dorobella
Members-
Posts
5536 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dorobella
-
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Mam na DT persa, jak już pisałam miał być u mnie tylko 2 tygodnie, w międzyczasie kobieta z Katowic przyniosła do uśpienia dwie kotki brytyjskie 12 i 11 lat...bo ma astmę i nie miała co z nimi zrobić. Dziewczyna, która miała wziąć persa wzięła dwie brytki (jedna niestety umarła). Potem się okazało, że z persem nie jest tak łatwo i tak go mam i szukam mu domu. I możecie mi wierzyć, nie jest mi lekko ale footra jedzą lepiej niż ja. Znam ludzi, którzy zarabiają ponad 2 tys. na miesiąc , a kot dostaje Darling... bo taniej :( Doczytam jeszcze jak jest z kamieniami... szczawiany są nierozpuszczalne tak jak struwity, które można rozpuścić np. RC urinary. Jak się uda załatwić na jutro auto to podjadę z nim do weta. Ja mam nadzieję, że on znajdzie taki dom, gdzie mu będzie lepiej niż u mnie :lol: Maszaberlo i Gametko koniczynki wysłałam i włożyłam Wam po 5 - listnej dodatkowo. -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Wyniki wskazują na proces zapalny. Szczawiany wapnia pojawiają się przy hyperwitaminozie wit. D, dużej ilości wapnia w diecie czy zbyt kwaśnym moczu. Na pewno dostanie antybiotyk (na drogi moczowo-płciowe), jutro pogadam z wetem. Na mój gust pH też za duże. Dzwoniła do mnie pani z ogłoszenia. Szukała małego, ODPORNEGO, pieska, dla starszych ludzi, bo jej psy im zagryzły. Państwo biedni, pies dostawałby resztki ze stołu i spędzał dużo czasu na dworze, ale jak usłyszała, że pies wymaga opieki doszła do wniosku, ze szkoda go do nich. odpornego na złe żarcie, na warunki, na choroby ....wrrrrrr -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
barwa żółty przejrzystość lekko mętny pH 7.0 ciężar właściwy 1.015 białko 0.3[g/l] innych nie ma wykrytych nabłonki płaskie i okrągłe pojedyncze w polu widzenia śluz pojedyncze w preparacie leukocyty 4-8 wpw składniki mineralne nieliczne szczawiany wapnia bakterie pojedyncze w polu widzenia mamy lekki stan zapalny i szczawiany :( -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Wyniki zamieszczę, ale się nie nastawiam na nic. Siem qrwi.... bo tłumaczyłam kobiecie, że berneńczykowi nie daje się kaszy kilku plasterków kiełbasy, bo kiełbasa niezdrowa, a proporcje powinny być 1/3 mięsa, 1/3 warzyw i 1/3 mącznych i witaminy....na to inna , że karmi kiełbasą psa 7 lat i on jest okazem zdrowia :mad: Dlatego podziwiam wyadoptowujących za cierpliwość...jakie my mamy prymitywne społeczerństwo...wrrrrrrrrrrrr Zuzlikowa jaki masz adres to ci podeślę koniczynek i dla pani Bogusi 5-listną. Muszę mu zmienić godziny wychodzenia bo chodzę półprzytomna.... -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Bela51 dużo kciuków :lol: Zula131 dużo kciuków :evil_lol: Jesteście szczęśliwymi posiadaczkami "fuksowych" koniczyn :loveu: które mają suuuuuuuuuuper moc :lol: Melduję, że mocz złapany, wyniki po południu. -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Ja lubię wszystkie zwierzęta :loveu: I mam prawdopodobnie obsesję na punkcie równości :eviltong: Napatrzyłam się na "zdolności ludzi" do unicestwiania zwierząt, do ignorancji. Zwierzęta trzeba umieć szanować. A Rex miał pecha, że jego matka w ciąży nie dostawała witamin, może nawet była bezdomna, nie miał dzieciństwa... dopiero się uczy bawić zabawkami . Może nawet myśli, że trafił do raju (żarło niczego sobie ;) ). I ma zapędy obrończe :mad: Bela cieszysz się, że dostaniesz koniczynki :) Pięciolistną dla twojej mamy :):loveu: -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Taka mnie refleksja naszła.... moją Casię kąpali w szamponie rumiankowym, bawiła się skarpetkami, nie dostawała do gryzienia nic twardego, bo wymiotowała, miała stan zapalny od przetrwałych zębów mlecznych i bała się czesania. Rex dostał hipcia, ale on się dopiero uczy do czego są zabawki. Biedne psy.... żeby wszystkie miały szansę.... -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Ja się zgadzam, już pisałam. Mam nadzieję, że dobrzy ludzie są i tęsknią za psem w typie Rexa. Powiem Wam co dzisiaj zrobiłam, poszłam z psami na dwór, spotkałam panią z przerośniętym yorkiem (ok.9kg), rozmawiałyśmy o cenach w lecznicach, szczęka mi spadła, bo w centrum w jednej z lecznic sama morfologia 65 zł, a razem z profilem trzustkowym ...89 zł. A ja mam zamiar zrobić z profilem za 40 zł :evil_lol: Casia szczekała wzięłam ją trochę na ręce, potem tamta pani wzięła swojego psa...i ja wzięłam Rexa, żeby mu smutno nie było. Pani powiedziała, że się uśmiechnął. Przecież znosiłam boroka z trzeciego piętra jak kulał,żeby mu łap nie nadwyrężać. Rex bardzo zasmakował w kurczakowym mięsie. Kości mu oczywiście nie daję. Rozpuszczam, on lubi położyć się na łóżku. No i myślę, że złapię mu mocz. Kotom kiedyś trzy dni łapałam, bo sikały do kuwety, gdy nie było mnie w pobliżu :diabloti: albo zaczynały sikać, a jak wchodziłam...przestawały :mad:dopiero groźba eksmisji prosto z IIIp. poskutkowała i nagle potrafiły siku zrobić :razz: I stwierdziłam wczoraj, że on zaczyna rozumieć różnicę pomiędzy życiem na dworze, a domem. Było po 1 jak poszłam z nim, nawet nogi nie podniósł, zaczął sikać i szybko do domu. -
MAPA POMOCY DOGO -lecznice wet wojewodztwami -CENNE UWAGI PRZY NIEKTORYCH!
