Jump to content
Dogomania

elinka

Members
  • Posts

    3582
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by elinka

  1. [quote name='Dogo07']Transport Pati-c do Inowrocławia to skąd ? Z Warszawy ? Bo papatikole może ale rano, tam koszt 42zł/100km. [/QUOTE] Pati-C będzie jechać do Inowrocławia z Warszawy, koszt 270zł. A skąd będzie jechać papatikole? Czy też z Warszawy? [quote name='haliza']I co z Pusią :p[/QUOTE] Info o Pusi do Częstochowy już wysłałam. Po południu otrzymałam potwierdzenie, że mój e-mail został przez tamten domek odczytany. No to teraz pozostaje nam tylko czekać. Jeżeli do wieczora domek się nie odezwie to mam jeszcze w zapasie rodzinę z Torunia i Panią z Niemiec, ale w tych dwóch ostatnich nie było jeszcze wizyt przed adopcyjnych.
  2. Wiemy, ale w tym autobusie Sajmonek by jechał tylko pół godziny, będzie też miał parę dni czasu na resocjalizację, a jeśli będzie kastrowany dopiero w piątek to całą sobotę będzie jechał w bólu i do tego aż w trzech obcych samochodach.[IMG]http://www.dogomania.images/smilies/cool3.gif[/IMG]
  3. [quote name='MikAga']Elinko,bez względu jaka będzie sytuacja zadeklarowałam razem z Miką grosik-nie wiem tylko jak go wysłać,Kudłaczki na urlopie-a Pusia jest w potrzebie dzisiaj.Pa.[/QUOTE] MikAgo, ja pamiętam o Twojej deklaracji i na pewno z niej skorzystamy. Numer konta już niebawem Ci jakiś podeślę. [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/15/15_9_16.gif[/IMG] No, i mam już ostateczną odpowiedź od domku z Katowic. Państwo jednak Pusi nie zaadoptują. Po prostu ich serca już wcześniej poruszył inny pies, Febrisek z wątku 25domków i myślą o jego adopcji. W takim razie jutro napiszę do Częstochowy do tego drugiego wizytowanego domku.
  4. [quote name='MikAga']Witaj Elinko,Mika dorzuci grosik dla Pusi-podaj tylko numer konta.Pozdrówka ode mnie i lizaczki od Miki dla wszystkich![/QUOTE] MikAgo, w imieniu Pusi ślicznie dziękuję. :loveu::loveu: Ale jak wiesz, po Mice w spadku jest jeszcze drugi domek w Częstochowie. Jeśli z domkiem z Katowic nic nie wyjdzie, jutro chcę napisać do tej drugiej rodziny. Dlatego na razie wstrzymam się z numerem mojego konta, bo nie wiadomo, czy Pusia do mnie przyjedzie?
  5. Zofijo, a wątek 25 domków przeglądałaś? [url]http://www.dogomania.pl/threads/185918-25-domk%C3%B3w-chce-kud%C5%82atego-psa?p=14704351#post14704351[/url]
  6. Dziewczyny, jutro kastracja to dla Sajmonka najlepsza opcja. Z Pszczyny do Żor jest tylko 20km. Może jednak postarajcie się coś wykombinować. Jak nie ma auta to może dowiózł by go ktoś do weta autobusem? [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/12/12_7_8.gif[/IMG] Wiem, że chłopak jest strachliwy, ale może być tak, że już po kilku minutach od opuszczenia schronu humor psiakowi się poprawi. Przecież już nie raz tak bywało.
