elinka
Members-
Posts
3582 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elinka
-
Pierwsze fotki Pusi w DT (jeszcze przed kąpielą ;)) pierwszy posiłek [IMG]http://img822.imageshack.us/img822/9373/pusia003.jpg[/IMG] zwiedzanie domu [IMG]http://img59.imageshack.us/img59/7854/pusia009.jpg[/IMG] Pusia obserwuje Tpańcię [IMG]http://img822.imageshack.us/img822/5064/pusia018.jpg[/IMG] z bliska widać lepiej [IMG]http://img338.imageshack.us/img338/6594/pusia020.jpg[/IMG] ciągle się poznajemy [IMG]http://img801.imageshack.us/img801/4597/pusia024.jpg[/IMG]
-
Dobre wieści to te, że Pusia jest już w Inowrocławiu. :multi: Fidu ze swoim mężem postanowiła przywieźć Pusię prosto do mnie.:loveu::loveu::loveu: Pusia w podróży dwa razy zwymiotowała. Za transport miałyśmy zapłacić tylko! 70zł, ale że TZ Fidu zakochał się w suni to Pusia otrzymała rabacik w wysokości 20zł. Tak więc w kopercie przekazanej od Klaudii zostało Pusi jeszcze 100zł. :eviltong: Sunia z pierwszych obserwacji jest bardzo pogodnym psem, jest ciekawa wszystkiego, trochę duża i jest jej bardzo gorąco. Najchętniej to bym ją już obcięła. Po wejściu do domu od razu Pusię zdziwiło jej lustrzane odbicie. Ha, ha, to lustro w przedpokoju ciągle tak samo intryguje wszystkie moje tymczasy. Pusia nie wiedziała czy ma do tego koleżki w lustrze podejść, czy się bać, czy też szczekać, a może jednak go powąchać??? Powiedziałam więc coś do niej, a gdy Pusia zobaczyła, że kolega w odbiciu macha ogonkiem to napięcie od razu opadło. No i na moje oko sunia jest szczenna. Więcej szczegółów jutro, teraz idę mało-wielką wykąpać.
-
O godzinie 13:00 otrzymałam telefon od Klaudus, że sunia jest już u niej. Pusia była u weta, została odrobaczona, otrzymała książeczkę zdrowia. Ze szczepieniami wet się jednak wstrzymał ponieważ jest za gorąco, a Pusię czeka dzisiaj jeszcze dalsza podróż. Do Warszawy sunia wyruszy około godz.17:00. Czyli chyba już jedzie.[IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/7/7_6_128.gif[/IMG] Opłatę schroniskową 50zł Klaudia zapłaciła. Reszta pieniędzy będzie na transport. Klaudia poda je do mnie razem z Pusią przez dziewczyny. I tu mam pytanie u kogo ostatecznie w Warszwie będzie jutro Pusia? Pati-C rano jest u dentysty, ale już po godz.12:00 może wyjechać z suczką do Inoworocławia. Pod jaki adres w Warszawie Patrycja ma podjechać po Pusię?
-
Figu, rozumiem.;) No, a ponieważ Klaudia jest bardzo zajęta, to mam prośbę, czy możecie jutro ją zastąpić i kupić Pusi na drogę tę [URL="http://www.dogomania.pl/threads/187059-Mamy-14-dni-na-zebranie-deklaracji-na-200-z%C5%82-na-hotel-dla-Puszka-jak-nie-to-Mys%C5%82owice?p=15014232&viewfull=1#post15014232"]tabletkę [/URL]na chorobę lokomocyjną? Oraz proszę, przypilnujcie, aby Klaudia po zapłaceniu opłaty schroniskowej za Pusię nie zapomniała przekazać razem z sunią pozostałych uzbieranych na sunię pieniążków, ponieważ trzeba zapłacić za transport Pati-C, a ja zawsze dawałam jej pieniążki od razu po przywiezieniu psa do ręki. No, i jeśli Pusia ma książeczkę zdrowia z wpisami o szczepieniach to też o nią poproszę. A co z umową adopcyjną? Czy schronisko w Pszczynie spisuje umowy przed adopcyjne z DT?
