-
Posts
14756 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Andzike
-
BETI i BORKA - z DT u aikowo trafiły do super domów!
Andzike replied to Andzike's topic in Już w nowym domu
Beti z Wilczkiem... [IMG]http://img189.imageshack.us/img189/3998/p1260555m.jpg[/IMG] Z Wilczkiem to też nieciekawa sprawa :( Wilczek to pies sąsiada aikowo, który tak uwielbia swój dom (pies, nie sąsiad), że od prawie dwóch miesięcy przychodzi do aikowo i chętnie by u niej zamieszkał. Niestety sąsiadowi zdarzyło się już po psa przyjechać jak mu się przypomniało ... Wilczek jest młodziutki, uroczy, radosny i ... ma niesprawną łapkę :( wygląda jak wyrwana ze stawu :( Sąsiad twierdzi, że potrącił go samochód i że leczył go apapem :angryy: Niesprawność zupełnie Wilczkowi nie przeszkadza i biega razem z innymi psami, jakby nic mu nie bylo. Czemu o tym piszę? A to dlatego, że w weekend sąsiad zwierzył się aikowo, że planuje "wywieźć" Wilczka gdzieś dalej, bo mu dusi kury i generalnie żaden z niego pożytek. Znając sąsiada obawiamy się, że szkoda mu będzie benzyny na wywiezienie i znajdzie inny sposób na pozbycie się Wilczka :( zanim pojawiła się Borka i Beti aikowo rozważała tymczasowe przygarnięcie Wilczka, ale teraz stan zapsienia i zakocenia sięgnął u niej zenitu, więc musimy znaleźć inne rozwiązanie... Spójrzcie jakiś jest uroczy :loveu: waży max. 6kg :) jest mikroWilczkiem ;) [IMG]http://img685.imageshack.us/img685/253/p1260549.jpg[/IMG] [IMG]http://img52.imageshack.us/img52/6512/p1260505i.jpg[/IMG] [IMG]http://img835.imageshack.us/img835/9818/p1260503.jpg[/IMG] [IMG]http://img850.imageshack.us/img850/6974/p1260556.jpg[/IMG] Na koniec Borka, która na spacer się z nami nie zabrała, gdyż razem z nią poszłaby z nami na łąki większość wiejskich kawalerów ;) [IMG]http://img13.imageshack.us/img13/904/p1260433.jpg[/IMG] -
BETI i BORKA - z DT u aikowo trafiły do super domów!
Andzike replied to Andzike's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://img849.imageshack.us/img849/761/p1260544.jpg[/IMG] [IMG]http://img38.imageshack.us/img38/9432/p1260547.jpg[/IMG] [IMG]http://img850.imageshack.us/img850/5220/p1260409.jpg[/IMG] [IMG]http://img687.imageshack.us/img687/641/p1260528.jpg[/IMG] -
BETI i BORKA - z DT u aikowo trafiły do super domów!
Andzike replied to Andzike's topic in Już w nowym domu
Beti solo ;) [IMG]http://img844.imageshack.us/img844/3668/p1260571.jpg[/IMG][IMG]http://img140.imageshack.us/img140/3839/p1260569.jpg[/IMG] [IMG]http://img839.imageshack.us/img839/2673/p1260568.jpg[/IMG][IMG]http://img99.imageshack.us/img99/858/p1260567.jpg[/IMG] [IMG]http://img836.imageshack.us/img836/8659/p1260566.jpg[/IMG][IMG]http://img831.imageshack.us/img831/8825/p1260565f.jpg[/IMG] -
BETI i BORKA - z DT u aikowo trafiły do super domów!
Andzike replied to Andzike's topic in Już w nowym domu
Weekendowe fotki :) Beti i Goldunio :) [IMG]http://img208.imageshack.us/img208/7924/p1260580.jpg[/IMG] [IMG]http://img35.imageshack.us/img35/8826/p1260578.jpg[/IMG] [IMG]http://img109.imageshack.us/img109/606/p1260573.jpg[/IMG] [IMG]http://img12.imageshack.us/img12/1769/p1260447.jpg[/IMG] [IMG]http://img210.imageshack.us/img210/1386/p1260450a.jpg[/IMG] -
Mam zdjęcia z wczorajszej wizyty u aikowo, jak ogarnę jak je zmniejszyć to wkleję :) Odnośnie Lolka - wiem, wiem i przeogromnie się cieszę!!! :loveu: w końcu się chłopaczyna doczekał! :)
-
BETI i BORKA - z DT u aikowo trafiły do super domów!