  7. Jest już odpowiedź od domku: [QUOTE]Dnia 6-07-2010 o godz. 21:10 Maria W. napisał(a): (...) W sprawie w której się Pani zwraca-ewentualnej adopcji Pusi, nie mogę podjąć decyzji <na tak>. Mój mąż wyjechał do sanatorium, a nie chcę podjąć decyzji sama i zrobić mu po przyjeździe niespodzianki. Psa musimy wybrać i zaakceptować wspólnie. Sunia jest śliczna. Szkoda że jest tak mało czasu.(...)[/QUOTE]
  8. [quote name='Dogo07']Tylko domek dla Pusi musi być super :) ![/QUOTE] Ten domek jest super! Wizytowała go Lara: [quote name='__Lara']Cioteczko, byłam dzisiaj na wizycie :) bardzo fajni Państwo, z czystym sercem oddałabym im każdego psa :) widać, że kochają zwierzęta :) mieli już dwa pieski, każdy z nich żył po 15-16 lat. Chodzą do kliniki, którą znam, i też w niej leczyłam swojego psa jakiś czas. Byli pełni podziwu dla nas :) że pomagamy psiakom :) powiedzieli, że chcą psiaka do kochania. Naprawdę, życzliwi, otwarci ludzie, na pewno żadnego zwierzaka by nie skrzywdzili. Dopytywali się o dietę dla psiaka, żeby mu nie zaszkodziło nic, np. po schronisku. Mówiłam im też o kastracji, sterylizacji, ten pan ma trochę takie "męskie" podejście do tego, że po co krzywdzić psiaka ;) ale tłumaczyłam im jak to jest ważne, myślę, że są otwarci na wszelkie sugestie :) Także oby więcej takich domów! Ta wizyta to była czysta przyjemność ;)[/QUOTE] Już wysłałam do Państwa info o Pusi + zdjęcia i link do tego wątku. Teraz czekam na ich odpowiedź. [quote name='Dogo07']Myślę, że trzeba Pusie wyciągnąć, żeby już była bezpieczna, i nie wiem co dalej. Załatwiać transport a w między czasie zobaczyć czy domek chciałby Pusie i sprawdzić.[/QUOTE] Tak, Pusi trzeba załatwiać transport niezależnie od sytuacji, a w między czasie zobaczymy czy domek zechce sunię. Jak na razie odpowiedzi z Katowic jeszcze nie otrzymałam. Za to napisała do mnie Pati-C, że w niedzielę może przywieźć Pusię do Inowrocławia. Koszt tego transportu by wyniósł 270zł.
  9. [quote name='zerduszko']A gdzie ten domek? Żeby jej nie wozić an darmo :)[/QUOTE] Domek jest w Katowicach :multi:
  10. [quote name='Dogo07'] [SIZE=2][COLOR=Black]"[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=Black][B]Zgłaszający sukę muszą podać koszt i miejsce zabiegu, oraz wstawić link do wątku. Faktura musi być wystawiona na Fundację. Przesłana ma być wraz z kartką z numerem konta na adres fundacji."[/B][/COLOR][/SIZE][/QUOTE] Oczywiście, że jeśli tylko Pusia przyjedzie do mnie, zaraz ją tam zgłoszę ;) [quote name='Dogo07']Papatikole może tylko rano sunie zawieźć z Warszawy do Inowrocławia.[/QUOTE] Niestety, rano pracuję dlatego myślałam o sąsiadce. Ale mogę spróbować wziąć dzień urlopu. Jednak dopiero co byłam tydzień na zwolnieniu lekarskim i nie wiem, czy urlop w następnym tygodniu otrzymam? Dlatego, gdyby tylko Pusię można było dowieźć do Brzegów, to faktycznie może lepiej by było skorzystać z pomocy ilon_n? Z Torunia do Inowrocławia to już żabi skok, tutaj już łatwiej by było nam sunię przetransportować do mnie. [quote name='Dogo07'] I trzecia rzecz, jak w ciągu kilku dni znaleźć naprawdę dobry dom dla Pusi ??? Poza tym domek trzeba sprawdzić, i na spokojnie wybrać ten naprawdę dobry, a nie tak na łapu capu, żeby tylko sunie wydać. Ona może na dniach wyjechać, a wyciągnąć można ją już dziś i jutro i być pewnym że sunia jest bezpieczna.[/QUOTE] Ależ to wcale nie musi być szybka adopcja na łapu capu. Zupełnie zapomniałam, że są jeszcze dwa domki po Mice, w których była przeprowadzona już wizyta przed adopcyjna.:multi: Domki te na wizytach wypadły super! Zaraz do pierwszego z nich napiszę. Jest to domek nr1 z wątku 25domków. A tak w ogóle to mój komputer podłapał wirusa i jeśli kiedyś zniknę to w razie czego podaję mój nr telefonu: 660 815 112.
  11. Idę spać, bo rano muszę wstać. Dobranoc! [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/7/7_11_117.gif[/IMG][CENTER] [/CENTER]
  12. [quote name='Dogo07']Tylko też pytanie, jak to zgrać w czasie, bo z Warszawy do Inowrocławia jedzie się ile ? Trzy, cztery godziny ? Żeby miał ją kto wydać w Warszawie, i kto odebrać w Inowrocławiu.[/QUOTE] Z Warszawy do Inowrocławia jedzie się 4 godziny. A co myślisz o tym transporcie? Inowrocław jest tam po drodze. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/188390-10-11-lipca-Warszawa-Pozna%C5%84-Warszawa-%28za-zwrot-koszt%C3%B3w%29[/URL]
  13. [quote name='Dogo07']To papaticole później nie da rady, bo potem to on ma pracę. To co tu robić.[/QUOTE] A we wtorek papaticole też pracuje po południu? Jeszcze jutro zapytam sąsiadkę, czy by Pusi nie odebrała rano od papaticole.