-
[quote name='mikoada']Ja próbowałam się dzisiaj skontaktować z Figu telefonicznie, niestety się nie udało. Dopiero teraz weszłam na wątek i szczerze powiem przykre jest to co tu czytam. Wierzcie Klaudia ma naprawdę bardzo dużo na głowie, chore psiaki w domu, co chwila telefony, psiaki z punktu oraz od nieodpowiedzialnych ludzi z Pszczyny. Jak byłyśmy na kastracji Sajmona to średnio co 10-15 minut dzwonił telefon, jestem bardzo ciekawa czy wszyscy byliby to w stanie wytrzymać. To, że Klaudia nie zawsze ma czas napisać na dogo co się dzieje wcale mnie nie dziwi, ja jak chcę się na cito czegoś dowiedzieć po prostu do niej dzwonię...polecam[/QUOTE] Skoro Klaudia jest tak zajęta to czy możecie jutro ją zastąpić i kupić Pusi na drogę tę [URL="http://www.dogomania.pl/threads/187059-Mamy-14-dni-na-zebranie-deklaracji-na-200-z%C5%82-na-hotel-dla-Puszka-jak-nie-to-Mys%C5%82owice?p=15014232&viewfull=1#post15014232"]tabletkę [/URL]na chorobę lokomocyjną? Oraz proszę, przypilnujcie, aby Klaudia po zapłaceniu opłaty schroniskowej za Pusię nie zapomniała przekazać razem z sunią pozostałych uzbieranych na sunię pieniążków, ponieważ trzeba zapłacić za transport Pati-C, a ja zawsze dawałam jej pieniążki od razu po przywiezieniu psa do ręki. No, i jeśli Pusia ma książeczkę zdrowia z wpisami o szczepieniach to też o nią poproszę. A co z umową adopcyjną? Czy schronisko w Pszczynie spisuje umowy z DT?
-
Figu, grilla bardzo lubię, jednak wydaje mi się, że dla Pusi będzie najlepiej, jeśli ta podróż będzie jak najkrótsza i z jak najmniejszą ilością przesiadek i w różnych miejscach przestojów. Trzeba mieć na uwadze stres suni i temperaturę powietrza, która obecnie strasznie męczy.[IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_47.gif[/IMG] No i nie zapomnijcie o tabletce.
-
[quote name='kameralna']To o mnie :) Ale nie do końca prawda ;) Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mogły się lepiej poznać i wtedy ta opinia zostanie przez Ciebie zweryfikowana. Już teraz jednak czuję, że łączy nas to, że nigdy ale to przenigdy się nie nudzimy :lol: Na koniec powtórzę raz jeszcze: bezpośredni kontakt i przepływ informacji to fundament wszelkich udanych działań. Dopracujemy to i owo i współpraca pójdzie, jak po maśle :multi:[/QUOTE] Nie jestem w temacie i nie chcę się do tego sporu wtrącać, ale bardzo podoba mi się postawa wynikająca z treści tego postu. Obojętnie kto by tego postu nie napisał.
-
A ja bardzo proszę przed podróżą podać Pusi profilaktycznie tabletkę na chorobę lokomocyjną. Jest tak gorąco, a nie wiadomo jak sunia znosi jazdę samochodem. Tabletki takie można kupić u weterynarza, dobra jest [URL="http://www.vetopedia.pl/odpowiedz1368-Cerenia-_jak_dozowac.html"]Cerenia[/URL], kosztuje chyba 5zł. Podaje się ją psu na 1godzinę przed wyjazdem, wstrzymuje wymioty na 12 godzin jazdy. Drugą tabletkę, aby nie mieszać lekarstw, trzeba kupić na zapas na dalszy odcinek jazdy już z Warszawy do Inowrocławia. EDIT: otrzymałam wiadomość od Pati-C, że w poniedziałek nie oddaje samochodu do serwisu i może dostosować się z przewozem Pusi do naszego terminu.
-
Ale się porobiło. Nie ma co gdybać. Trzeba poczekać, aż Państwo przyjadą z tych wczasów i zobaczą Sajmonka. kameralna, a w jakiej miejscowości dokładnie mieszkasz? No bo skoro Sajmon nie jedzie to może na te kilka dni potrzymasz u siebie Pusię zanim znajdziemy jej dalszy transport do Inowrocławia?
