-
Posts
8278 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kociabanda2
-
4,3kg Star-Zgredek grzeje już pupę w domu :))) ha!
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
Jestem i ja. choć pojęcia nie mam co mogę zrobić :( -
malutki staruszek Niedźwiadek Grizli - za TM ['] :(
Kociabanda2 replied to _bubu_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dziękuję za uzupełnienie info na pierwszej!! Dam link na n-k Czy Niedźwiadek ma jakieś gotowe ogłoszenie? Mogłabym wydrukować trochę i zostawić w pobliskiej lecznicy dla zwierząt. -
Biedulek :( Nie rozumiem ludzi... :/
-
Biedulek :( Nie rozumiem ludzi... :/
-
Muki ze zdeformowaną dolną szczęką ma dom
Kociabanda2 replied to Paulina87's topic in Już w nowym domu
Czy pierwsza jest uaktualniona? Dopiero tu trafiłam i raczej nie nadrobię już zaległości :/ Proszę zamieście na pierwszej wszystko co może pomóc w szukaniu Mukiemu DS: jego wagę, wiek, charakter, jak dogaduje się z innymi zwierzakami, jakiej wymaga opieki itd., oraz na czym obecnie stoimy. -
malutki staruszek Niedźwiadek Grizli - za TM ['] :(
Kociabanda2 replied to _bubu_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='sleepingbyday']jakies podsumowanie aktualnej sytuacji na pierwszej stronie można poprosić? jak stan zdrowia, zachowaie etc... za późno wlazłam tu, żeby nadrabiać, bo czasu brakuje, a ciągneło mnie do niedźwiadka od kilku dni - piekny jest. ile on wazy? przypomina mi moejgo zastałego tymczasa kajka....[/QUOTE] Ja też poproszę więcej info na pierwszą. Wiek, waga, charakter itd. Nie jestem w stanie prześledzić wszystkich postów od początku. -
Miszka, Miszeńka, Kochany Rudasek - odeszła...
Kociabanda2 replied to kosu32's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='kosu32']A można coś więcej w temacie tych kalendarzy ???[/QUOTE] Jasne! :) Wszytko jest tutaj: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/175263-kalendarze-WYBIERZ-MIA-KA-na-2010-rok-na-NIEWIDOMEGO-olbrzyma-Hena-do-koA-ca-roku#post13658303[/URL] lub CZERWONY BANEREK POD SPODEM :) zdjęcia i wszelkie info :) Hen ZAPRASZA :) [SIZE=1]Viva - format A3, kalendarz ścienny ze zwierzakami + mały kalendarz z kotami w gratisie - wszystko w cenie 20zł :) [/SIZE] -
Hen nie widzi... potrzeby się martwić, bo... ma dom! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
jak możesz to zbierz o nim jak najwięcej info. Będę pytać po ludziach. -
Hen nie widzi... potrzeby się martwić, bo... ma dom! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
na zdjęciach nie wygląda na znacznie niższego od mojego Fąfla tylko nie jest taki długi jak nasz "przedłużacz" :D No ale Fąfel waży 19,3kg (zaznaczam, że jest szczupły :) ). Ile ten psiak może mieć lat?? -
Hen nie widzi... potrzeby się martwić, bo... ma dom! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
O rety! Faktycznie drobiażdżek :D Mniejszy nawet od moich kotów (Tyson - 3,9kg i Psota 5,2kg) :loveu: Biedne maleństwo :( -
Miszka, Miszeńka, Kochany Rudasek - odeszła...
Kociabanda2 replied to kosu32's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
:loveu: Hej dziewczęta i chłopcy!! Nie chcecie przypadkiem pięknych zwierzakowych kalendarzy na nadchodzący rok?? :loveu: [SIZE=1] kalendarz A3 + gratis = 20zł ![/SIZE] [SIZE=1]Pieniążki przeznaczone będą na pomoc dla niewidomego Heniutka[/SIZE] :) [URL]http://www.dogomania.pl/threads/175263-kalendarze-WYBIERZ-MIA-KA-na-2010-rok-na-NIEWIDOMEGO-olbrzyma-Hena-do-koA-ca-roku[/URL] :Rose: -
Hen nie widzi... potrzeby się martwić, bo... ma dom! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
Cudny ten staruszek :) Słodkie ma spojrzenie :loveu: -
Miszka, Miszeńka, Kochany Rudasek - odeszła...
