Jump to content
Dogomania

Istar19

Members
  • Posts

    11052
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    5

Everything posted by Istar19

  1. Edytko jak potrzebujesz opisu dla jakiegoś psiaka to pisz pw - w wolnej chwili napiszę :)
  2. diabełek :) [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-1QMnCZiYc8E/UIZLY2cvNvI/AAAAAAAAb6g/zD0bevSierA/s640/IMG_4663.JPG[/IMG] z niecierpliwością .. [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-AxQFROGivjI/UIZLZpmM2XI/AAAAAAAAb6o/UYvtIZWlz4g/s640/IMG_4664.JPG[/IMG] z oczekiwaniem [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-h4AqmK5Y_I0/UIZLarVkU4I/AAAAAAAAb6w/F4x_6ZLc1Nk/s640/IMG_4665.JPG[/IMG] czarując wzrokiem [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-FlDP4hYWWc0/UIZLbl27bqI/AAAAAAAAb64/vfcolaoFeYY/s640/IMG_4666.JPG[/IMG] w końcu doczekała się i mogła pognać za piłką ..by zaraz z nią wrócić ;) [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-D2tUaYgmlMw/UIZLcXzLVBI/AAAAAAAAb7A/20bUDjsHrQo/s640/IMG_4667.JPG[/IMG] i to w zasadzie tyle ...potem padły baterie :( ale jak pogoda da to w sobotę - niedzielę będą nowe zdjęcia :D
  3. [img]https://lh6.googleusercontent.com/-PJgwAxM80Ig/UIZLRiINgII/AAAAAAAAb5o/i1kogxGcIKE/s640/IMG_4655.JPG[/img] Holi porzuciła skakanie na rzecz biegów [img]https://lh6.googleusercontent.com/-25qH8_C_gs8/UIZLT_b8VkI/AAAAAAAAb54/EPQF-4oZRWU/s640/IMG_4657.JPG[/img] a to jej zostawianie piłki ^^ [img]https://lh5.googleusercontent.com/-QuN0ZNPQ8aM/UIZLV3QXkFI/AAAAAAAAb6I/OimkRB-k0VQ/s640/IMG_4660.JPG[/img] porzuciła skakanie? nieee [img]https://lh6.googleusercontent.com/-kh9IYnyAT2I/UIZLW004UyI/AAAAAAAAb6Q/hu-LV9wy3jg/s640/IMG_4661.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-OQBarbrzPj0/UIZLXxXAZFI/AAAAAAAAb6Y/-P1yRgmFoRY/s640/IMG_4662.JPG[/img]
  4. chwila wytchnienia [img]https://lh4.googleusercontent.com/-bFSSbidkRjg/UIZLIqAPWOI/AAAAAAAAb4Y/dhlG0n3HWUQ/s512/IMG_4639.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/--bCiePHPhTo/UIZLJl7cvVI/AAAAAAAAb4g/I0YZnnJ53lw/s640/IMG_4640.JPG[/img] by znów zacząć skakać [img]https://lh3.googleusercontent.com/-8V9ffPsvim8/UIZLLra6l6I/AAAAAAAAb48/HmBWbbfpsig/s640/IMG_4642.JPG[/img] a w tym wszystkim Masza nie bardzo wie o co chodzi ...z tym skakaniem .. [img]https://lh3.googleusercontent.com/-67JFC4GTGJc/UIZLNd0Xw_I/AAAAAAAAb5A/THlhrWrMZcM/s640/IMG_4647.JPG[/img] ona woli (kiedy nie chce się bawić) iść na zwiad [img]https://lh3.googleusercontent.com/-qhNKYicAt7Q/UIZLOKjQCAI/AAAAAAAAb5I/a61Vk5NbrfM/s640/IMG_4649.JPG[/img]
  5. przed takim pięknym skokiem :D [img]https://lh5.googleusercontent.com/-XYQvwuiEkHc/UIZLDsqgaSI/AAAAAAAAb3w/R00-Djl51Tw/s640/IMG_4633.JPG[/img] a tu wyciągamy się [img]https://lh3.googleusercontent.com/-8Pux4cifWSQ/UIZLEt3OD0I/AAAAAAAAb38/8b3x1VaHjcg/s640/IMG_4634.JPG[/img] i sztuczka magiczna ..jedziemy na niewidzialnym rowerku :D [img]https://lh4.googleusercontent.com/-OxBltXE75sg/UIZLFhNDX-I/AAAAAAAAb4A/_2ymh1YW9FY/s512/IMG_4636.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-0fRT0hrUodY/UIZLG-loR_I/AAAAAAAAb4M/G_D9O_ywyXQ/s512/IMG_4637.JPG[/img] moja artystka :) [img]https://lh3.googleusercontent.com/-7VrTDxpXesc/UIZLH2jJX6I/AAAAAAAAb4Q/K2Q8Ipyg-UA/s512/IMG_4638.JPG[/img]
