-
Posts
7804 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by divia_gg
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
No i matka i ojciec maluchow: [IMG]http://i3.fmix.pl/fmi1586/955115f30002f4084daf1e1e[/IMG] [IMG]http://i1.fmix.pl/fmi1006/d101dda90025b6654daf1d9c[/IMG] wiecej zdjec tu, na szczeniakowym: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/148818-SZCZENI%C4%98TA-Z-KIELC.-Prosimy-o-1-dla-nich%21-info-str.1?p=16740979#post16740979"]http://www.dogomania.pl/threads/148818-SZCZENI%C4%98TA-Z-KIELC.-Prosimy-o-1-dla-nich!-info-str.1?p=16740979#post16740979[/URL] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Bylam dzis u szczeniorkow na Nowinach. Zostalo ich 5 - 3 czarne i 2 biale w latki. Mowilam do erki, ze chlopiec ktory znalazl je chyba przesadzil z siedmioma, ale rzeczywiscie na zdjeciach widac co najmniej 6...Moze ktos wzial juz, bo dzis na 99% bylo "tylko" 5. Nie sadze zeby 2 nie wyszly, bo bylam tam chwile dluzsza i na pewno by wyszly do jedzenia i picia. Psiaki takie na juz do adopcji. Troszke juz sie ludzia boja, wiec najwyzszy czas. No kluseczki jak to kluseczki - slodnie i rozkoszne. Brzuszki duze:-( Od wczoraj wie o nich kilka osob i chodzi je dokarmiac. Najbardziej zaangazowala sie taka p. Ania - nauczycielka z gimnazjum, ktora pomaga psiakom i uczy dzieci tez jak to robic:smile: Dzieciaki kupily karme. Ma mowic o psiakach rodzicom i tym dzieciom. Na 90% jeden psiak pojdzie wlasnie do jednej z uczennic, ale dopiero po swietach, bo musza dokonczyc ogrodzenie. Zostaly by 4 szt. Na pewni sa 4 psiaki i chyba 1 suczka, ale malpka sie schowala i juz nie chcialysmy wywlekac na sile. Ania ma zrobic zdjecia i mi doslac. Na pewno bedzie je dokarmiac, maja sucha - juz wcinaly sucha i wody duzo:smile: Matka szczeniorow taka owczarkowata, ale mniejsza. Taka srednia sunia - do kolana mniej wiecej. Nie podchodzila do nas, ale ciagle na nas szczekala. Nie ma sie co dziwic, bo maluchy plakaly jak sie je na rece bralo...Ale nie podeszla. Jednak szczekajac merdala, wiec chyba nie az taka dzika. Byl tez ojciec szczeniakow - duzy pies czarny z dluzszym wlosem. Wiec szczylki raczej wieksze beda. Takie srednio duze. Co do matki to akurat w tym przypadku nawet bylabym za sterylka i po wydobrzeniu wypuszczeniu, bo jakby ja zabrac to ten ojciec zostal by tam sam...A tak by sobie zyli we dwoje. Bo i psu i suce nie damy rady pomoc...Psiaki nie sa az tak zabiedzone, moze jakas bude by sie udalo skombinowac, ktos na pewno je dokarmia - w kazdym razie az tak zle nie wygladaly... [B] Psiak nr 1 - duży, masywny. Odważny, ale nie az tak bardzo. Generalnie probowal dac noge, ale bez paniki.[/B] [IMG]http://i2.fmix.pl/fmi2145/b500e7bb001ab3ef4daf1a0d[/IMG] [B]Psiak nr 2 - najwiekszy rozdarciuch, najbardziej sie bal i najglosniej plakal jak sie go bralo na rece. No ale slodziutki:smile: [/B] [IMG]http://i1.fmix.pl/fmi30/d71558a4000ba0494daf1ac3[/IMG] [B] Psiak nr 3 - najbardziej odwazny. Pierwszy wychodzi, pierwszy je, najbardziej ciekawski i dosyc spory tez w porownaniu do reszty. Zadziorka taki:smile:[/B] [IMG]http://i2.fmix.pl/fmi2824/7369bc8600101a694daf1ada[/IMG] [B]Psiak nr 4 - malutki, mniejszy od reszty. Slodziak ma piekne oczyska. Taki.. no slodziak;-)[/B] [IMG]http://i1.fmix.pl/fmi2984/fc3e783c002a647f4daf1aec[/IMG] [IMG]http://i2.fmix.pl/fmi1327/8fd4f51700084c084daf1af1[/IMG] -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Matka i ojciec: [IMG]http://i2.fmix.pl/fmi2302/7c2c01b000259b874daf1d8d[/IMG] [IMG]http://i3.fmix.pl/fmi1586/955115f30002f4084daf1e1e[/IMG] [IMG]http://i1.fmix.pl/fmi1006/d101dda90025b6654daf1d9c[/IMG] -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
