Jump to content
Dogomania

Istar19

Members
  • Posts

    11052
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    5

Everything posted by Istar19

  1. jeszcze jeden na życzenie Edyty :) chyba nic nie pomyliłam? [URL="http://tiny.pl/hpvqm"][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-U1f9mQJzBaY/UJTnJI015HI/AAAAAAAAcTE/VkPIPLBsbhs/s360/slodkopsy3.png[/IMG][/URL]
  2. tak pomyślałam że na banerkach to już psiaki mało aktualne, bo w domach - to zrobiłam nowe, jak będziecie chciały to zmienicie sobie :) [URL="http://tiny.pl/hpvqm"][IMG]http://tiny.pl/hkwf4[/IMG][/URL] [URL="http://tiny.pl/hpvqm"][IMG]http://tiny.pl/hkwfn[/IMG][/URL] [URL="http://tiny.pl/hpvqm"][IMG]http://tiny.pl/hkwfk[/IMG][/URL] [URL="http://tiny.pl/hpvqm"][IMG]http://tiny.pl/hkwf2[/IMG][/URL]
  3. biedny Misza :( mam nadzieje, ze za kilak dni nowe towarzyszki ukoją jego poczucie starty :( co do Salsy, troszkę zmieniłam (edytowałam) zobacz czy tak, czy coś dopisać ..ale tym razem to już naprawdę jutro bo zbieram się spać za chwilę:)
  4. No to dla Salsy :) tylko można by jeszcze tam dopisać jak ona z innymi psiakami, nie wiem ...ale to już jutro :) aha ..i przepraszam za błędy ..ale czasem ja ich po prostu nie widzę, a bywają rażące^^ _______________________________________________ [I]Cień się pochyla. podnosi widmową rękę. Mała istota kuli się w sobie. chce zniknąć! ale nie może. pragnie by zniknął cień, ale on wciąż nad nią stoi i straszy najmniejszym ruchem. Ręka cienia opada gwałtownie na głowę małej istoty i kiedy ta kuli się jeszcze bardziej w strachu przed bólem, ręka cienia znika. Nie dosięgła celu. Zlękniona dusza otwiera oczy i nie widzi cienia. słońce świeci na niebie, wokół tętni życie. Cienia nie ma. cień to przeszłość ...zły start życia.[/I] Salsa, młoda suczka zabrana z meliny, nie miała łatwego życia. Żyła w strasznych warunkach z ludźmi, którzy za nic mieli psie życie. Przez dwa - trzy lata, dzień po dniu, coraz bardziej przekonywała się, że jest do niczego, ze zasługuje na ból i upokorzenie. Każdego dnia pragnęła tylko jednego - by jej pan ją pokochał ...przestał tak bardzo nienawidzić.... Salsa miała szczęście i trafiła do psiego hoteliku Z początku była nieufna, bojąca się wszystkiego ale wraz z mijającymi dniami, coraz bardziej otwierała się na ludzi. A jej dawne życie odeszło w cień ..ten cień który czasem jeszcze ją prześladuje, gdy jest sama. Sunia najlepiej czuje się na spacerach, gdzie aż emanuje szczęściem i radością - jaką tylko pies potrafi pokazać. Gonitwą, fikołkom i merdaniem ogona nie ma końca! Ale zawsze jest przy opiekunie, musi mieć człowieka w zasięgu wzroku. bardzo się pilnuje i słucha - bo teraz, gdy poznała dobrych ludzi, nie chce ich stracić! Poza spacerami, najchętniej spędzała by czas na kolanach opiekuna, pieszczot nigdy nie ma za wiele! bardzo lubi również przesiadywać na rękach. Sunia nie ma nic przeciwko towarzystwie innych