  6. [img]https://lh5.googleusercontent.com/-tg0j3B9GQr4/UIZKy00bpLI/AAAAAAAAb3E/ZFtGNhyhLsM/s640/IMG_4626.JPG[/img] i jeszcze raz niezmordowana Holi ;) [img]https://lh3.googleusercontent.com/-HYn0R9pUilA/UIZKz65R6KI/AAAAAAAAb3M/IJecsIS205w/s640/IMG_4629.JPG[/img] to jak już jestem przy zdjęciach ...jeszcze kilka z dnia 22 - znów zabawa na łące :) tym razem wyczyny baletowe Holi [img]https://lh4.googleusercontent.com/-qukQU7Vc3dc/UIZLARIEb1I/AAAAAAAAb3Y/lSZvYvrlwv4/s640/IMG_4630.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-kBieq6PPmLI/UIZLBR2c63I/AAAAAAAAb3g/X0Lurna2Ed4/s640/IMG_4631.JPG[/img] a tu skupienie przed skokiem :) [img]https://lh3.googleusercontent.com/-0vmkx5qtj0Y/UIZLCh-K1TI/AAAAAAAAb3o/LBR_doIc_kw/s640/IMG_4632.JPG[/img]
  7. tylko psina nie rozumie że za aportem się nie tylko biega ..ale i go oddaje, a nie ucieka biegając w kółko - a potem gdzieś się czai .. [img]https://lh5.googleusercontent.com/-dARG6HRwefk/UIZKrU3lmpI/AAAAAAAAb2M/MjR7mLXnVRo/s640/IMG_4609.JPG[/img] mojjjeee [img]https://lh5.googleusercontent.com/-KkTE0h8Y5EM/UIZKsX6l8aI/AAAAAAAAb2U/NNP5TDoCBg0/s640/IMG_4610.JPG[/img] :D [img]https://lh5.googleusercontent.com/-uc9OOsXrJx8/UIZKtQ4pTeI/AAAAAAAAb2c/rQEr4a-h4dI/s640/IMG_4611.JPG[/img] a tu znów w słoneczku [img]https://lh4.googleusercontent.com/-MiLA-R0G5Ww/UIZKuTXwPtI/AAAAAAAAb2k/O9SFfityjzU/s640/IMG_4614.JPG[/img] a tu drzewko ...które w sumie wygląda jakby pomyliło pory roku [img]https://lh6.googleusercontent.com/-ByqkkT5480Y/UIZKwtlNuJI/AAAAAAAAb20/lHrs29OYZ0M/s512/IMG_4622.JPG[/img]
  8. [img]https://lh3.googleusercontent.com/-Hb1u6mPVIHk/UIZKlrAGysI/AAAAAAAAb1c/uqIU1LN6ZS0/s640/IMG_4597.JPG[/img] ah ta bryza w futrze [img]https://lh6.googleusercontent.com/-Wt6ei0LKChY/UIZKogEdajI/AAAAAAAAb14/izgtjM-Fewc/s640/IMG_4602.JPG[/img] tymczasem Holi z damy nie ma nic ...to jest małe perpetum mobile [img]https://lh4.googleusercontent.com/-9y3g0D02gMA/UIZKmZPwbBI/AAAAAAAAb1k/fOq74_f_SYA/s720/IMG_4598.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-45qQLZaK1QM/UIZKpm-weyI/AAAAAAAAb2A/A7sY_AomUJ8/s640/IMG_4603.JPG[/img] ale Masię ostatnio też coś na zabawę wzięło :) [img]https://lh6.googleusercontent.com/-0siBfeR78cc/UIZKqqNx2cI/AAAAAAAAb2I/H8bMpAQTn3Q/s640/IMG_4604.JPG[/img]
