-
Posts
6745 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kajusza
-
A to Rambo - spory pies o wielkim łbie :-) Moja ulubiona krówka :-) z białym pyszczkiem :-) Ubierając go początkowo skakał, chwycił smycz (krótką, parcianą) ale bez problemów oddał, i dał załozyc sobie kolczatkę. Na spacerze spokojny ale średnio zainteresowany człowiekiem. [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/72c96bdb.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/147f6557.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/d689db7d.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/be043405.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/a315d4af.jpg[/IMG] cdn...
-
[IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/cd357e3f.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/1a3127a8.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/bad40ba8.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/00a746f7.jpg[/IMG] i Bajeczka na koniec [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/2358573a.jpg[/IMG] podsumowując - Bajka jest spokojnym psem, na spacerze ładnie chodziła, nie ciągnęła za bardzo. Jest średniej budowy, z jak narazie ładną, miękką sierścią,
-
[IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/8b5efd6c.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/459c4864.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/add73b74.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/3248d0b8.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/c0d9f381.jpg[/IMG] cdn...
-
No to lecę z fotkami :-) Proszę się nie wystraszyć tych kolców i lańcucha .... nic innego nie znalazlam do wyprowadzenia psa większego od jamniczka :-( Ale na dniach dziewczyna (zapomniała nicku :-( ) z wątku obrózkowego obiecała wysłać jakies obrózki i smycze dla naszego schronu :-) Najpierw Bajka vel Atena: [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/9f65eee3.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/1544a10e.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/c03a7f86.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/e0351a1e.jpg[/IMG] cdn...
-
DONA rednose-ka ... po 2 latach w końcu w swoim domu!!
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
oooo, nareszcie ogłoszenia :-) mam nadzieje, że telefony się rozdzwonią! -
zdjęcia comy mi wysłałas, ale filmik nie. Może ma zapalenie pęcherza? w schronie raczej nie popuszczala, choć kto to wie :-( ja mam troche zdjęć pręguski i białasa, to w domu wstawie ze swojego kompa.
-
Malutki zagubiony w schronisku mix-westa – prosi o dom!!! Ma dom.
Kajusza replied to koelka's topic in Już w nowym domu
to poczekamy na ciotki westowe :-) Jest jakiś bazarek ogłoszeniowy czynny? umawiałysmy się z Sundeyrose na współne opłacenie dla Donki, to może ja zapłace za ogłoszenia dla weścika? -
i tak wogóle to dziś byłam na naszym osiedlowym psim spotkaniu, dawno mnie już nie było z powodu zachowania Wegi. Nowe psy doszły wilczak i huski z giełdy ;-) Wega fajnie się zachowywała, do nowych (wilczaka raz już widziała) była wyrozumiała, do jednej suki, której nie lubi tylko raz zaczęła ujadac, ale łatwo się uspokoiła. Generalnie jestem zadowolona :-) ps. hiena oczywiście w kagańcu i na smyczy - bo licho nie śpi ;-)
-
[quote name='Milena9']W najbliższych dniach wyślę.[/QUOTE] dzieki Milena :-)
-
dziewczyny - ja tez potrzebuję pomocy :-) do tej tasiemki [url]http://www.farbenmix.de/shop/popup_image.php?pID=8272&imgID=0[/url] jaką dać tasiemkę i eko-skórkę? ja myslałam o takim połączeniu: [COLOR=orange][URL="https://picasaweb.google.com/101825270268017642048/WZORNIKTASM#5629722949896160114"]żółta taśma [/URL][/COLOR]i [URL="http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/ALLEGRO/DSC00004.jpg"]fioletowa skórka [/URL] [IMG]https://picasaweb.google.com/101825270268017642048/WZORNIKTASM#5629722949896160114[/IMG] [COLOR=yellowgreen][URL="https://picasaweb.google.com/101825270268017642048/WZORNIKTASM#5629722949896160114"]limonka[/URL][/COLOR] i [URL="http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/ALLEGRO/DSC00004.jpg"][COLOR=orange]żółta skórka[/COLOR][/URL] sama już nie wiem co wybrać
