Jump to content
Dogomania

Tola

Members
  • Posts

    52040
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    376

Everything posted by Tola

  1. A jak my sie cieszymy się tego powodu :laola:i to nieustannie! Masza u nas gasła przez nikogo niezauważana. W psim zyciu tez widac trzeba miec szczęscie... Czekamy więc na fotki
  2. :multi: Cudownie ze Laki ma wreszcie swój dom, bardzo się cieszę! Jeszcze żeby udało się drugiej zamojskiej suni! Trzymam za równie dobry domek dla bullki:lol:
  3. Aga - nie wiem jak tam Zulki Allegro, ale tak sobie myslę, ze moze dac ogłoszenia tam, gdzie będzie mozliwośc sprawdzenia przyszłego domu? Po tej Warszawie wolę jednak być pewna, ze sunia trafi do odpowiedzialnych ludzi. Nie bardzo orientuje się, czy jest to mozliwe w przypadku Allegro? Jezeli ktos moze ogłosic Zulę na innych psich stronach to bardzo proszę o pomoc. Zulka coraz bardziej się do nas przywiązuje a my do niej, chciałabym oszczędzic jej kolejnego szoku, a czas płyvnie.
  4. Zulka juz po świętowaniu; ma olbrzymi apetyt, brzuś w całkowitym porządku:lol:, humor jej dopisuje. Tak mi sie wydaje i potwierdzają to znajomi, ze przy głaskaniu nie czuje się juz tak bardzo wystających kości; nie chce zapeszyc, ale moze idzie ku dobremu? Zulcia czuje się gospodynią; naśladuje Tolkę i szczeka przy każdym sygnale domofonu - nie moze jeszcze załapać, ze Tolka wie, kiedy dzwoni swój a kiedy obcy;) Nie mamy zdjęc ze świątecznych spacerów, bo pogoda nie dopisała i są tylko zdjęcia z domowych pieleszy:lol: [CENTER][IMG]http://img409.imageshack.us/img409/6931/dscn4396tf8.jpg[/IMG] [IMG]http://img409.imageshack.us/img409/2639/dscn4397ix8.jpg[/IMG][/CENTER] [URL="http://img293.imageshack.us/my.php?image=dscn4397jq0.jpg"][/URL]
  5. [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img454.imageshack.us/img454/2802/imag0006ct7.jpg[/IMG][/URL] Spokojnie mogą udawac kurczaki;)
  6. [IMG]http://farm1.static.flickr.com/167/438598069_3652893333.jpg[/IMG] Cudne sunie:loveu:
  7. Co słychać u Maszy? Czy miłość kwitnie?
  8. Cudna gromadka:loveu: Wszystkim życzę pięknych świąt!
  9. Sliczna Melu szukaj domku!
  10. My też dołączamy sie do wyrazów wdzięczności za podarowanie Jetce domu i życzymy Wesołych świąt! Specjalne świąteczne mizianko dla Jetusi:loveu:
  11. [CENTER][COLOR=darkgreen][IMG]http://www.madzik.pl/wielkanoc/jajko04.gif[/IMG][/COLOR][/CENTER] [COLOR=black][FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen]Cała nasza 6 życzy wszystkim radosnego świętowania; wiosennego nastroju, spokojnego czasu wśród najbliższych oraz jak najwięcej ludzkiej życzliwości na te dni świąteczne i nie tylko[/COLOR] :lol: [/FONT][/FONT][/COLOR]
  12. [COLOR=black][FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2][IMG]http://www.madzik.pl/wielkanoc/jajko06.gif[/IMG][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2][SIZE=3][COLOR=green]Cała nasza 6 życzy wszystkim radosnego świętowania; wiosennego nastroju, spokojnego czasu wśród najbliższych oraz jak najwięcej ludzkiej życzliwości na te dni świąteczne i nie tylko[/COLOR][/SIZE] :lol: [/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
  13. Czyli trzeba być cierpliwym i czekać:lol: Tylko Zulka to taka kruszynka, a do tego suka stróżująca - cały czas pilnuje kuchni. Ma tez od dzisiaj nowy sposób na dokarmianie się na spacerze; do tej pory był szczękoscisk, ale z tym radzilismy sobie. Dzisiaj Zula dorwała jakąs stuletnią kostke:mad: uciekła, szybko ją schrupała a potem wyłozyła sie przede mną na grzbiecie gotowa przyjąc każdą karę ;)
  14. [quote name='Romek-Zamość']Właśnie oglądałem pierwsze zdjęcie "Łysolinki" . Powiem Wam tylko,że od wczoraj dieta. Ta mała ważyła się wczoraj u weta, znowu jej się przytyło - waży 7,30 kg. To chyba już lekka przesada! [/quote] Przesada, przesada. Ładnie to tak Zadra - tyjesz i tyjesz, a moze by tak choć troszeczkę oddać tych zbędnych kg Zulce? Toż to "siostrzyczka" i w potrzebie:cool3:
  15. Nasza tymczasowa minimalna robi się coraz bardziej radosna; rano wita nas merdając ogonkiem, podskakuje z radosci przed spacerami, na dworze coraz częsciej sama prowukuje do zabawy. Jest coraz bardziej pewna siebie; dzisiaj bardzo stanowczo skarciła kolegę dalmatyńczyka no i chłopak musiał zrezygnowac z zalotów:evil_lol:
