Jump to content
Dogomania

malibo57

Members
  • Posts

    10423
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by malibo57

  1. Qurcze, jak Wam pomóc? Chyba tylko myśleć... Czy jest dla nas coś do roboty?
  2. Bo ten pan "nie mógł przypuszczać, że pies cierpi.." Jakos tak to brzmiało?
  3. No, żesz..! Czy naprawde ten gatunek jest tak nieudany?! Kiepski prototyp, pomimo wielu poprawek. Gdzie Mozart?
  4. A ja Wam mówię, że te szmery to pic;-) Dorek z Omar doszli do porozumienia w zgodzie z interesem obu stron.:evil_lol: Nie bij....!
  5. Dzięki wszystkim, że jesteście i nie zostałyśmy z tym gniewem same. Wśród weterynarzy jest więcej nieuków i niedorobów zawodowych, niż się wydaje, niestety. Pan chyba bardzo chciałby być chirurgiem, ale talentu, wiedzy i umiejętności zabrakło. Od dawna próbuje "wpisać" się do tej grupy zawodowej. Jak zapewne wiecie,w weterynarii nie ma w zasadzie specjalizacji, tzn. nie ma procedur. To, że ktoś jest kardiologiem, ortopedą, chirurgiem, to JEGO wybór. KAŻDY wet ma prawo operować, nawet ten, co "pierwszy raz.." Specjalizacje są w zasadzie umowne. Lekarze wybierają sobie interesującą dziedzinę i nią się zajmują. Nazwy specjalizacji to rzecz umowna. Uczelnia wydaje tylko prawo wykonywania zawodu. Tylko od uczciwości osobistej, intelektu i poziomu moralnego człowieka zależy, czy będzie robił tylko to, co umie, czy to, czego NIKT I NIC mu nie zabrania. Chyba, że sie mylę?
  6. Witam! To jest prowizoryczny wątek - beda zmiany. Pies jest po FACHOWO wykonanej amputacji!!! Wkleimy opis i fakty. Wczoraj zajmowałyśmy się ratowaniem Pepo, bo tak się nazywa, był u prawdziwego lekarza, dostał leki, jest przygotowywany do operacji, mającej na celu poprawienie tego, co zepsuto. Niestety, teraz można tylko odjąc kikut i sprawić, zeby pies nie cierpiał bólu. Pepo.. Płakać i wrzeszczeć sie chce. Mam tak od wczoraj.:stormy-sad: Nie możemy nic zrobić, żeby ten "fachowiec', co robił amputację, przestał wykonywać zawód. Za krótkie jesteśmy. To nie pierwszy raz. Brak zdjęć rtg łapy - istnieją? Wróćcie wieczorem, przeczytajcie wpis początkowy - będzie inny.
  7. Jest blisko Was Ranczo Natura pod Zgierzem. Blisko, hm.. W miarę. Muszę się zastanowić, gdzie jeszcze. DT nie mam. Pod Zgierzem są boksy w budynku dawnej stajni. Czy to jest odpowiednie miejsce? Nie wiem. Trzeba dzwonić i pytać. Jestem gotowa sfinansować pobyt i leczenie Lady w jakiejś porządnej klinice - wydaje mi się, ze ona tego potrzebuje - porządnej diagnostyki i intensywnego leczenia. Potem, na kontynuację może jechać do hotelu lub DT. Ocelot, co macie w pobliżu godnego zaufania? Klinika ze szpitalikiem? Namiary na Ranczo Natura http://ranczonatura.eu/ Mam tam 2 psy, ale nie mam zdania. Dziewczyny z OS tam bywaja, moga powiedzieć cos wiecej. Będę po południu.
  8. 4,85? Chyba żartujesz? Dałabym jej góra 3,5 - szczupło wygląda;-) A to ciasto jakie było? Lukas, się nie wygłupiaj. Myślisz, że po tym kurczaku na hormonach zrobi się z niej Tosa?:crazyeye: Tfu, tfu! A ciekawe, czy Cheap wrócił już do dawnej wielkości? Po tej przygodzie ze szpinakiem?