No i matka: [IMG]http://i3.fmix.pl/fmi27/dcb265b700234c6e4daf1d48[/IMG] [IMG]http://i1.fmix.pl/fmi193/7aa3b72c00071f394daf1d50[/IMG] [IMG]http://i2.fmix.pl/fmi2267/0c66f0e70012f9354daf1d6a[/IMG] [IMG]http://i1.fmix.pl/fmi186/85a5d4340017ef684daf1d73[/IMG] [IMG]http://i3.fmix.pl/fmi1953/a2a2d7170023b0664daf1d7e[/IMG] -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Psiak nr 4 - malutki, mniejszy od reszty. Slodziak ma piekne oczyska. Taki.. no slodziak;) [IMG]http://i1.fmix.pl/fmi2984/fc3e783c002a647f4daf1aec[/IMG] [IMG]http://i2.fmix.pl/fmi1327/8fd4f51700084c084daf1af1[/IMG] [IMG]http://i2.fmix.pl/fmi1962/5611f4b3001583eb4daf1b1d[/IMG] [IMG]http://i1.fmix.pl/fmi1674/dc978e4000021c6c4daf1fe3[/IMG] -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Psiak nr 2 - najwiekszy rozdarciuch, najbardziej sie bal i najglosniej plakal jak sie go bralo na rece. No ale slodziutki:) [IMG]http://i1.fmix.pl/fmi30/d71558a4000ba0494daf1ac3[/IMG] [IMG]http://i1.fmix.pl/fmi343/8ef01c6b0007da354daf1acc[/IMG] Psiak nr 3 - najbardziej odwazny. Pierwszy wychodzi, pierwszy je, najbardziej ciekawski i dosyc spory tez w porownaniu do reszty. Zadziorka taki:) [IMG]http://i2.fmix.pl/fmi2824/7369bc8600101a694daf1ada[/IMG] [IMG]http://i3.fmix.pl/fmi1860/459c7a310021baf94daf1ae2[/IMG] -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Psiak nr 1 - duży, masywny. Odważny, ale nie az tak bardzo. Generalnie probowal dac noge, ale bez paniki. [IMG]http://i2.fmix.pl/fmi2145/b500e7bb001ab3ef4daf1a0d[/IMG] [IMG]http://i2.fmix.pl/fmi2299/ba3c4b22001a37504daf1a2d[/IMG] [IMG]http://i3.fmix.pl/fmi2538/acb159cf002cb8b94daf1a52[/IMG] [IMG]http://i3.fmix.pl/fmi791/0966a27f001e46204daf1a5b[/IMG] -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Bylam dzis u szczeniorkow na Nowinach. Zostalo ich 5 - 3 czarne i 2 biale w latki. Mowilam do erki, ze chlopiec ktory znalazl je chyba przesadzil z siedmioma, ale rzeczywiscie na zdjeciach widac co najmniej 6...Moze ktos wzial juz, bo dzis na 99% bylo "tylko" 5. Nie sadze zeby 2 nie wyszly, bo bylam tam chwile dluzsza i na pewno by wyszly do jedzenia i picia. Psiaki takie na juz do adopcji. Troszke juz sie ludzia boja, wiec najwyzszy czas. No kluseczki jak to kluseczki - slodnie i rozkoszne. Brzuszki duze:( Od wczoraj wie o nich kilka osob i chodzi je dokarmiac. Najbardziej zaangazowala sie taka p. Ania - nauczycielka z gimnazjum, ktora pomaga psiakom i uczy dzieci tez jak to robic:) Dzieciaki kupily karme. Ma mowic o psiakach rodzicom i tym dzieciom. Na 90% jeden psiak pojdzie wlasnie do jednej z uczennic, ale dopiero po swietach, bo musza dokonczyc ogrodzenie. Zostaly by 4 szt. Na pewni sa 4 psiaki i chyba 1 suczka, ale malpka sie schowala i juz nie chcialysmy wywlekac na sile. Ania ma zrobic zdjecia i mi doslac. Na pewno bedzie je dokarmiac, maja sucha - juz wcinaly sucha i wody duzo:) Matka szczeniorow taka owczarkowata, ale mniejsza. Taka srednia sunia - do kolana mniej wiecej. Nie podchodzila do nas, ale ciagle na nas szczekala. Nie ma sie co dziwic, bo maluchy