-
Posts
4601 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by pinkmoon
-
Halo - przepiekny 9-cio letni TTB - MA DOM
pinkmoon replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
Czy jeśli krew jest ok, to znaczy że to nie nerki? -
W takim razie bardzo prosimy o pomoc w ogłoszeniach. Przypominam tekst: POLECANA DO ADOPCJI - młody [B]długowłosy owczarek niemiecki KAJA[/B] Kaja to przeurocza, [B]pełna radości i energii[/B] młoda sunia długowłosego owczarka niemieckiego. W swoim krótkim, około 3-letnim życiu przeszła wiele - najpierw okrutny właściciel, który trzymał ją na łańcuchu i wykorzystywał do nielegalnego rozmnażania, potem schronisko... Na szczęście los uśmiechnął się do niej, i obecnie Kaja przebywa w Domu Tymczasowym, gdzie przeszła przygotowanie do adopcji. Kaja, jak na owczarka przystało, [B]jest psem zakochanym w ludziach[/B] i [B]zawsze chętnym do wspólnej pracy i zabawy[/B]. Jest przyjazna i uwielbia pieszczoty, ale [B]ma również instynkt stróżujący[/B] - dlatego może być towarzyszką rodziny, ale również pełnić funkcję stróża dobytku. Jest [B]bardzo inteligentna i bystra[/B], niezwykle szybko uczy się nowych komend, mocno [B]podatna na szkolenie[/B]. Łatwo przywiązuje się do właścicieli oraz swojego miejsca na ziemi, i jest gotowa bronić go przed intruzami. Kaja [B]potrafi zachować się w mieszkaniu[/B] - załatwia się tylko na dworze, nie niszczy przedmiotów w domu, potrafi zostawać sama. Niestety,[B] nie toleruje[/B] innych, mniejszych od niej zwierząt (np. [B]małych piesków lub kotów[/B]) oraz [B]malutkich (kilkuletnich) dzieci[/B]. Ze starszymi (około 8 lat) dogaduje się bez problemów, jest łagodna i wyrozumiała. Dla tej niezwykłej, radosnej suni poszukujemy kochających i odpowiedzialnych właścicieli. Owczarki to psy [B]aktywne[/B] - to nie kanapowce, którym wystarczą dwa spacerki "dookoła bloku" dziennie. Kaja potrzebuje zajęcia, wspólnego czasu spędzanego z ludźmi - uwielbia [B]zabawy, aportowanie, bieganie[/B]. U boku aktywnego przewodnika, Kaja będzie wspaniałym psem, który odda ludziom całe swoje serce. Kaja jest zdrowa, posiada książeczkę zdrowia i aktualne szczepienia, jest wysterylizowana. Nie zostanie wydana na łańcuch ani do budy. Warunkiem wydania psa jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz kontrola warunków, w jakich będzie przebywał pies. [B]Jeśli to właśnie Ty chciałbyś przyjąć Kaję do swojej rodziny, skontaktuj się: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] / 695 435 270[/B] ZDJĘCIA DO OGŁOSZEŃ: [URL="http://i585.photobucket.com/albums/ss296/madziaj/owczarki/kajaikacper4.jpg"]http://i585.photobucket.com/albums/s...jaikacper4.jpg[/URL] [URL="http://i585.photobucket.com/albums/ss296/madziaj/owczarki/kajaikacper11.jpg"]http://i585.photobucket.com/albums/s...aikacper11.jpg[/URL]
-
Dla Mony samych uśmiechów na mordce :loveu: I tak proszę ją wystroić [IMG]http://farm1.static.flickr.com/36/103690977_0836597c20.jpg?v=1202964142[/IMG] :D
-
"RODOWODOWY",NIEPEŁNOSPRAWNY DOBERMAN Maks... całe życie bezdomny...