-
[quote name='Milka__']Ojeny, ale miałaś wrażenia! ja bym tez chyba zawału dostała. No i na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że ze spacerku nici ... :( Psica ma gorączkę, dostaje antybiotyki i będzie na nich kilka dni, więc musimy sobie odpuścić wypadzik...[/QUOTE] to trzymam kciuki za Baster, niech szybko zdrowieje :-)
-
chętnie, naprawde jak zobaczyłam te pustki to się zmartwiłam :-( Dramat, sama smycz ważyła chyba z kilogram, dobrze, że wychodziłam z astami, to nie zadziała im się krzywda, ale drobniejszy pies napewno by odczuł ciężar :-( Tak to wyglądało: [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/9f65eee3.jpg[/IMG] Adres schroniska [url]http://www.schronisko.gorzow.pl/?go=lokalizacja[/url] 66-400 Gorzów Wlkp. ul. Fabryczna 97 Schronisko dla bezdomych zwięrząt Z góry dziękuję w imieniu psiaków :-)
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Kajusza replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Unbelievable']wiesz w jaki sposób suka karci szczeniaki? między innymi ściska je za pysk. Coś ulokowanego na kufie psa, za co ktoś ciągnie smyczą, jest ciągłą karą. Coś kształtowanego od początku życia psa, naturalny sposób karania, staje się czymś powszednim i nagle przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie, tylko sprawia dyskomfort, po czym kantarek staje się bezużyteczny. No poza tym że jak już napisałam sprawia dyskomfort i pies może się nie czuć do końca sobą i tak nie szaleć ;) Nie mówię już o skrajnych przypadkach prowadzenia psa na flexi i kantarku, gdzie pies biegnąc szybko, gdy mu się smycz skończy, może sobie skręcić kark ;)[/QUOTE] ale pies w kantarku nie ma ciągłego nacisku na pysk, nacisk pojawia się jak ciągnie, wtedy własnie odczuwa nacisk i dyskomfort tym spowodowany, przez co automatycznie reaguje na to zwalniając. Moja suka jakby cały czas miała dyskomfort związany z kantarkiem, to nigdy by w nim nie biegała(nie podpiętym do smyczy w tym momencie oczywiście). -
uważam, że te kłótnie o imię psa jest bezsensu, tak naprawde i tak jest ono używane tylko przez kilka osób, pracownicy nazywają je inaczej, wolontariuszki inaczej. Będąć z Natalią (Milką) u fryzjera i weta z Jimbo/Oskarem nazwałysmy go Weścik - to teraz będziemy sie licytować które imię ma zostać, kto pierwszy je nadał, i które ładniejsze?? Może niech będzie to, które jest używane najczęściej - z tego co wiem ty i Iwcia z ttb nie wychodzicie, więc co za różnica czy Hermest czy Rambo, Ateny czy Bajka??? Te psy i tak cieszą się, że się do nich mówi, a nie jakiego słowa używa :-(
-
Malutki zagubiony w schronisku mix-westa – prosi o dom!!! Ma dom.
Kajusza replied to koelka's topic in Już w nowym domu
no to jestem u naszego Weścika :-) Trzeba poszukac dziewczyn od Westów, może pomogę chłopakow, chociażby dobrą radą :-) -
a teraz jeszcze się dowiedziałam, że rozmawiając z gabi nie powiedzieli wogóle o dzieciach :-( A nr ten am telefonu, więc to oni napewno. No cóż ... czekamy na kogos sensownego.
-
ok :-) Dziś durna Wega prawie siebie nie utopiła, Dinga i kota :-( Psy wyczuły kota nad kanałem i zagoniły go do wody, ten zaczał płynąć na drugą stronę, a te durne za nim. W wodzie go dorwały, wega chwyciła za łep i poszła z nim pod wode, kot walczył i wskoczył na psy :-( Zaczęła się kotłowanina, co chwile psy i kot pod wode.... już myslałam, że zaraz wskocze je rozdzielić, ale kot udrapał Wege, że zaczęła piszczeć, to od razu się py upokoiły, kot popłynął na drugą stronę a psy do mnie. Myslałam, że zawału dostanę, durne burki!!!