czworonogów. Lubi psie bractwo. Spacery są ciekawsze, gdy jest z kim pograć w berka, choć lepiej w znanym towarzystwie. Każdy nowo napotkany psiak musi być gruntownie przez Salse sprawdzony, najczęściej z początku obszczekany. jednak gdy da się jej czas na poznanie nowych kolegów bez problemu powinna się z nimi zaprzyjaźnić. Jednak los nie do końca jest łaskawy. Salsa trafiła z hotelu do schroniska dla bezdomnych zwierząt, gdzie ciągle czeka na tą jedyną osobę. siedzi w kojcu i wypatruje swej rodziny. Kogoś, kto nie skrzywdzi, nie porzuci, nie zapomni, że ona jest żywą istotą! a nie ozdobą ogrodową, alarmem czy tylko zachcianką. Salsa czeka. Zima nadchodzi ...ciemne, zimne wieczory, długie noce i ponure poranki spędzać będzie sama... a jej wiara i nadzieja pokładana w człowieku powoli będzie gasnąć ... [B]jednak nie musi tak być! jeśli nie obojętny Ci jej los zadzwoń! napisz! dowiedz się o niej więcej![/B]
  5. a jednak jeszcze dziś, ale jak coś jutro zrobię inne :) [URL="http://tiny.pl/hnkgl"][IMG]http://tiny.pl/hnkg5[/IMG][/URL] [URL="http://tiny.pl/hnkgl"][IMG]http://tiny.pl/hnkg1[/IMG][/URL] [URL="http://tiny.pl/hnkgl"][IMG]http://tiny.pl/hnkgj[/IMG][/URL] [URL="http://tiny.pl/hnkgl"][IMG]http://tiny.pl/hnkgp[/IMG][/URL]
  6. Edytko, jutro mam dzień prawie wolny, to mogę napisać jakiś tekst dla któregoś z psiaczków, napisz tylko dla kogo najpierw :) dziś niestety jakoś dzień mi na pracy minął ^^' za długo spałam - a potem czasu nie miałam na nic
  7. Aniu przepraszam że dziś nie dałam rady z banerkiem ..ale jutro powstanie na 100% :)
  8. bawiiiimyyy się [img]https://lh6.googleusercontent.com/-zzQ14xT3vXk/UI2pN9SxhDI/AAAAAAAAcIs/9pw7LJIFgwQ/s512/IMG_4762.JPG[/img] no, dalej. jej rzuciłeś. teraz moja kolej [img]https://lh6.googleusercontent.com/-kS8FfYi932k/UI2pOzJ9iqI/AAAAAAAAcI0/bozx9ET8SoU/s512/IMG_4763.JPG[/img] nigdy nie zmordowana [img]https://lh5.googleusercontent.com/--H5mD5Pyhhg/UI2pQit1UVI/AAAAAAAAcJE/PS_YybxhSEQ/s640/IMG_4768.JPG[/img] i druga artystka wiecznie na chodzie ;) [img]https://lh6.googleusercontent.com/-7rI4dKQ1tbY/UI2pRu7-P2I/AAAAAAAAcJM/ERei0AaPSDI/s640/IMG_4770.JPG[/img] i to tyle ...czekam na poprawę pogody :) moje słonka też ...bo o ile śnieg ubóstwiają - choć Masza nie tak jak Holi, to deszczu obie nie lubią ...i jak mają gdzieś wyjść na dłużej to patrzą się takim wzrokiem, że mi serce pęka ...a w domu żyć nie dają bo tylko by chciały się bawić ....:)
  9. nie mówiłam? nie ostrzegałam? -->szarża Maszy [img]https://lh5.googleusercontent.com/-y_jQ_p9-4hQ/UI2pHmfB3JI/AAAAAAAAcH0/vbUk-4c39jE/s640/IMG_4752.JPG[/img] hej! oddddaaaaajjj [img]https://lh4.googleusercontent.com/-lSf3pEnxtMM/UI2pJK7-D3I/AAAAAAAAcIE/z43gNxYX00I/s640/IMG_4754.JPG[/img] nie chce oddać...mał...->mruczy pod nosem, odchodząc [img]https://lh3.googleusercontent.com/-KXG346XGEDo/UI2pLPPxcTI/AAAAAAAAcIU/NNWOOJwOz5c/s640/IMG_4757.JPG[/img] a tu Cię mam! [img]https://lh4.googleusercontent.com/-pUXOR1Gw7cM/UI2pMP9azhI/AAAAAAAAcIc/TgKFBFW0NCA/s640/IMG_4758.JPG[/img] ekhm, znaczy się jestem grzeczna ..to jak bawimy się dalej? [img]https://lh4.googleusercontent.com/-l1upeXsQ0RI/UI2pM3_jKHI/AAAAAAAAcIk/JT1IBq1vFN4/s640/IMG_4759.JPG[/img]