  9. i przejawia jakieś nikłe, bo nikłe, ale zainteresowanie co się o niej mówi :) [img]https://lh4.googleusercontent.com/--faVxOiQ69Y/UIZKXJbJ7LI/AAAAAAAAbzw/_TglylVn4So/s640/IMG_4578.JPG[/img] słodziszka moja [img]https://lh3.googleusercontent.com/-7eRsiFhbElU/UIZKYQDrssI/AAAAAAAAbz0/c1t2sXSOAzg/s640/IMG_4579.JPG[/img] ekhm ..polowanie na liść^^ [img]https://lh5.googleusercontent.com/-B79AYE_axME/UIZKgghMHFI/AAAAAAAAb00/jj2QhBAI8rM/s640/IMG_4592.JPG[/img] mmm dobry był [img]https://lh5.googleusercontent.com/-XICgQ_lod5o/UIZKhrP0IUI/AAAAAAAAb08/4tzx4kbgtxA/s640/IMG_4593.JPG[/img] i w słoneczku trzeba udawać damę [img]https://lh5.googleusercontent.com/-q52YU80_eBo/UIZKkeWt-FI/AAAAAAAAb1Y/VYDoufD3wug/s640/IMG_4596.JPG[/img]
  10. Za to ranek 19 spędziliśmy na łące. i tam się zrobiło kolorowo :) [img]https://lh3.googleusercontent.com/-uCX6oxGoIKU/UIZKMDkcMuI/AAAAAAAAbyY/zgI-hN1CwTE/s640/IMG_4561.JPG[/img] ale Holi jak Holi ...nie zwraca uwagi na pogodę i widoki ...i tylko jedno jej w główce [img]https://lh5.googleusercontent.com/-PCYbK-liPB4/UIZKNAmCGPI/AAAAAAAAbyc/Pl7aJMnTpqs/s640/IMG_4562.JPG[/img] a tu hmm ... mówiłam wam jak to kiedyś na spacerze spotkałam starszego pana z psem? i się mnie pan pyta czy to suczki te moje psiny, bo jego Maksiu psów nie lubi, ale z suczkami jak najbardziej jest w zgodzie? i jak powiedziałam mu - tak, to suczki są. a po chwili słyszę podejrzliwym głosem - jest pani pewna? a ja chwilowo nie wiedziałam o co chodzi, po czym zorientowałam się że patrzę na Maksia i Maszę jak jeden po drugim podnoszą nogi i obsikują drzewko .... no i tłumaczyłam Masi że nogę podnosi pies ..a ona jest suczką ...powinna kucać ...coś pojęła, ale chyba nie do końca^^ [img]https://lh3.googleusercontent.com/-j7wlXA3onno/UIZKObavSxI/AAAAAAAAbyk/_TORJi0k6vc/s640/IMG_4565.JPG[/img] ale co by nie było....grunt że Masza i Holi potrafią się dogadać ..i w sumie, co za różnica czy mam suczki dwie czy półtorej i pół psa?^^ [img]https://lh4.googleusercontent.com/-NWMqfcfIUZo/UIZKThZLq4I/AAAAAAAAbzQ/hjFbq_5N1EI/s640/IMG_4572.JPG[/img] moja PANIENKA wypatruje ..jak zwykle tylko ona wie czego [img]https://lh6.googleusercontent.com/-u5Xh2r0LYiY/UIZKVJfTiHI/AAAAAAAAbzc/VnJzF7EhVMs/s640/IMG_4576.JPG[/img]
  11. mówiłaś coś? [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-ZWIzr-owMw4/UIZJlKJw3QI/AAAAAAAAbvs/Tem2iBlO9vo/s640/IMG_4524.JPG[/IMG] na nic moje starania by razem się popatrzyły ... [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-bvLZX_vI8a4/UIZJl8Qz6yI/AAAAAAAAbv4/ZZjqcN21nVQ/s640/IMG_4525.JPG[/IMG] gdyby dała ogon w dół mogła by grać mini wilka [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-c94ZYO4jnH4/UIZJp6B7XDI/AAAAAAAAbwc/s157-wL9m4w/s640/IMG_4532.JPG[/IMG] wystawianie kaczek ^^ [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-a2LGY_1UYpw/UIZJsRhG8GI/AAAAAAAAbww/0g1GlfR0Hws/s512/IMG_4540.JPG[/IMG] nasza piękna jesień [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-aAUePqU7-_c/UIZJ1_BIPOI/AAAAAAAAbyI/dQsS3jzTrtk/s640/IMG_4553.JPG[/IMG]
