-
Posts
406 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Mameczka
-
A no pewnie ,ze nie kazdy.Ja np. tez musze szczeniaka i chce akurat rasowego ale pamietam ,ze jak mialam kiedys kundelki to ekscytowala mnie ta niewiadoma.
-
A ja tak z innej beczki :razz: Za jakis rok (tak ustalilam z moim paskudnym malzonkiem) chcemy kupic pudla. No i tu pojawa sie pytanie: kiedy zaczac szukac ,czy juz? No i teraz dopiero mam dylemat bo sama juz nie wiem czy duzego bo kocham duze psy czy sredniego zeby sie na kanape zmiescil :evil_lol:
-
hehe no naprawde Ares zmienil sie nie do poznania fajny kudlatek wyrosl z niego a nie zapowiadal sie wcale. To jest fajne w kundelkach ze caly czas mozna sie zastanawiac jak bedzie wygladal jak bedzie dorosly no nie? A Figaro rewelka uwielbiam takie dogi. Niestety tego maz by juz napewno nie zniosl :evil_lol:
-
Uma wyglada jak male dziecko , buzia jak u czlowieka normalnie :loveu:
-
Hmm fajnie by bylo dla mne pudle to rasa , ktora swietnie nadaje sie jako uzytkowa i sama tez raczej jak juz bede miala to bede ja szkolic do sportu i ciac na krotko :razz:
-
Ladna psica :) ale swoja droga myslalam ,ze juz sie nie obcina uszu psom:roll:
-
Wiesz z tymi resztkami to tez jest tak ze trzeba troche pokombinowac co psu dac zeby bylo zbilansowane.Te resztki mozesz sama zpreparowac zeby bylo to co chcesz ,nie chodzi tu o to co zostanie z obiadu tylko raczej dawanie roznych kawalkow czegos;) Jak jest odpowiednia ilosc warzyw , owocow miesa to jest to jak najbardziej zbilansowane jedzenie, moim zdaniem. Ja nie mam przekonania do suchych karm nawet najlepszych lepszy jest chyba BARF lub gotowanie jedzenia psu.Mysle ze to zdrowsze choc moze bardziej pracochlonne.
-
Wiesz jesli chodzi o jedzenie smieci to nam pomogla rada pani ze szkolenia.Karm psa w domu "smieciami" to nie bedzie ich jadl na dworze;) Dokladnie chodzi o to zeby dawac psu obierki z jablek, z warzyw, kawalki miesa troche ziemniaczkow, troche ryzu , umyte i rozbite jajko ze skorupka itd.Podobno kilkudniowe mieso(surowe) tez psu nie szkodzi a wrecz sluzy a jaki to dopiero pyszny smiec dla niego. Nasza Haidi tak jadla caly okres szczeniecy, dopiero teraz nie smakuje jej ogryzek z jablka albo resztki pomidora. U nas to naprawde zadzialalo i nic nie jadla na dworze. Sprobuj zrobic porcje z takich przysmakow i zobacz czy zje, potem mozesz stopniowo zmieniac proporcje i dawac coraz bardziej psie jedzonko.
-
Dziekuje za porady.Niestety to ,ze sunia nie zostaje nigdy sama jest zupelnie odrebna sprawa i raczej trudna do ominiecia.Otoz mieszka z rodzicami babcia, ktora nie wychodzi z domu i wymaga stalej opieki albo naszej albo jak nas nie ma to opiekunki.Babcia z domu nie wyjdzie i zawsze bedzie ktos przy niej.Moze to z trzymaniem smyczy w pysku by sie udalo, ona szybko uczy sie nowych komend a to by jej zamknelo pysio :cool3:
-
PUDEL :p Nie moze byc lepszej rasy ;)
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Komenda PROŚ Piesek siedzi a my tak samo wyciagamy smakolyk i prowadzimy nad glowa psiaka w kierunku zadka az pies sie podniesie.Jesli podkakuje druga reka hamujemy psa przykladajac reke do .. hmm wlasciwie to chyba obojczykow bo nie wiem jak to ujac :p
-
Sprobujemy z ta komenda cisza.Co do siadania to ona potrafi siasc i czekac ale wtedy szczeka jeszcze glosniej :p a co do znieczulenia to nie wiem jak ona to robi ale doskonale wie kiedy ktos idzie na klatke po cos albo do piwnicy a kiedy wychodzi z domu.Dodam ,ze nigdy nie zostaje sama w domu bo u nas zawsze ktos jest. Moze sprobujemy wychodzic na zewnatrz i za dom ale jak reagowac wtedy na jej zachowanie?
-
No wiesz nie chodzilo mi o to ze byla na zajeciach tylko , ze jest szkolona.W domu duzo cwiczy , szuka smakolykow ,prosi ,waruje , turla sie itp,itd. Kurs podstawowy ukonczyla na 6 i chyba nie da sie tego osiagnac przychodzac tylko pare razy na zajecia.Niestety porady pani ze szkolenia nie pomagaja i dlatego prosilam o porade tutaj.Wczesniej mialam psy i wszystkie byly moim zdaniem dobrze ulozone i wychowane.Nie jestem idiotka i wiem ,ze ONki potrzebuja duzo ruchu i zajec.
-
No ja bym chyba pieska do klatki nie schowala , wydaje mi sie ,ze to moze byc spory stres dla psa.Ja tez polecam mnostwo ciekawych zabawek tylko na samotne chwile a w ostatecznosci np. duzy karton .To ostatnie sprawdzilo sie u psa mojego brata ,psiak ktory potrafil kabel ze sciany wygryzc :crazyeye::evil_lol:.Troche sprzatania bylo po powrocie ale przynajmniej sprzety domowe cale:cool3:
-
Zachowuje sie tak za kazdym razem i tak Haidi jest szkolona.Jest po szkoleniu podstawowym i po polowie gimnazjum(niestety w polowie miala sterylizacje i potem komplikacje wiec nie ukonczyla).Generalnie to juz dosyc ulozony pies, sa problemy tylko z tym i z tym ,ze jak slyszy ,ze ktos wychodzi bez niej to robi panike i skacze po drzwiach i oknach.Z tym tez walczymy narazie , probujemy odciagac jej uwage i zajmowac ja czyms milym zeby to ,ze ktos gdzies idzie nie bylo dla niej przykrym doswiadczeniem (narazie jednak tez to z miernym skutkiem).
-
Tak to pewne ,ze o to jej chodzi ale to nie jest wesole merdanie ogonkiem i podskakiwanie.Ona wydziera sie jakby ktos jej ogon podpalil czy co.W lecie to pol biedy ale zima zanim sie czlowiek ubierze to mozna sluch stracic.I tak dobrze ,ze mamy dom bo tak to pewnie policje by wezwali ,ze katujemy psa :cool1:
-
Powiedzcie mi o co chodzi suni moich rodzicow. Haidi to roczna ONka , bardzo wesola i rozbrykana.Kiedy przychodzi czas wyjscia na spacer na smyczy, tez sie bardzo cieszy ale przy tym zaczyna strasznie szczekac i piszczec.Jazgot jest wprost nie do zniesienia, tak jakby ktos robil psu potworna krzywde.Nie boi sie bo widac ,ze jest przy tym bardzo posekscytowana ale jak oduczyc ja tego wrzasku? probowalismy ignorowac to zachowanie, probowalismy odczekiwac az sie uspokoi i odwracac uwage np. wydajac jakies polecenia.Polecenia wszystkie wykonuje ale wrzeszczy przy tym tak samo, ignorowanie nie daje nic a proba odczekania zawsze konczy sie tak samo, jak juz odczekamy to ona znowu swoje. CO ROBIC??:roll: Dodam ,ze histeria jest tez gdy wie ze wychodzimy tylko przed dom do lasku , bez smyczy ale trwa poprostu krocej bo to kwestia otworzenia drzwi.
-
Gamon to dopiero przeszedl metamorfoze :crazyeye: Gdyby nie ten sam kolor siersci to bym nie uwierzyla hihi.przeciez teraz to mu nawet lepetyna nie wlezie tam:evil_lol:
-
Niektore to labradory a inne bardzo podobne pieski to goldeny i one maja dluga siersc a te pierwsze zawsze krotka. Ogromnej wiedzy nie mam jesli chodzi o rasy ale te dwie zwykle odrozniam ;)
-
No wlasnie , fajnie ze na pudlach cos sie ruszylo.:lol: Dalej jednak przystaje do opini Eguus i Sachma ,ze napewno utrzymanie ciezarnej suni duzego i mini oraz duzych i mini szczeniakow nie kosztuje tyle samo a jednak ceny szczeniat sa wlasciwie prawie takie same:razz: Tak czy siak narazie na srednia pudliczke mam uzbierane 850zl i zobaczymy kiedy sumka urosnie:p
-
ja swojego mam w planach karmic gotowanym mieskiem z warzywami i ryzem oraz surowym mieskiem a do tego oczywiscie czasem twarozek z jajkiem i inne przysmaki;)
-
Goldenek przepraszam :oops: (teraz juz chyba sie nie pomylilam co?)
-
No ciekawe to co piszecie.Mi sie jednak wydaje, ze maly pies zdecydowanie mniej kosztuje i tylko dlatego wezme sredniego pudla.Duze bardziej mi sie podobaja chyba ale jak patrze ile zjadaja surowego miesa psy rodzicow to dochodze do wniosku ze tyle kasy to ja nie mam na psa.Naprawde majac pudla mini mozecie mu przykladowo kupic jedna noge z kurczaka a duzemu ,zeby sie najadl to mysle ,ze okolo 6. Ja kupie psa z hodowli bo chce pudla i nie mam co sie wyklucac o cene bo niczego w ten sposob nie zdzialam.Sama jednak uwazam ,ze gdybym miala pudla , po ktorym chcialabym zostawic potomstwo to staralabym sie to zrobic tak ,zeby nie wyszlo drogo bo chodzi mi o rozpowszechnianie rasy a nie zarabianie.Ale to tylko moje zdanie i absolutnie nikogo nie potepiam za to ile ktos chce za szczeniaki od siebie.
-
Owczar mojego brata(ON) to Bruner(nazwal go tak specjalnie zeby wolac Bruner ty swinio jak cos zbroi) Owczarka rodzicow(ONKA) to Haidi ale bywa tez Nusia albo Hajdulinka jak jest milutka albo ADHaidi jak dostaje swira.
-
No zmienil sie i to bardzo ,ale olbrzym :cool3: fajowy :)