Jump to content
Dogomania

zakonna

Members
  • Posts

    1230
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by zakonna

  1. a dlaczego tak pilnie, pilnie? DT ma jakieś ograniczenia czasowe w trzymaniu małej?
  2. och ślicznota moja cudna misiowata :loveu:
  3. nie wiem czy można dawać mu omegan, proponuję się wstrzymać z dawaniem mu czegokolwiek na własną rękę do czasu wizyty u weta. Łupież może i jest częsty ale Ty piszesz o popękanej skórze na całym grzbiecie, opis brzmi dramatycznie :) więc ja bym poszła do weta.
  4. ale idź koniecznie do weta skoro to są takie rozległe zmiany na skórze! to może być coś innego niż alergia, musi go wet zobaczyć
  5. bardzo ładna kicia :) jak chcesz żeby znalazła domek to musisz jej ogłoszenia porobić albo wykupić pakiet na bazarku ogłoszeniowym
  6. szczerze mówiąc to royala bym sobie darowała. Poszukaj wśród karm bezzbożowych Taste of The wild, wolfblut, orijen, acana, fish4dogs itp. Musisz sobie poczytać, porównać składy i coś wybrać. z kąpielami i czesaniem wstrzymałabym się do czasu wizyty u weta, czy twój pies się drapie, ma zaczerwienione uszy, wyciek z oczu? czy jedyny objaw to ten łupież?
  7. nie wiemy jaki jest Twój pies, mojemu nie szkodzi żadne mieszanie ani zamienianie karm. Kup dobrą karmę dla alergików szczeniaków i mu podaj. teoretycznie nową karmę powinno się wprowadzać poprzez stopniowe dodawanie nowej do starej, ale ja tak nigdy nie robiłam (mój pies nie ma wrażliwego żołądka-wręcz przeciwnie). Wg mnie lepiej mu zmienić karmę niż karmić taką, która mu zdecydowanie nie służy. Moja sucz łupieżu nie ma odkąd je karmę jagnięcina z ryżem zamiast drobiowych. Ale podkreślam, że moja jest dorosła i też ma strusi żołądek.
  8. ja mam trzy koty, ale odpukać zdrowe jak małe byczki więc nie jestem biegła w kocich chorobach. Nie denerwuj się, tylko obserwuj kotkę, jutro wet wam coś doradzi
  9. może się po prostu przeziębiła, zobaczysz co wet powie. Ja mogę tylko podnosić wątek bo jestem totalnie spłukana
  10. czy ona jest na coś chora?
  11. warto rozważyć zmianę karmy na taką dla psów wrażliwych, wtedy zobaczysz czy to kwestia karmy,
  12. dobrze, że szukasz innych metod. mam nadzieję, że relacje pomiędzy Tobą a kotem się ułożą :)
  13. małe psy uwielbiają memłać wszystko :) dlatego trzeba pilnować bo większość rzeczy przez psa przejdzie bez większej szkody ale może się trafić coś co porządnie zaszkodzi.
  14. ja myślę, że ona szybko znajdzie domek. jest śliczna, młodziutka i bardzo fotogeniczna :D
  15. jeżeli jest tak jak piszesz to ta kotka jest ewenementem, to nienormalne żeby kot lał na płytki jeżeli ma miejsce gdzie można grzebać i zakopać odchody. a może, skoro ona taka ogródkowa, spróbuj do kuwety dać piasek albo zwykłą sypką ziemię?
  16. ja bym pojechała do weta tak czy siak, szczeniaki szybko się odwadniają! nie dawaj jej nic do jedzenia! tylko picie o ile chce pić, żadnego wysiłku też jej nie funduj i naprawdę rozważ wizytę u weta dzisiaj
  17. potwór numer 1 czyli w typie labradora jest kąpany rzadko, kiedy się w czymś wytarza, średnio cztery razy w roku. Potwór numer 2 sucz rasy kundel polski jest jest również kąpana tylko po wytarzaniu się w czymś śmierdzącym ale to jest mega rzadko, raz na dwa lata :D. Psów nie kąpie dla samego kąpania, w moim odczuciu nigdy nie są brudne, czasami spłukujemy łapki prysznicem jak jest mega błoto. Ogólnie to dla mnie zdrowy, nie wytarzany w niczym pies nie wymaga kąpieli wcale
  18. podnoszę dziewuszkę :) i miziam wirtualnie
  19. wg mnie to tylko kwestia czasu, przecież koty instynktownie szukają miejsca, gdzie mogą zakopać odchody. To niemożliwe żeby się w końcu nie nauczyła, ja bym spróbowała na twoim miejscu wsadzania jej do kuwety co jakiś czas, możesz sama grzebać też w żwirku żeby jej pokazać o co chodzi.
  20. ha ha ha, piękne zdjęcie. cudowna ta zuzka
  21. nie rozumiem koncepcji korygowania kota a mam trzy sztuki obecnie na stanie. Co takiego ten kot niby robi, że aż wymaga korygowania?? nie wyobrażam sobie kota, który ni z gruszki ni z pietruszki rzuca się na człowieka celem dokonania zbrodni zębami. Chyba, że ma jakiegoś guza, który powoduje, że kot zachowuje się tak dziwacznie.
  22. no niestety, ale zgadzam się w dużej części z przedmówczynią. Kota traktujesz brutalnie fizycznie, przypisujesz mu mściwość i premedytację a to jest zwierzak po przejściach, który potrzebuje raczej spokoju i łagodności. Trudno uwierzyć, że miałaś przedtem kontakt z kotami. A tak na marginesie to jedzenie zanim zje zwierzę to bzdura, która jest częścią równie bzdurnej teorii dominacji. Wyrzuć dotychczasowe lektury na temat układania sobie relacji z psem i poczytaj coś współczesnego i z sensem. Co do kota to po prostu dajcie mu spokój, nie dotykajcie, nie łapcie za kark, jak przychodzi na pieszczoty to głaskajcie, ale krótko i z wyczuciem. Nie prowokujcie go do gwałtownych reakcji i wykastrujcie koniecznie.
  23. no dobra to ja dam 30 zł miesięcznie od października, wiem, że to niewiele ale więcej nie mogę :(
  24. czy on ma jakieś deklaracje? czy jedziecie tylko na bazarkach?
  25. taki młody kot powinien bez problemu nauczyć się korzystania z kuwety. Może to kwestia rodzaju żwirku, rodzaju kuwety albo może zapachu innych kotów jeżeli je masz.
×
×
  • Create New...