  12. [img]https://lh6.googleusercontent.com/-vT8p-N6rW6o/UIZJe0pcXXI/AAAAAAAAbu0/ZSI8gau0U84/s640/IMG_4517.JPG[/img] woda choć zimna i tak przyciągnęła dwie zjawy [img]https://lh6.googleusercontent.com/-ZFSYq8oF0MU/UIZJfyMIsrI/AAAAAAAAbu4/xT_7c0KxdE8/s640/IMG_4518.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-740eb_TcB6I/UIZJhVy0cjI/AAAAAAAAbvM/4l2AI44JxVU/s640/IMG_4520.JPG[/img] Holi coś złapała! [img]https://lh4.googleusercontent.com/-6UuaNl4KPJw/UIZJjKypz1I/AAAAAAAAbvY/yWtRpulS0tM/s640/IMG_4522.JPG[/img] ale to tylko kawałek kory - o co Ci chodzi? [img]https://lh4.googleusercontent.com/-MYK0RQXg4rg/UIZJj92u8BI/AAAAAAAAbvk/_BahFE-L6sc/s640/IMG_4523.JPG[/img]
  13. witam wszystkich ;) whiteterrier - pogoda super była ..bo od pon dość paskudnie jest ... Aniu ..a psiak grzyby znajduje ?:D Besti - to pewnie brak czasu przy przeprowadzce ;) ja do was zaglądam, ale zawsze tylko na chwilę i nie mam czasu pisać :( a w niedziele byłam na spacerze z mamą i jej Zuzią, z kuzynka i Newtonem ...na starych śmieciach - czyli w Lasach Panewnickich ...pięknie tam, pięknie i pusto - na Ochojcu spotykam wiele więcej ludzi - szczególnie te nieszczęsne "trole" ^^ czekam teraz tylko do weekendu..dwa dni ..dwa dni i pojadę w końcu do Fena - do schroniska. kto wie .. może znów będziemy łapać z Fenem klaczkę imieniem Tola? jak w zeszłym tygodniu ...a może po prostu się powłóczymy ...Fen jest cudowny ..tylko chory i bezdomny :( do tego w planach weekendowych mam jeszcze wycieczkę na Czantorię - o ile pogoda pozwoli..z psami oczywiście :D a tu jeszcze wspomnienia ...jesienny poranek 18 października [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-nS5xIdWLMI8/UIZJV4hmPaI/AAAAAAAAbto/oXM44vol9nI/s640/IMG_4499.JPG[/IMG] nad jeziorem cisza i spokój [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-YVcN1DewKBo/UIZJW_PKHiI/AAAAAAAAbt0/1hJPI9pplWw/s640/IMG_4504.JPG[/IMG] zakłócona jedynie przez kaczki ... [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-GWDZH-M2Rwc/UIZJa2HpxRI/AAAAAAAAbuQ/15EER1WJI9A/s640/IMG_4510.JPG[/IMG] i dwa potwory [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-1L481qJbMsc/UIZJXhlsAGI/AAAAAAAAbt4/tR8SiwKc-og/s640/IMG_4505.JPG[/IMG] spokój ...to czego było nam potrzeba [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Zv2x_NSHiA8/UIZJdGxxdII/AAAAAAAAbug/N0Tw9csmo6A/s640/IMG_4515.JPG[/IMG]
  14. Holusia w trawię - ćwiczymy komendę zostań - łatwiej nam idzie gdy Holi jest zmęczona ^^ [img]https://lh6.googleusercontent.com/-O4HsNxbeSkA/UIZJQlQBW6I/AAAAAAAAbtE/DzBE3pi9w78/s640/IMG_4493.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-ndf3yGKZeSg/UIZJRhmr7uI/AAAAAAAAbtM/9UqupoLjJGs/s640/IMG_4494.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-u46Btm6W_cc/UIZJT3pPy0I/AAAAAAAAbtg/r500W4V_4pw/s640/IMG_4498.JPG[/img] to tyle ..następne zdjęcia ..nie wiem, pewnie niebawem ;)
