Jump to content
Dogomania

sunshine

Members
  • Posts

    5152
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by sunshine

  1. to super :D Bo wspólokatorka nie chce już spać z moim psem;( (Shira śpi u niej na wyrku bo ja się kręcę a ona jej się zawsze przesówa...naiwna:P) a w domu mama mnie wyzywa że mam ją wykąpać :( Nosz represja z każdej strony ;) Nas jeszcze zlot hasiorowaty koło Biskupina we wrześniu czeka:D To dopiero mieszanka wybuchowa:P
  2. Jak by to moja koleżanka powiedziała "ale wy jesteście gupi" ;P A nie będzie Wam przeszkadzał pies śmierdzący zwykle szmatą?:D Bo to, to się tapla we wszystkim jak leci, a mnie się kąpać tego upiora nie chce:D
  3. Łe ja też mogę go poprowadzić na smyczy?:D Mogę mogę mogę? plisssss:diabloti: A mi się podoba jeszcze to czym się rano zajmujecie:P(zdjęcie z talerzami na czole;)) ciekawe dlaczego wredne ptaszysko ma Olek na imie?:D
  4. Należy ustalić z wetem aby usunął macicę czyli fachowo wykastrował sukę. Wówczas ropomacicze nie ma na czym wystąpić bo macicy nie ma;) Czytałam gdzieś w internecie przed sterylką Shiry o przypadku wystąpienia ropomacicza na kikucie po macicy, ale nie jest to potwierdzone no i według mnie musiał to być błąd weta, czyli potocznie "odciął" ją w złym mijscu. Tak wygladały osądy młodych weterynarzy. bądź co bądź o czymś takim w realnym świecie w życiu nie słyszałam:P P.S jest "fajna strona" na necie z historiami psów postrzelonych przez myśliwych...tragedia:/ Dla nich to sport..:(
  5. Takim to dobrze:D
  6. Piękny wąsaty:D U nas to samo...nic z tych wakacji nie ma :(
  7. Myslę że większość psów pogna zwierzynę leśna... mój głupol też, nie zawsze da się przy tym odwołać dlatego w lesie używamy 15 metrowej linki. Chyba że to lasy miejskie gdzie spotkanie zwierza graniczy z cudem (jak las w Poznaniu np.) wówczas podczas zabaw z psami jest puszczana, wiem że to też ryzyko ale tak na prawdę ryzyko wszędzie czycha;). Co do sterylki. Wiesz co się dzieje z tymi szczeniakami? Sprawujesz jakąś piecze nad ich losem? Masz jakąś pewność że nie wiszą na łańcuchach? Nie krzycze na Ciebie tylko opowiadam jak to wygląda...mam do czynienia z takimi zwierzętami. Nie zniosła bym gdyby szczeniaki mojej suki cierpialy. Moja jest wysterlizowana po 1 cieczce, przerobiłyśmy ciążę urojoną. Po sterylce nie ma żadnej urojonej, zachowuje się normalnie, nie ma cieczek, nic jej nie jest. Nigdy nie miałam zamiaru rozmnażać psów bez żadnej ewidencji czy kontroli (dobrze tu się sprawdzają rodowody bo łatwo namierzyc właścicieli) A sterylizowałam dlatego że: 1. Mam husky-wada rasy- skłonnośc do ucieczek, choć tego nigdy nie zrobiła to jednak jesteśmy zabezpieczone że nikt jej nie porwie do rozmnażalni, że nie wróci z niespodzianką... 2. U poprzedniej suki przerobiłam ropomacicze, suczka cierpiała, odeszła :( dzieki sterylce zmniejszam ryzyko przerabiania tego scenariusza drugi raz.... 3. Nie ma cieczek- nie ma plamienia, może się bawić zawsze i wszędzie z każdym psem, nikt ją nie napastuje nie gwałci... A jeśli chodzi o opiekę, moja sucz też lubi szczyle, szczeniakowi pozwala na wiele, wiele więcej niż dorosłemu psu ale to nie znaczy że chce je co roku rodzić. Tak na prawdę porody co roku lub nie daj Boże co cieczkę, wykańczają Ci suczkę a każdorazowe zabieranie jej szczeniąt w wieku kilku tygodni jest według Ciebie ok? dla niej na pewno nie;) To ty lubisz szczeniaki a nie Twoja suka, ona na bank po jakiś 4 tygodniach ucieka od nich.... ************* Jeśli masz jakieś pytania co do sterylki, jakieś wątpliwości czy coś to pytaj;) Wiedza nic nie kosztuje a ja na Ciebie na bank nie naskocze bo myślę że nie robisz tego celowo. :)
