-
Posts
4601 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by pinkmoon
-
Co powinnismy wiedzieć wyadoptowując poza granice Polski!!!
pinkmoon replied to Ewkaa's topic in Organizacje
Wywołana do odpowiedzi w sprawie ds/dt dalmatów, zgłaszam się jak za czasów licealnych :diabloti: Wiedzieliśmy, że Nutka jedzie na tymczas. Natomiast co do Michasia -tu mówię szczerze - nie jestem pewna. Z mojej strony wyglądało to tak: o tym że psy jadą, dowiedziałam się nie od Dalmibei (z którą pierwszy i na razie jedyny mój kontakt był internetowy - już po tym, jak psiaki pojechały), tylko w schronisku od pracowników - że bierze je fundacja. Tak więc w momencie kiedy Michaś i Nutka wyjeżdżały, było wiadomo że będą pod opieką dalmatowej fundacji, która przetymczasuje i będzie szukać domów. Po otrzymaniu informacji zwrotnej od Dalmibei byłam pewna że Michaś już tak szybko znalazł DS, ponieważ tak wynikało z przetłumaczonego maila - natomiast tu po raz kolejny przypominam, że nie znam niemieckiego i wszystko kulawo tłumaczę przez translator, więc nie jestem w stanie powiedzieć czy tak faktycznie napisali, czy google translate przekłamał. wkleję tutaj fragment maila o którym mówię: hier sind ein paar Fotos von Michas. > > Wir haben den besten Hund der Welt bekommen =) > > Wir haben ihn jetzt erst 3 Tage und er hat sich bisher so an uns > gewöhnt,dass wir ihn jetzt schon gar nicht mehr abgeben wollen. > > Er lernt von Tag zu Tag mehr Kommandos. > > Man kann schön mit ihm spielen und wir glauben,dass er das richtige > Zuhause gefunden hat! -
Sunia Chińskiego Grzywacza. Dejzi-nasze słoneczko już za TM
pinkmoon replied to Kana's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
I bardzo dobrze, ciekawa jestem z jakiej okazji miałybyśmy wierzyć osobie która pojawia się znikąd, i ogłasza, że ma jakieś ekskluzywne, dostępne tylko dla niej informacje z Najlepszego Źródła. Mam nadzieję ze Dejzi albo zadomowi się na stałe w DT, albo znajdzie inne, równie kochające miejsce ;) A Kana nie przejmuj się debilnymi wpisami, wszyscy wiedzą kto w tym wszystkim ma rację! (Swoją drogą, jak napisałaś "nie karmić Trolla", to pierwsze co pomyślałam o "moim" Trollinim :loveu:) -
Najcudowniejszy amstaff w Polsce. Walenty.Pokochany!
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
A jak dokładnie wygląda to jego zataczanie się, teraz kiedy jest w dobrych warunkach domowych? Do jakiego to jest stopnia? Kiedy był w Dąbrówce były takie dni, że nie mógł się otrząsnąć, żeby nie wylądować na ziemi, jest lepiej pod tym względem? -
Sandy [Pieczarka:)] -pogryziona staffiko-astka.Ma super DS
pinkmoon replied to AngelikaXD's topic in Już w nowym domu
Będę kibicować wam i małej, świetnie że takie słoneczko nie zgaśnie w schronisku! :) -
Właśnie - należy pamiętać, że w czasach gdy bullowate były hodowane i szkolone do walk z innymi psami, rzeczą najwyższej wagi było aby nigdy nie okazały agresji dla człowieka, by właściciel miał nad nimi pełną kontrolę. Nawet podczas walki dwóch psów, właściciel musiał być w stanie je rozdzielić; dlatego wszystkie psy które wykazywały agresję do ludzi już wtedy były eliminowane i nie wykorzystywało się ich do rozmnażania. To proste - przy wyszkoleniu tak silnego, zaciętego zwierzęcia, właściciel nie mógł pozwolić aby obróciło się to przeciwku niemu. Nad psami bojowymi już wtedy trzeba było sprawować stuprocentową kontrolę, opanowanie i poddawanie się komendom było ważniejsze niż agresja. Tak więc ludzie, którzy mówią że bullowate były hodowane do walk i dlatego są niebezpieczne dla ludzi - nie mają pojęcia o naturze psów ;)
-
Pies rodzinny a pies dla każdego to wielka różnica. Z tym drugim zgadzam się w 100% - oczywiście, bullowate są jak media markt - nie dla idiotów ;) Dlatego tak trudne są choćby ich adopcje; nie każdy nadaje się na właściciela asta czy pita. Natomiast psami rodzinnymi mogą być jak najbardziej, i warto to popularyzować - nie po to, aby każda polska rodzina kowalskich zapragnęła mieć swojego amstaffa, ale by zmienić ogólny wizerunek tej rasy w świadomości ludzkiej.