  15. ten uśmiech :D [img]https://lh6.googleusercontent.com/-fMjoCWb9rXo/UIZJG_3s3sI/AAAAAAAAbr8/HTBY3VrcoJs/s640/IMG_4470.JPG[/img] i Masza wśród traw [img]https://lh4.googleusercontent.com/-ulc4UhznoWU/UIZJH9LmNVI/AAAAAAAAbsE/xy7WeG5IC_4/s512/IMG_4472.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-yj54XSM9ViQ/UIZJI5EJEfI/AAAAAAAAbsM/ry4vyjtySgo/s512/IMG_4473.JPG[/img] a tu moje słonko :) [img]https://lh3.googleusercontent.com/-aixSjjV6Ijs/UIZJNYpLgaI/AAAAAAAAbss/txoZN0a339g/s512/IMG_4484.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-IZdoKfA5Vzk/UIZJOBtNImI/AAAAAAAAbs0/giACvnO5-Lw/s640/IMG_4489.JPG[/img]
  16. Holi była pierwsza :) [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-aeqBJSmt_r4/UIZI9pkoEwI/AAAAAAAAbq0/WP-9y12_yxA/s640/IMG_4452.JPG[/IMG] ale potem Masza jej ukradła patyk i poszła w długą [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-vlFMWYEAzoU/UIZI-nFXsXI/AAAAAAAAbq8/v6iuldhzqnk/s640/IMG_4454.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-BhEqps24eNg/UIZI_0VCyRI/AAAAAAAAbrE/SO3VDDWUqVg/s640/IMG_4455.JPG[/IMG] w końcu Holi dorwała Maszę i patyk - nikt nie ucierpiał ;) [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-NuMp1nUsim8/UIZJC8c44TI/AAAAAAAAbrc/cRL93SXe5pk/s640/IMG_4460.JPG[/IMG] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-xCvKAwClQSk/UIZJEqEls-I/AAAAAAAAbrs/bPoIZdDoS2I/s640/IMG_4463.JPG[/img]
  17. zębacz :D [img]https://lh6.googleusercontent.com/-cKhsiMkyjfY/UIZI5PKbPOI/AAAAAAAAbqQ/FRlyxasgNlc/s640/IMG_4443.JPG[/img] i wygrzewanie w słonku [img]https://lh3.googleusercontent.com/-cFAeI4oZBjE/UIZI53t1WPI/AAAAAAAAbqU/NIy4gz_nvvM/s512/IMG_4447.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-1JfsNfRvvyg/UIZI68Q-efI/AAAAAAAAbqg/mBytJZ2yfqg/s640/IMG_4448.JPG[/img] ^^' [img]https://lh5.googleusercontent.com/-p0AxaTChZsw/UIZI7lSEYRI/AAAAAAAAbqk/cNb9qJGM5Go/s640/IMG_4450.JPG[/img] pogoń za patykiem [img]https://lh6.googleusercontent.com/-0lb07btKfVM/UIZI8lc5TqI/AAAAAAAAbqs/OuTbe9xMtVw/s640/IMG_4451.JPG[/img]
  18. Pustka ..przynajmniej na Łące - gdzie Holi może wyluzować .. [img]https://lh3.googleusercontent.com/-hKpJ1gqkYDw/UIZIzPmQ1MI/AAAAAAAAbpg/9Tigvd8cKe4/s640/IMG_4435.JPG[/img] bo co się okazało tej jesieni? w lesie żyją TROLE!! chodzą takie powoli pomiędzy drzewami, zgarbione, często zakapturzone, z kijami w rękach i z szeleszczącymi siatkami ..idą takie zgarbione i przesuwają to w jedną - to w drugą stronę liście w poszukiwaniu ..GRZYBÓW ... Holi panicznie boi się trole ..ekhm, przepraszam - grzybiarzy ...bo nie wie co ma o nich myśleć^^ z całym szacunkiem dla tch którzy lubią grzyby zbierać ;) hasająca Masza [img]https://lh5.googleusercontent.com/-9PIE_14Un9I/UIZI0O-2wMI/AAAAAAAAbpo/vvOl-loeXsg/s640/IMG_4437.JPG[/img] są razem, są razem!! [img]https://lh3.googleusercontent.com/-AhEqYsefQXQ/UIZI0xv1YRI/AAAAAAAAbps/z4kIqkt0TVk/s640/IMG_4438.JPG[/img] hmmm [img]https://lh5.googleusercontent.com/-KQ_bXTHWHXY/UIZI1sEATOI/AAAAAAAAbp0/AMY-6ctqrLA/s640/IMG_4439.JPG[/img] eh, gdzie nam te słońce uciekło [img]https://lh3.googleusercontent.com/-tW-pG4-I3GE/UIZI3KXshnI/AAAAAAAAbp8/hmb15w5S5AY/s640/IMG_4440.JPG[/img]