  14. Ojej, ale ja od 6:00 do 14:00 jestem w pracy :placz:.
  15. Ale ona podobna do Miki. I jaka piękna. :loveu::loveu: Klaudus, wklej proszę, powyższe zdjęcia na wątek 25domków. Tam wszyscy chcieli właśnie taką sunię adoptować. EDIT: wysłałam do Pati-C sms-a z zapytaniem o transport w niedzielę/poniedziałek. Za dwa poprzednie tymczasy, które do mnie też z Warszawy kiedyś przywoziła płaciłam wtedy 200 i 300zł. Pierwszy pies jechał jeszcze z innym psem, stąd ta różnica w cenach.
  16. [quote name='Dogo07']Natomiast jeśli chodzi o sponsoring, to musiałby być w takim razie dwie faktury, dla dwóch różnych psiaków, przy czym część kosztów sterylki na fakturę a część gotówką z uzbieranych dla Pusi pieniążków. [/QUOTE] Tylko nie wiem, czy wet zgodzi się wystawić fakturę na sterylkę za pół ceny? A skoro muszą być faktury za cały sponsoring, to może zamiast rozbijać fundusze całe te 150zł przeznaczyć na sterylkę Pusi, a w zamian na na kastrację Sajmonka wziąć pieniążki z deklaracji Pusi? Przecież to i tak te same pieniądze - 80zł.
  17. [quote name='Dogo07']Elinka, tylko teraz nie wiem czy te 150zł co Puszek/Pusia ma od sponsora to dać na nią w całości a na Sajmonka zbierać fundusze na kastrację. Bo właściwie to były pieniażki dla Pusi, a zostały podzielone pomiedzy Pusie a Sajmona , bo się okazało, że w tej kwocie mnie wiećej zmieszczą się zabiegi dla obu psiaków (2x80zł). I prośba, jeśli możesz, zapytaj pati-c o trasę w niedzielę albo pon., Warszawa-Inowrocław.[/QUOTE] Myślę, że jeżeli sponsor nie będzie miał nic przeciwko temu to ten podział mógłby pozostać. Sajmonek ma mało czasu, do DT musi dojechać już wykastrowany. Pusi natomiast tak się nie spieszy. Mogę ją wysterylizować po przyjeździe do mnie. Przecież dla Louli w tym momencie nie ma to większego znaczenia. No, a zyskamy trochę więcej czasu, aby dozbierać kaskę na sterylkę.:razz: Pati zapytam tylko wstępnie, bo konkretnie można pytać dopiero, jak będzie wiadomo, że pieski wyjadą z Pszczyny. Po drugie Pati często bywa w trasie, więc do niedzieli to jeszcze daleko.;)
  18. [quote name='Dogo07'] Transport z Figu bezpłatny, dowozi mikoada za 30zł. Zostaje nam znalezienie noclegu dla Pusi w Warszawie lub okolicach i znalezienie transportu do Inowrocławia. Koszty to ten transport 30zł i ten na trasie Warszawa-Inowrocław, oraz wyciągnięcie ze schroniska. Są jakieś deklaracje jednorazowe. Może to wystarczy na pokrycie tych kosztów. Oprócz tego cały czas zbieramy i prosimy w wsparcie. [/QUOTE] Ten transport wydaje mi się najlepszy bo może być najtańszy. Pati-C (jest z W-wy) odpisała, że przejazd na trasie Warszawa - Pszczyna - Inowrocław - Warszawa to ponad 1000km, więc koszt transportu wyniesie około 550zł. [quote name='Dogo07']Czekamy na Klaudus, bo tylko ona może coś więcej wiedzieć. Ale wg mnie trzeba naprawdę działać, do uratowania psiaczków już tak niewiele. (...) Problem to może być ta sterylka, w sensie koszt. I właśnie, skoro to sunia, to czy jest obecnie w cieczce, i czy nie w ciąży. Myślałam , że to wyjaśni nam Klaudus, ale jej nie ma.[/QUOTE] W sumie to nie ma znaczenia, czy Pusia jest teraz w cieczce czy w ciąży. Sterylka i tak musi być przeprowadzona. Pozostaje więc tylko szukać na ten zabieg środków. Puszek na ciachanie miał 150zł, ale kaską podzielił się z Sajmonkiem. Czyli Pusia na sterylkę ma teraz 80zł. Doda_ odpisała mi, że w tygodniu zrobi bazarek, o który prosiłam, więc mam nadzieję, że kaski trochę przybędzie. Sterylizacja w Inowrocławiu kosztuje 150zł - 200zł, ale nie wiem ile trzeba by zapłacić za sterylizację aborcyjną? Ilon_n, a czy możesz podać link do tej refundacji sterylki na wątku Akcja sterylizacja? [quote name='ilon_n'] zgłoście Pusię do refundacji sterylki na wątku Akcja sterylizacja, własnie do końca miesiąca muszą opróżnić konto akcji, więc trzeba wydać wszystko co się uzbierało!![/QUOTE]
  19. [quote name='Dogo07']A ja czekam na opinie wszystkich wspomagających Puszka i Sajmona. [COLOR=Magenta][B]Hello ! [/B][/COLOR] [B]Co robimy z transportem ?[/B][/QUOTE] Co do transportu to sama nie wiem, którą opcję najlepiej wybrać. Na każdy z tych transportów pieniędzy jest za mało. Ponadto na wątku Sajmonka przeczytałam, że dojdzie jeszcze opłata schroniskowa za każdego psa w wysokości 50zł. Nie wiem co poradzić. :niewiem: W sprawie transportu napisałam do kilku osób, może pojawi się jeszcze jakaś inna, ciekawsza i bardziej dostępna na kieszeń Puszka opcja? [quote name='Szarotka']No i co jestes uprzedzona do suczek ;) u Elinki zawsze dotad byly szuczki. W takim razie to jest Pusia :):)[/QUOTE] Dla mnie to lepiej, że Puszek to Pusia. :evil_lol: Przynajmniej nie będę musiała martwić się o nieplanowane dzieci Louli. No, ale za to mogą być nieplanowane dzieci Pusi. Sterylka w takim układzie będzie koniecznością. A to oznacza jeszcze większe braki pieniędzy i jeszcze większe potrzeby. [quote name='Jo37']To finansowo sytuacja gorsza bo potrzebna sterylka.[/QUOTE] Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Pusię czeka sterylka aborcyjna. No bo z tego co rozumiem, Pusia w boksie mieszkała razem z Puchem i Tajsonem. Nie wiem, od kiedy sunia jest w schronie, ale dopiero co zakończył się sezon cieczkowy. Obawiam się, czy aby emocjonalnie będę w stanie ten temat przeskoczyć. :roll: No i to wyjaśnia, dlaczego Pusia jest OK. do innych piesków. Tylko, że teraz nie wiadomo, jak właściwie Pusia reaguje na inne suczki? No, a w domu mam swoją sunię Loulę.
  20. Sytuacja jakby sama się rozwiązała, bo Puszek z kastracji odpada. Okazało się, że Puszek to Pusia.
  21. A ja nie rozumiem, dlaczego chcecie czekać z kastracją do momentu, aż dla psów pojawi się jakiś transport do ich domów tymczasowych? Skoro na kastrację są finanse, psy do Żor ma kto dowieźć, weterynarz od jutra będzie wolny to na co czekać? Przecież im wcześniej chłopaki będą ciachani tym lepiej. Jeśli będziemy czekać jeszcze dłużej to psy mają jak nic zagwarantowane, że do DT będą podróżować w bólu. No bo im kastracje będą dalej to tym mniej czasu będą miały oba psy na dojście do siebie przed wyjazdem.
  22. [quote name='leni356']oj nie wiem czy jest czego, od dawna pracuję po kilkanaście godzin dziennie, nie miałam wolnego weekendu od dawna, ani jednego dnia, ten mój najbliższy tydzień urlopu to chyba pod respirator najlepiej się podłączyć, bo inaczej to nie wiem czy się zregeneruję będę trzymać kciuki bardzo mocno[/QUOTE] No w sumie z tym respiratorem to masz rację, bo ja nie wiem, jak Ty tam wytrzymasz bez Dogo??? [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_12_2.gif[/IMG] :evil_lol::evil_lol:
  23. Dziewczyny, działajcie dalej, ja idę spać. O 5:15 wstaję do pracy. Rano na pewniaka będzie tak: [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/7/7_11_1.gif[/IMG] Ech Leni, mogę tylko Tobie pozazdrościć. :placz:
  24. Poker, Sajmonek musi zostać ciachnięty przed wyjazdem, a po drugie w Żorach jest tanio i takie fundusze już są. W Warszawie nie będzie psiaka na to stać, a tam gdzie zamieszka weta do kastracji psów nie ma.
×
×
  • Create New...