Jump to content
Dogomania

elinka

Members
  • Posts

    3582
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by elinka

  1. No to mamy kłopot z Elipsą. Dzisiaj napisała do mnie Karolina, że bardzo jej się nie podoba to co tu piszemy i że chce zwrócić Elipsę. Karolina napisała, że miała już wcześniej kontakt ze szczeniakami różnych ras i nie jestem w tym aż tak zielona jak się większości osób wydaje, a komendy, nagrody, gryzaki i wiele innych rzeczy się nie sprawdzają. Elipsa Karoliny nie słucha bo, jak to określiła Karolina, suczka ma wredny charakter...:crazyeye::crazyeye::crazyeye: Dziewczyny, przepraszam, że tak błędnie oceniłam ten dom i wydałam Karolinie Elipsę do adopcji.:oops:
  2. Już jesteśmy po wizycie u weta. [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/3/3_9_2v.gif[/IMG][/URL] Maja pazurki ma już obcięte, obyło się bez większego strachu i bólu, było szybkie rach-ciach i przy okazji pozostałe pazurki też zostały skrócone. Ranka po sterylce pięknie się goi, ząbki zostały obejrzane. Wychodzi na to, że sunia ma niecałe dwa lata. Maja została też odrobaczona [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_7_207.gif[/IMG][/URL] (przy okazji i moją dziewczynę odrobaczyłam). Ponieważ Maja jest u mnie na tymczasie i mam jeszcze nie spłacony dług za transport suni ze schroniska, poprosiłam pana Doktora o ewentualny rabat dla panienki. Wet się zgodził i cała wizyta łącznie z tabletką na robale kosztowała Maję tylko 10zł. :multi: No to w podziękowaniu przed chwilą wysłałam panu Doktorowi link do wątku Mai.
  3. ha, ha![B] Pinkmoon[/B] - najgorzej, że ja już w Mai się zakochałam. Jak Maja będzie się wyprowadzać do swojego domku to coś czuję, że będzie z tego wielki płacz. Ślicznie dziękuję wszystkim Cioteczkom za odwiedzinki Mai,[B] lilk_a[/B] - dziękuję za piękne banerki, [B]Jota[/B] - jeżeli znajdziesz chwilkę czasu to Maja baaardzo by się ucieszyła z ogłoszeń. :loveu: A teraz uciekam już do weterynarza.
  4. [quote name='Cajus JB']Link mi nie działa[/QUOTE] już działa ;)
  5. jeśli ktoś ma ochotę poczytać zamiast zapalić cygaretta, to zapraszam na wątek Mai, mojej obecnej tymczasowiczki: [url]http://www.dogomania.pl/threads/179064-KudA-ata-Maja-w-DT-czeka-na-wspaniaA-y-domek[/url] :bluepaw:
  6. Zapraszam na wątek Mai, mojej obecnej tymczasowiczki: [URL="http://www.dogomania.pl/179064-KudA-ata-Maja-w-DT-czeka-na-wspaniaA-y-domek"]http://www.dogomania.pl/threads/179064-KudA-ata-Maja-w-DT-czeka-na-wspaniaA-y-domek[/URL] :bluepaw:
  7. chyba Frocia się nie obrazi, jeśli zaproszę na wątek Mai, mojej obecnej tymczasowiczki: [URL="http://www.dogomania.pl/179064-KudA-ata-Maja-w-DT-czeka-na-wspaniaA-y-domek"]http://www.dogomania.pl/threads/179064-KudA-ata-Maja-w-DT-czeka-na-wspaniaA-y-domek[/URL] :bluepaw::bluepaw:
  8. chyba Mila się nie rozgniewa, jeśli Maja zostawi tu swoją łapkę? [FONT=Calibri][/FONT][URL]http://www.dogomania.pl/threads/179064-KudA-ata-Maja-w-DT-czeka-na-wspaniaA-y-domek[/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/179064-KudA-ata-Maja-w-DT-czeka-na-wspaniaA-y-domek"]:bluepaw:[/URL]
  9. [quote name='ata']Napisz ile mała ma lat, i w jakiej miejscowości obecnie przebywa. Jest śliczna:)[/QUOTE] Ile ma lat Maja nie wiadomo, bo w książeczce schroniskowej nie ma żadnej adnotacji na ten temat. Tak, jak pisałam wyżej, jutro idę z sunią do weterynarza to przy okazji zapytam o wiek suni. Wiem, że miała już szczeniaki, ale stara to dziewczynka chyba nie jest, bo ma piękne białe ząbki, a z moją Loulą potrafi się bawić cały dzień niczym szczeniak (co widać na załączonych powyżej zdjęciach) [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/12/12_1_140.gif[/IMG][/URL] Sunia przebywa w Inowrocławiu.