  10. z nimi nie może być ani ciszy, ani spokoju :) [img]https://lh5.googleusercontent.com/-IojGBTtrCOE/UI2o79pku8I/AAAAAAAAcGI/PkSnIF2Els0/s640/IMG_4732.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-20JoMsQgiD4/UI2o9pP_TzI/AAAAAAAAcGU/1zXx_OyKN7A/s640/IMG_4735.JPG[/img] ale spokój jest przereklamowany ... [img]https://lh6.googleusercontent.com/-6n3t6JAwz0M/UI2o_qSiY5I/AAAAAAAAcGs/Aws29RqKBaM/s640/IMG_4740.JPG[/img] no cóż ..w miejscu długo nie ustoją^^ [img]https://lh6.googleusercontent.com/-kpZ4XlOs39E/UI2pBUrb3fI/AAAAAAAAcG8/hxEC7yEr0FU/s640/IMG_4742.JPG[/img] uwaga "zły" pies^^ [img]https://lh5.googleusercontent.com/-x9VmU_BzKpU/UI2pCLiHFuI/AAAAAAAAcHE/zq0BCKUYzJI/s640/IMG_4743.JPG[/img]
  11. Masza pędziwiatr [img]https://lh4.googleusercontent.com/-zs4hEwSgcY8/UI2o1PWGo7I/AAAAAAAAcFM/5bHPxO-wI7k/s640/IMG_4723.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-7tDpYQ3cnVo/UI2o2BiQuFI/AAAAAAAAcFU/iewA0ITmTYM/s640/IMG_4724.JPG[/img] cisza i spokój :) [img]https://lh3.googleusercontent.com/-azKegJufJSo/UI2o30KuNII/AAAAAAAAcFk/AysgAFAYFNk/s640/IMG_4727.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-KFm-KL7vTrY/UI2o41NFb8I/AAAAAAAAcFs/3pKpVtUri7g/s640/IMG_4729.JPG[/img] spokój? względny ... [img]https://lh3.googleusercontent.com/-X-rlHWCkgvU/UI2o7CBthdI/AAAAAAAAcF8/N2P9Q1WiUkU/s640/IMG_4731.JPG[/img]
  12. [img]https://lh6.googleusercontent.com/-GTrGvJtgvpY/UI2ostAqinI/AAAAAAAAcD8/GMjUl4cGwfo/s640/IMG_4711.JPG[/img] pan z kolegą yorkiem sobie poszedł, to Masza zajęła się mordowaniem patyka [img]https://lh3.googleusercontent.com/-jJPOlE8-oVA/UI2ovFJhDsI/AAAAAAAAcEU/_DjMICqMg2U/s640/IMG_4714.JPG[/img] tu sprawdzała czy gałązka przejawia oznaki jakiegokolwiek życia [img]https://lh4.googleusercontent.com/-ca-0hnuMbHE/UI2ow1nb9pI/AAAAAAAAcEk/b4YUc5_-fi8/s640/IMG_4717.JPG[/img] nie ..ta już na pewno nic nikomu nie zrobi [img]https://lh4.googleusercontent.com/-CLUvS8veM44/UI2ozURVj2I/AAAAAAAAcE8/2LGqFW6B1Wc/s640/IMG_4720.JPG[/img] Holusia za to lubi wskakiwać w kadr [img]https://lh3.googleusercontent.com/-Jzx3UNNoap0/UI2o0C8ZW7I/AAAAAAAAcFE/neyCUKyi_c0/s640/IMG_4721.JPG[/img]
  13. jak chwytam ..hmm .. cierpliwe czekam kucając na mokrej trawie tak że nogi mi drętwieją i robię zdjęcia tak szybko jak tylko nadąża mój aparacik ^^ a potem na 20 zdjęć 3-5 nadaje się do wstawienia na forum :D a teraz zdjęcia z ...nie wiem, chyba piątku. z poranka, kiedy to słońce świeciło a śnieg był jedynie wspomnieniem zeszłej zimy [img]https://lh5.googleusercontent.com/-2y7_2WeG3f4/UI2oj8OcR-I/AAAAAAAAcDM/mDJYcZajj-Y/s640/IMG_4702.JPG[/img] Holi standardowo z piłeczką :) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-BjY3ZpNQ5-A/UI2omTBlGcI/AAAAAAAAcDU/IL0wepu87Xw/s640/IMG_4704.