-
[quote name='Dogo07']Naprawdę byście mogli :) ? Byłoby wspaniale :multi: ! We wtorek (jeśli nic innego by się nie trafiło) to sunia już ok. 4 rano wyjeżdżała by z Warszawy.[/QUOTE] A może Małż Figu zakocha się w Pusi i dziewczyna zostanie w Warszawie??? [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_1_107v.gif[/IMG]
-
[quote name='kmurdz']troche sie juz pogubilam :) wiec jesli beda potrzebne deklaracje stale, to 10pln, a to 20 rzucilam, bo myslalam, ze stalych nie potrzebujecie, tylko na transport. tak wiec podtrzymuje swoja skromna dyszke miesiecznie. dajcie prosze znak na priva gdzie mam przelewac! pozdrawiam! i buziak dla Pusi :)[/QUOTE] kmrudz, deklaracje stałe będą potrzebne na za dwa miesiące. Na razie Pusia wyjeżdża do DT i na chwilę obecną najpilniejsze są pieniądze na jej transport. Potem będą potrzebne na sterylkę, a dopiero na końcu na hotelik. Ale mam nadzieję, że zanim sunia trafi do hoteliku to zamieszka już DS. Tak więc, jeśli mogę coś zasugerować, to pieniążki powinny być w pierwszej kolejności wysyłane do osoby, która będzie płacić za transport Pusi. [quote name='Figu']Może Pusia przenocuje u nas... do wtorku..[B]jest podobna do ukochanej suczki mojego małża[/B], więc nie powinien za bardzo burczeć...[/QUOTE] Figu, nie martw się. Małże zazwyczaj siedzą w muszlach, więc jak sobie Twoja-Twój poburczy to i tak będzie słychać tylko szum morza. :evil_lol:
-
[quote name='MikAga']Witaj Elinko,Mika dorzuciła grosik dla Pusi!Mikusi przekazałam całuska w prawe uszko,a Ty od Mikusi masz lizaczka...w nosek![/QUOTE] MikAgo, pieniążki już dotarły. Dziękujemy bardzo. [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/23/23_30_126.gif[/IMG] Tym bardziej, że wydatki na Pusię będą spore. Dzwoniłam dzisiaj do weta, sterylka aborcyjna dla średniej wielkości suczki kosztuje u nas 180-200zł. Klaudus, dopisz proszę w pierwszym poście, że dotarła wpłata 50zł od Agnieszki i Miki. A na transportowym znalazłam takie ogłoszenie: [quote name='Wittmann']Pilnie szukamy transportu da naszej dwójki kotów na trasie [B]Bydgoszcz[/B] - [B]Katowice[/B], dla naszych 2 kotów niespodziewanie pojawiła się szansa na nowy domek, posiadamy w tej chwili tylko i wyłącznie problem czysto logistyczny, ponieważ my sami nie mamy auta... [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/QUOTE] Skoro pojawia się tam problem czysto logistyczny, to może ten transport by był dla Pusi tańszy? Już napisałam do nich e-maila.