  8. Kiedy on się odbył wgl?:D
  9. [quote name='kajtuu']Ma piękne oczy :) Zapraszamy do nas! Czekamy na fotki :D[/QUOTE] dzięki:D [quote name=':: FiGa ::']Czesc smierdziuchy :cool3:[/QUOTE] co Wy wszyscy macie do mojego psa?! :D całkiem nieźle pachnie... jak na husky:P No może troszkę mokrą ścierką:D Ale to dlatego że...(powód na fotach niżej;)) [quote name='bianka19']dziewochy, a gdzie wy bywacie? :cool3: stęskniłam się za Shirką. :loveu:[/QUOTE] wszędzie:D Jutro jadę do Poznania przeprowadzić się z powrotem do domu:] od środy do 14 sierpnia jestem w niemczech w pracy, potem jade na obóz sportowy od 17 do 24 sierpnia ( najpopularniejszy sport to bedzie chyba picie na czas:P) I dopiero wracam Oo A miał być spokojny sierpień..:P A wgl to leje cały dzień! Nawet pokój z nudów posprzątałam:D P.S zdjęcia jednak jutro bo nie mam kabla...:/
  10. a co wy macie do Olka?:D hm? 3x by mi psa zabił, twierdzi że jak jeden mu zdechnie to co bo i tak ma trzy...ale to dobry chłopak jest w gruncie rzeczy;) podzielcie się wątkiem zlotowym:) P.S nauczył pływać moją sucz...dowód na dobroć:P
  11. Tego Olka;)? [url]http://img143.imageshack.us/img143/327/zdjcie0169p.jpg[/url] Fajny ten psiur:D Masz czym podłogi myć:P
  12. hej wpadam z rewizytą;) Piękna jest!:D I gratulacje takich umiejętności;)
  13. Ani mi się śni;) Shira jest wysterlizowana, nie będzie się męczyć ze szczeniakami a ja nie będę brać odpowiedzialności za ich przyszłość:) Dobrze nam we dwójkę;)
  14. na bank udają;P Macie coś ciekawego do poczytania;)?
  15. to wrzesińskie:D koło mojej działki:P
  16. Co do tych Polaków w Niemczech... popieram;) większość się nie przyznaje do pochodzenia...:/ Ale byli i tacy co mi się na szyję rzucali i pytali co w Polsce :D
  17. [quote name='bianka19']tu i tam się bywało. :lol: z tego co przeczuwam to na pewno już przeczytałaś w mojej galeryjce, gdzie to my bywali. :roll:[/QUOTE] przeczytałam białasy:P [quote name='HelloKally']kurde sorki za pytanie, ale za wynioślej pokoju płaciłaś normalnie, czy z psem 2x co normalnie?[/QUOTE] płacę normalnie bez dodatkowych kosztów, ale jak oglądałam teraz inne mieszkanie i powiedziałam że z psem to chciał dodatkową kaucje za psa. Czynsz nie. Kaucja i tak jest zwrotna jak się niczego nie zniszczy więc wiesz, nie jest źle. Ważne żebyś mówiła że nie masz problemu ze znalezieniem mieszkania z psem, że nikt ci problemów nie robi wtedy miękną:P hehe mówię z doświadczenia:D To dla nich konkurencja więc stwierdzają że odpuszczą skoro możesz iść gdzieś indziej;) P.S w sumie mi serio nie robili problemów, bo przeciez "to słodki hasiorek z niebieskimi oczkami":D [quote name='Izabela124.'][url]http://img202.imageshack.us/img202/3503/zdjcie0197m.jpg[/url] buhahahaha i co, dodzwoniłaś się do mamy?[/QUOTE] łańcuchami o asfalt haha:D
  18. Arwi masz racje, też czytałam o kilku takich miejscach;) Ziemia jest niesamowita i pełna tajemnic;)
  19. Super :) Dla szczeniaków łatwiej domki znaleźć więc dobrze jest:D Wspaniałe jesteście:D
  20. Wspaniale!! Gratulacje dziewczyny GRATULACJE!:D
  21. Twoja też zwykle śmierdzi?:P
  22. Nie chcę Cię straszyć ale jak ja poszlam drugi raz z zapaleniem uszu to wet zasugerował alergię...:P Wobec tego czekamy czy pojawi się trzecie...oby nie :P
  23. Mamy rozumieć że wszystkie stwory odebrane?:D
  24. Bielutki łobuzy:D ja jak bym miala psa którego trzeba ciąć to zawsze był by zjechany na krótko:P "na szczeniaka" i spokój:D znowu nam ućkniecie?;>
  25. Biali:D gdzie wy znowusz byliście?:D
×
×
  • Create New...