plakaly jak sie je na rece bralo...Ale nie podeszla. Jednak szczekajac merdala, wiec chyba nie az taka dzika. Byl tez ojciec szczeniakow - duzy pies czarny z dluzszym wlosem. Wiec szczylki raczej wieksze beda. Takie srednio duze. Co do matki to akurat w tym przypadku nawet bylabym za sterylka i po wydobrzeniu wypuszczeniu, bo jakby ja zabrac to ten ojciec zostal by tam sam...A tak by sobie zyli we dwoje. Bo i psu i suce nie damy rady pomoc...Psiaki nie sa az tak zabiedzone, moze jakas bude by sie udalo skombinowac, ktos na pewno je dokarmia - w kazdym razie az tak zle nie wygladaly... A to maluszki - tak sobie siedza po takimi betonowymi plytami: [CENTER][IMG]http://i1.fmix.pl/fmi2591/933b671f002c28454daf1989[/IMG] [IMG]http://i1.fmix.pl/fmi1394/df204e4e002d37b34daf19a0[/IMG] [IMG]http://i2.fmix.pl/fmi2920/5b00e2ba001dfd324daf19aa[/IMG] [IMG]http://i3.fmix.pl/fmi1120/9027f9a400240eac4daf19b8[/IMG] [/CENTER] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Szczylki wczoraj podobno dostaly jesc, a dzis po pracy jade z aparatem. Zostawie wody oczywiscie. napisalam do kobitki co wczoraj im jesc dawala, ale narazie nic nie odpisala - ma zajecia bo jest nauczycielka. Moze uda mi sie z nia spotkac dzis. Dam znac wieczorem co obczailam... -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Zrobie zrobie. Jutro podjade bo dzis ta kobitka dopiero wieczorem bedzie. A i ja nie mialam aparatu. Zrobie zdjecia i zobaczymy co dalej... -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
No wiec dzwonilam do gminy, pogadalam se dlugo i niestety ..du*a. Jak mi gosc powiedzial sa ograniczeni przez ustawe uchwale czy cos takiego, ktora dopuszcza tylko finansowanie gminy jak pies trafia do schroniska. Nie ma mowy o innych miejscach. Musza narazie poruszac sie w ramach tej ustawy/uchwaly. Pierwszy raz spotkalam sie z tym, ze pan bardzo rzeczowo, spokojnie mi tlumaczyl wszystko. Nie moga tez sfinansowac przez to sterylek ani nic. Generalnie zadne rozwiazanie prawne nie moze byc. Czekaja na zmiane tych zapisow. Talony na sterylki maja byc kolo czerwca (1 na 1 wlasciciela na rok). Wiec w przypadku tej suni to troche za dlugo. No i nie wiem co oprocz dokarmienia - o to niecodziennie - nie mozemy nic zaoferowac...No bo gdzie jakis tymczas, chocby jakas dzialka mogla byc, coby sie nie rozeszly jakos...Masakra, po prostu masakra...:( Edit: Zadzwonilam do kobitki, ktora do erki zglaszala psiaki. Syn jej oglosil akcje w szkole, dzieciaki kupily karme, wiec narazie nie dokupuje. Ale to nie wszystko, jednak z jego nauczycielek cos tam dziala i miala jakies psiaki wziac, ale to nic pewnego. Ta Pani co je zglaszala ma dac moj nr do tej nauczycielki i zobaczymy co potrzeba, bo teraz juz sama nie wiem...Zobaczymy. Dzis ta kobitka z synem podjada dac im jesc, wiec ja nie jade. Moze po 17 pojade obfocic, a jak nie dzis to jutro porobie zdjecia. Moze az tak zle nie bedzie...Choc i tak najbardziej mnie niepokoi matka ich, bo najwazniejsze to rozwiazac problem jej kolejnych cieczek. I to jest najgorsze chyba w tym wszystkim... -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Dzis redaktor z Glosu Nowin mi napisal o nich - ten co daje tam ogloszenia. Zapytal jak mozna pomoc psiakom. Napisalam mu ze bez pomocy gminy to nie mozna...A jakby Gmina jakos pomogla finansowo to myslicie ze do hoteliku dziady by mozna dac? No bo chyba inaczej sie nie da nic zrobic....Dzis kupie karme tylko dajcie znac jaka jest dobra dal takich maluchow, No i jutro zrobie zdjecia, moze takie do ogloszen juz. Linssi, Ewelinka pisalybyscie sie na sesje? Po pracy bede jechac... Linssi co do DONKA tego "mojego" To przeanalizowalam i we wtorek za tydzien wezme sobie wolne i wtedy bede go usypiac:) Bo teraz po poludniami to jestem ale jakby nie nie bylo, potem swieta to tez nie bede miala dla niego duzo czasu, do tego w tym tyg mamy ekipe na podworku wiec jest zamieszanie, brama w te i we wte otwierana, zamieszanie. A w przyszlym tyg bedzie spokoj bo lawy beda schly wiec i dla DONKa bedzie lepiej. Bo dla niego to i tak stres bedzie ogromny. No i Hubert jest w delegacji, a wolalabym zeby jednak mi cosik pomogl przy nim... -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Ja dzis kupilam na DONKA 4 ml, bo zapomnialam wiecej kasy wziac...Ale narazie tam maja, choc podobno jednak ma byc wycofywany. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
No to rzeczywiscie efekt oczekiwany ogloszen... Jedyne miejsce ktore kojarze to miejsce na tzw Skale, co kiedys psiaki byly. Ale wczoraj tam bylam na rowerze i nic nie widzialam. Oczywiscie moge kupic karme i zawiezc - tylko zebym wiedziala gdzie. Co do psiakow to masakra. Teraz jeszcze jeden pojawil sie u mnie w miejscowosci. Przyszedl tez do suki z cieczka, co to sasiedzi maja...No powystrzelac dziadow no (tzn nie psy, a wlascicieli). Taki kundel zawodowy. Mysle ze moze jak minie cieczka to wroci do domu jeszcze. Poczekamy zobaczymy. Narazie obralam cel - DONEK. I chyba na wiecej rodziny w najblizszym czasie nie skusze na inna zgode tymczasu... Bede jeszcze dzwonic do gminy, narazie napisalam zapytanie do Wojta czy wlasnie do DONKA doloza kasy na kastracje i szczepienia chociaz - zobaczymy co odpisze. A DONEK to na 90 % pies - wczoraj widzialam dokladniej:D -
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
Myslalam ze te ogloszenia przyniosa domek...No coz trzeba probowac dalej, nie ma innej opcji. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Wygladowo sie nie boje, ale nie wiem jaki charakter biedak/biedaczka pokaze. Oby sie otworzyl i okazal swietnym psiakiem;) Jakos sie zgadamy w przyszlym tyg. Na pewno czwartek odpada, ale moze wtorek po poludniu - jakby sie udalo zdobyc sedalin? Bo teraz trzeba od razu dac wiadro, nie ganiac, nie chodzic tylko poczekac i zebrac;) -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='erka']Divia_gg, a przymierzasz się do łapania psiura w ten weekend? Dobrze by było go zapędzić na to podwórko, gdzie jak mówiłaś czasami wchodził, tylko pewnie wtedy by chcieli go zatrzymac, a jak to niedobre miejsce, to lepiej nie ryzykować. Co do obroży, to tak jak pisze ladySwallow, na poczatku można na dwóch smyczach.[/QUOTE] No to zanim zlapiemy go to musze sie w szelki i obroze zaopatrzyc. JAki sklep polecacie? Jest jakis "fajny" w Kielcach. Bo ja w temacie obrozowo szelkowym jestem zielona. Moje maja jakies zwykle smyczki i obroze, coby kawaleczek po ulicy przejsc czy do weta przetransportowac z samochodu:) A co do DONka to w weekend nie da rady bo nie dodzwonilam sie do weta o sedalin, no a poza tym za bardzo nie dam rady... Moze w pon, wtorek jakby dziewczyny mialy czasu kawalek:)?? A na to podworko co mowilam ze wchodzi to niby mozna