Andzike replied to Andzike's topic in Już w nowym domu
[quote name='Juldan']No to dorzucam kolejną dobrą wiadomość:smile: Andzike podeślij cavani na pw numer konta skarbnika Betiny- "mała" dostanie połowę spadku po Nuri, której nie wykorzystała Kaja;-) Będzie tego 75zł- nie kokosy ale zawsze coś...[/QUOTE] Super, bardzo dziękujemy :) ziarnko do ziarnka ;) [quote name='Igam']śliczna sunia :) poszukam czegoś na bazarek (filmy mogą być?)[/QUOTE] Jasne :) Niezawodna AniaiJanek też zaproponowała jakieś fanty, więc sklecimy bazarro :) Dziękujemy za wszelką pomoc! :) Co do Borki i Betiny - dziewczyny są super. Borka to typowy przytulak, cały czas chce być blisko, na rączki na kolanka ;) Z moimi dziewczynami dogadała się bez problemu :) Beti - hmm... budzi respekt :D Szira jej nie podpasowala, ale to wina Sziry, bo ta lubi ukręcić czasem awanturkę ;) Do ludzi - super pies (TZ aikowo już zakochany :p), była wczoraj z nami na łąkach, co prawda na długiej lince, ale i tak trzymała się cały czas nóg aikowo ;) Mam zdjęcia, ale nie umiem ich zmniejszyć, bo ktoś odinstalował mi program na laptopie i muszę na ktosia poczekać, żeby go przywrócił ;) -
BETI i BORKA - z DT u aikowo trafiły do super domów!
Andzike replied to Andzike's topic in Już w nowym domu
Beti dostanie 150zł na sterylizację od Akcji Kastracja :loveu: Reszta wieści z dzisiejszej wizyty jutro :) -
Akcja kastracja - Przyjaciele Czterech Łap
Andzike replied to Justyna Klimek's topic in Sterylizacje
[quote name='Justyna Klimek']Betina może od nas dostać dofinansowanie na sterylkę w wysokości 150zł.[/QUOTE] Bardzo dziękujemy!!! :Rose: -
BETI i BORKA - z DT u aikowo trafiły do super domów!
Andzike replied to Andzike's topic in Już w nowym domu
Kochane, dzięki, że jesteście :) Zbieramy się zaraz (od jakiejś godziny... :roll: ) poznać Betinę i Borkę na żywo ;) -
Jakby ktoś nie wiedział, to od dwóch tygodni jesteśmy już w komplecie :loveu: Suczynki moje kochane, córeńki zamszowo kudłato karakułkowe stanęły na wysokości zadania i każda przyjęła Kacpra w inny niż przypuszczałam, ale dobry sposób :lol: Nelka, po której spodziewałam się focha, typowego przy każdym tymczasowiczu ;) - jest bardzo przejęta, uważna, delikatna i ostrożna. Wącha Kacpra z respektem, jak tylko mały zakwili to Nelka od razu patrzy na nas czy to widzimy, pierwsza słyszy, że coś się dzieje. Kładzie się koło małego delikatnie jak koło skarbu, na wszelki wypadek starając się go nie dotknąć :loveu: Szira, po której oczekiwałam zainteresowania, a nawet ekscytacji - najpierw zupełnie nie zwrociła na małego uwagi:crazyeye: uznala, że to jakaś nowa zwykła rzecz, zabawka którą przynieśliśmy do domu... wiele można o Szirce pozytywów powiedzieć, ale błyskotliwa inteligencja to nie jej cecha wiodąca ;) z początku musieliśmy jej pilnować, bo próbowala na małym usiąść albo się położyć czy też wpychała się między Kacpra a Pawła czy mnie, bo przecież ją też trzeba głaskać... Mało delikatna owieczka ;) Na szczęście ogarnęła już, że mały jest nietykalny i musi być przy nim ostrożna ;) Przy karmieniu mam dwie doradczynie laktacyjne - obydwie muszą być obok - przypuszczam, że Nelka to robi ze względu na Kacpra, a Szira dlatego, że lubi być blisko ;) Z godnością przyjęły też wózek jako nowy element spaceru ;) Mądre suczyny! :)
-
Akcja kastracja - Przyjaciele Czterech Łap
Andzike replied to Justyna Klimek's topic in Sterylizacje
Czy mogłybyśmy prosić o pomoc w sfinansowaniu sterylizacji suni w typie mastifa - Betiny? Suczka została dziś znaleziona pod wiejskim sklepem, aikowo wzięła ją do siebie na BDT. Na razie ma stan zapalny narządów rodnych, dostala antybiotyk, po wyleczeniu będziemy sunię sterylizować. Wątek Beti [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229467-BETINA-aikowe-znalezisko-w-typie-mastifa-szuka-dobrego-domu!-%29[/url] [IMG]http://img14.imageshack.us/img14/4196/beti2.jpg[/IMG] -
BETI i BORKA - z DT u aikowo trafiły do super domów!