  19. [img]https://lh3.googleusercontent.com/-tu2FHkv-9Nc/UIZImnQuDaI/AAAAAAAAbn8/LGm7pfaMCiw/s640/IMG_4395.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-JQievmWU8Bo/UIZIo_ahPLI/AAAAAAAAboQ/20z11o1K9zs/s640/IMG_4407.JPG[/img] o jesieni świadczą tylko liście na ziemi :) [img]https://lh6.googleusercontent.com/-DosbjzSRN94/UIZIuGgjVOI/AAAAAAAAbo0/kmRqJcqwzcQ/s640/IMG_4422.JPG[/img] nie ma jak poranek [img]https://lh5.googleusercontent.com/-zvAYEExTysQ/UIZIvbcNt5I/AAAAAAAAbo8/1NopDSsIPJc/s640/IMG_4424.JPG[/img] i pustka wokół [img]https://lh3.googleusercontent.com/-Ltor70xWns8/UIZIyASInNI/AAAAAAAAbpU/TBNW8xeuMqM/s640/IMG_4431.JPG[/img]
  20. w oczekiwaniu na obiad - mrożona pizza... wstawię kilka zdjęć . na dworze szaruga ..pogoda w sam raz na sweter - Maszy :) tutaj podczas pierwszego zakładania ..zestresował się potworek^^ [img]https://lh4.googleusercontent.com/-HxxHLNitwSA/UIZIfYTohPI/AAAAAAAAbm4/ph7C-iZ47d4/s640/IMG_4379.JPG[/img] ale Masza już lubi sweterek :) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-RHBmhJ7E3ec/UIZIgIR1IjI/AAAAAAAAbnA/31ujuWQRQEs/s640/IMG_4381.JPG[/img] Sol zrobiła taką minę gdy widziała Maszę w sweterku.. [img]https://lh6.googleusercontent.com/-oFxXwytSGo8/UIZIgk_1O6I/AAAAAAAAbnI/mErR1ror3dk/s640/IMG_4385.JPG[/img] ah te psy - pewnie myślała [img]https://lh3.googleusercontent.com/-A_sgycTGLCI/UIZIhRQjZxI/AAAAAAAAbnQ/VE5lyYfLSoM/s640/IMG_4386.JPG[/img] za oknem szaruga ..a tak było tydzień temu:) [img]https://lh6.googleusercontent.com/-5zxPRNHagk4/UIZIlmHdG2I/AAAAAAAAbn0/ameYAtVL_as/s640/IMG_4394.JPG[/img]
  21. coś mnie tu dawno nie było ...jakoś tak wyszło, dużo się działo, no i praca, praca i praca, a poza pracą spacery, spacery i jeszcze raz spacery - bo pogoda była ładna :] nazbierało mi się dość sporo zdjęć ...co by odkurzyć galerię to niedługo wstawię ;)
  22. banerki ..miały być przed pracą, ale są po ..bo jakoś nie wyrobiłam ^^ jakby coś w niedziele mogę się pobawić i zrobić inne :) a jak te ujdą, to zrobię Małemu nowe jak trochę podrośnie ;) [URL="http://tiny.pl/hnc8d"][IMG]http://tiny.pl/hnc89[/IMG][/URL] [URL="http://tiny.pl/hnc8d"][IMG]http://tiny.pl/hnc8w[/IMG][/URL] [URL="http://tiny.pl/hnc8d"][IMG]http://tiny.pl/hnc8c[/IMG][/URL]
  23. eh wracam z pracy i takie wieści ... mam nadzieje że w sobotę uda się coś postanowić...ja będę ale na krótko - idę na 15 do pracy :(
  24. ostatnie zdjęcie genialne :D
  25. z góry przepraszam za błędy ...:oops: [CENTER] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-5sMwviPkGE8/UH8FJgwkVwI/AAAAAAAAblY/Z_8nBASBZuQ/s640/Libra2.JPG[/IMG][/CENTER] Nadchodzi zima. Powoli lecz nieustannie. Liście, choć jeszcze na drzewach, mienią się czerwienią i żółcią, trawa brązowieje , a słońce zamiast grzać, daje tylko złudne ciepło. Zima ..to już chyba druga ..a może trzecia? Bo pierwsza była już dawno temu ...tak dawno .. Dawno temu ... ale wcale nie za siedmioma górami, nie za lasem .. Dawno temu w ciepłym kącie budy