-
Posts
38345 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
40
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ellig
-
Tak, trzeba będzie im szukać wspolnego domu, na tym etapie nie ma innej możliwości, trzeba wierzyć w to ,ze znajdą się Ludzie, którzy będą chcieli obie sunie adoptować adoptować i pracowac z Nadią, dobrze gdyby mieli możliwość pomocy ze strony bahawiorysty. Ważne,ze wiemy jakie sunie są a to już co najmniej połowa udanej adopcji, nie myślimy o zabieraniu suniek od Ciebie, pytanie o behawiorystę w pobliżu, nie miało z tym nic wspolnego. Myśle o tym jak to wszystko ogarnąć, zastanawiałyśmy sie jak je ogłaszać, jakiego szukać domku, dla obu razem ,czy osobno... Teraz po wiadomośćiach od Ciebie mamy jasniejszą sytuację.
-
Z Twojego opisu wynika ,że jest to dużo poważniejszy problem z Nadią niz sie mogło wydawać: Cyt" Zdecydowanie boi się mężczyzn. Bez Florki wpada w totalną panikę, przestaje normalnie reagować. Nie wiem, czy gdyby je rozdzielić, ktoś da sobie z nią radę. Ona ucieknie przy pierwszej możliwej okazji i już na pewno nie da się łatwo złapać. Wystraszona ucieka na slepo. Mamy szczelne ogrodzenie, które ona dokładnie stale sprawdza, ale gdyby to zdarzyło się w takim nowym domu po rozdzieleniu, na otwartym terenie, to źle skończyłoby się dla niej. Kiedy włączam odkurzacz, to za każdym kolejnym razem reaguje tak samo. Ucieka w dzikiej panice, jesli drzwi są otwarte, to od razu wybiega z domu, jeśli nie, to miota się jak szalona po całym domu. Po wzięciu na ręce i założeniu smyczy zaczyna jej się przelewać w brzuchu, oddaje kał. W przychodni na szczepieniu ze stresu puściły jej gruczoły okołoodbytowe, dostała temperatury w trakcie badania ..." Dużo pracy i wyrozumiałosci czeka przyszły dom Nadii., jeżeli w ogóle sie taki znajdzie... Przydałby sie dobry behawiorysta, zeby to ogarnąć ...również w przyszłym domku suniek.
-
Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.
Ellig replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Mnie się też bardzo podoba, :) -
Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.
Ellig replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
super ,że mały Cebula tak się zaklimatyzował, myśle ,że będziemy mogli szukać jemu domku jak tylko przejdzie badania u wet. -
Czy jest szansa na spotkanie z behawiorystą? W przypadku psów adoptowanych czy przygarniętych z ulicy bardzo ciężko jest dojść do przyczyny ich zachowań lękowych. Równie ciężko jest ocenić, na jakim etapie życia zwierzę zostało odebrane od matki i czy między 3 a 12 tygodniem swojego życia było poddane odpowiedniej socjalizacji. nie wiemy ,czy sunia jest córką Florki. Te niewiadome stawiają przed nami ogromne wyzwanie. Jeśli jpies, w nowych sytuacjach wykazuje wyżej objawy lęku, np. zastyga i się nie rusza w kontakcie z człowiekiem, możesz nauczyć się mowy ciała zmniejszającej u niego lęk. SPOSOBY NA ZMNIEJSZENIE LĘKÓW U PSA: Nie wymuszaj kontaktu – pozwól psu zdecydować, czy chce się z Tobą przywitać, czy ma ochotę na pieszczoty lub zabawę. Stań bokiem – dla przestraszonego psa ustawienie się naprzeciw jest prowokujące. Wystarczy choćby odwrócić głowę i pies odczyta ten sygnał „nie jestem dla Ciebie zagrożeniem”. Nie patrz psu prosto w oczy – takie zachowanie w psim języku jest odbierane jako grożenie. Staraj się unikać kontaktu wzrokowego z przestraszonym futrzakiem. Nie pochylaj się nad psem – jeśli chcesz założyć psu obrożę, pogłaskać go czy przytrzymać – po prostu ukucnij. Nie wykonuj gwałtownych ruchów – zwierzęta są bardzo wyczulone na tym punkcie, boją się nieskoordynowanych, szybkich ruchów. Nie głaszcz psa po głowie – psy tego nie lubią, zwłaszcza gdy robi to obca osoba. Jeśli już musisz pogłaskać przestraszonego psa rób to od dołu, pod pyskiem, bardzo powolnymi ruchami. Pomyślałabym tez o podaniu Stress Out. Myślę tez o tym, czy sunie powinny być razem, moim zdaniem można na razie próbować ogłaszac je razem, ale tu sa potrzebne dwa domki. Jeden bardzo cierpliwy i taki, który będzie pracował z Nadią.
-
Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.
Ellig replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Dlatego tak sie cieszymy, ze Cebula ma sie dobrze :) -
Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.
Ellig replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Cudowny, psiaczek! "Cebula" widac jaki jest szczęśliwy, dziekuję Ci Duszku z całego serca... -
Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.
Ellig replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
od 2011 r. -
Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.
Ellig replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
po co najmniej ośmiu latach spędzonych w schronisku to cudnie, że tak się zachowuje. -
Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.
Ellig replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Też tak myślę. Ten biedak był w schronisku od 2011 roku. -
Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.
Ellig replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
-
Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.
Ellig replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
-
Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.
Ellig replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
-
Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.
Ellig replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Wysyłam numer konta na pw.