Jump to content
Dogomania

DarkWater

Members
  • Posts

    3908
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by DarkWater

  1. [quote name='Martuchny']o kurcze... sporo tego. ale cieszę się przynajmniej z tego, co zdrowe będzie dobrze![/QUOTE] mnie te nerki jednak zmartwiły, chociaż na razie nie ma powodu do paniki ponieważ paragony z poprzednich wizyt u weta radośnie zgubiłam, wklejam foto wpisu szczepień, bo widzę, że na innych wątkach wydatki są skrupulatnie dokumentowane [img]http://img802.imageshack.us/img802/3263/dsc05175mi.jpg[/img] i odrobalanie [img]http://img221.imageshack.us/img221/921/dsc05174zw.jpg[/img]
  2. [quote name='Soko']Czyli w sumie ile pieniążków potrzebujemy? 250 - 147 = 163.. tyle mamy, ten zabieg za 200zł (a to na już, czy jak podrośnie?), coś jeszcze?[/QUOTE] za cztery miesiące jak będzie źle z oczami a jak będzie poprawka potrzebna, to rozumiem, że drugie tyle no i skafander na gwałt potrzebny - nie wiem, jaki to koszt jest nie wiem, ile kasy mamy - Iga jest księgową no właśnie - Iga dopisz 100zł do przychodów z bazarku ze spinkami do mankietów
  3. [B]narządy wewnętrzne:[/B] niedorozwój miedniczek nerkowych - sytuacja nie jest katastrofalna, do obserwacji, raz w roku konieczność wykonywania badania USG należy obserwować, czy pies nie pije za dużo wody (50 - max.60ml na 1kg masy ciała), czy nie popuszcza bądź nie posikuje w wątrobie drobna nieprawidłowość - przestrzenie żółciowe??? powiększone??? czy powiększona ilość??? ale to do zaniedbania reszta flaków nie budzi zastrzeżeń [B]stawy:[/B] tylne łapy obejrzane/obmacane - zdrowe [B]poza tym:[/B] temp zmierzona - w normie wszystkie otwory psa obejrzane - zdrowe w paszczy prawidłowo laryngologia ok ;-)
  4. [B]oczy:[/B] dr K. mówi, aby nie cieszyć się przedwcześnie tym, że entropium się poprawiło, ponieważ w toku dalszego rozrastania się czaszki może się zdarzyć, że sytuacja się pogorszy jeżeli oczy będą ropieć w sposób bardzo dokuczliwy, rogówka będzie ulegała mechanicznemu uszkodzeniu z powodu tarcia przez rzęsy, to w wieku ok. 7 miesięcy będzie trzeba wykonać zabieg prowizoryczny, a ostateczny po ukończeniu 12miesięcy (kiedy czacha się już ostatecznie ukształtuje) dr zakropił mu oczy kroplami wybarwiającymi rogówkę, na szczęście w tej chwili nie ma uszkodzeń rogówki w tej chwili dr nie stwierdza małoocza (jak się okazuje małoocze może być wywołane przez bardzo silny stan zapalny), wyjaśnił mi też, że gałki oczne potrafią się cofnąć przy zapaleniu pan dr stawia na to, że zabieg jednak będzie konieczny, koszt zabiegu u p. dr. 200zł dr nie zaleca tych kropli ze sterydami, zaordynował krople ze świetlikiem i borasol (roztwór kwasu bornego) do przemywania oczu, można ich bezpiecznie używać w sposób długotrwały
  5. reszta psa zdrowa :) [B]skóra/brak okrywy włosowej:[/B] wada genetyczna - dysplazja mieszków włosowych, tak już zostanie, nie ma szans, żeby Kojak zarósł, może również, jak zgubi sierść, którą ma teraz, nie odróść, bądź też może wcale nie wymieniać włosa pan doktór pokazywał mi w atlasie chorób skóry identycznie łysą pałę ;-) dotkniętą tym samym schorzeniem pan dr twierdzi, iż nie ma sensu wykonywać badań na poziom hormonów, bo nic nie wskazuje, aby to powodowało łysinę jest to typowa dysplazja czyli niedorozwój mieszków włosowych (kłaki były rwane i poddane oględzinom) w słoneczne dni konieczna ochrona przeciw UVA i UVB, ponieważ Kojak z racji golizny jest w grupie podwyższonego ryzyka nowotworów skóry (smarować preparatami dla ludzi) ponieważ jest szczeniakiem p.dr nakazał noszenie kubraka już od 10stopni na plusie niestety będzie się obcierał, skóra będzie podatna na wykwity