na zwykłej miejskiej posesji, narodziło się życie. Pewnego późno letniego poranka Duże czarne oczy patrzyły z czułością w malutką, mokrą jeszcze kulkę. Ślepą, głuchą i taką bezbronną. Ciepły język rozgrzewał małe ciałko i pobudzał. Ślepy pyszczek Czarnej Kulki wtulił się w brzuch mamy i jedząc, zasnął .. Słońce wciąż grzało świat. Cisza ... noc ... Czarna kulka spała przy boku matki, która nie spuszczała jej z oka. Wystarczył jeden pisk, a rodzicielka była już na nogach, gotowa bronić swego dziecka. Kuleczka. O brzasku, gdy dzień się narodził Kulka po raz pierwszy ujrzała świat ..zachwycona chciała za wszelką cenę iść w stronę światła - wyjścia z ciepłej budy, ale jak tylko zrobiła krok od razu lądowała w pysku matki i była delikatnie odkładana w kąt budy. Jeszcze nie czas - mówiły czarne oczy, świat jest niebezpieczny, jeszcze nie czas ... Jeszcze nie czas .. mimo to matka czasem znikała, a gdy wracała przynosiła jedzenie. Za to, za budą nadeszła jesień. coraz zimniejsze noce, chłodny wiatr i nagle okazało się, że na głowę Kulki kapie woda! to deszcz znalazł przejście przez dach ... Matka wracała mokra, czasem nic ze sobą nie miała, ale już sama jej obecność rozgrzewała zmarznięte ciałko, a mleko, choć było go mało, napełniało głodny brzuszek ...Kulka już nie chciała opuszczać budy ... świat za budą jest zły - mówiły ukochane Czarne Oczy, ale musimy w nim żyć ..tylko jeszcze nie czas ... nadszedł dzień, który stał się nowym początkiem .. dzień tragedii i złudnych nadziei. Padał deszcz, w budzie prawie na równi, jak po za nią. A w brzuchach hulał wiatr nie mniejszy niż ten prawdziwy ... I tym razem Kulka została, gdy matka poszła po jedzenie. Godzinami wpatrywała się w wyjście z budy - na każdy szmer podrywała się na łapki - mama? pytała cicho ....ale to nigdy nie była ona ...nadeszła noc. Zimna, mokra i pierwsza bez matki u boku. Gdyby nie wiatr i deszcz słychać by było głośne kwilenie ...jak małego dziecka. Ale nikt nie słyszał ...Nikt ..Nadszedł szary poranek. cisza ...cały kolejny dzień cisza ...Druga samotna noc ....matka nie wróciła ..Kulka tęskniła do jej mokrego nosa, czarnych oczu patrzących z miłością ...do ciepła jej ciała....kolejna noc, w której samotna dusza dziecka płakała i nikt jej nie słyszał. Jesienny czas. słońce wstało, jak gdyby nigdy nic, tylko trochę mniej chętnie. Wraz z promieniami obudziła się mała sierota. Po raz pierwszy wyjrzała z budy. Z wielką trwogą spojrzała na świat na zewnątrz. Wokół widziała tylko szarobure chaszcze, a gdy nastawiła uszu usłyszała ciągły szum ..krok w przód, krok w tył ...matki nie było ... zaskomliła cicho. ...ktoś to skomlenie usłyszał i tylko to uratowało życie ...to niechciane, urodzone na opuszczonej posesji. To było dawno temu. Kulka dorosła, Gdyby mogła zobaczyć swoje odbicie, ujrzała by w sobie swą matkę. te piękne czarne oczy ...i mokry nos na czarnym pyszczku. Ale nigdy nie zobaczyła swego