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
W kwestii stanu zdrowia Maksia, jeszcze raz: -w takim stanie jest całe życie, więc "przyzwyczaił się" - jak widać, porusza się, nie sprawia mu to bólu, teraz nie bierze żadnych leków przeciwbólowych (oczywiście nie można wykluczyć, że przyjdzie kiedyś czas kiedy stanie się to konieczne) -nie jest wykastrowany i nie może być, ponieważ nie przeżyłby narkozy -z lekarstw dostaje tylko suplementy na stawy (ale nie wiem dokładnie jakie) -może jeść tylko jedzenie w formie papki, płynne albo półpłynne -
Halo - przepiekny 9-cio letni TTB - MA DOM
pinkmoon replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
Co to znaczy że nie jest dobrze? :( Czy Halo jest w domu czy został w lecznicy? -
GDYNIA- AMSTAFFY WIĘZIONE W PIWNICY !!! Witomino, ul. Rolnicza 12A
pinkmoon replied to dczn's topic in Już w nowym domu
[quote]Jest tu wiele psów w potrzebie i na nich trzeba skupić swe działania, te mają właściciela i jako takie warunki do dalszego egzystowania.[/quote] Odpowiem szybciutko, zanim zamkną temat 8) Tak z czystej ciekawości - bez żadnych podtekstów, Kana i Natalia, mam jedno pytanko. Czy gdyby to nie były dwa obce psy, ale któreś z "waszych", które wydałyście X czasu temu do adopcji, a teraz ktoś daje wam sygnał że przebywają w takich a nie innych warunkach - też byłoby w porządku, bo psy mają [B]jako takie[/B] warunki? Gdybyście w identycznym miejscu odnalazły Vegę, Drixona, Linuxa, Legala, Fenixa...? Nie rozumiem, dlaczego wątek ma być zamknięty. [quote]Jest tu wiele psów w potrzebie i na nich trzeba skupić swe działania[/quote] - każdy przecież może skupić się na jakim psie ma tylko ochotę. Ludzie mają galerie swoich domowych psów i ich jakoś nikt nie zamyka, "bo trzeba się skupić na psach w potrzebie" ;) Tak jak pisałam wcześniej. Nie mówię że nie macie racji. Różnie się życie układa i faktycznie może być tak, że ten pan robi co może i dba o psy. Ale równie dobrze może być zupełnie odwrotnie. Inspektorzy którzy prowadzili tę sprawę nie muszą wchodzić na forum, ale skoro sprawa ma być monitorowana, to nie zabierze im za dużo czasu, żeby za jakiś czas szepnąć słówko której z was - "jest ok", wy napiszecie to tutaj, i uspokoicie tym samym wszystkie domysły i teorie spiskowe? Nie trzeba zaraz robić dymu, wszystko można przecież załatwić na spokojnie ;) -
[url]http://i717.photobucket.com/albums/ww172/adikwiat/Smaczna%20Beza%20vel%20Mona/IMG_7918_1.jpg[/url] świetny uśmiech! :)
-
GDYNIA- AMSTAFFY WIĘZIONE W PIWNICY !!! Witomino, ul. Rolnicza 12A
pinkmoon replied to dczn's topic in Już w nowym domu
Ja też uważam, że to dobrze że dczn zainteresowała się sprawą. Nie wiemy jak było naprawdę, może faktycznie przedtem psami też ktoś się zajmował, a może tylko dzięki jej alarmowi facetowi się o psach przypomniało. Tak czy inaczej, jeśli teraz przyjeżdża i się nimi opiekuje i deklaruje chęć odpowiedzialnego zajmowania się, to oczywiście nie ma sensu ich odbierać, zobaczymy na ile starczy mu zapału - mam nadzieję że to nie chwilowe postraszenie policją tak go zmotywowało. -
Dziewczyny, proszę was :( przecież nikt tam Kai na siłę nie wpycha. Jeśli psy się nie polubią, albo będą jakieś wątpliwości, to oczywiście że postąpimy rozsądnie. Ale nie zniechęcajcie Morisa nawet do niezobowiązującego spotkania w celu zapoznania psów na neutralnym terenie! Ja rozumiem że każdy chce zareklamować "swoje" pieski, ale Kaja też już długo czeka na dom, i uważam że każdą szansę należy sprawdzić, zanim się ją odrzuci.