  10. [B]Leni356[/B] zakładając ten wątek jak zwykle jest skromną osobą. W pierwszym poście nie wspomniała nic o tym, że gdyby nie jej ogromne zaangażowanie i pomoc, to sunia nadal by tkwiła w schronie. Ponieważ schronisko zażądało opłatę za sunię w wysokości 150zł, a transport do DT kosztował przeszło drugie tyle, po prostu na wyciągnięcie suni ze schronu w pewnym momencie tych pieniędzy zabrakło. I właśnie wtedy bez zawahania Leni na wszystko wyłożyła ze swoich zasobów finansowych.:loveu: Na szczęście na Dogo są wspaniałe osoby i opłatę schroniskową w całości zasponsoruje Mai[B] lika1771:Rose:[/B]:Rose: Na transport suni ze schroniska do DT udało mi się uzbierać zaledwie 50zł :oops:. Leni dołożyła drugie 50zł. [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_1_3.gif[/IMG][/URL] Niestety, do zapłaty pozostało jeszcze 100zł. Maja będzie u mnie na bezpłatnym DT, chociaż jest takim słodziakiem, że nie wiem czy przypadkiem to moje DT nie zamieni się niebawem w DS. Przyznam, że rozpatruję taką ewentualność, jednak jak na razie chcę jutro iść z sunią do weterynarza, bo po pierwsze trzeba Maję odrobaczyć [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_7_207.gif[/IMG][/URL], a po drugie ma tak mocno przerośnięte piąte pazury, że aż zakręciły koła i wbijają się drugim końcem w obie tylne łapki Mai. Pazury te są już nawet lekko sine. Pewnie dlatego Maja wczoraj nie pozwalała mi się dotykać z tyłu, gdy chciałam ją wyczesać. Widzę, że sama nie dam rady tych pazurów obciąć. A dopiero co tydzień temu sunia miała sterylkę! Szkoda, że gdy była pod całkowitą narkozą schroniskowy wet tym się nie zajął. Teraz niepotrzebnie sunia będzie tylko cierpieć. :shake: Niestety, moje zasoby finansowe są chwilowo ograniczone (szukam pracy), dlatego w imieniu Mai zwracam się do wszystkich osób, które chciałyby sunię wesprzeć grosikiem lub bazarkiem o pomoc. Proszę również o ogłoszenia dla Mai. Banerku jeszcze nigdy nie robiłam, ale może spróbuję coś stworzyć? :siara:
  11. A Maja przyjedzie do mnie dopiero dzisiaj. I nie z ajlii tylko z Pati-C. Wczoraj w schronisku w Józefowie nie było możliwości, aby ktoś rano tam mógł być w celu wydania suni, więc byłam, niestety, zmuszona zrezygnować z transportu ajlii i przesadziłam Maję do samochodu Pati-C. Dzisiaj po 12:00 Pati podjedzie po sunię do schroniska, a później już tylko podróż do mnie. [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_19.gif[/IMG][/URL]
  12. na pewno brzuszek i oczko ją boli, ale teraz u Miki będzie już tylko lepiej
  13. jak ona pięknie wygląda w tym fartuszku!
  14. [quote name='karolina_g_k'][B]elinka[/B] co u Karoliny i Elipsy?[/QUOTE] Nic nie wiem. :niewiem: Karolina się nie odzywa, nie odpisuje na e-maile. Ale z tego co wcześniej do mnie pisała, dzisiaj ma operację.