-
To że suka musi mieć młode dla zdrowia, to przesąd, nie ma na to żadnych naukowych dowód i każdy szanujący się weterynarz powie że to bujda. ;) Tak jak jest napisane w jej charakterystyce, Kitka jest bardzo fajnym, wesołym i kontaktowym psiakiem, lubi się bawić z ludźmi i być głaskana, ma bardzo przyjazny i otwarty charakter. Ciekawe jak z tymi innmi psami - na początku Kitka była bardzo na nie, kłapała i warczała na najbardziej przyjazne zwierzaki z jakimi próbowaliśmy ją zapoznać...natomiast kiedy wróciła do schroniska po nieudanej adopcji, trafiła do wspólnego kojca z innym psem, i ku ogólnemu zdumieniu był spokój.
-
Co powinnismy wiedzieć wyadoptowując poza granice Polski!!!
pinkmoon replied to Ewkaa's topic in Organizacje
Czy ktoś mógłby przetłumaczyć to na Polski, lub chociaż streścić? Nie znam w ogóle niemieckiego, ale skorzystałam z translatora żeby przeczytać artykuł w wersji angielskiej i polskiej. I wynika z niego, że 150 szczeniaków to były podejrzenia bohaterki prozwierzęcej działaczki, bohaterki tego artykułu, która chciała skonfiskować psy - po czym okazało się, że był tam tylko 8-letni bokser. Być może źle to zrozumiałam przez przekłamania mechanicznego tłumaczenia, dlatego jakby ktoś to rzetelnie wytłumaczył, byłoby miło :) -
Asty z ciętymi uszami wyglądają groźniej, budzą większy respekt - niektórym pewnie to się podoba. Ja osobiście wolę uszy niekopiowane, psiaki wyglądają wtedy o wiele sympatyczniej. Ale tak jak pisze corrida, dzisiaj kopiowanie uszu (przynajmniej wśród hodowców) nie ma żadnego 'morderczego' przeznaczenia. No właśnie, też jestem ciekawa ;)
-
Najcudowniejszy amstaff w Polsce. Walenty.Pokochany!
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
bo dziewczyny skąpią informacji o Walusiu! niedobra Kana :loveu: ale ciągle napotykam na jego ogłoszenia, więc liczę że któreś przyniesie skutek. Albo że się tak zadomowi w DT, że... ;) -
Nasze czarne szczęście, Luna, za TM...
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Luniaku... Chciałabym już dojść do takiego momentu, kiedy będzie można myśleć o niej tylko i wyłącznie z uśmiechem. -
śnieg i taka sadza na nim :D czyli Beza, kiedyś Timba, W DOMU :)
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
A tu były takie fajne fotki z Norwegiem i Tito, gdzie się podziały? -
No proszę was, myślałam że chociaż na dogomanii nie ma ludzi, którzy ciągle jeszcze wierzą że TTB nie nadają się do niczego innego jak mordowania wszystkiego co się rusza...
-
[COLOR=Black][B]Są w Zabrzu jakieś amstaffy? [/B][/COLOR] Dzwonił do mnie pan o Trolla, pierwsze pytanie jak zwykle czy możemy psa mu przywieźć, gdy usłyszał że nie, zaczął na głos kombinować jak on po niego pojedzie. Ostudziłam jego zapały mówiąc że najpierw ankieta przedadopcyjna, wizyta, umowa, itd., kiedy pan to usłyszał, spytał czemu to jest tak skomplikowane prawnie, i powiedział chyba do kogoś obok siebie "W takim razie bierzemy tego z Zabrza".