-
[quote name='Dogo07']Dobrze w takim razie napiszę do paptikole o transport na wtorek :). [B]A na transport trzeba jeszcze uzbierać tak mnie więcej ze 170zł[/B].[/QUOTE] No to może uzbieramy, bo jest kolejna deklaracja. Oto, co napisał do mnie domek nr24 z wątku [URL="http://www.dogomania.pl/threads/185918-25-domk%C3%B3w-chce-kud%C5%82atego-psa"]25domków[/URL], któremu też zaproponowałam Pusię: [QUOTE]Dnia 8-07-2010 o godz. 18:57 Ewa C.L. napisał(a):Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź. Ja całe dnie nic innego nie robię tylko szukam psa w int. Myślałam też o Niej tj. wcześniej Puszku , ale wolałabym pieska o popielatym lub ciemnym umaszczeniu. Dlatego zdecydowałam się na tego z Karpacza. Chciałabym jakoś finansowo pomóc w Jej przeprowadzce i dołożyć się chociaż do Jej Dt. Proszę podać mi nr. konta, na które mogłabym co nieco wpłacić. Mieszkam w Połnocnej Westfalii, w mieście HAMM, a właściwie poza miastem .ewa [/QUOTE]Pani Ewo, w imieniu Pusi bardzo dziękuję. [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/11/11_1_200.gif[/IMG]
-
[quote name='Akrum']trzymamy mocno kciuki za ten domek, może teraz myślą, rozważają za i przeciw....[/QUOTE] Niestety, domek jeszcze się nie odezwał, a czasu Pusia ma coraz mniej :placz: [quote name='Dogo07']Tylko tak jak pisałam poprzednio, nie znamy godzin w jakich Figu będzie w Warszawie, dobrze byłoby się zastanowić co jeśli Figu przyjedzie wieczorkiem. Wtedy wprawdzie mniej wiecej przed północą byś miała Pusie u siebie ale pati-c by wróciła do Warszawy koło 3-5 nad ranem w pon. :roll:, biorąc pod uwagę 4 godziny jazdy.[/QUOTE] [quote name='Figu']jestem. Miejsce w samochodzie pewne. Nie wiem o której dojedziemy do Wawy, normalnie to wyjeżdżamy z Katowic ok20, więc jesteśmy na miejscu ok. północy. Ale obiecałam mężusiowi, że tym razem wyjedziemy wcześniej. Jakby co, to jeden nocleg może mieć u nas (jeśli nie przestraszy się moich 10 sztuk:)[/QUOTE] Pati-C dała mi znać, że jeżeli ma jechać z sunią w tą niedzielę wieczorem, to Pusia najpóźniej musiałaby być w W-wie do godz. 16:00. Poniedziałek i następne dni odpadają, bo oddaje auto do serwisu i ciężko jej jest teraz powiedzieć, w jaki dzień mogłaby Pusię przewieźć.
-
Dogo, z tego co wiem, Pati nie lubi jeździć po ciemku. Po drugie jest jeszcze sprawa tego drugiego psa z Brodnicy. Nie wiem, czy przypadkiem to nie będzie transport łączony? A może Pati będzie przez Brodnicę czasowo ograniczona? Trzeba dokładnie o to wszystko zapytać Pati. No bo coś mi się wydaje, że w takim układzie Patrycja pojedzie z Pusią dopiero w poniedziałek południe lub nawet w jakiś następny dzień tygodnia. A czy jest w Warszawie ktoś, kto może potrzymać Pusię do poniedziałku południa lub nawet kilka dni dłużej?
-
Wstępnie oprócz niedzieli z Patrycją jeszcze nic nie ustalałam. Jak tylko będzie wiadomo co z Pusią i że to Pati ma ją właśnie przywieźć do Inowrocławia, to przedzwonię do Patrycji i potwierdzę ten transport. A wtedy ustalimy godzinę wyjazdu. Ja i tak cały dzień będę pakować na wakacje moją rodzinkę, więc jest mi obojętne, o której godzinie dziewczyny w niedzielę do mnie przyjadą. Myślę, że w tygodniu Patrycja też będzie mogła pojechać, ale czy akurat w poniedziałek to tego już nie wiem. [SIZE=1]edytowałam post #332[/SIZE] ;)
-
Dogo, z tymi późnymi godzinami to u mnie nie będzie problemu, bo teraz też się zbliża północ, a ja zamiast już dawno przewracać się na trzeci bok ciągle stukam jeszcze w Dogo-klawiaturę. Niedługo w pracy to mnie pewnie nie rozpoznają. [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/8/8_1_245.gif[/IMG] Ale czy Pati będzie mogła przyjechać w poniedziałek to nie wiem? Pisała coś jeszcze o jakimś piesku z Brodnicy. Jednak szczegółów bliżej nie znam. Dlatego jeśli chciałabyś ustalić coś dokładniej to najlepiej będzie, jak sama do niej zadzwonisz. Telefon do Patrycji: 698 616 250
-
KRAKÓW 4-letni Dżok szuka domu ( owczarek nizinny )
elinka replied to bank8's topic in Już w nowym domu
Wkleiłam Dżoka na wątek 25domków. [url]http://www.dogomania.pl/threads/185918-25-domk%C3%B3w-chce-kud%C5%82atego-psa?p=15000283&viewfull=1#post15000283[/url]