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-yTdFEeDFpU0/UI2ooWt0NDI/AAAAAAAAcDk/aRXBE91M1fU/s640/IMG_4707.JPG[/img] Holi patrzy tylko by się bawić, Masza tymczasem wypatrzyła pana z yorkiem ^^ [img]https://lh6.googleusercontent.com/-ByX2uCAFLXs/UI2opvKWbRI/AAAAAAAAcDs/KCpbem49OLU/s640/IMG_4709.JPG[/img] mała pokraczna baletnica :D [img]https://lh5.googleusercontent.com/-t5-dSylWQNI/UI2oq4Cs_KI/AAAAAAAAcD0/Ck2yPBhzlRg/s640/IMG_4710.JPG[/img]
  14. A..wiem co jeszcze chciałam napisać .. nie wiem w sumie jak Fen trafił do schronu - muszę spytać, ale podejrzewam że został gdzieś złapany. tak czy inaczej - nie wiem co było wcześniej, jednak jego zachowanie wskazuje że był albo psem kojcowym, albo ktoś go nauczył żyć w zamknięciu. Dlaczego? Otóż za każdym razem jak idę po niego to muszę go zachęcać do wyjścia na zewnątrz (zapiąć na smycz, powiedzieć - chodź na spacer) nie jest jak inne psiaki, które na się, jakby życie od tego zależało chcą wyjść z boksu. Fen czeka. tak samo powrót. chociaż zwiesza nos i idzie smutny to wystarczy otworzyć bramkę a Fen sam wchodzi, można mu odpiąć smycz - wskazać boks, a on jest już w środku ...drzwi można zostawić otwarte i z nim wejść - nie ucieka. tylko czeka na przysmak, jaki zawsze po spacerze dostaje :) jednym słowem wygląda na psa, który przywykł do tego, że jest zamykany. co nie zmienia faktu że zdarza mu się popiszczeć gdy odchodzę - ale tylko do momentu gdy mnie widzi, bo jak znikam za rogiem to milknie.
  15. a jeszcze dodam, ze Fen to straszny maruda ..gdy się nudzi - bo np stoimy po dwugodzinnym spacerze to takie arie odprawia, że w uszach piszczy ^^ i nic nie pomaga ...stoi, albo się kręci i piszczy skomle, poszczekuje ..no chyba że jest już na prawdę padnięty to siedzi cicho :) albo jak świeci słońce i wylegujemy się na trawie ...wtedy też jest ok. Do tego kochany psiaczek pięknie chodzi na smyczy :D mówiłam już no nie? minusem jest tylko to że czasem, idąc nagle staje jak osioł bo on chce podlać krzak/drzewo/słup/mur/trawę./kałużę/korzeń i generalnie wszystko co jakiś inny pies wcześniej zaznaczył ... ale pomijając to wieczne znaczenie spacerowych tras to psi ideał na spacery :) a i Fen nie boi się koni ..o ile nie próbują go staranować ;)
  16. wiem ewes ..wiem ..jakoś mi się od Ani udzieliło :diabloti: no to sprostowanie - spacery to my mamy nad STAWY a nie jeziora ;) a tu cześć dalsza portretówek smutasek [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-QW-7jZfQtTk/UKoJKIetFwI/AAAAAAAAc44/-C4JaTGjRDM/s512/IMG_4362.JPG?gl=PL[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-hF9-swC-9PA/UI2IUwjebFI/AAAAAAAAcAk/1ilfQJjVOAo/s512/IMG_4363.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-QEM8VbgDZ2o/UI2IVnleJUI/AAAAAAAAcAo/2FB9Iq8QkQ4/s640/IMG_4365.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-mWZKFCSW5SY/UKoJSiOm7GI/AAAAAAAAc5g/kJDQfMskPVo/s640/IMG_4371.JPG?gl=PL[/IMG] i największy smutasek :( [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-5KzoYcUi94Y/UI2Ia3tMEpI/AAAAAAAAcBY/t9_k0w2zKhE/s640/IMG_4377.JPG[/IMG]
