystwo ;)
-
bo na tą dwójkę nie można liczyć :D [img]https://lh3.googleusercontent.com/-sIxnymBsliA/UD6QGkxOfUI/AAAAAAAAYhk/QoiZgbEYobE/s640/IMG_1973.JPG[/img] chociaż ..czasami poczekają :D [img]https://lh5.googleusercontent.com/-VmgG0OiWBVo/UD6QIMym5iI/AAAAAAAAYhs/OUGmHClUe3s/s640/IMG_1974.JPG[/img] jesień się zakrada :) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-VPBms3AMgu0/UD6QLIdl6uI/AAAAAAAAYh8/JLirHy51j78/s640/IMG_1977.JPG[/img] ale co z tego ..i co z tego, że wolne mi się niedługo kończy ...co z tego. jak patrzę na ten jej pychol od razu życie jest piękne :) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-fdHGtGH1RtI/UD6QJQ8MIQI/AAAAAAAAYh0/CM7aEfUcVA0/s512/IMG_1976.JPG[/img]
-
a jednak nie zawsze rozem [img]https://lh5.googleusercontent.com/-zoyIqF2g2hQ/UD6P004jXzI/AAAAAAAAYf8/qZngY4eNCyU/s640/IMG_1956.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-hp-ec9d0d5E/UD6P2HKEFtI/AAAAAAAAYgE/gKho1E4EX30/s640/IMG_1957.JPG[/img] Holi - najwierniejszy pies jakiego znam - zawsze na mnie poczeka :) -->a raczej najbardziej uparty czworonóg ...beze mnie nie idzie - bo kto jej drzwi otworzy? [img]https://lh4.googleusercontent.com/-NgKa6tHcMWs/UD6QA6IK68I/AAAAAAAAYhE/hzu6bgohv24/s640/IMG_1965.JPG[/img] a tu już na bardziej otwartym terenie - gdzie drzewa rosną rzadziej [img]https://lh6.googleusercontent.com/-3qsEW-vrTFY/UD6QCtgVZyI/AAAAAAAAYhM/o4-1qaXyRQU/s640/IMG_1966.JPG[/img] ale miło kiedy czeka:) [img]https://lh3.googleusercontent.com/-m1sNabhM3-o/UD6QFU1HjvI/AAAAAAAAYhc/QtSd7cT-6-4/s640/IMG_1970.JPG[/img] cdn
-
a tu z Holusią :) [img]https://lh3.googleusercontent.com/-ofIKhpk7efo/UD6PntWWzZI/AAAAAAAAYes/FVY4JqukOTk/s640/IMG_1942.JPG[/img] Odchodząca Masza [img]https://lh5.googleusercontent.com/-1LkpLNybiwk/UD6Po7ITbZI/AAAAAAAAYe0/fYMPrswy6yM/s640/IMG_1943.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-kijW61P32zQ/UD6Ppy19gPI/AAAAAAAAYe8/61AbzxOK4Cc/s640/IMG_1944.JPG[/img] a ta para zawsze razem biega tam [img]https://lh4.googleusercontent.com/-cRgKRc887aE/UD6Px4K-W8I/AAAAAAAAYfs/pM4s6zben54/s720/IMG_1953.JPG[/img] i z powrotem [img]https://lh5.googleusercontent.com/-aBD4DM2qI7o/UD6PzAyGm4I/AAAAAAAAYf0/je2Xw-kqdmY/s640/IMG_1955.JPG[/img] cdn
-
::D [img]https://lh6.googleusercontent.com/-VFx4zaMVwbY/UD6Pdl_B97I/AAAAAAAAYdU/ZATA9ACk5g0/s640/IMG_1918.JPG[/img] a tu Dorota tłumaczy Holusi że nie powinna skakać - Holi sobie nic tego nie robi... [img]https://lh4.googleusercontent.com/-M2jPTdqetvw/UD6PhJvFL7I/AAAAAAAAYd0/h85BSkHXpck/s640/IMG_1928.JPG[/img] piękny las wokół [img]https://lh4.googleusercontent.com/-wdXRnXYxlts/UD6Pin63AVI/AAAAAAAAYd8/VPTkA76t5Fg/s640/IMG_1933.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-9MKLrvfYBVY/UD6PlHD22iI/AAAAAAAAYeU/iX6hx2a8yRY/s640/IMG_1936.JPG[/img] dwa przemykające cienie - znaczy jeden zapomniał się odbarwić :] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-AEhUnlJ-zvQ/UD6PmXAZyKI/AAAAAAAAYec/zQsu3eAQUQs/s640/IMG_1938.JPG[/img] cdn
-