-
jak z nimi rozmawiałam, to stwierdzili, że to za daleko żeby jechac ją odwiedzić (120km) ale jak im ją przywiozę to mogą ja wziąść ..... Dziwni ludzi, tym bardziej, że do Gabi też dzwonili i nic nie wspominali, że odległość jest problemem. W trakcie rozmowy ze mną sie rozłączyli. Jak dla mnie to ludzie niezbyt odpowiedzialni.
-
chyba w wieli schronach braki są ... u nas ostatnio nie znalazłam żadnej normalnej dużej obroży :-( psy wyprowadzałam w kolczatce :-( i na łańcuchowej smyczy :-(
-
[quote name='agnieszka32']A czasem nie są spod Nowej Soli, dzieci 3 i 5 lat? Bo do mnie babka dzwoniła w sprawie Marusi i na nic się zdały tłumaczenia, że Marusia nie jest psem odpowiednim do mieszkania z dziećmi.[/QUOTE] mówili że z Gorzowa, dzieci 8 i 11 lat.
-
Wegę oszczędziłam, wytarłam tylko ręcznikiem :-) Ale Digol szorowany był znowu płynem do naczyń, dziad jeden śmierdzący :-( W czwartek popołudniu wstępnie jestem umówiona z Maalwi i Bibi na spacer, to może też przyjdziesz z Basterem?
-
dokładnie Agnieszka, pies niczemu nie zawinił .... a suczka jest naprawdę fajnym psem, bardzo ładna, zgrabna suka, łaknąc kontaktu z ludźmi, a musi siedzieć w klatce :-( i z innej beczki - od wczoraj mialam dwa telefony w sprawie naszych ttb, sądzę, że to jedna rodzina, bo raz dzwoniła babka, a raz facet - ale z tym samym tekstem i historią.... generalnie dzieci chcą psa, pita bo takiego musieli uspić. Mysleli o Donce ... ale jak im przywioze to ją wezmą :-( brak słów.... Już uprzedziłam kierownika schroniska, że tacy ludzie moga się zgłosić po pieska dla dzieci.
-
właśnie się zastanawiałam, czy pręguska ma swoje domowe imie zostawione? Jak się w chacie ogarne to powstawiam fotki. Rambo to naprawde super pies, spokojny, nie nakręcony, łatwo daje się wyciszyć. I ten wielki łep .... cudo! Co do właścicielki Bajki/Ateny .... bez komentarza, jak wiedziała, że suka nie lubi innych psów to gdzie był kaganiec??? a jak już się psy ścieły to po co pchała ręce tam gdzie nie trzeba?? Widocznie suka była bez smyczy i nie miała jak jej odciągnąć :-( ehhhh, szkoda suki :-(
-
[quote name='buuterfly']U mnie brak czasu na robienie bazarków:( Ale mogę przekazać gadżety. Też chodzę na Kosynierów z Luną. A ta alergia skórna jest zaraźna?[/QUOTE] ja jak znajde chwilę to odezwe się w sprawie bazarku, bo teraz tez nie dam rady :-( Co do alergii - nie jest zaraźliwa, to tak jak u ludzi jak mają np. uczulenie na pyłki albo mleko ;-) [quote name='buuterfly']Dajcie znać o której będziecie u tego weta to podejdę się przywitać:)[/QUOTE] Ela - tak się umawiałysmy z Koelką, tyle zmieniałysmy koncepcję, że w końcu zapomniałam do ciebie zadzwonić :-( [quote name='Milka__']Ania, jak możesz to napisz mi jeszcze raz opinię weta o skórze Jimba, to założę mu wątek :)[/QUOTE] Koelka miała go załozyć ale wczoraj nie dała rady, dziś założy, z rozliczeniem kasy i wydatków, fotkami itp. To może poczekamy na nią, co??