-
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Taks... jesteś niesamowita! :o :loveu: Nawet nie mamy słów jak Ci dziękować za tę pomoc. Myślę że pieniążków jest tyle, że oprócz bieżących wydatków, Agnieszka będzie mogła odłożyć część na jesień i zimę, kiedy mnóstwo funduszy pochłania ogrzewanie kociarni. Dzięki Taks i dogociotkom koty będą miały cieplutko :) :) :) Dzięki raz jeszcze!!! -
Znowu powrót z adopcji, w schronie jak w domu - Marzyciel wciąż czeka
pinkmoon replied to agatkia's topic in Już w nowym domu
Siedzi, brak domu. -
Halo - przepiekny 9-cio letni TTB - MA DOM
pinkmoon replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
Ech :( ale w sensie że przejściowe problemy czy coś długotrwałego? co to może być? -
Sandy [Pieczarka:)] -pogryziona staffiko-astka.Ma super DS
pinkmoon replied to AngelikaXD's topic in Już w nowym domu
Nosek taki od ziemi? Były wykopki w ogrodzie? :loveu: -
**amstaff Semir zabrany z adopcji.Już pojechał do NOWEGO DOMKU !!!
pinkmoon replied to piechcia15's topic in Już w nowym domu
wspaniałe, wyczekane wiadomości! :multi: :multi: -
"RODOWODOWY",NIEPEŁNOSPRAWNY DOBERMAN Maks... całe życie bezdomny...
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Pani Teresa z tego co wiem jest świetna w organizowaniu awaryjnych hotelików, ale dla Maksia nie szukamy hotelowego kojca, tylko i wyłącznie warunki mieszkaniowe. -
"RODOWODOWY",NIEPEŁNOSPRAWNY DOBERMAN Maks... całe życie bezdomny...
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Nadzieja Dobermana znalazła jeden domek, gdzie są już dwa dobermany z adopcji i zgodzili się przyjąć Maksia na dożycie... niestety okazało się, że nawet jeśli Maksio dogadałby się na upartego z suczkami (toleruje je CZASAMI, nie ma reguły - z niektórymi może się dogadać, z innymi nie), to z samcem nie ma szans. A tam nie ma możliwości izolacji psów :( więc szukamy dalej... -
Witaj, z Kają sprawa wygląda tak - gdy była w schronisku, nie miała problemów z innymi psami - mieszkała w boksie i z samcem i z suczką (oba były średnie lub duże - mix husky i sunia owczarka) i było ok, zabawy, przyjaźń, itd. Natomiast problemy pojawiły się gdy zamieszkała w DT i poczuła się pewnie i "na swoim", ma tam swoją pańcię której chce bronić, i tak właściwie jest to bardziej kwestia zazdrości niż agresji lękowej czy dominacyjnej. Myślę że byłaby możliwość dogadania jej z innym psem, ale wymagałoby to dużej pracy i umiejętnego prowadzenia. Punkt o dzieciach jest uzasadniony raczej zdrowym rozsądkiem i przewidywaniami, bo faktycznie Kaja nigdy nie wykazała agresji w stosunku do dzieci (tzn. nie miała z nimi styczności, by to zaobserwować). Po prostu nie jest typem psa-miśka, którego można bezkarnie ciągnąć za uszy i ogon, itd, czyli to co najbardziej lubią małe dzieci ;) Kaja po prostu nie ma cierpliwości do wszystkiego, co jest malutkie, piszczące i denerwujące ;-) Podsumowując - wszystko zależy ;) jeśli chodzi o dzieci, to myślę że pod warunkiem 100% uwagi i pilnowania ze strony rodziców, jeśli ktoś byłby w stanie wytłumaczyć dziecku (zależy w jakim jest wieku - czy zrozumie), że pieska nie wolno męczyć, ciągnąć, szarpać i tarmosić, to Kaja sama z siebie nie miałaby zapędów żeby skrzywdzić dziecko. Co do innych psów - tak jak pisałam, zależy też od charakteru drugiego psa, i tego, jak umiejetnie przewodnik zapoznałby ze sobą psy i kontrolował ich wzajemne stosunki. W razie czego Kaja jest w okolicach Wejherowa, zawsze można umówić się na spotkanie i np.zapoznanie dwóch psów czy całej potencjalnej nowej rodziny na terenie neutralnym ;)
-
Charlie w DS w Gdyni, Fircyk vel Bolek w DS w Gorzowie :) Dziękujemy!
pinkmoon replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Przepiękny doberman, a mały - nooo, rozpływam się cała! :loveu: mam nadzieję że zdjęcia będą też potem w miarę regularnie, bo strasznie jestem ciekawa jak ten słodziak będzie wyglądać jak podrośnie :razz: