-
Posts
3908 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by DarkWater
-
bardzo spokojna ciapa bardzo grzeczna i przylepna :) nie płakał w nocy do rany przyłóż chyba, że się dopiero rozkręci myślę, że te oczki mu dokuczają, może dlatego taki momentami smutnawy, przecież jak rzęsa do oka wpadnie, to wytrzymać nie można, a u niego te szczoteczki cały czas szorują... i ta ropa, pewnie go też żrą te oczka
-
ps. ta łysa skóra będzie wymagała dodatkowej pielęgnacji i ewentualny właściciel powinien być o tym poinformowany, w grę wchodzą tu kąpiele w jakimś preparacie i natłuszczanie, łysa skóra będzie bardziej podatna na podrażnienia i infekcje, mogą np. pojawiać się ropne pryszcze (jeden już ma ;-)) a i ponoć wygląd jego narządów płciowych tez świadczy o tym, że hormony płciowe u niego za szybko wystartowały, też jakaś nierównowaga tu może być i ostatnia sprawa TZ woła na niego Kojak i chyba już tak zostanie :oops: młody bawił się moją skarpetą (wczorajszą używaną, więc był szczególnie podekscytowany :evil_lol:), a teraz padł i śpi za tapczanem
-
byliśmy u weta połowę już chyba zapomniałam :roll: po pierwsze piesek nie ma żadnego zaraźliwego tyfusa, jeżeli chodzi o łysinę wetki pobrały wyskrobiny i parę kłaczków sierści wyrwały, podziwiały to wszystko pod mikroskopami na pewno nie jest to świerzb ani nużyca poza tym zwróciły moja uwagę na to, że łysiny są bardzo symetryczne - fakt! ich podejrzenia to m.in. aplazja czy też dysplazja (?) mieszków włosowych, jak też zaburzenia hormonalne (które mogą też dawać inne objawy w przyszłości) wetka twierdzi, że skóra młodego ma taką budowę strukturalną jak skóra u grzywacza chińskiego czyli jednak wszystko wskazuje na uszkodzenie genetyczne mały będzie miał pobrane wycinki skóry za 14 dni do dalszych badań, dzisiaj nie chciały go już męczyć teraz oczy: mały ma małoocze i bardzo duże entropium, sama szpara oczna też jest za mała (chyba że to wynika z tego entropium :/) entropium - czyli, tak jak wcześniej pisałam, ma zawinięte powieki do środka i rzęsy drażnią rogówkę i to wywołuje stan zapalny ta wada wymaga zabiegu chirurgicznego, który nie jest inwazyjny ani też skomplikowany - jak mnie zapewniły acha, jeżeli okaże się, że piesek ma drugi dodatkowy rząd rzęs wewnątrz, to sprawa będzie bardziej skomplikowana i tego nam ponoć w Bydgoszczy nikt dobrze nie zrobi, panie poleciły dr. Garncarza z Warszawy - faktycznie to znane nazwisko jest - no jeżeli to będzie konieczne, to może być hardcore :/ na razie mały dostał krople Gentamycynę, ropa leje się litrami zabieg będzie miał ok. 10 dni po szczepieniach czyli za ok. 14 dni i wtedy wetki przy okazji wezmą wycinek skóry na szczepienie umówiliśmy się na piątek jeżeli chodzi o stawy nic na razie nie budzi niepokoju to chyba na razie tyle
-
dobrze, je nagotowane kasza/ryż tak samo chętnie jak karmę suchą, na dworze rąbnięty w domu jak "odcieszony" to lepiej - choć cieszy się co chwilę szczeka niemiłosiernie na mężczyzn z owijaniem opatrunku to mordęga, bo on skacze jak na spręzynach i cieszy się nieziemsko :/ rękawiczka od martik jak strzeliła to po całości, więc niosłam go na opa do domu, tylko, że się teraz zestresowałam, bo już nie wiem co stosować jako zabezpieczenie, kupiłam rękawice takie grube do prac domowych i cztery rolki taśmy klejącej - zobaczymy a i pręt w klatce kenelowej i trochę drzwiczki wygiął, jak mnie nie było w domu aha, i w ogóle nie umie się bawić zabawkami - dwa piszczki dostał
-
Maniuś hyca, skacze, hyca, skacze, hyca skacze... wariat, jak byłam w pracy parogodzinny koncert, wszędzie za mną chodzi, wczoraj robił ze mną ręczne pranie i naczynia zmywał, jęczy niemiłosiernie jak się na niego nie zwraca uwagi, opatrunek cały, ale teraz tak pada, że na dwór z nim już dziś nie pójdę, za bardzo boję się o ten opatrunek - i tak sika gdzie popadnie na spacerze, jakby nie wiedział, w którym kierunku się rzucać karmę i rękawice właśnie odebrałam a i jak się już z grubsza odcieszy, to na "siad" reaguje i mojego świnka Kubusia zjeść wcale nie chce ;-)
-
Szczeniaczek znaleziony na klatce schodowej odnalazł właściciela
DarkWater replied to Meeaw's topic in Już w nowym domu
[quote name='ewu']Rozmawiałam z Meeaw.Szczeniak jest z bloku nieopodal. [/QUOTE] matko jedyna, no to co mały robił blok obok -
Szczeniaczek znaleziony na klatce schodowej odnalazł właściciela
DarkWater replied to Meeaw's topic in Już w nowym domu
wrócę z pracy, to poprawię: [URL]http://allegro.pl/szczeniaki-szczenieta-szczeniak-szczenie-i1858419857.html[/URL] teraz muszę już lecieć -
Tika w nowym domu! Dzięki Cioci Malagos!! :):)
DarkWater replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[url]http://allegro.pl/drobniutka-mloda-tika-pilnie-szuka-domu-i1838640703.html[/url] -
na pewno zawiąże się więź między Panią a Spartą :-) ja to nawet na swoje dziecko zaraz po porodzie patrzyłam jak na kosmitę - uczucie buduje się z czasem
-
a tak na pierwszy rzut oka - przypadli sobie nawzajem do gustu?
-
ciocie dawajta telefon do Allegro: [url]http://allegro.pl/zjawiskowa-sparta-pilnie-szuka-domu-i1824011268.html[/url]
-
ciocie zrobić jej Allegro?