Andzike replied to Andzike's topic in Już w nowym domu
Pyrdka, Juldanowa, dzięki, że jesteście! :loveu: Juldanowa, ale ja już napisałam cavani na wątku, żeby wszystko poszło na "Łapę" - tyle macie potrzeb, a jeszcze nam chcecie pomóc:oops: EDIT: zgłosiłam Betinę do Akcji Kastracja - czekam na pozytywne rozpatrzenie prośby ;) -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Andzike replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
Kacper pojechał dziś z nami na mikropsiejską działeczkę, bo Nela z Szirą stanowczo domagały się strzyżenia - szczególnie Szira, która wyglądała jak owca ;) Jazgot dziesięciu psów nie robi na moim śpiącym dziecku żadnego wrażenia - to ma po tatusiu - umiejętność zaśnięcia w każdym miejscu jeśli jest zmęczony. Ciekawe czy ja się tego nauczę, bo nie potrafię spać w ciągu dnia - położna w szkole rodzenia gwarantowała mi, że przy małym dziecku szybko nabędę tą przydatną umiejętność:evil_lol: Łucja, nie dość, że zrobiłyśmy z Twojego wątku opowiastki dzieckowe, to jeszcze ja teraz zaspamuję - zobaczcie co dziś aikowo przytargała z zakupów... :roll: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229467-BETINA-aikowe-znalezisko-w-typie-mastifa-szuka-dobrego-domu!-%29[/url] -
Po Korku i Ciapku zostało w skarbonce 179zł, które czekało sobie spokojnie na kolejnego tymczasowicza aikowo... I się doczekało... Pojechała dziś aikowo na zakupy i spotkała... [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/229467-BETINA-aikowe-znalezisko-w-typie-mastifa-szuka-dobrego-domu%21-%29"][COLOR=#0000ff][SIZE=3][B]Betinę [/B][/SIZE][/COLOR][/URL];)
-
BETI i BORKA - z DT u aikowo trafiły do super domów!
