Jump to content
Dogomania

vege*

Members
  • Posts

    6950
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by vege*

  1. [B]Kajus_ka[/B] Mój Stefanek najpierw jak moi rodzice go kupili to miał świerzb (leczyliśmy go i przez ok 1,5 mies nie mogliśmy brać go na ręce i przez to nie lubił gdy go się brało, ale sam lubił przesiadywać na taty brzuchu:loveu:) później biedaczkowi oczka ropiały, więc znów do weta po leki, ok minęło mu po przemywaniu oczu, następnie był ropień na żuchwie dolnej i jeździliśmy z nim do warszawy do Kliniki Małych Zwierząt do której mamy ok 70km i tak jeździliśmy co drugi dzień przez ok 6-7 mies. Później chyba po półtora roku znowu to paskudztwo miał i znowu jeżdżenie ale krócej ok 4 mies i miał później jeszcze trzeci raz i też wyleczyliśmy i też jeździliśmy ok 5 mies. Stefuś wyzdrowiał ale po ok roku znowu zaczęło się z nim coś dziać, dziwna wydzielina z nosa mu wyciekała i miał coś z płucami i nie dało się go uratować mimo, że próbowaliśmy. :-( Kurczę i to się nazywa miłość do własnego zwierzęcia i nawet nie wiecie ile osób się ze mnie śmiało, że z 'głupim' królikiem tyle km jeżdżę :angryy: Ludzie jednak nie mają serc (nie mówię, że wszyscy, ale większość)
  2. [B]Rudawa[/B] kurczę jak to możliwe, szczurek min. 5 lat żył? to kurde jakie ty te szczurki masz?:lol: ja zawsze marzyłam o szczurku, ale niestety nie chciałam go właśnie ze względu na długość życia bo bym się przywiązała i zanim bym się obejrzała, to bym go już nie miała. Miałam króliczka baranka przez 7 lat, ale niestety mimo, że go ratowaliśmy u najlepszych lekarzy w Warszawie, nie udało nam się, po prostu położył się w domu na swojej podusi, zasnął i już się nie obudził :-( był wyjątkowy, chodził za człowiekiem jak piesek, reagował na imię, tam gdzie ty byłaś tam i on ciągle przesiadywał na środku pokoju rozciągnięty na dywaniku i obserwował wszystkich domowników. Tak bardzo mi go brakuje :placz:
  3. A twoja mama nie chciałaby ONka/DONka ? miałam kiedyś przez krótki czas DONka na tymczasie tzn mój wujek miał ale codziennie ja z nim siedziałam, cudowne zwierze nie powiem, tak na serio to cudo nie pies, idealnie się słuchał, bardzo inteligentny, mimo, że miał tylko 1 rok i był 'wychowywany' przez pijaka, który nie za bardzo się o niego martwił, pies miał niedowagę, ale mój wujek go wziął od tego faceta i znalazł mu na prawdę dobry dom u dobrego znajomego :loveu:
  4. [quote name='karola&gacek']leonberger, nowofunland, bernardyn? [/QUOTE] Nowofundland kategorycznie odpada, ogólnie większa część molosów to psy obronne, a nie stróżujące więc się w tej roli nie sprawdzą. Na stróża to prędzej któryś z grupy owczarków.
  5. [quote name='Czarnulka'] Hmm j nie lubie bic psa, ale czasami nerwy mi puszczaja . uwazajcie jak chcecie ale ja tez kocham swojego psa.[/QUOTE] Ok mi też czasem nerwy puszczają, ale nie wyżywam się na psie tylko sobie krzyknę i mówię, że to z mojej winy Nuka coś zrobiła, a nie sama z siebie. Psy nie mają ludzkich cech, nie są wredne i na pewno nie robią właścicielowi na złość. Nie powinnaś jej wtedy bić kiedy ci uciekła z tej obroży i nie ważne, że ci nerwy puściły, to tylko i wyłącznie z twojego niechcenia i głupoty wywinęła ci się z obroży Luna, więc pomyśl następnym razem, zanim znowu zafundujesz psu lanie.
  6. No dokładnie, ja też swojego psa nie biję bo wiem, że tym nic nie wskóram, u mnie wystarczy krzywe spojrzenie na psa i już jest ok :lol: może ktoś uzna mnie za idiotkę, ale jak mój pies coś zrobi (zje coś na spacerze, bawi się w domu piszczącą zabawką np prawie o północy) to trzymam psa za głowę, żeby na mnie patrzyła i tłumaczę, że jest już późno, że nie wolno się bawić bo obudzi innych i możecie się śmiać, ale u mnie to pomaga, po takim wytłumaczeniu Nuka idzie do mnie na łóżko lub do rodziców i kładzie się spać :evil_lol:
