dorobella
Members-
Posts
5536 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dorobella
-
BALBINKA - czarna pudelka - smutna, BEZ SZANS? JUŻ W NOWYM DOMU!
dorobella replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Jak to ładnie brzmi...ludzie z miau....ludzie z dogo...zwierzaki za TM... Niestety twojego kotka nie udało się uratować, nie wiem czy Daszka ma jeszcze jakieś szanse.... Obwiniałaś weterynarza.... gdybyś jednak Fioletko napisała, że z kotem dzieje się tak i tak, popytała, zawsze ktoś coś doradziłby.... Tamtemu weterynarzowi też ufałaś..... i co..... i twój kot jest teraz za TM. Przyszło Ci do głowy, ze gdybyś opisała stan,podała wyniki, ktoś by coś doradził by, a co jeśli wet coś przeoczył i Dasza umrze.... będziesz płakała i mówiła wszystkim jaka jesteś biedna ... bo obdarzyłaś go zaufaniem, a on cię zawiódł.... i jak ci jej brakuje .... Wizyt poadopcyjnych dotyczących kotów przecież nie wpuszczałaś. Ludzie chcą wiedzieć jak się czuje sunia....ale jak widać Ciebie to nie interesuje. -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Bieda bez aparatu :shake: ja też nie mam.... pożyczam od paru dni i jakoś mi nie wychodzi. Z tą sierścią....masz rację część to jakaś taka stara, niedożywiona.... strasznie mu wyłazi... liże sobie łapy.... ale apetyt ma okay, chłopak się stara, ale w sklepie (komputerowym) muszę pilnować, gdzie sika :evil_lol: Kot mi się wczoraj tak pochorował, ze myślałam, że :shake: Dzisiaj lepiej...ale karmie ręcznie, tym co lubi.... dobrze, że Rex nie ma problemu.... tylko kurczak mu najlepiej służy...ale co się dziwić jak dostawał syf.....trochę minie za nim dojdzie do siebie... -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Dzięki :) A ja, jak dobrze pójdzie, tzn, jeśli będą jutro odczynniki .... może mi się uda podjechać z Rexem do lecznicy, na wszelki wypadek ... złapię mocz. Biedne te psy :shake: koty:shake: i inne... Rokitek.... ludzie nie mają ..... nie wiem nawet jak to nazwać. -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj wieczorem wykąpie Rexa w nizoralu. Moje dziecię miało go na rękach, widać, że jeszcze go pobolewają niektóre miejsca w okolicy klatki piersiowej, ale nie wyje, nie piszczy, zapiszczał raz. Mocz profilaktycznie złapałam, wylałam, zapach na mój gust bez zmian. -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Jutro mam dzwonić, bo czekają na odczynniki. Furaginę i wit.C podaję dalej. Jutro będę wiedzieć więcej. -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Burza przeszła.... brrrrr Rex burzy się nie bał.... nie wiem jakby był sam.... Mój kot na tymczasie oczy miał jak spodki....strasznie się burzy boi... DOBREJ I SPOKOJNEJ NOCY WSZYSTKIM ŻYCZYMY -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Bela czytała wątek Rokitka.... czemu mnie to nie dziwi :-( Profilum je, ale od dzisiaj będzie miał zabierana michę, bo mój kot jest bardzo chory ... wymiotuje na antybiotyku i będzie miał ścisłą dietę.... albo mu pomoże, albo nie..... Zula zabierz ze sobą koniczynki :loveu: mówię wam, że mają dobrodziejską moc. Bela51 o tym przekona się we wtorek :loveu: Rex ma problem z granicami w stadzie, i trwają walki między moim dzieckiem a nim, tzn. mój Alex go głaskał, a on go użarł, nie mocno, ale krew poleciała. Mój syn jest specyficznym dzieckiem i zwierzęta to czują... kiedyś nawet łagodna krowa go zaatakowała bez przyczyny. Wyczesałam mu dzisiaj całą reklamówkę jednorazową martwej sierści, dalej ma łupież, ale kupię mu znowu nizoral i go wykąpie.... boję się, żeby grzybicy nie dostał. Furaginę i wit. C zżera w whiskasie, to pokarm dodatkowy persa i nie da się go oduczyć.... a