Jump to content
Dogomania

Kociabanda2

Members
  • Posts

    8278
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kociabanda2

  1. [quote name='shin']Przez skaczace posty dyskusje prowadzimy na dwoch watkach, jak widze? :evil_lol: Ale odpowiem tez tu, bo moze to kogos jeszcze interesowac: ja bym bardzo chcial, zeby zadnego zwierzaka nie trzeba bylo usypiac, ale realia sa takie a nie inne i trzeba wprowadzic ostra selekcje w schronach. Psiaki lekliwe wpisalismy z powodu duzej 'uciekalnosci' tych psow, i/lub agresji lekowej. Musimy pamietac, ze nie kazdy wlasciciel czy potencjalny wlasciciel psa jest dogomaniakiem i sobie potrafi poradzic, zabezpieczyc takiego psa... W schronach latami czekaja mlode, zdrowe psy z normalna psychika, ktorych nikt nie chce - kto bedzie bral te agresywne, lekliwe, stare, czy chore... Przedluzanie ich cierpien w warunkach uragajacych jakimkolwiek normom jest znecaniem sie.[/quote] Dzięki za wyjaśnienie :) Nie wiem jeszcze czy to do mnie przemawia, ale pomyślę :roll: Ze zdaniem o usypianiu zwierzaków lękliwych czy bez na pewno w rozsyłaniu listu pomogę! Wieczorkiem mnie nie będzie, ale jutro rano odszukam Wasz nowy wątek i czekam na znak, że można startować :multi:
  2. [SIZE=4][B]Ja także przyłączam się do Waszej akcji!![/B][/SIZE] Niech mi tylko ktoś proszę wyjaśni czemu w punkcie pierwszym piszecie o usypianiu zwierząt lękliwych? - rozumiem jeszcze usypianie zwierząt bardzo agresywnych, ale lękliwych? Pewnie już gdzieś wcześniej była o tym dyskusja? Czasowo nie dam rady przejrzeć całego tego wątku od początku :oops: Jednocześnie [B]zapraszam Was na [/B][URL]http://www.dogomania.pl/forum/f98/akcja-przeciw-przemocy-wobec-zwierzat-watek-ds-promocji-reklamy-133980/[/URL] gdzie przygotowywana jest [SIZE=3][B]akcja plakatowania i vlepkowania całej Polski![/B][/SIZE]
  3. Odpowiedzi na maila od Metra do tej pory nie dostałam :shake: Mogliby się wysilić przynajmniej na "pocałuj nas w dupę" :angryy:
  4. http://www.oglosili.pl/index.php?action=details&id=1942&method=jobs Ogłoszenia z maila zrobiłam.
  5. No ja też właśnie coś takiego znalazłam na mailu :roll:
  6. nie wiem co napisać... :-( bark mi słów :-( To wszystko jest straszne :placz: za dużo tych nieszczęść, a z a mało dobrych ludzi. Skąd wziąć domy dla tych wszystkich biedaków?
  7. Co będzie z naszym Jackalem i tymi wszystkimi zwierzakami jeśli nikt ich nie zechce?:placz::placz: Całe życie w boksie??:placz::placz:
  8. W piątek w radiu mówili, że liczba zwierzaków w schroniskach w stosunku do ubiegłego roku wzrosła dwukrotnie :placz: Podobno skończyła się moda na tzw. niebezbieczne rasy i zaczęła na husky. W schronach podobno jest mnóstwo rasowych ale nie modnych psów :placz::placz::placz: Co się z tymi ludźmi dzieje???? Nie mogę tego pojąć! Jak można w ogóle mówić o modzie w odniesieniu do żywych stworzeń?! Ten świat jest chory! Czemu ludzi nie wybije jakaś zaraza? Czasem myślę, że Hitler miał dobry plan tylko złe kryteria eliminacji zastosował :angryy:
  9. Fatalnie. U mnie na mailu dalej cisza :(
  10. Wielkie dzięki Haliza!!! :Rose: Mru? Charly?
  11. [quote name='kahoona']kurczę, nie jestem żaden autorytet, siedzę na sali sądowej w Pułtusku (Krzyczki) EMIR jest oskarżycielem posiłkowym należy próbować do skutku - tak już mam, że nie rezygnuję i tak powinno być w tej sprawie[/quote] Tym bardziej jesteś dla mnie wielka! Mój kochany Fąfelek jest dzieckiem Krzyczek :loveu: Można powiedzieć, że mój pies żyje m.in. dzięki Tobie i Emirowi :klacz: Rozwalcie ich tam w drzazgi!! :stormy-sad: [quote name='kahoona']myślę sobie, że jednak potrzebna jest organizacja, problem w tym żeby nie było umorzenia na poziomie prokuratury [/quote] Najdalej w ciągu tygodnia wyślę maila i list pod wskazany na pierwszej stronie adres prokuratury. Zbiorę kilka podpisów pod prośbą o jak najlepsze przygotowanie sprawy, napiszę, że my - obywatele, bardzo na nich liczymy, że dzięki ich pracy ten s$#$&^%$%yn dostanie zasłużoną, najwyższą przewidzianą przez prawo karę za to bestialstwo. Mam nadzieję, że jak zobaczą, iż ludzie żywo interesują się tą sprawą to dadzą z siebie więcej niż zazwyczaj.
  12. Aa...:roll: sorry za głupie pytanie :megagrin:
  13. A co to znaczy, że pawilon 9 boks E ???? Zabrzmiało jakby numer pawilonu/boksu miał jakieś znaczenie? Tylko tak zabrzmiało czy to robi jakąś różnicę, że Jackal mieszka właśnie w pawilonie 9 boks E ??
  14. [quote name='grzenka']Może suni z tego wątku?: http://www.dogomania.pl/forum/f28/pogryziona-przez-sfore-owczarkow-sunia-z-dziurami-blaga-o-pomoc-130982/ Jasne. A pamiętasz może na której stronie tego wątku jest banerek do pobrania?
  15. [quote name='Itinea']Ponieważ sprawa wydarzyła się w gminie Gryfice myślę, że sprawą zajmuje się prokuratura gryficka [B][COLOR=#800000]Prokuratura Rejonowa w Gryficach[/COLOR][/B] [B][COLOR=#800000]ul. 11 Listopada 3[/COLOR][/B] [B][COLOR=#800000]72-300 Gryfice[/COLOR][/B] [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=#800000]Adres e-mail:[/COLOR][/SIZE] [/B][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#3366ff][B][email protected][/B][/COLOR][/EMAIL][/CENTER] [LEFT]osobie prywatnej pewnie nie udzielą informacji,kto zajmuje się sprawą, ale organizacji chyba mają obowiązek?[/LEFT] [LEFT]qrczę, pierwszy raz zajmuję się taką sprawą, zupełnie nie mam pojęcia jak to ugryźć...[/LEFT] [/quote] Wybacz, ale ja także nie mam o tym pojęcia. Mogę jednak spróbować napisać pod wskazany przez Ciebie adres maila z prośbą o poważne zajęcie się tamatem. Mam nadzieję, że więcej osób tak uczyni. Na pewno kahoona jest w tych sprawach autorytetem i powinnaś zastosować się do jej rad (znaleźć organizację w okolicy i wystarać się oskarżyciela posiłkowego!!). Na wątku z mojego banerka jest też sporo kompetentnych ludzi - może tam ktoś będzie umiał pomóc?? Będę wpadać na ten wątek - może się do czegoś przydam. Nie łam się!
  16. [quote name='Itinea']co można zrobić, żeby nie skończyło się na "niskiej szkodliwości społecznej"....?[/quote] Itinea jesteś w stanie podać do wiadomości, kto zajmuje się tą sprawą (mam na myśli prokuraturę) - jakieś adresy, telefony itp. do kogoś do kogo moglibyśmy kierować prośby o jak najlepsze przygotowanie materiału dowodowego, by zwyrodnialec się nie wyłgał?? A może nieco przekornie - by zmobilizować tych ludzi - właśnie dzwonić z pochwałami! Wiecie - że jak to wspaniale, że dorwali tego s#$##na, że jak to dobrze, że ktoś solidny wreszcie się takim s^%% zajmie, itp. Pochwały nawet jeśli na wyrost działają na ludzi bardzo mobilizująco. Tak czy inaczej myślę, że gdyby prokurator zajmujący się tą sprawą odczuł jak wiele ludzi na niego liczy to nie olałby tak łatwo tematu.