dorobella replied to pixie's topic in Weterynarze
Śląsk Zbrosławice Ja mogę polecić lecznicę w Zbrosławicach- dobrze wyposażona lecznica, weterynarze odpowiadający na pytania. Mój pies miał tam robiony zabieg, wszystko ładnie, bez komplikacji; mój kocur był leczony na zapalenie uszu - oczywiście z pozytywnym skutkiem. Jeżdżę tam też z innymi footrami. Jak mam wątpliwości- dzwonię(najczęściej mam kontakt z panem Markiem Gajdą i panem Mateuszem Mazurem). Adres: Zbrosławice ul. Wolności 121d tel.: 032 233 70 22 kom.: 0 603 805 818 Lecznica jest otwarta od 9 - 19 w dni powszednie, w soboty od 10 -14, a w niedzielę 13.30-14.30 W pozostałych, nagłych przypadkach- telefon komórkowy Dodam jeszcze, że w lecznicy można zrobić badania: morfologię krwi z biochemią, USG, EKG i RTG.Mieli zakupić endoskop, ale nie wiem czy już mają. Mają bardzo atrakcyjne ceny. -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Rex ma silny organizm, da radę, dzielnie się uodparnia, robi około :crazyeye: 3-4 qoopali dziennie... bo je choby gupi, je mniej, powoli się normuje. Za mamę trzymamy kciuki :) Już wiem, zę niektórych psów Rexio nie lubi :angryy: -
Pilnie do adopcji dalmatyńczyk, albo zostanie uśpiony :( [url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=95472[/url]
-
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Medycyna pędzi do przodu, wymyśla leki, na pewno coś się zaradzi. A wracając do psa od dziewczynki z Jamielnika :shake: co daje obserwacja w komórce....bez badań.... :shake: Nawet taki mocz jest ważny, bo w krwi nie wszystko wychodzi :shake: Jutro rano druga próba- moczu oczywiście, musi się udać. -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
U mojego dziadka na wsi był Pino, pies ze związku siostry z bratem. Pino był psem średniej wielkości, potężnym, silnym i szurniętym. Ja sobie z nim radziłam, ale moją kuzynkę ugryzł w rękę i pierś. Nie posłuchała, też go chciała pogłaskać. Jeszcze kogoś ugryzł w twarz. Tam się ludzie nie interesują hierarchią w stadzie, no i dzieci są zostawione sobie. Pies ma około 2 lat, każdy znający się trochę na psach wie, że może w okresie "dojrzewania" próbować dominować. Rex warczy na moje dziecko, były sytuacje, że o mały włos, ale pilnuję. Wiem, że Rex tego nie rozumie, ze może złapać zębami, a szczęki ma silne. Nie pójdzie w pierwsze lepsze ręce. Jeśli nie choruje na nic poważnego, ma jeszcze trochę życia przed sobą powyżej 10 lat. A brak wiedzy właściciela może się źle skończyć dla psa. -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
To mi ulżyło, bo się martwiłam, że z Rexem coś nie tak :roll: Ale koty też tak mają, wsuwają jak obłąkane, potem jak już zaskoczą, że jedzenie jest, że będzie opamiętują się...przynajmniej te co znam :evil_lol: A jak czytam o tych chorobach.... A jak pomyślę, co by było z nim na deszczu :-( Jutro wysyłam koniczynki :lol: Również nocki dobrej i snów spokojnych -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Wiecie cioteczki, w końcu Rex jest rekonwalescent i obżarstwo mu ...minie. Wyczytałam, że 60 g na 1 kg wagi ciała, wyszło by około 540 g na dzień. Rex je więcej, tzn. je mniej niż jadł i więcej niż to obliczenie. Nie jest otyły, obejrzałam ze wszystkich stron. -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Tak lecznica jest bardzo dobrze wyposażona, weci fajni i co ważne tanio. Jak się ktoś orientuje w cenach, zwróćcie uwagę jak tanio mnie policzyli, za pierwszą wizytę, bo ja tam stały klient jestem.... Jutro mocz.... i od jutrzejszego moczu dużo zależy, w labie też mam zniżki :oops: RTG, morfo i zęby.... mam nadzieję, że nic więcej...odpukuje w niemalowane..... -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Taki owczarkowaty, mieli go 8 miesięcy, teraz nie chcą na niego patrzeć. Pies winny... jak zwykle... szkoda dziewczynki :-( blizny jej zostaną (psychiczne też).... ale winni są ludzie. Moja dobermanka pilnowała mi dziecka, nie było opcji, żeby je pogryzła, nawet jak moje dziecko chciało sprawdzić co się dzieje z kiełbaską, gdzie trafia do pieska i jak ją odzyskać i włożył jej rękę do gardła :-( o mało mi psa nie udusił :shake: ale wszystko dobrze się skończyło. -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