Andzike replied to Andzike's topic in Już w nowym domu
[B][COLOR=#006400]*************** [/COLOR][COLOR=#4b0082]ROZLICZENIE BORKI [/COLOR][COLOR=#006400] [/COLOR][COLOR=#000080]wpłaty 210,88 zł - z 305zł od Pani Danuty z Toronto - wielbicielki Borki :loveu:[/COLOR] [COLOR=#ff0000]wydatki 210,88 zł - karma dla Boreczki oraz butelkę Fiprex na pchły i kleszcze.[/COLOR][COLOR=#006400] Stan konta Borki - 0 zł *************** [SIZE=1]Czego potrzebujemy? - super domu :) - obecności na wątku, wsparcia, dobrego słowa - wsparcie w postaci karmy (taki molos sporo je...) - bazarku z przeznaczeniem na sterylkę lub fantów na bazarek - ogłoszeń! [/SIZE][/COLOR][SIZE=1][COLOR=#0000ff] [/COLOR][COLOR=#0000cd]Wpływy 179zł - [/COLOR][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/225798-Dwóch-kudłatych-przystojniaków-z-Opalenicy-Ciapek-i-Korek-obydwaj-w-DS!?p=18958777#post18958777"][COLOR=#0000cd]ze skarbonki Korka i Ciapka [/COLOR][/URL][COLOR=#0000cd] 75zł - spadek po Kajce 200zł- nowy dom Beti 150zl - zwrot za sterylizację z Akcji Kastracja 60zł - [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/232721-KONIEC!Rozliczamy!Anielsko-słodki-i-piekielnie-ostry-bazarro-na-spłatę-Beti-w-BDT?p=19714961#post19714961"]bazarek papryczkowy [COLOR=#0000cd]131zl - bazarek słoiczkowy [/COLOR][/URL] Razem 795zł [/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=1] [B][COLOR=#ff0000] Wydatki [/COLOR][COLOR=#ff0000]90zł - przegląd "rozpoznawczy" u weta, antybiotyk 65zł - szczepienia 130zł - antybiotyk na ropomacicze 60zł - kolejny antybiotyk na ropo 450zł - sterylizacja + operacja Razem 795zł [/COLOR][/B] W skarbonce Beti jest[B][COLOR=#4b0082] 0 zł :) [/COLOR][/B][/SIZE] -
[CENTER][COLOR=#ff0000][SIZE=3][B]BETI I BORKA znal[SIZE=3]azły super domy! [/SIZE][/B][/SIZE][/COLOR] [SIZE=1][IMG]http://img62.imageshack.us/img62/4518/betir.jpg[/IMG][/SIZE][IMG]http://imageshack.us/a/img716/6738/p7236526.jpg[/IMG] Cześć Człowieku. Chciałabym Ci się przedstawić- jestem Borka, a Ty? Jestem niedużą suczką, mam około dwa lata. Pani u której tymczasowo mieszkam mówi, że mam posturę ratlerka, tylko jestem nieco większa, ważę 12kg. Do domku, w którym obecnie mieszkam, trafiłam z miejsca, które ktoś nazwał schroniskiem. Warunki w których żyliśmy tam z innymi psami były tak złe, że schronisko zlikwidowano, mi się udało, trafiłam do domu tymczasowego… Jeszcze miesiąc temu nie byłam taka ładna jak teraz, miałam przerośnięte pazurki, brzydkie futerko, ale to wszystko to już przeszłość. Jedyne czego nie udało się naprawić to mój urwany ogonek… Pomimo horroru jaki przeszłam moja tymczasowa Pańcia mówi, że jestem grzeczną suczką nie niszczącą i nie brudzącą w domu. Kanapa to moje królestwo, na które nie wpuszczam innych piesków. Jestem łakomczuchem, który najchętniej przesiedziała by na kolankach pańci. No dobra, zniosę psie towarzystwo, ale jak ktoś ze mną zadrze, to uprzedzam- ząbki pójdą w ruch. Kotki są fajne pod warunkiem, że nie zaglądają mi do miski. Troszkę ciągnę na smyczy. Na spacerach pięknie się pilnuję. Jestem zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana. Jeśli chciałbyś żebym z Tobą zamieszkała, zadzwoń proszę do Ani- mojej tymczasowej [URL="http://tablica.pl/dla-dzieci/opiekunki/warszawa/"]opiekunki[/URL] i umów z nią szczegóły mojej przeprowadzki. Adopcja na terenie Warszawy i okolic. [SIZE=1]Wygłodzona i przerażona sunia nie wzbudzała niczyjego zainteresowania kręcąc się pod sklepem - ot jeszcze jeden wiejski pies bez właściciela... :( [/SIZE][/CENTER] [SIZE=1]Aikowo zaniepokoił spory brzuch, który mógł zwiastować, że lada moment na świat przyjdą kolejne bezdomne szczeniaki, więc po chwili zastanowienia zapakowała sunię do samochodu i zabrała do siebie (mimo, że od dwóch tygodni ma na tymczasie Borkę z "osławionego":angryy: schroniska z Ruskiej Wsi) Betina okazała się przyjaznym psem, nie jedzącym kotów ;) Z rezydentami aikowo - Pixelem i Goldenem dogadała się bez problemów, aczkolwiek w Pixelu odezwała się trauma związana z [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/206342-Piękna-pręgowana-królowa-Saba?p=17187820#post17187820"]Sabą [/URL]i trochę się na Beti sadzi, nie mając w bezpośrednim starciu wielkich szans. Z kolei Beti zapałała uczuciem do cieczkującej Borki (nawiasem mówiąc "dziewczyny" Pixela), więc atmosfera u aikowo jest gorąca ;) Na szczęście udaje jej się póki co zapanować nad towarzystwem ;) Betina została obejrzana przez weterynarza, który zaopiniował, że sunia tydzień bądź dwa temu urodziła szczeniaki:shake: które musiały jej zostać odebrane (sutki są wysuszone, nie utrzymała się laktacja :( Najprawdopodobniej ktoś się pozbył szczeniaków, a zaraz po tym suni :( Sunia ma stan zapalny narządów rodnych, który wg weta bez leczenia mógł przerodzić się ropomacicze, trzeba go wyleczyć, a następnie ją wysterylizować. Nie jest stara, ma jakieś 2 lata. Koszt dzisiejszej wizyty - 90zł, na szczęście zostaly nam jeszcze pieniądze w skarbonce [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/225798-Dwóch-kudłatych-przystojniaków-z-Opalenicy-Ciapek-i-Korek-obydwaj-w-DS!?p=18958777#post18958777"]Korka i Ciapka[/URL], które dziś w całości przechodzą na konto Betiny. Niestety, jeśli sunia ma zostać u aikowo, musimy ją zaszczepić, odrobaczyć i wysterylizować, a na to pieniędzy nie starczy.... :( Czy ktoś mógłby wspomóc nas bazarkiem, ew. podarować jakieś fanty? A oto bohaterka wątku :) [/SIZE][CENTER][SIZE=1][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/4196/beti2.jpg[/IMG] [IMG]http://img259.imageshack.us/img259/2593/beti1.jpg[/IMG] [IMG]http://img62.imageshack.us/img62/4518/betir.jpg[/IMG] [B]W tle - Borka z Ruskiej Wsi, która również szuka domu, więc jakby ktoś chciał "większego ratlera" to pamiętajcie o niej ;) [/B] [IMG]http://img717.imageshack.us/img717/9770/beti3.jpg[/IMG][/SIZE] [/CENTER]
-
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Andzike replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
Dzięki Igam, mam nadzieję, że uda nam się coś znaleźć... :) Dziś była położna, nawet się mocno nie zdziwiła zobaczywszy dwa psy ;) i bardzo jej się spodobało jak asystowały przy oglądaniu małego (w sumie to Nelka asystowała, Szira po prostu musi być tam gdzie my ;) ) Dziś jakoś tak chłodniej i przyjemniej, zaraz idziemy na spacer. Qrcze, jaka Paćka jest już duża... Zanim się obejrzę Kacper też będzie taki dorosły! :) -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Andzike replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
[quote name='Igam']Chciałam zaanonsować, że Biały Domek stoi i ma się całkiem nieźle :cool3: (odmalowany i chyba wymienili termę, bo już nie kapie :) A i sklepiku nie poznasz - supermarket się z niego zrobił ;) )[/QUOTE] ooo, a kiedy byłaś? My chyba jednak nie pojedziemy :( okazalo się, że wolny jest inny domek, nieogrodzony, a przy naszej ilości psów i kurach biegających po podwórku ogrodzenie to warunek konieczny ;) więc szukamy domku gdzie indziej, ale łatwo nie jest :( Kacper rośnie, waży już całe 3150gr i wszystkich zachwyca ;) Dziś został zarejestrowany jako obywatel RP i syn swojego ojca - był bardzo dzielny w urzędzie ;) Wczoraj odpadł mu pępek :) Florentynka - odpukać, Kacper ma żołądek jak Maksio - robię tak jak Ty - jem normalnie i obserwuje, póki co, pomimo różnych drażliwych pokarmów - nic mu nie jest. A w mleku dostał już groszek, lody truskawkowe, o czekoladzie nie wspomnę. I 30h temu zjadłam słonecznika, przyznam, że z lekkim stresem ;) Synkowi nic jest :D Halo, gdzie są wszyscy? ;) -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Andzike replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
No to jak nic teraz Figafiga musi przyjść z dobrą nowiną ;) Dziś jakby chłodniej i przyjemniej, więc odpaliliśmy wózek i byliśmy na krótkim spacerze z psami :) Po raz kolejny stwierdzam, że mam suki idealne - oczywiście były bez smyczy, pilnują się wózka, jakby od zawsze z nim spacerowały :) -
Nelson - szorściak, już nie szczeniak po raz drugi znalazł dom!