  17. a jednak mam sklerozę - zdjęcia mam mojego chłopca z przed kilku spacerów ...byłam pewna że już je wstawiałam ..za dużo pracuje ..za dużo ... on zawsze tak smutno wychodzi ..taki wiecznie zamyślony [img]https://lh4.googleusercontent.com/-5wV7A_8z124/UI2IHDo-LeI/AAAAAAAAb-g/lBP8f4BqP-c/s512/IMG_4341.JPG[/img] a tu moczenie łapek - on ogólnie lubi brodzić po wszelkich wodach [img]https://lh5.googleusercontent.com/-XbMUvEoJewA/UI2IMlDh34I/AAAAAAAAb_Y/7SzH2W43nTU/s640/IMG_4352.JPG[/img] a tu seria portretowa [img]https://lh4.googleusercontent.com/-kuypg-UXfWE/UI2IOTSRq_I/AAAAAAAAb_o/4txXONoJYXc/s640/IMG_4355.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-b7Op_xhyuAk/UI2IQENxTCI/AAAAAAAAb_4/54cdWodQ7Rg/s640/IMG_4357.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-PBu_qbUJ4Rc/UI2IRCOJy6I/AAAAAAAAcCw/iP1j1JEhPDg/s640/IMG_4359.JPG[/img]
  18. Byłam z Fenem w zeszłą sobotę - mieliśmy dwugodzinny spacer wokół jeziora i po lasach okolicznych - Fen w jeziorze zamoczył łapki - wtedy jeszcze świeciło słońce ;) wczoraj byliśmy też na 2 godzinnym spacerze ..w ciągłym deszczu ..ale Fenowi deszcz nie przeszkadzał - dla niego liczył się tylko spacer i to że jesteśmy blisko. jego oczy na razie bez zmian, ale na efekty leczenia trzeba poczekać :( poza tym ...nie mam zdjęć, bo pogoda do kitu :( może we wtorek będzie świeciło słońce to zrobię mu nowe fotki
  19. Leonek wie co dobre ;) słodko wygląda na śniegu :D u nas śnieg popadał ..rano było fajnie biało, a popołudniu już prawie nic :( ...ale nie ma co się smucić ..jeszcze mi pewnie śnieg uszami wyjdzie - Holi uwielbia hasać po śniegu ..za to Masza bez kubraczka nie wyjdzie
  20. ano pamiętam ..jak bidulka wychodziła tylko raz w tygodniu i zawsze taka nieśmiała, ale pragnąca kontaktu :) kto by pomyślał że z niej taki sportowiec :D
  21. Misia wygląda cudownie :D miała mała szczęście :)
  22. Ja wcale nie mam takiego talentu :oops: [B]EDIT [/B]: [U]wybacz Aniu nie wiedziałam że już ogłoszenia robicie ...ale to jak tekst się zmodyfikuje to dla innej psiny też będzie mógł być :)[/U] przed spaniem jeszcze coś dla Diny :) zmieńcie jakby coś nie pasowało. a jakby całość nie pasowała to niestety dopiero w pon poprawię ;) tymczasem idę spać ..pomimo że dziś się śpi godzinę dłużej to i tak już późno ..nie ma jak pobudka o 6 rano - dla takiego śpiocha jak ja ..porażka ^^' __________________________________________________________________ [I] Czy wiecie jak to jest, gdy jest się samemu na świecie? Co się czuje, gdy wokół pełno ludzi, a pomimo to w sercu panuje pustka. Nikt nie spojrzy, nie zaszczyci spojrzeniem. Nikt się nie odezwie. wszyscy traktują samotną duszę, jak zjawę - którą widzi się kątem oka, często tkwi w nim jak cierń, ale i tak się to ignoruje - bo tak łatwiej. Odchodzi się. A Dusza stoi w miejscu, w tłumie innych. Stoi i patrzy z resztką nadziei w sercu - może ktoś mnie zauważy. Zawoła mnie. Poda dłoń ...