odbicia. Nigdy również nie poznała świata. Mając kilka miesięcy, wtedy gdy jej mama nie wróciła trafiła tutaj ...gdzie nie ma budy, w której można się schronić ...choć dach nie przecieka. Gdzie jest jedzenie, ale nie ma ...nie ma uczuć. Gdzie przed sobą widzi się kraty, za sobą kraty, a wokół dziesiątki psich oczu. Smutnych, zrezygnowanych ...i słyszy się tęsknotę w ich wyciu. Tęsknotę za Człowiekiem, wolnością i domem. Z początku pytała Kulka innych - co to za miejsce? Co to dom? Ale pomimo tłumaczeń, nie potrafiła tego pojąć. Dom, rodzina? To coś jak buda i mama ... - opowiedział jej kiedyś stary pies. To, to dla kogo żyjemy. - wtedy Kulka pojęła ... i zrozumiała smutek tych wszystkich psów. A ciemną nocą, budziła się i skamlała ... i tęskniła, tęskniła do czarnych oczu i mokrego nosa. Ten sam starszy pies powiedział jej, że tylko Człowiek może ją stąd zabrać. Musi zrobić wszystko by sprawić, że człowiek na nią spojrzy, a wtedy machnąć ogonem i popatrzyć się tak, by zajrzeć do jego serca .... Przez kolejne pory roku widziała jak psy przychodzą i odchodzą .. Widziała szczęście w pyszczkach tych co odchodzili z ludźmi i ten na nowo rozpalony żar w oczach ... ale na nią nikt nie zwracał uwagi. Nie rozumiała dlaczego ... czasem wydawało jej się , że ktoś na nią spojrzał, machała wtedy szalenie ogonem ...ale zawsze przechodzili dalej. Więc przestała już nim machać ..jaki w tym sens? Pewnego dnia, gdy słońce stało wysoko na niebie, ktoś obcy podszedł do krat. Nawet na niego nie spojrzała. Ale on nie odchodził. Otworzył drzwi i przypiął jej coś na szyi. Lekko pociągnął, zachęcił głosem. Wstała .. po raz pierwszy od kilku miesięcy wyszła po za kraty. Po raz pierwszy dotknęła łapami śniegu. Patrzyła się z narastającą ciekawością na świat. Chciała biec przed siebie. Gnać jak ten wiatr! ale po kilku krokach poczuła szarpnięcie i poleciała do tyłu ..sznurek ..nie jest wolna ... Wtedy dopiero spojrzała na człowieka. Uśmiechał się do niej, coś mówił. ... a potem poszli, powoli, by mogła wszystko obejrzeć z bliska. Myślała że wszystko będzie już lepsze. Że życie do niej wróciło, a tego człowieka przysłała mama, by ją stąd zabrał ... jednak spacer się skończył, a droga pozostałą tylko jedna - spowrotem do celi. Sytuacja się powtarzała. Sunia oczekiwała tych dwóch dni, w których człowiek po nią przychodzi. dni w których mogła biegać, bawić się - zabawa okazała się najlepsza! Dni w których czas ruszał i aż za szybko mijał. Dni, które trwają do dziś. Choć zbliża się kolejna zima. Wiele psów opuściło gmach schroniska, a Sunia - Libra - wciąż tam czeka. Czeka aż ktoś ją zabierze, pokaże co to rodzina, dom i miłość. Czeka ... a jej młode serce wciąż wierzy w słowa starego psa i sprawia, że jej ogon nieśmiało macha na widok człowieka - bo może to on? może własnie ten KTOŚ ją zabierze ...Tylko ile jeszcze ma czekać? Ile ludzi ma ją minąć bez jednego spojrzenia?
×
×
  • Create New...