cos jeść oprócz mokrego musi...a tak go nauczyli, że tylko to:mad: -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Cisza tu taka...tylko ja tu piszę :evil_lol: Pierwsze ugryzienie z zatopieniem kła- mamy za sobą, i to jeszcze brudnymi zębami... jak ujął to mój syn :diabloti: DS na pewno bez małych dzieci..... zresztą zwierzaki wyczuwają, ze moje dziecię inne i jednak inaczej na niego reagują.... nie miło oczywiście.... Moja Bella [*] była ukochanym wyjątkiem .... Racje żywnościowe z mokrym zmniejszam stopniowo, ale zmniejszam. I trzeba go wyczesywać codziennie...strasznie linieje. zauważyłam, że ma normalne stolce po kurczaku, wystarczy dać inne mięso stolce przybierają inny kolor i są luźniejsze.... -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Rex ma wydzielinę żółto-zieloną, podejrzewam, że cewki moczowej....jeśli rano będą odczynniki, to dam znać beli51 i wtedy się wyjaśni... co jest. Zbadałam go dzisiaj, nie piszczał, nie wył , nie skomlił... ten jeden bok jeszcze go boli, widać po oczach, ale już lepiej.... musiał rzeczywiście porządnie oberwać :-( Przepytałam już wszystkich znajomych.... nawet się zastanawiałam czy nie mam zbyt wygórowanych wymagań.... ale u jednych w okolicy mają mix'a z husky, który poluje na psy... niech tak Rex ucieknie :shake: i po nim.... gdzie indziej chyba nawet by nie zaszczepili, w innym miejscu pies spałby w ...budzie :shake: -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Znajoma rozważa przyjęcie Rexa pod swój dach, ale uznałam, że ten dom nie byłby odpowiedni dla Rexa...i mogłoby się to dla psa skończyć... nie tak jak powinno.... -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Usłyszałam dzisiaj, że rex jest agresywny :crazyeye: bo szczeka na ludzi.... dopiero jak koleżanka i jej syn go pogłaskali stwierdzili, że nie jest. I jeszcze mnie pytała...jak to będzie... jak jest u mnie, apotem będzie u kogoś innego... Kto miał tymczasy to wie...kwestia przyzwyczajenia, a przecież nie mogę powiedzieć, że będzie się zachowywał tak i tak.... Jestem prawie pewna, że Rex popuszcza mocz... tylko nie wiem czy świadomie czy nie.... Już parę rzeczy jest zasikanych, trzeba prać dwa razy... bo ten mocz ma intensywny...hmmm....zapach... Zastanawiam się nad prostatą... na razie nie przychodzi mi do głowy nic innego.... -
Ratunku -ze schronu do schronu. Juz w nowym domu. Rozliczenie.
dorobella replied to monika55's topic in Już w nowym domu
Ja na temat schroniska w Bytomiu wiem same złe rzeczy.... mam psa na DT, który gdyby tam trafił byłby już za TM.... -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Zobaczymy co mu wyjdzie w badaniach.... wiecie nie, żebym panikowała ;) ale wet zrobi morfologię z biochemią, można zrobić morfologię z profilem wątrobowym, ale nie widać wtedy trzustkowego i nerkowego. Podobno dogadamy się w poniedziałek i w cenie morfo zrobi wszystkie. Dopiero obraz morfologi i moczu (wet nie ufa temu laboratorium, gdzie robię badania).... pozwoli powiedzieć coś więcej, zobaczymy czy zmienią się parametry moczu po furaginie i wit.C (obniża pH), wtedy będziemy wiedzieć co dalej. Z RTG jest jak napisała bela51. Poczekamy na wyniki morfologii i powtórki moczu wtedy będziemy wiedzieć w jakim stanie jest pies. Może byś tak, że będzie trzeba zrobić USG, albo RTG.... może mi się wydaje, ale on mało pije i dużo sika, wiem, że dostaje mokre, tam też woda.... Zapomniałam dopisać, że Rexio jest znanym pieskiem w lecznicy :) I interesują się jego losem. Bardzo bym chciała, żeby trafił do dobrego domu :) -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Naprawdę go szkoda na zmarnowanie, śmiejemy się, że