Kociabanda2 replied to kosu32's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='Agmarek'] Moja Szansa jest podobna. Myślę że więcej złego od tej męskiej strony doświadczyła i teraz musi minąć trochę czasu żeby zrozumiała że TZ nie gryzie. Jak jestem w domu sama z dziećmi to Szansa siedzi z nami, albo leży sobie gdzieś z boku i obserwuje, a jak tylko TZ pojawia się na horyzoncie, to nie doprosisz się żeby przyszła do domu. Leży u siebie i ani myśli nosa wystawić mimo że to właśnie on kupuje jej smakołyki (czyt. kości które uwielbia) i wychodzi z nią rano na spacer. Teraz jest i tak o niebo lepiej, bo kiedyś jak tylko wchodził do garażu to sikała pod siebie. Dajcie jej Roleczko trochę czasu. Ona się jeszcze boi.[/QUOTE] Mój Fąfel reaguje podobnie. Ogólnie boi się ludzi, a zwłaszcza facetów i dzieci (co jest dla mnie zagadkowe, bo nic o tym nie wiem by miał w ogóle do czynienia kiedykolwiek z dziećmi...). Inne psy uwielbia :) Nawet te co chętnie by go połknęły w całości :D ale ludzi się boi. Obcemu nie da się dotknąć. Jest coraz lepiej (szybciej się oswaja z nowymi osobami), ale do dziś widać, że ma gdzieś głęboko w psychice zakorzenione, że facet to groźne i niebezpieczne zwierze, a miał zaledwie 3 miesiące jak do nas trafił ze schroniska w Krzyczkach! No i jak coś napsoci i ja na niego krzyknę to tylko spuści smutno ogon i uszy po sobie, ale jak mąż krzyknie (a męża Fąfel uwielbia - ciągle piłeczki mu do zabawy podsuwa) to Fąfel do dziś jeszcze (ma 1,5 - 2 lata) potrafi niekontrolowanie popuścić pod siebie :( -
Hen nie widzi... potrzeby się martwić, bo... ma dom! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
No byłoby świetnie gdyby udało się pomóc przynajmniej części z nich :) Czekam na wytyczne do działania :):) -
Hen nie widzi... potrzeby się martwić, bo... ma dom! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='mru']szansa jest mniejsza, ale lepsze to niż brak szans, prawda?[/QUOTE] No jasne :) -
Hen nie widzi... potrzeby się martwić, bo... ma dom! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
Mimo wszystko żal, że w sprawie wzroku Hena nic się już nie da zrobić :( Co za menda mogła wywalić psa na ulicę? Na dodatek niewidomego psa w obcym dla niego miejscu !!??!!?? W takich chwilach mam zapędy jak Hitler:diabloti:... stawiałabym takich pod ścianą i rozstrzeliwała :angryy::angryy::angryy::angryy: Mru czy jest szansa byś zeskanowała ulotkę o "życiu z niewidomym psem/kotem"??? Może czegoś nowego się z niej jeszcze z Mamą dowiemy odnośnie naszej niewidomej koteczki :) Jak będziesz miała ulotki czy maile do rozesłania w sprawie adopcji[U] Hena i pozostałych psiaków[/U] to podsyłaj :) Poza rozesłaniem maili mogę podrukować trochę ulotek/plakatów (format A5, A4, A3) i porozwieszać trochę w Warszawie lub zostawić w kilku lecznicach dla zwierząt. Mogę też wziąć na siebie regularne ogłaszanie psiaków na powiedzmy 20 stronach www z listy stron ogłoszeniowo/adopcyjnych. Daj sygnał do działania jak przyjdzie na to pora :) -
Hen nie widzi... potrzeby się martwić, bo... ma dom! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
Hehe :D Foty są takie trochę kosmiczne :D Ten zielony blask w oczach... :D Ale fajnie, że są :) Piękno Hena i tak widać dokładnie :) -
Miszka, Miszeńka, Kochany Rudasek - odeszła...