[/I] [B]Nikt nie podaje. Nie słuchać wymarzonego głosu. [/B] Jednak czasem zjawia się ktoś. Kto da jeść, pogłaszcze. Kto nie przejdzie obojętnie. Czasem się ktoś zjawia, a wtedy młode serce się raduje. Żyje tylko dla tych chwil. chwil spędzonych z człowiekiem. Okazuje się wtedy że Dina jest pełną radości sunią. Niespełna 1.5 roczną, niewielką, kochającą cały świat. Gdy tylko poświęci się jej chwilę, ona oddaje całą siebie - a jej radość jest zaraźliwa. Wystarczy chwila by na pochmurnym niebie zalśniło słońce, a pomiędzy strugami deszczu zjawiła się tęcza. Ot cała magia świata zamknięta w jednym psim uśmiechu. Wystarczy chwila uwagi, poświęcona samotnej duszyczce, by cały dzień był inny. By każdy dzień był inny. Dina to niewyczerpana radość! Ta młoda sunia uwielbia spacery, choć dopiero poznaje co to smycz, idzie jej całkiem nieźle. Bardzo lubi spędzać czas z człowiekiem. Słucha się go i stara zadowolić, szybko się uczy. W stosunku do psiego bractwa jest, jak każda młoda dama przystało, grzeczna i często zaprasza do zabawy. Jednak jest kobietą i lubi pokazać kto góruje w zabawie. Nie jest jednak przy tym agresywna - ot lubi rządzić i nie da sobie wejść na głowę. Potrafi dzielić się jedzeniem - o ile to jej przypada większa część. Dina to wielki łasuch i najchętniej zjadałaby kilka porcji jedzenia na raz. Dina czeka. Każdego dnia wypatruje człowieka. Nie zważą na zimno czy deszcz. Siedzi i patrzy ... gdy tylko ktoś na nią spojrzy, ogon od razu rusza do tańca - nieśmiało z początku ...I tylko Od Ciebie zależy czy ten psi wskaźnik szczęścia będzie machał szybciej, czy zatrzyma się w niemym smutku... bo tylko Ty możesz sprawić, że Dina będzie już zawsze szczęśliwa! jeśli szukasz przyjaciółki, zadzwoń - zapytaj o Dinę. Dowiedz się więcej. Ona za przyjaźń, ciepło i rodzinę odda całą siebie. Sprawi że nawet zima nie będzie straszna! Bo co znaczy zimno, gdy wokół ma się rodzinę? Cóż znaczy deszcz, gdy rano budzą Cię roześmiane psie oczy? Czy ważne są przemoczone buty, gdy widzi się radość w czystej postaci hasającą po śniegu? [B]Zadzwoń, jeśli los Diny nie jest Ci obojętny. Może ona właśnie na Ciebie czeka? Dla Ciebie teraz moknie i marznie. O Tobie śni każdej nocy?[/B]
  23. Edytko cieszę się że tekst się podoba :) następny niestety jak co w poniedziałek - jutro pół dnia w pracy jestem, a drugie pół poza domem ...ale w pon rano mogę napisać - daj tylko znać dla kogo :)
  24. zapisuje :) śliczna z niej wyżliczka
  25. wita Ana :) tutaj często dużo zdjęć ^^ bo ja maniakiem zdjęciowym jestem ;) a dziś pwoiem tylko jedno ..rano słońce - mam uwiecznione na zdjęciach ..a teraz .....ŚNIEG !!! i to całkiem nieźle pada :shake:
×
×
  • Create New...