  17. :-(... nasze ogłoszenia na razie nie przynoszą skutku :shake:
  18. Oskarżyciel posiłkowy z organizacji zajmującej się zwierzakami na pewno konieczny! Zastanawiam się jednak kahoona czy to wystarczy? To prokuratura przygotowuje materiał dowodowy. Jak oni oleją sprawę to i oskarżyciel posiłkowy wiele nie pomoże. Może powinniśmy jako społeczeństwo wywrzeć presję na ludzi zajmujących się tą sprawą już w postępowaniu przygotowawczym, by poważnie podeszli do tematu???? Milcząca demonstarcja pod sądem w dniu rozprawy też może by zmobilizowała sędziego???? Co o tym myślicie?? Nie możemy pozwolić by się dziedyga wywinął!
  19. Odkąd sunia została wyadoptowana regularnie jesteśmy w kontakcie telefonicznym z jej nową rodzinką. Wygląda na to, że wszystko w porządku :) Jeszcze nie byliśmy ją odwiedzić osobiście (kiepsko stoimy z czasem), ale słyszeliśmy co nieco od właścicieli :roll: Sunia została raz w domu na pół godziny. Nowa pani (już nie taka nowa :) ) wymknęła się na szybkie zakupy i już nie chciała pakować psa do samochodu. Jak wróciła zastała powyciągane ze ścian kable :crazyeye: Na szczęście suńka żadnego nie przegryzła, ale szkód narobiła :roll: Jej nowa rodzina ma jednak wielkie serduszka i dużo cierpliwości. Ściany połatali i w ciągu tygodnia wybudowali suńce kojec na podwórku na okoliczność wyjść do sklepu :megagrin: : Generalnie suńka mieszka w domu - tylko jak wszyscy wychodzą to przenosi się do kojca :)
  20. U mnie skrzynka w sprawie Jackala milczy... :placz: A jak u Was dziewczyny?? Redakcja Metra też nie odpowiada... Zdaje się, że oni tam ogłaszają tylko zwierzaki podane im przez organizacje takie jak schroniska. Jak na razie mi nawet nie odpowiedzieli na maila :shake: Może w końcu Paluch da u nich ogłoszenie o Jackalu...?:-(
  21. Dziewczyny miejsce na banerki ja jeszcze mam! Wprawdzie mało bywam na dogomaniackich salonach :lol: ale zawsze może ktoś zobaczy, nie? Podpowiedzcie mi, które banerki wam się nie mieszczą, albo, które psiaki pilniejsze to wstawię w swój profil. Myślę, że conajmniej dwa banerki jeszcze mogę mieć, tak?
  22. przepięknie!! ogromnie Ci dziękuję Mru :Rose::Rose:
  23. [quote name='mru']tak, on ma serio dużo ogłoszeń gdyby tylko udało się w metrze kurcze ruszyłoby się na pewno... :roll: u mnie też ostatnio masakra.... w domu pracuję tylko ja i mama (z czego ja studiuje jeszcze) no i 3 psy mamy :eviltong: wczoraj nie zrobiłam allegro, bo z nieznanych przyczyn dostałam gorączki i leżałam w łóżku trzęsąc się i majacząc :P Oj fatalnie!:-o Mam nadzieję, że masz się już lepiej... może powinnaś wpaść do lekarza dyżurnego? Z Metra jak na razie nic mi nie odpisali na maila z prośbą o zamieszczenie ogłoszenia. Zapewne kilka dni może to potrwać zamim coś będzie wiadomo. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Sorry, że tak zapytam... skoro studiujesz ... nie wiem jaka jest sytuacja, ale ja dopóki nie ukończyłam studiów wywalczyłam sobie w sądzie alimenty od ojca (studia skończyłam trzy lata temu). Byłam na studiach zaocznych i pracowałam na umowy o dzieło (miałam zarobki bardzo różnej wysokści). Nie wiem, czy już wykorzystałaś taką możliwość i czy w ogóle masz na to ochotę, ale jeśli byś chciała to zawsze mogę służyć wlasnym doświadczeniem w tej materii :lol: Zawsze tojakieś pieniądze do budżetu studenta. Ludzie często rezygnują z walki o to swoje prawo, a czasem warto trochę tych nerwów stracić.
×
×
  • Create New...