Kociabanda2 replied to kosu32's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Wspaniale!!!!!! :sweetCyb: :klacz: :sweetCyb: :klacz: :sweetCyb: :klacz: :sweetCyb: :klacz: :sweetCyb: :klacz: :sweetCyb: :klacz: :sweetCyb: :klacz: :sweetCyb: :klacz: :sweetCyb: :klacz: :sweetCyb: Oby więcej takich dobrych wiadomości na dogo :loveu::loveu::loveu::loveu: -
Hen nie widzi... potrzeby się martwić, bo... ma dom! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
To fakt :) Jest prześliczny :loveu: Gdybym miała większe lokum sama bym chętnie wzięła takiego wielkiego przytulaska :loveu: (oczywiście pod warunkiem, że moje koty i Fąfelek by go polubili :roll: ) Urody odmówić mu nie można :loveu::loveu::loveu: -
Hen nie widzi... potrzeby się martwić, bo... ma dom! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='mru'] tak, [B]zerduszko[/B] :) w poniedziałek o 17:30 trzymamy kciuki za oczka :lol: a we wtorek hihi za jajka :evil_lol:[/QUOTE] Dobra :) Ja będę trzymać :) -
Hen nie widzi... potrzeby się martwić, bo... ma dom! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
z tego co się zorientowałam w tym temacie przy okazji leczenia tej koteczki to w takich przypadkach jak Hen - znaczy w takich gdzie nie wiadomo jak długo ma już to zapalenie nerwu wzrokowego - [B]podaje się leki [/B](stosowny antybiotyk + antybiotyk w kroplach) [B]co najmniej przez tydzień [/B]i patrzy na reakcje źrenic ([SIZE=3][COLOR=Red][B]tylko samemu mu niczym po oczach nie świecić!![/B][/COLOR][/SIZE]) po tygodniu jak lekarz stwierdzi, że cokolwiek to pomogło to leczymy dalej. Jeśli nic - no to trzeba się [B]dopiero wtedy zastanowić czy odpuścić czy próbować[/B] dalej. -
Hen nie widzi... potrzeby się martwić, bo... ma dom! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='mru'] z jego oczami to jest najprawdopodobniej tak, że stracił wzrok w wyniku zapalenia nerwów wzrokowych to się jakby da odwrócić, ale tylko [B]w kilka dni po straceniu wzroku[/B] wzroku na pewno nie miał już 21.11 - a ile dni wcześniej go stracił? może to nawet nie były dni a tygodnie...[/QUOTE] Oj to zupełnie tak samo jak w przypadku naszej Niuni - koteczki, która mieszka u mojej mamy od kilku miesięcy... Jak ją mama zabrała z ulicy to była już w bardzo złym stanie. Podczas operacji okazało się, że w jedno oczko miała wbity jakiś duży odłamek drewna - oko jej się z tym drewnem przekręciło do środka. Poszło zakażenie na drugie oko. Oczko z drewnem usunięto operacyjnie, a na drugie straciła wzrok. Wiadomo na pewno (bo byłyśmy na konsultacji u weta-okulisty), że miała zapalenie nerwu wzrokowego jak Hen i prawdopodobnie dlatego straciła wzrok na drugie oczko, ale możliwe też, że podczas operacji nerw został uszkodzony :( No ale Niunia podobnie jak Hen z czasem coraz lepiej sobie radziła mimo swojej ślepoty i teraz ma się bardzo dobrze :) choć chadza po mieszkaniu tylko po kilku znanych sobie ścieżkach i raczej nie ma skłonności by je specjalnie eksplorować. [B]Hen dostaje jakieś antybiotyki pod kątem wyleczenia tego zapalenia nerwu wzrokowego? [/B]Niunia dostawała jakiś (niestety nie pamiętam jaki, ale byłabym pewnie w stanie to odszukać) przez około 3-4 tygodnie mimo, że też nie wiadomo było dokładnie ile czasu już ma to zapalenie nerwu wzrokowego. No niestety w jej przypadku okazało się, że było już za późno. Prawdopodobnie widzi mniej niż cienie, ale dzięki temu leczeniu przynajmniej tyle. Może dla Hena nie jest jeszcze za późno? Może warto spróbować podawać mu stosowne leki?? Jeśli chcesz Mru postaram się odgrzebać z mamą przynajmniej nazwisko lekarza, który ostatecznie ją prowadził. -
Miszka, Miszeńka, Kochany Rudasek - odeszła...
Kociabanda2 replied to kosu32's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='kosu32']I jeszcze jedno. Dziękuję dwum ciotkom w temacie plakatów. Jedna z nich wydrukowała takie duże w formacie A3, a druga je przejeła i ma u siebie w okolicach Arkadii. Dziś wpiszę w telefon ich numery i nicki z Dogo. Sorrki, ale przez tą Miszkę nie daję rady z niektórymi sprawami. Cieszę się, że mogę cokolwiek pomóc :) i dziękuję bardzo Kasiulki, że przejęła ode mnie te wydruki :) Sorry, że musiałam tak szybko uciekać!! :( Plakaty A3 generalnie mogę Wam drukować na codzień jeśli chcecie!!! Dajcie tylko znać. W kolorze jak się uda to tak do 20 dziennie bym pewnie dała radę, a w szarościach to i 50 dziennie mogę Wam podrzucać. A3 są nieco lepiej widoczne niż A4 :) Sama wieszałam przedwczoraj na przystankach w drodze z grochowa na tarchomin, ale z tego co piszecie to daleko od Arkadii raczej nie sensu wieszać. Wczoraj jak się spotkałyśmy na rondzie Starzyńskiego to połowę tego co powiesiłam w środę już nie było :( Przejeżdżam często przez rondo Starzyńskiego (a to niedaleko od Arkadii - po drugiej stronie mostu Gdańskiego) i tam mogę wieszać zawsze jak jestem po kilka świeżych plakatów. -
Miszka, Miszeńka, Kochany Rudasek - odeszła...
Kociabanda2 replied to kosu32's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
no dobra. To biorę się do roboty. Niech się te firmowe drukarki na coś pożytecznego przydadzą :D