  15. a może zamiast obrzydliwych papierosów polecę piękne kwiaty? [url]http://www.dogomania.pl/threads/177890-obrazy-dla-Megi-i-psA-w-z-OA-wiAE-cimia-na-DT-i-leczenie-do-30-I-godz-24-00[/url] [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/12/12_1_147.gif[/IMG][/URL] =[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_14_5.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_4_9.gif[/IMG][/URL]
  16. [QUOTE=Owieczka;]Nic sie nie da zrobic ?? Może jednak jakos to wszystko można poskładać [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] Cioteczki a nie możemy załozyć kasy za elinkę żeby jej kociak szybko trafił tam gdzie powinien a potem elinka odda nam w późniejszym terminie ? Co Wy na to ? CIOTECZKI !!! ?? [/QUOTE] [quote name='Greven']Ja jestem za tym, żeby pojechała maksymalna ilość zwierząt, bo to oznacza obniżenie kosztów dla wszytskich! Gdybym była w takiej sytuacji na pewno nie wahałabym się przed pożyczą z Kundelkowej.[/QUOTE] Dziewczyny, dziękuję za Wasze chęci, a właściwie za chęć pomocy Mai, ale sunia tym transportem już nie pojedzie. Do południa rozmawiałam z Panem, ma komplet psiaków, jadą z nim też jakieś osoby. I niezależnie od tego czy moja Maja by jechała, czy nie koszty pozostaną takie same dla każdego. Nasza obecność nie ma wpływu na Waszą opłatę za Milę. Na szczęście jest jeszcze jeden piesek, który chce jechać z W-wy do Inowrocławia i Maja zabierze się razem z tym pieskiem i to już w ten piątek!:multi: Przewoźnikiem będzie nasz [URL="http://www.dogomania.pl/members/12590-ajlii"]ajlii[/URL] z Dogomanii. A ponieważ [URL="http://www.dogomania.pl/members/12590-ajlii"]ajlii[/URL] zna doskonale Dogo w realu, od razu zgodził się poczekać, aż zrobię bazarek i odeślę mu te 100zł. :loveu: Ale z bazarkami bywa różnie, na jednych licytujących jest więcej, na innych mniej, na jednych bazarkach sprzedaż idzie szybciej, na innych wolniej dlatego chyba pójdę za Waszą poradą i spróbuję jednak skorzystać z pomocy tej Kundelkowej Skarbonki. Nie chciałabym robić długu u [URL="http://www.dogomania.pl/members/12590-ajlii"]ajlii[/URL]. Gdy zakończy się bazarek to wtedy będę mogła już na spokojnie zrewanżować się kundelkom. Zaraz napiszę do obraczys87 ;) a to główny wątek [URL="http://www.dogomania.pl/members/12590-ajlii"]ajli[/URL] : [url]http://www.dogomania.pl/threads/176436-OferujAE-transport-za-zwrot-kosztA-w-Warszawa-dowolne-miejsce-w-Polsce-Warszawa[/url]
  17. [quote name='Owieczka']elinka a prosiłam kundelkowa skarbonke o pomoc ?[/QUOTE] Nie, nie prosiłam. Jakoś tak nie mam sumienia zabierać pieniążków innym pieskom w potrzebie. Myślałam, że zrobię na transport bazarek, ale Pan nie chce czekać.