  6. już po wizycie :-) wiadomości nie są złe oto diagnoza dr.Krawczyka [IMG]http://img818.imageshack.us/img818/2531/dsc05172a.jpg[/IMG] wrodzony defekt ektodermalny, w badaniu USG niewielkiego stopnia niedorozwój miedniczek nerkowych, entropium powiek dzisiejsza wizyta 60zł [img]http://img835.imageshack.us/img835/2622/dsc05173a.jpg[/img] a tu pacjent :) [img]http://img10.imageshack.us/img10/8706/dsc05149it.jpg[/img]
  7. dogociotki wykończyły psa! mały padł, jak tylko dotarł do domu w powrotnej drodze ciągnął miarowo, musiałam włączyć 5 bieg ;-) Iljova i Iga - dziękujemy za wizytę :) i za prezenty!
  8. banerek dla małej [url=http://www.dogomania.pl/forum/threads/233090-Fajna-do-sportowego-domku][img]http://imageshack.us/a/img826/5048/fajnashron.jpg[/img][/url]
  9. zobaczcie, jak wydoroślałem (wyoślałem też przy okazji ;-) ) [IMG]http://imageshack.us/a/img202/796/wydor.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img211/7271/slalem.jpg[/IMG] bywam też całkiem grzeczny i wtedy nie jestem osiołkiem :) [img]http://imageshack.us/a/img707/9914/014qbz.jpg[/img]
  10. sodoma i gomora... [IMG]http://imageshack.us/a/img502/5901/009zvz.jpg[/IMG] NO COMMENTS [IMG]http://imageshack.us/scaled/landing/100/010ich.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img571/1305/012ck.jpg[/IMG]
  11. osiem, osiem! :) od razu mnie kręgosłup rozbolał, jak o tym usłyszałam i dałam go na opa mężowi
  12. Byliśmy u weterynarza. Kojak doszczepiony. Za tydzień będzie mógł latać po dworze do woli. Za tydzień też odrobaczanie. Podwoiliśmy ilość psa w psie - ważymy 8kg! Oczy: Wetka orzekła znaczną poprawę. Rzęsy ustawiają się pod lepszym kątem. Czaszka rośnie - szpary oczne się powiększyły. Zabieg na razie odroczyła. Czekamy, jak sytuacja będzie wyglądała, jak skończy pół roku. Orzekła, że jest szansa, że obędzie się nawet bez zabiegu. Przepisała nowe krople - ze sterydami, można je będzie włączyć dopiero za tydzień. Nazwa kropli Tobradex. jeżeli się jednak nie uda - fastryga obu oczu wyniesie 300zł dzisiejsza wizyta 77zł
  13. ogólnie dobrze się czuje jest żwawy i broi , tylko oczy mu od paru dni znowu ropieją, wyjątkowo ohydnie tym razem
  14. Karl Lagerfeld wysiada! :-D [IMG]http://imageshack.us/scaled/landing/9/007mfc.jpg[/IMG] tylko model na bakier z pozowaniem [img]http://imageshack.us/scaled/landing/441/006qgl.jpg[/img] [IMG]http://imageshack.us/scaled/landing/402/005bqg.jpg[/IMG]
  15. o nie! Kojak rozsmakował się w moim tapczanie! to oznacza tylko jedno... WOJNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :baddevil: zobaczymy, kto pierwszy spasuje...
  16. [quote name='sonia1974']Ale rozróba , daje radę chłopak gorzej z DarkWater:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] nie jest źle :)
  17. wszystkie zdjęcia Kojaka wyglądają tak :/ ucieka z kadru [img]http://imageshack.us/scaled/landing/571/256hr.jpg[/img] o tu jest diabeł tasmański [img]http://imageshack.us/scaled/landing/845/264se.jpg[/img]
  18. [quote name='Iljova']Jak będę jechała w odwiedziny jakąś zabawkę mu przywiozę jeśli nie dostanę banana to coś innego :-)[/QUOTE] lepiej przywieź ze sobą wszystkie gazety jakie masz, bo z sikaniem nie nastarczam - kałuże coraz większe, a Iga gada, że siurek wcale aż tak nie urósł :lol:
  19. jest zbyt żwawy - ja wysiadam dzisiaj godzinę mu banana rzucałam, a on niezdarte siły ma :lol: niech Iga dyżury obywatelskie ustala, kto o której przychodzi się z nim bawić!
  20. Iga księguj dla Kojaka 135zł z bazarku ze srebrami :multi:
  21. [quote name='Ziutka']Boszzz....jaki brzusio :loveu: tylko całować :loveu: [IMG]http://imageshack.us/a/img856/8418/013dve.jpg[/IMG][/QUOTE] TZ pyta, czyj brzusio do całowania :eviltong::eviltong::eviltong:
  22. tak! :) ale musisz przyjść z pluszowym bananem :eviltong:
  23. a cha, cha, śpi do teraz! :) Marudo, wetka ma się za badanie jego hormonów zabrać, tylko chce go najpierw oszczepić
×
×
  • Create New...