musiał być świadkiem rękoczynów ;) pies obronny. Udajemy na niby, że się bijemy szczeka i powarkuje.... na mnie, żebym syna nie biła :eviltong: niewdzięcznik. Mówię sobie, ze trafił do mnie w nieodpowiednim momencie... u mnie na razie sytuacja nie uległa zmianie od jakiegoś czasu :shake: Góra o mnie zapomniała :cool3: Wiesz, jak patrzę jakich psów potrafią się pozbyć z powodu wakacji :shake: Psów, które trwały wiernie latami :shake: Jeszcze wierzę, że gdzieś czeka ludź o dobrym sercu, mądry, który mocno Rexa pokocha :evil_lol: -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Na miau, na bazarku jest do wylicytowania taki kuferek z miskami [URL=http://img229.imageshack.us/i/micha1.jpg/][IMG]http://img229.imageshack.us/img229/9018/micha1.th.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img198.imageshack.us/i/micha2.jpg/][IMG]http://img198.imageshack.us/img198/3400/micha2.th.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img199.imageshack.us/i/micha3.jpg/][IMG]http://img199.imageshack.us/img199/9932/micha3.th.jpg[/IMG][/URL] licytacja do niedzieli, aktualna cena 35 zł -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
[SIZE=1]Dziewczyny ja wiem, ze chcecie dla Rexa dobrze i chętnie byście widziały go u mnie na DS...ale..... no właśnie. Oprócz tego, że wychowuję sama niepełnosprawne dziecko ( były mąż nie utrzymuje z synem kontaktów, jego rodzina zresztą też....wiecie jak jest z popsutą zabawką ...), moja mama jest daleko, u mojej siostry...a ja tu jestem sama, nie mam żadnej rodziny, koleżanki mają własne sprawy, problemy. Nie mogę liczyć na niczyją pomoc, tylko na siebie. Moja sunia jest po przejściach, niewysterylizowana... bo razem ze sterylizacją muszę usunąć jej kamień i zrobić morfologię.... nie wiem kiedy... Do tego zrobiono jej krzywdę, w razie czego.... nie ma nawet kto z nią wyjść... bo ona się boi... Do tego dochodzą jeszcze kwestie finansowe.... mierz siły na zamiary..... Dlatego od paru miesięcy szukam persowi domu, miał niestety pecha, że dwa razy trafiliśmy na ludzi nieodpowiedzialnych.... i dlatego chcę, żeby Rex miał dobry dom. Pamiętajcie, że mam jeszcze chorego kota.[/SIZE] [SIZE=2]Rex zasługuje na dom, gdzie będzie bezpieczny , kochany, gdzie w razie konieczności pójdą z nim do weterynarza, gdzie będzie miał zapewnioną opiekę weterynaryjną, odpowiednie wyżywienie. [/SIZE] -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
bela51 przypomniało mi się, ze w poniedziałek o 9 muszę być w poradni, bo muszę dostać papierki, że moje dziecko nie będzie chodziło do gimnazjum. Ja zadzwonię do lecznicy po wyjściu z poradni, a potem dam ci znać. Do 10 powinnam wyjść.... chyba, że mi zaś będą kłody po nogi rzucać... -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Mogłam zapomnieć coś wpisać z jedzenia, ale kit tam. On się boi, pobudzony jest u weta - zobaczył biszkoptową labradorkę i skamlał , szczekał na psa, ruszał się w samochodzie, siedział z tyłu z moim synem i Casią. Wet go nie badał, podejrzewam, ze w poniedziałek...nie wyobrażam sobie pobrania krwi :roll: Zaś będzie wył. Bela widziała jaki silny jest, ale jest grzeczny. Jak załatwię aparat to zobaczycie jak ładnie wyglądają szelki i smycz takie same. Do badania krwi są różne profile np. nerkowy, a jak zrobisz nerkowy to nie wiadomo jak trzustkowy...albo wątrobowy... a ja wolę wiedzieć co jest nie tak i wet ma mu w poniedziałek zrobić wszystkie i jeszcze mocz, bo on nie ufa laboratorium. Zobaczymy... mówiłam wetowi, ze utrzymuje psa dogomania, pytał się czy pies ma już nowego właściciela . Rex przed lecznicą na trawce...zrobił sioo i qupala.... dobrze, że nie w lecznicy ;) Bela51 sama opisze jakie ma wrażenia odnośnie Rexa, bo wyglądał na szczęśliwego , nawet w lecznicy :) I pokazał beli jak ładnie zna komendę "choć na rączki" :) -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Byłyśmy z belą51 u weta, wet stwierdził, że może go boleć dłużej, lepiej zrobić morfologię i mocz- powtórkę, pH za duże mam jeszcze raz złapać mocz, podawać furaginę mam jeszcze parę tabletek w domu i witaminę C, a w poniedziałek morfologia z różnymi profilami, żeby był jasny obraz. Kupiłam mu 3kg karmy Profilum za 45 zł (bo kg kosztował 18 zł) to się nie opłacało. Mam nadzieję i smycz, mocniejsza i czerwona za 17 zł (sprawdzałam na allegro, to jest tanio). Niestety tej resztki puriny może z 15 dag nie chce już jeść. I zmniejszę mu dawki mokrego. Czyli w poniedziałek zadzwonię i dam znać beli51. Bela51 dzięki za podwiezienie :loveu::Rose::iloveyou::sweetCyb::Cool!::lilangel::klacz: Mój transport zrobił mnie w trąbę :( -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Bela zaproponowała mi, że jutro mnie zawiezie, ale załatwiłam transport i pomyślałam, ze niech dziewczyna odpocznie po manewrach podróżowych . Ślicznie bela51 Ci dziękujemy i jeszcze wykorzystamy ;) twoje dobre serce i zawieziemy Rexa na oczyszczenie zębów i RTG, albo nie wiadomo na co....:roll: Bela51 wszyscy trzymają kciuki :) Dużo kciuków w połączeniu z koniczynkami przyniesie powodzenie :) :thumbs::thumbs::thumbs::thumbs::thumbs: -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
[quote name='Maszaberla']A czy Rex jest juz gotowy zeby isc do nowego domu? :oops:[/quote] Jeszcze nie jest, ale myślę, że mądry domek jak pokocha to poczeka.Szukać można, podobno kto szuka ten znajduje :eviltong: Mam nadzieję, że jego stan zdrowia jest w lepszej kondycji niż mi się wydaje. A jak jeszcz raz naleje mi na cokolwiek to :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: nie ręczę za siebie :evil_lol: i będzie prał i mył podłogi do końca pobytu u mnie i miski po sobie :eviltong: -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
To mi życzcie dużych pieniędzy, takich coby na domek i na życie było, aż bardziej zachłanna nie jestem.... W przypadku Rexa mnie blokuje tyko brak własnego lokum i kasy. I trzymajmy kciuki za mądrze kochający domek :loveu: -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Psy burzy się nie boją, ale perski kotek miał oczy... jak kotek ze Shreka :crazyeye: Załatwiłam auto na jutro, teraz kombinuje jak to zrobić... bo po leczeniu antybiotykiem trzeba odczekać z narkozą, bo organizm osłabiony.... Jak się uda jutro chciałabym zrobić mu badanie krwi... wolałabym w narkozie mniejszy stres... zobaczymy.... Wiecie... wszystko zależy jaki dom mu się trafi :roll: ale lepiej, żebyśmy wiedziały co mu jest dokładnie, kopie po necie w poszukiwaniu objawów kamieni w pęcherzu, ale dopytam jutro weta... on najprawdopodobniej jadł kości i inne świństwa... antybiotyk ogólnoustrojowy pomógł, ale tu musi zadziałać inny jeszcze. Najważniejsze, żeby wiedzieć w jakim kierunku, go diagnozować i leczyć. Jego mocz miał taki szczawianowy zapach.... dlatego nie byłam pewna wyników... -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
bico i bela51 dotarły wpłaty śliczne dzięki. ipko pozmieniał wydruki i trzeba było zaakceptować wybraną formę i dopiero po akceptacji widać wpłaty :cool3: Mam nadzieję,że mi się uda dzisiaj wpisać rozliczenie za resztę. Chciałabym podjechać do weta. -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Dobrych snów :) Właśnie zmieniłam pościel na łóżku mojego syna... winny pozostaje nieuchwytny :mad: nikt się do nasikania na... nie przyznał.