  18. A ja niestety, jestem zmuszona zrezygnować z tego transportu. Na chwilę obecną udało mi się zorganizować tylko 50zł, a to za mało, aby Panu od ręki zapłacić za transport Mai do Inowrocławia. Pan nie chce się zgodzić, aby pieniążki odesłać mu w późniejszym terminie, bo już kiedyś ktoś go tak oszukał. O swojej rezygnacji już Pana powiadomiłam. Szkoda... [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_19_5.gif[/IMG][/URL]
  19. [quote name='Madallena'] Szukam transpportu z Rudy Sl do Warszawy dla Kajtka, ale nie wiem czy mam. [/QUOTE] Madalleno, zajrzyj tutaj: [url]http://www.dogomania.pl/threads/131533-OferujAE-transport?p=13982813#post13982813[/url] - post #133
  20. [quote name='esperanza'] Czy możemy liczyć, że Karolina sama napisze tutaj o problemach z małą?[/QUOTE] Nie wiem. :roll: Wczoraj zaprosiłam Karolinę na wątek poprzez WP, ale widzę, że dziewczyna nawet poczty nie odebrała. Obawiam się czy przypadkiem Karolina nie leży już w szpitalu? [quote name='tripti']Do sedna, jeżeli dziewczyna - Karolina jak zrozumiałam, zgłasza już takie wątpliwości i ma takie problemy, może jednak zastanowić się nad tym głębiej, bo im sunia będzie starsza tym więcej siły i energii będzie miała i wcale nie musi być łatwiej, a będzie wręcz trudniej... [/QUOTE] [B]tripti[/B], to co piszesz o zachowaniu swojej suni idealnie pasuje do opisu zachowania Elipsy. Nawet ze smyczą się zgadza. A wlaśnie o to chodzi, że Karolina zgłasza swoje wątpliwości. Napisała, że adoptując Elipsę była najszczęśliwszą osobą, a teraz jej życie zmieniło się w piekło. I że nie potrafi sobie dać rady z tym pieskiem.
  21. To prawda. Dobre zdjęcie to większa ;) połowa sukcesu! Przecież to dzięki tym zdjęciom ludzie rozkochują się w danym piesku. [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_13_13.gif[/IMG][/URL]
  22. zaglądamy, zaglądamy! [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/29/29_1_1.gif[/IMG][/URL]
  23. Marto, przejrzyj proszę OLX w swoim regionie i nie tylko, może ktoś tam chce psa? [url]http://kujawsko-pomorskie.olx.pl/zwierzeta-cat-312[/url]
  24. Zosia ma rację, kto by tam teraz chodził sikać na dwór? [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/28/28_3_7.gif[/IMG][/URL]
  25. [B]vpassione[/B], zgadzam się z Tobą niemal całkowicie, ale jednak nie krzywdźmy tak bardzo Karoliny. Karolina ma chęci, aby Elipsę zmienić, przecież po to między innymi napisała dzisiaj do mnie. Ale dziewczyna chyba nie za bardzo wie jak się pracuje ze szczeniakiem. Cala ta sytuacja + nagła choroba podłamały chyba Karolinę. Na przykład pisała mi, że Elipsę jak najbardziej męczy na spacerach, i to nawet kilka razy dziennie, ale Elipsa to niespożyty wulkan energii. W sumie przy Elipsie Karolinie udaje się przespać 3-4 godz na dobę (a teraz, gdy jest chora szczególne potrzebuje spokoju). Mieszka tylko z TZ, a TZ jest w pracy. Gdy wraca, musi myć zasikaną podłogę. A Elipsa biega za mopem i popuszcza następne siki z radości. Ale tak jak piszesz, pies sam z siebie się wszystkiego nie nauczy. A tutaj widzę, że brak Karolci przygotowania na ten temat. I brak konsekwencji w postępowaniu z psem, bo wcześniej już dawałam Karolinie pewne rady, a widzę że Elipsa jak na razie robi to co chce. Dlatego poleciłam Karolinie, aby przez net skorzystała z porad psich szkoleniowców i psychologów, mogę dać jej adres do dobrego behawiorysty w Bydgoszczy, poinformowałam ją o przedszkolach dla psów. O kennelu też pisałam. Psa można wszystkiego nauczyć, a zwłaszcza z tego co piszecie Belga, jednak trzeba wiedzieć jak to robić? Nie każdy od razu posiada taką wiedzę, dlatego to nic wstydliwego. My też wszystkiego od razu nie wiedziałyśmy i pewnie jeszcze wielu rzeczy nie wiemy. Ale wszystkiego można się dowiedzieć. Trzeba tylko chcieć. No, a pamiętajmy, że Karolina ma kłopoty ze zdrowiem, a to potrafi nieźle zniechęcić do jakichkolwiek działań. Dlatego zaprosiłam Karolinę na wątek i mam nadzieję, że niebawem Karolcia się odezwie i będziemy mogły, jak tylko potrafimy, służyć jej pomocą.
×
×
  • Create New...