Andzike replied to Andzike's topic in Już w nowym domu
:) :) :) [I]Witam Pani Aniu, [/I] [I]tak w małej wolnej chwili piszę...;-).[/I] [I]Na początku jak tam sytuacja u Pani - czy mały człowiek jast już na świecie - proszę coś napisać;-)[/I] [I]U nas sytuacja rozwojowa.[/I] [I]Z całą pewnością Nelsonowaty nie jest całusiem - przytulanką. Pełen jest charakteru![/I] [I]Spotkanie i korespondencja z panią Anią Gadomską super - mnóstwo dobrych rad. Jedne udało się wprowadzić od ręki, z innymi trochę gorzej tym bardziej, że prawdopodobnie efekt byłby lepszy, gdyby nasze dzieci były większe a tak często poskramiamy trzy temperamenty, ale nie jest źle. Ewidentnie jest tak, że Nelson uznał nasz dom i podwórko za swoje terytorium, którego trzeba "bronić", więc nowy człowiek na terenie to eksplozja emocji, ale te daje się powoli okiełznać. Podszczypywanki się zdarzają, ale nie tak często jak na początku i gdy wiadomo, że coś się święci ( wizyty innych dzieciaków), raczej nie daję okazji do konfrontacji - bo z tego raczej nic dobrego by nie wyszło. Nelson zdaje isę taką czasową "izolację" akceptować i potem jest tylko szczęsliwy, gdy może z powrotem brykać na wolności.[/I] [I]Mądrala z niego nielada. Mamy już wyćwiczonych kilka komned - działa coraz lepiej. Ostatnio zaobserwowałam, że na przykład gdy przyjechali panowie po śmieci a ja nie zdążyłam przchwycić psa on przysiadł i zwyczajnie obserwował sytuację ( brama otwarta, obcy panowie...) - no dumna byłam z "syna". Zgodnie z radami pani Ani podczas naszej nieobecności zostawiamy go w domu, żeby się chłopaczyna wyciszał. Zauważyłam jednak, że i na podwórzu już jest w stanie leżeć i drzemać lub tylko leżeć i obserwować - co jeszcze przed miesiącem nie było możliwe.[/I] [I]Generalnie jest śmieszne, bo po lekturze książeczki o sygnałach uspokajających ja ziewam, odwracam głowę, kładę sie gdy tylko mam chwilę - ku obopólnej radości - gdy o tym opowiadam, kumple mają wiele radości ze mną w roli głównej oczywiście, ale zmusiłam jednego do poczytania i dziś spytał, czy koniecznie musi mi tą książeczkę oddać tak od razu, bo to działa....Fajocha;-).[/I] [I]Żeby nie było tak cudnie, to Smarkacz zgryzł mi dwie pary klapek, przekopał kawałek podwórka i podgryza sałatę w ogrodzie, ale moje lalki zakochane -tu zgodnie z przewidywaniem Zosia wiedzie prym, więc co się będę czapiać;-).[/I] [I]Pani Aniu fotki prześlę ,ale nie w tej chwili, bo właśnie naciągam czas prawcodawcy i na tym komputerze nie mam dokumentacji;-)[/I] [I]pozdrawiam[/I] -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Andzike replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
Oj mnie też upały dobijają... Narzekałam na nie jak byłam w ciąży, ale teraz też sobie nie radzę. Postawiłam sobie za punkt honoru, że przynajmniej jeden spacer dziennie dziewczyny mają ze mną - wczoraj wyszłam z nimi ok.17 uzbrojona w butelkę z wodą - doszłam do najbliższej ławeczki i padłam :( Za to dziś byłyśmy na spacerze o 7 i było super :) W weekend zrobimy premierę X-landera, póki co mały krasnal nie wychodzi i też mu się dziwię jak to znosi - na zmianę wydaje mi się, że mu za zimno albo, że się przegrzewa ;) Mamanabank - rośnie z Tośka duża