  9. Kochana jesteś:) Sądzę, że uda Ci się jednak zrobić PSI NOS. Zwykły psi nos. Spróbuj, proszę:)
  10. Zadałaś mi trudne pytanie. Okropnie trudne.. Psią mordkę z WIELKIM NOSEM?;-)
  11. Dogo wisi totalnie. Moim zdaniem brakuje 80,- Przeleciałam kilka wątków, żeby znaleźć psa, któremu obiecałam 300 na transport - a to Megi! Nikt nie wpisał tej deklaracji to 1-go postu. Na szczęście znalazłam, bo znowu, Dada, miałabyś mnie na głowie;-)
  12. Hej! Ludzie - już miałam nie tańczyć, ale sobie potańczę:) :cunao::cunao::cunao::sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb: Omar kochana zawiozła dziś naszą Maliznę do cudnego domku!!! Omar! Relacja!:grins:
  13. Dzwoniłam, wszystko w porządku. Dojechali szczęśliwie. Na poczatek Daba spuściła manto haszczakowi (sunia 6 m-cy). Pan wdrożył kolczatkę i próbował je zapoznawać ze sobą - poszło też nieźle, bo już dziś siedzą razem na fotelu. Trzeci piesek nie jest kompletnie zainteresowany Dabą - widać nie jego typ;-) Z kotem Daba jeszcze się nie zetknęła w domu, widać kot tego starannie unika. Ale spotkanie jest nieuniknione. Prosiłam o foty. Mają być.
  14. Cześć Bazyl! Bjutka mnie tu zaprosiła. Dam Bazylowi 20 stałej - może zakończy się ten "postój";-)
  15. To ja bardzo proszę o info na PW, jak przyjdzie pora i to prywatne konto z namiarami. Bardzo...Strasznie się gubię ostatnio.
  16. Dada, bardzo dziękuję za NOS Lennona - c-u-d-o-w-n-y:loveu: Pewnie już nudzę, ale jeszcze zapytam dla pewności. Wpłaty dla Lennona na Twoje konto "chojrakowe"?
  17. Czy już robimy wpłaty? To Mobility Support będzie w sam raz. Albo podobna:)
  18. Czy Uszatek dostał już depomedrol?
  19. Amen - Dorek górą!!!
  20. A Karsivan jakoś dotarł przez te śniegi do Frania? Mam nadzieję.
  21. Witam o świcie! Lepiej późno/wcześnie, niż wcale. Asior mnie tu zaprosiła. I co widzę? Znajomych, 2 oferty DT i 1 DS. Czy tak? Księgową nie jestem, mogę się mylić. Z atmosfery na wątku sądząc, sukces jest tu oczekiwany:) Na razie czekamy na wyniki badań, tak? I do końca stycznia oraz 15 lutego. No, to jestem z Wami.
  22. Nie ma, ale to moja wina. Zanim złapię trochę czasu na telefon, to jest północ i nie wypada dzwonić. Jutro?..
  23. Witam:) A co tu tak cicho? 50 dla Neo stałej. Kto zbiera? Poproszę PW.
  24. Cześć dziewczynki! Emi, ja Cię nie śledzę, uwierz mi. A moze tu jakis wujaszek jest, a ja tak...Ale co tam. To deklaruje "kwotę sugerowaną" - 30 stałej. Mogę wtrącić się w dyskusje o karmach? Orijen jest cudowną karmą, ale nie nadaje się dla starszych psów. Taka ilość białka rozwala im nerki i wątrobę. Weźcie pod uwagę, że "w naturze" one dawno by nie żyły. Ozzi potrzebuje dobrej jakości karmy o zaw. białka nie wiecej jak 22-28%. Jeśli potrzebuje stale leków przeciwzapalnych lub przeciwbólowych, to powinien byc na Hepaticu, RC np. To załatwia osłonę watroby. Jesli ma kłopoty z wchłanianiem, przyswajaniem lub trawieniem, to Intestinal RC. Ufff! Ciocia M. wykłada! Przepraszam, ale to taka moja słabość;-)
  25. Cześć chłopaku o tajemniczym imieniu! Borys - ładnie. Borys NIE może zostać dłużej w boksie. Bo się zapadnie...
×
×
  • Create New...