[quote name='anett']dodałam Rexa do profilu na n-k z kontaktem do Ciebie, Dorotko:lol: (nr tel. i mail, które znalazłam w ogłoszeniach); ludzie polecają Rexika na swoich profilach i wysyłają do znajomych - może akurat;) aha wysłałam sms'a na adopcje.org żeby - za przeproszeniem - wykopać wyżej Rexa:evil_lol: i dostałam jakiś kod - czy ktoś może mi powiedzieć co mam z nim zrobić:crazyeye:[/quote] Już go wykopałaś ;) Słyszałyście o pogryzionej dziewczynce.... Ja wiem jak na wsi wygląda pies przy budzie :shake: nie szkolony, własna hierarchia. Selekcja będzie ostra. Wiem, ze bywają ludzie, którzy dzieci nie mają, bo duże, ale wnuków czy dzieci znajomych nie liczą. Mój syn był mały to zasłoniłam go ręką, bo pies byłych teściów chciał go ugryźć, ugryzł mnie... jak myślicie...był szczepiony :shake: Ile powinien jeść taki 8-9 kg pies ? -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Wpisałam, dobrze, że zrobiłam kopiuj.... bo normalnie..... ale się udało :loveu: rozliczenie w 2 poście :) Może ja mu za dużo jeść daje.... -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
[quote name='zuzlikowa'][B]No i wstyd:oops::oops::oops:...to bez nicku,to ja z bazarku dla Rexa[/B]!!! Zapomniałam napisać nick![/quote] :turn-l: a w tytule był wpisane daj znać czy pieniądze doszły :-o, a ja sobie pomyślałam, qrcze ten ktoś mnie zna :roll: a to ty :eviltong: idę stworzyć jeszcze raz.... a jak mi przy edycji wcina co napisałam też się wq.....:diabloti: -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
wkurzyłam się, namęczyłam i wszystko mi znikło :-( i muszę jeszcze raz... -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Kasa wpłynęła, ogromne dzięki :) Właśnie tworzę rozliczenie w poście drugim, jakby wam przyszło coś do głowy to piszcie, bo nie mam doświadczenia. -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
:crazyeye: Piromanka w szoku jestem. Bela51 zobaczymy czy jak ty go dotkniesz, czy będzie warczał, nie mam kagańca, ale w razie czego go chwycę. Podejrzewam, że u tamtych ludzi warczał, nie wiem tylko czy przy dotyku, czy w innych okolicznościach też. -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Muszę się weta zapytać, bo wyczytałam, żeby lepiej pies nie jadł chyba 18 godzin i nie pił 12, bo potem wychodzą jakieś cienie. Nie wiem jak z kwestią ruszania się, bywa, ze Rex się trzęsie u weta. Dlatego, żeby go nie głodzić dwa razy chciałabym mu zrobić RTG, morfologię i zęby w jednym dniu. Na RTG to się chyba pies nie powinien ruszać :roll: I muszę się dowiedzieć z jakim profilem zrobić morfologię. Jutro rano zaniosę mocz do laba. RTG u mojego weta, oni nawet krew robią na miejscu, USG też mają, mieli kupić endoskop, ale nie dopytałam czy mają już. -
Już w DOMKU :)Wrzeszczący smoluch w DS Zbieramy na dług 21,86 zł
dorobella replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Ma kamień przy przyzębiu (nalot w kolorze czarnym też), dziąsła przy kłach zaczerwienione, trzeba wyczyścić. To robią tylko pod narkozą. Pobraliby mu od razu krew, im mniej stresu tym lepiej. On i tak u weta się trzęsie. Ja jeżdżę do Zbrosławic, dobrze wyposażona lecznica, weterynarze okay, no i mają ludzkie ceny. Morfologia kosztuje ok. 40 zł. A mamy lecznice w T.G. , gdzie za morfologię trzeba zapłacić ok. 70 zł.