  16. Dzieki za rady:lol: ja tez nie wiedziałam o czosnku, warto wiedzieć na przyszlość:lol:. Lakcid Zula pije od przyjazdu do nas. Dzisiaj tez wszystko dobrze, był juz spacerek i wzorowe wypróżnienie:lol: Zula od rana siedziała w kuchni i czekała na swoja miskę, tanczyła przy tym jak zwykle, podskakiwała, a skacze na wysokośc szafek:crazyeye:i nieraz juz wytraciła swoje jedzonko na podłogę. Nadal nie wiemy, czemu co jakiś czas pojawiają się te rzadkie kupki, moze ten lek na inny rodzaj robali cos da? Wet mówi, ze wszystkie narządy wewnętrzne Zula ma w porzadku, bo o takie badania prosiliśmy. Przez ostatnie dni nie miała tez zadnej sytuacji stresującej, jest radosna, wybiegana, wymiziana.
  17. Czy Zulka nie jest cudna? [IMG]http://img158.imageshack.us/img158/678/p1010265ze3.jpg[/IMG]
  18. [quote name='asiamm']na tych z pociągu dość dobrze ją widać (są na stronie 25)[/quote] Faktycznie! Zapomniałam o nich:oops: Ale przypominam Zulkę:loveu: [IMG]http://img158.imageshack.us/img158/5889/p1010253lg9.jpg[/IMG] [IMG]http://img158.imageshack.us/img158/7417/p1010251ay2.jpg[/IMG] [IMG]http://img158.imageshack.us/img158/678/p1010265ze3.jpg[/IMG] [IMG]http://img158.imageshack.us/img158/1643/p1010273ln3.jpg[/IMG]
  19. No cudne są:loveu: :loveu: :loveu:
  20. Aga - na pewno to z działki, bo Zulkę widac tam w całej okazałosci:loveu: , a resztę wybierz [IMG]http://img122.imageshack.us/img122/16/dscn4302jf4.jpg[/IMG]
  21. Zulka je 2 - 3 razy dziennie o stałych porach; dajemy jej chude mieso z kurczaka + ryz lub drobny makaron, namoczony i pokruszony suchy pokarm i czasami puszke miesną dla psów czyli to wszystko co zalecił wet. Wczoraj wieczorem jadła własnie chude mięso i ryż i nic więcej. Nie dajemy jej resztek z naszego stołu, chociaz Tolce nieraz to zdarza się. Przed tym incydentem z mlekiem jadła tez w maleńkich ilosciach biały ser, a teraz nie dajemyjej. Miała robione wczoraj badanie krwi, dzisiaj odczytane - wyniki wg weta są prawidłowe, troche podwyzszone kasochłonne a to moze byc chyba przy robakach. Szkoda mi tej psinki, ona tak przezywa takie sytuacje, czuje ze cos zrobiła nie tak, tak nam zaglada w oczy:-( I nie wiem jak pokonac tę jej zachłannosc na jedzenie, ona własciwie pozera wszystko, nim moja Tolka zabierze się za jedzenie - Zula juz oblizuje miskę. Tolka tez była wygłodniała jak ja braliśmy i do tego ciężarna, ale najadła sie w ciagu 2 tyg i potem pełna kultura. A Zulka cały czas własciwie chce jesc:shake: Wczoraj napisała do mnie Pani, która adoptowała Rudego z miską; tez miała problem z kupkami Bonzo, ale po lekach wszystko minęło, wspominała tez o trzustce - [FONT=Arial]nie wytwarza jakiegoś enzymu i stąd były te powracające biegunki u Bonzo.[/FONT]
  22. No właśnie nie unormowało się! Zula ma ogromny apetyt, wręcz rzuca sie na jedzenie, dostaje lekkie pokarmy, pilnujemy ją na spacerach, zeby czegos nie capnęła i wczoraj znowu rzadka kupcia:shake: Sunia jest u nas od 22 lutego i trzeci raz jest taka sytuacja- po przyjezdzie z Warszawy, potem po tym mleku? i wczoraj... Była u weta, dostała zastrzyk, miała pobraną krew na naszą prosbę, bo juz zaczynałam sie martwić. Dzisiaj jest wszystko bardzo dobrze, kupcia wzorcowa, wyniki wszytkie dobre - zdrowe nerki, wątroba, wiec skąd te co 10 - 14 dni rzadkie kupki? Zulka jest wesoła, ma apetyt, nie gorączkuje, bo za każdym razem ma mierzona u weta więc co jest? Moze ktos zna podobny przypadek i cos mi doradzi? Wet stwierdził, ze ten mały przyrost wagi moze wynikac z jej żywego temperamentu - sunia w własciwie w dzien nie spi tylko czuwa, zrywa sie na kazdy nasz ruch i pędzi do kuchni. Jest też bardzo wrażliwa; przez pierwsze dni po zabraniu ze schronu wymiotowała w samochodzie, podejrzewalismy chorobę lokomocyjną, a okazało sie ze to stres - teraz Zula bardzo lubi jezdzić i nie choruje w czasie jazdy:lol: No ale na te pojawiajace sie biegunki nie mam pomysłu:shake: Wet przepisał nowy lek na robale, dzisiaj dostała pierwszą dawkę, mimo ze była juz odrobaczana zaraz po zabraniu ze schronu. Czekamy co bedzie dalej...Moze ktos ma jakis pomysł?
×
×
  • Create New...