a droga przed nami pusta [img]https://lh4.googleusercontent.com/-zKXd352qO5E/UD6PIMSpQDI/AAAAAAAAYbE/uAVfjlK3laE/s640/IMG_1864.JPG[/img] i już wiem jaka odmiana u nas żubra żyje ...:mad: [img]https://lh6.googleusercontent.com/-uyZDHz6OXBs/UD6PJeDGKxI/AAAAAAAAYbM/I4SSJo8wJ90/s512/IMG_1865.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-TK_ObN-soOI/UD6PLIRhtGI/AAAAAAAAYbc/C6inkPSwhpc/s640/IMG_1869.JPG[/img] WOLNOŚĆ [img]https://lh5.googleusercontent.com/-PWh1lBWh9C8/UD6PRSoRkQI/AAAAAAAAYb8/h1btRPcElh4/s640/IMG_1883.JPG[/img] prawdziwe szczęście :) [img]https://lh5.googleusercontent.com/-XXLbh_GKOe8/UD6PXvUgm3I/AAAAAAAAYck/lgSTrjnp5Q8/s640/IMG_1898.JPG[/img] cdn
-
z dziś zdjęć nie mam - pogoda choć fajna na spacer (przyjemne 20 stopni) to była bez słońca i jakoś nie było nastroju do robienia zdjęć ...ale mam zdjęcia z przed wczoraj - wtedy też z nami byli Niuniek z Dorotą :) Newton pobiegał bez smyczy! I słucha się w końcu bardziej :D już nam nie zwiewa, pamiętam, jak prawie dwa lata temu, goniłam go po lesie :mad: Masza mu już nie potrzebna jako kotwica :) a tak było w środę późniejszym popołudniem [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-MfrPAgH1rUM/UD6O7sN41OI/AAAAAAAAYZ0/2csg5KOcpvg/s640/IMG_1849.JPG[/IMG] ogólnie zmieniliśmy trochę trasę - po całym lecie łażenia po tej samej stronie lasu trochę nam się znudziło - minusem nowej trasy są rowerzyści ...bo tam jest szlak rowerowy, ale rankami jest ich mało :) Niuniek [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-wMSsqGCqx4s/UD6O_pusaDI/AAAAAAAAYaM/gdVR9jJSbDE/s640/IMG_1853.JPG[/IMG] szczęśliwa Szyszka [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-VI8AMBV2aE8/UD6PFqJMI_I/AAAAAAAAYas/B6GnTBzDLQM/s640/IMG_1860.JPG[/IMG] a tu już Masza z Niuniem [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-m8Oedvy3WSQ/UD6PGTudXFI/AAAAAAAAYa0/y1Z_IywFiAQ/s640/IMG_1861.JPG[/IMG] i już tłumaczę - doszło do tego, że mam trzy psy ...tylko, że zawsze dwa na raz ... Nie, to wam tylko namiesza... no to jest tak. Mam Holi, Maszę i ..Szyszkę .. Holi zawsze jest Holi - czynnik niezmienny. Masza to ta, co szczeka na psy i ludzi (z tym na psy czasem się rzuca - szczególnie jak są duże i SPOKOJNE, bo na agresora się nie rzuci...), Masza ucieka gdzieś w bok i ja ją muszę po chaszczach wzrokiem szukać i wołać dziesiątki razy ..Masza to ta co zwykle się gdzieś tarza a potem śmierdzi jak nieboskie stworzenie ...często poluje. Za to Szyszka pojawia się zwykle w lesie - to dubler Maszy - ale do dobrych scen ..czyli trzyma się nogi, jest grzeczna, jak odbiega to nie dalej niż 5 metrów, nie goni zwierzyny, chce bawić się z dzikami, innymi psami i ludźmi, nie szczeka na nic , no chyba że się bardzo cieszy. Nie ciągnie na smyczy, omija śmierdzące miejsca. KOCHA wodę ... i mogłabym tak pisać o Szysce i Maszy pisać :D - zawsze wiedziałam, że ona ma rozdwojenie osobowości ^^' a wracając do zdjęć :) Newton jeszcze nie wie że zaraz sobie pobiega bez uwiązania [img]https://lh4.googleusercontent.com/-581RPQvhadI/UD6PHfF0deI/AAAAAAAAYa8/Y-EaN0tNSB4/s640/IMG_1862.JPG[/img] cdn