kobieta! :) Dobrze, że juz się ułożyla prawidłowo :) Majuska - co do podobieństwa zdania są podzielone - ja nie widzę żadnego :evil_lol: generalnie cały tydzień mamy odwiedziny, jak to Florentynka napisała, w celu adoracji dzieciątka i wszyscy są przede wszystkim zdziwieni jaki on malutki :D Wszystkie ciuszki, nawet te, które wydawaly mi się jak dla lalek są dla Kacpra trochę za duże ;) na szczęście niezawodna mamuśka, a świeżo upieczona, oszalała ze szczęścia babcia;) zrobiła przebieg po lumpkach i dostarczyla trzy lalczyne kaftaniki co by wnuk w za dużych ciuchach się nie prezentował ;) Od dwóch dni, a w zasadzie nocy mamy sukcesy w sprawach łóżkowych :D po nakarmieniu Kacper ląduje u siebie i pięknie śpi przez 2,5-3h. Za to Nelce i Szirze się coś odwidziało i nie śpią z nami w łóżku (pewnie też przez te upaly :roll:) tylko pilnują łóżek - naszego i Kacpra. Normalnie tyle miejsca się nagle w lóżku zrobiło, że rozważam jakiegoś tymczasa :evil_lol: Fanką pomysłu zlotu czarownic jestem od początku i mam wielką nadzieję, że go zrealizujemy :) PS. Za półtora miesiąca jedziemy nad morze, do naszego małego białego domku, do którego do tej pory jeździliśmy tylko z psami :) Już się nie mogę doczekać, aczkolwiek wyprawa z małym dzieckiem i sześcioma psami (!!!!) to dopiero będzie hardcorowe przeżycie ;) -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Andzike replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
Nelka nadal mocno zaangażowana - pierwsza słyszy jak Kacper kwili ;) za to Szira - zero reakcji, nawet jak mały macha jej przed oczami rączkami ;) Pierwsza noc to porażka.... wychowawcza :evil_lol: pomimo założeń odkładania Kacpra po każdym karmieniu do łóżeczka, o 2 się złamałam i krasnal przespał noc z nami. I pomimo lekkiej ciasnoty wszyscy się wyspaliśmy ;) -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Andzike replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
W czasie kąpieli były dwie asysty - Nelki i moja - skończyłam swój udział aktywny po nalaniu wody, w której mogłabym małego ugotować ;) Sporo przede mną do nadrobienia ;) Majuska, trochę mi jeszcze brakuje do normalnego poruszania się, ale z każdym dniem jest lepiej - moim ukochanym sprzętem młodej matki jest kółeczko wypełnione kulkami styropianowymi (dostępne też w opcji pompowanej), które wszędzie ze sobą noszę i tylko na nim mogę usiąść ;) Dziś jak nas położna wypisywała to pożegnała się słowami "do zobaczenia za dwa lata". Na razie tego nie widzę, zupełnie nie. Ale nie ma co się zarzekać ;) Cycowanie całkiem spoko, chociaż cyc, nie przygotowany na tak ekstremalne doznania trochę się buntuje. Dobrze, ze chociaż Kacper od razu ogarnął gdzie karmią, napatrzyłam się przez te 3 dni na dziewczyny walczące o każdą krople mleka :( -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Andzike replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
Ja też wolę dentystę - przy prawidłowo zrobionym znieczuleniu, nie czujesz nic, nikt nic od Ciebie nie chce, masz tylko siedzieć z otwartą paszczą. Z drugiej strony - po leczeniu kanałowym nie kładą Ci na piersi takiego małego ślicznego krasnala... Odmeldowujemy się do pierwszej kąpieli - oczywiście z asystą Nelki ;)