-
Posts
38345 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
40
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ellig
-
Bardzo się lubią, razem śpią w nocy, albo Maksio oddaje swoje posłanie i sam śpi na małym kocyku, dla Maksia to jest też dobry czas, ma swoją ku,pelkę i bardzo sie ozywił.
-
Szczęśliwa Myszka :) Z Maksiem <3
-
Tak, kaltka jest z Warszawy, nowa kupiona do Anecik dla naszej podopiecznej, zdrowej suni, która pojechała do domu , tam wszystkie psiaki były zdrowe , odrobaczone i po szczepieniach, myśle ,że nie ma zagrożenia dla szczeniaków, wystarczy klatkę umyć. Mamy klatkę kenelową u Anecik, Ewu ją odbierze i przywiezie ze szczeniakami do Warszawy, później nie będzie problemu z oddawaniem klatki , bo będzie na miejscu w Warszawie.
-
Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.
Ellig replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Kochany Cebula, moim zdaniem ma szansę na dobry dom . -
https://wamiz.pl/pies/porady/8444/kokcydioza-u-psow-jak-zdiagnozowac-jak-leczyc " Leczenie polega przede wszystkim na podawaniu leków zwalczających kokcydia. W terapii stosuje się sulfadimetoksynę lub trymetoprym. Sulfonamidy nie powodują usunięcia kokcydiów, ale hamują ich inwazję i pozwalają organizmowi zwierzęcia na zadziałanie mechanizmów obronnych. Jeżeli u psa wykryto w badaniu kału oocysty kokcydiów, ale nie występują żadne objawy choroby, nadal należy podjąć leczenie, ponieważ taki pies jest nosicielem i rozprzestrzenia pasożyty, więc stanowi zagrożenie dla innych psów. W przypadku wykrycia oocyst u jednego szczenięcia z miotu, leczyć należy cały miot i wszystkie szczenięta, z którymi zarażony psiak miał kontakt. Jeśli inwazji pasożyta towarzyszą biegunka, spadek masy ciała, odwodnienie – stosuje się leczenie wspomagające, objawowe, na przykład: antybiotyki, probiotyki, środki przeciwbiegunkowe czy płynoterapia. Konieczne jest również zbieranie odchodów psiaka, żeby wydalone już oocysty nie stanowiły zagrożenia dla innych psów."