  7. Popieram moich przedmówców, rzeczywiście dorobienie jednej dziurki to nie taka filozofia, albo jak 'nie umiesz' dorobić tej dziurki to kup zwykły łańcuszek chyba z 8 zł kosztuje i z tego pies ci na pewno nie ucieknie. Każdy kto napisałam przede mną post mówił prawdę, że jesteś nieodpowiedzialna i najwyraźniej ci się nie chce wyjść na tą 1h z psami na łąki i je wybiegać. Ja z moją Nuką chodzę na min 40 min dziennie, ale dopiero wieczorem bo jest chłodniej i Nuka chętniej wyjdzie na spacer jak jest chłodno niż w dzień w ten skwar, no ale nie ważne o której godz chodzę ważne, że wgl chodzę na długie spacery z nią gdzie może się wybiegać i wyszaleć, a później całą noc spokojnie, zmęczona sobie śpi. Weź się na prawdę zajmij tym psem, bo niedługo go nie będziesz miała. :shake:
  8. Szelki Easy Walk różnią się tym, że jak pociągniesz do siebie psa to one się za przednimi łapkami zaciskają, a te z pierwszego zdjęcia sie nie zaciskają. Powiem tak, że jeśli chcesz nauczyć psa posłuszeństwa to Easy Walk a jak psiak umie chodzić na smyczy to te zwykłe wystarczą.
  9. a mogłabyś podać tą stronę tutaj? ;)
  10. [quote name='GaBi12']Witaam! xD.[/QUOTE] hej:hand: [quote name='jamaga']Śliczna psinka :)[/QUOTE] [quote name='Minerva']Świetne te zdjęcia w koniczynie :)[/QUOTE] dzięki:loveu: [URL=http://img695.imageshack.us/i/100703094607.jpg/][IMG]http://img695.imageshack.us/img695/6243/100703094607.jpg[/IMG][/URL]
  11. Mi też miło poznać :-) ja może za rok się na obóz wybiorę ;-)
  12. [quote name='Rudawa']O widzę nową twarz. Mimo, że nie jedziesz z nami w tym roku to: - Ile masz lat? - skąd jesteś? - mazowieckie to bardzo ogólna odpowiedź - jakiego masz psiaka? - jak masz na imię?[/QUOTE] oo chyba chodzi o mnie?:lol: -16 -płońsk -kundelka wielkości shar-pei'a (baner) ;-) -Basia
  13. Mimo, że ja nie jadę w tym roku to uważam, że pomysł bardzo fajny, sama chciałabym się nauczyć robić coś takiego :loveu:
  14. gdy pies idzie to chwieje mu się tyłek na prawo i lewo i ma krzywe tylne łapki i pies chyba często siada bo odczuwa ból gdy się porusza
  15. [B]toyota [/B] bardzo Ci współczuję utraty tak wspaniałego przyjaciela :-( bardzo rozczuliły mnie te zdjęcia, a najbardziej ten rysunek, widać, że twoja córeczka też była bardzo zżyta z Miodkiem:-(
  16. Wszystkiego Najlepszego dla Ghandi'ego :loveu:
  17. [quote name='Vini.'] Bo jednak załóżmy 2 miski dla goldena czy owczarka = miski yorka, zabawki, smycze itp. :)[/QUOTE] Haha, no dokładnie, mi też się wydaje, że Gacek jest trochę mniejszy o Daisy :lol:
  18. [quote name='karola&gacek']A ja miałam ten luksus, że wszystko dla psa (smaki, smycze, legowisko, miski, karmę itp.) zmieściłam do jednego plecaka (rozmiaru szkolnego) :cool3:[/QUOTE] Ale zobacz, że ty też miałaś ten luksus, że twój pies jest rozmiaru XS, a co za tym idzie, jego rzeczy też :evil_lol:
  19. Ta pierwsza rewelacja, pieknie pasuje:loveu: to 4 cm czy 3 cm?
  20. Śliczne są te obroże Dublin Dog, ale jednak nie wiem czemu bałabym się na tym psa prowadzić mam dziwne wrażenie, jakby miała zaraz pęknąć. Nie miałam jej w ręku, ale na zdjęciach wygląda tak jakby 'słabo' bo ona cała z gumy jest?
  21. Ponieważ poprzedni post się nie chciał edytować to dopiszę jeszcze, że te dwa owczarki to Blanka i Poker, zdjęcie zeskanowałam z gazety, ponieważ zauważyłam, że w necie nie ma o nich chyba nic, takie piękne a tak długo czekają :-(
  22. [B]Natula[/B] ale można też naszyć na jednej taśmie szerszej dwie jakiegoś innego koloru i też będzie szersza obroża, tak zrobiła Onomato-peja z szelkami ma 5 cm bo Marty TZ zrobił jej tak jak opisałam i ładnie wyglądają :-)
  23. [quote name='Natula'] na żółte poluje już długo , ale nie ma nic... z rogza limitowany tylko ale to nie zacisk :shake: Marta ma taśmy do 2,5 cm żółte tylko, Red dingo ma też do 2,5...- i chociaz RD nie ma zacisków tak ten zółty cosmos jest boooski i gdyby tylko był szerszy...[/QUOTE] Może Taks ma coś żółtego szerszego, napisz do niej, lub wejdź na jej bazarki może coś znajdziesz :D bo trzeba przyznać robi na prawdę piękne rzeczy i do tego bardzo wytrzymałe :loveu:
  24. Mimo, że nie lubię różu to ta Iceream Bone jest śliczna:loveu: Luna ma 3 cm? ja myślałam na pierwszy rzut oka, że to ze 2-2,5 :lol: dla niej lepsze było by 4 cm chyba, coś zielonego oo albo żółtego ślicznie by wyglądała :loveu:
  25. aaaaaaaaaaaaaaa o boże tricolorek:loveu: jaki on piękny jest, mam ogromną słabość do tricolorków jak bym cię gdzieś dorwała z tym psem to chyba byś się nie uwolniła ode mnie :evil_lol: :loveu:
×
×
  • Create New...