go zagonic, ale nic to nie da bo on skacze od razu przez ogrodzenie. Mysle ze taktyka musi byc jednak sedalinowa - do uspienia. Przeniesc go do mnie i wtedy sie martwic:) Bo nawet jak bedzie na podworku, nieuspiony to nie da do siebie podejsc... A jeszcze co do tych Panstwa co oni go najwiecej dokarmiaja, to oni nie sa zli, bo u nich zawsze psy mialy dobrze. Tylko to sa starsi ludzie i boje sie ze z dzikim psem sobie by nie poradzili. Ale jakby sie pies okazal jednak psem fajnym:) i gdyby sie domy o niego nie bily to moglby tam isc. No i jak pisze to sa starsi ludzie, wiec mozliwe ze jednak pies po jakims czasie by jednak szukal znow domu...Ten Pan jest ok 80, wiec sami widzicie...Oczywiscie mega sprawny i w ogole, ale jednak 80 lat to juz wiek znaczny. Ale teraz priorytetem jest zlapanie, oswojenie, wykarmienie i sterylizacja, bo to konieczne przy takim pieknym psie;) Napisalam do gminy czy w jakis sposob poczuwaja sie do pomocy w sterylce i szczepieniach, zobaczymy co napisza... A jakby mi sie u tego weta sedalinu nie udalo kupic jednak czy ma ktos mozliwosc zakupu? Linnsi Ty chyba wiesz ile by potrzeba go, bo ja to sie slabo orientuje ile na niego by trzeba. -
Tekst dla Lizuni piekny, ale ..nie wiem czy do ogloszen. Sprobuje cosik bardziej konkretnego wymyslic, takie najwazniejsze info podane w latwej postaci. Moznaby na 2 teksty ja oglaszac. Ja moge wziac w tyg na siebie ogloszenia z tekstem prostym, a ktos chetny na ten wzruszajacy? Bo by dotarłam wiesc do kazdego rodzaju czlowiekow;) Tych konkretnych i tych bardziej czulych:)
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Chcialabym zapytac Was o "metody" na to by pies sie nie wysmyknął ze smyczy. Czy szelki i obroza. Jak obroza to czy mocno zapieta. No ogolnie jak zminimalizowac ryzyko wysmyknięcia sie psa. Chodzi mi o tego "mojego DONKA", bo jak jakims cudem uda sie go zlapac, to bede musiala uwazac na takie rzeczy... -
Górka - nareszcie świeci dla niej słońce - MA DOMEK!
divia_gg replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Cieszac sie bardzo ze świetlanej przyszłosci Gorki chcialabym zapytac o "metody" na to by pies sie nie wysmyknął ze smyczy. Czy szelki i obroza. Jak obroza to czy mocno zapieta. No ogolnie jak zminimalizowac ryzyko wysmyknięcia sie psa. Dodam, ze pies mega nieufny...Nie wystraszony na zasadzie jak Gorka, a po rpostu ignorujacy czlowieka i uciekajacy przed nim...Macie jakies propozycje? -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
No taka troszke podrobka pekinkowa:) Jakies takie lapy za dlugie czy cus:) Najwazniejsze ze gadzina wrocila do domu;) -
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
Wyroznione na 7 dni gumtree na katowice: [URL]http://katowice.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Terrier-suczka-wyglad-terriera-spokoj-aniola-Terri-PILNY-dom-W0QQAdIdZ274685705#[/URL] W piatek zrobie moruska wyroznionego na 3 dni - tak zeby na weekend bylo;) Napadlo mnie i zrobilam Terri mega pakiet. Oglaszalam jako mieszanca lub jako terreira, gdzie sie dalo kilka takich samych ogloszen to zrobilam na kilka wojewodztw, jak sie nie dalo to na dolnoslaskie lub na cala polske, z zaznaczeniem ze przebywa w Katwicach. Jakby ktos mogl to mozna powtorzyc ogloszenia coby byla wszedzie;) Z Albinka nam narazie nie wyszlo to trzeba wydac nieco "latwiejszego" gada:) Zobaczymy:)