Jump to content
Dogomania

malibo57

Members
  • Posts

    10423
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by malibo57

  1. Walnij, i to dużego, bo dom jest naprawdę fantastyczny.
  2. Widzę, ze ciężko będzie... To jest tu [url]http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,26,20.69672,50.20500[/url] Od Brzyścia 76km, 1 godz.20 min. samochodem. Może zabrać Aresika i pojechać na wizytę razem z psem? Czy znajdzie się jakiś transport, Pani Asiu? Ja funduję paliwo.
  3. Janeczka jest młoda, w sile wieku - daleko jej do babci, czy babuszki. Alice, czy Ty chcesz utrudnić jej adopcję?:mad:
  4. [IMG]http://img24.imageshack.us/img24/9793/dsc0064hql.jpg[/IMG] [IMG]http://img145.imageshack.us/img145/6862/dsc0067t.jpg[/IMG] [IMG]http://img546.imageshack.us/img546/9715/dsc0084hr.jpg[/IMG]
  5. Jest info o kotach!!:) " Witam serdecznie, i przesyłam zdjęcia Nany. Te w ogródku całkiem świeżutkie, bo z dzisiaj. Niedobra Nana uganiała się za moimi dwoma młodymi kociakami :))) I taka cholera jest uparta, że za nic na świecie nie chciała im odpuścić :)), Plus taki, żej Nana pobiegała sobie i nie leżała brzuchem do góry jak to ma w zwyczaju :)). Pozdrawiamy wszystkie gorąco, Ela, Małgosia i Nana" [IMG]http://img141.imageshack.us/img141/3382/dsc0044wp.jpg[/IMG] [IMG]http://img148.imageshack.us/img148/5521/dsc0047px.jpg[/IMG] [IMG]http://img541.imageshack.us/img541/8905/dsc0050xf.jpg[/IMG] [IMG]http://img848.imageshack.us/img848/6513/dsc0052p.jpg[/IMG] [IMG]http://img864.imageshack.us/img864/8596/dsc0053y.jpg[/IMG]
  6. Astaroth, zapomniałam poprosić, żebyś wprowadzała Tytusowi tę karmę powoli, mieszając z dotychczasową, bo może się...rozregulować:cool3:
  7. Spotkałam się z Astaroth, przekazałam karmę i suplement - Astaroth kupiła Nux Vomica. Próbujemy i czekamy na badania. I myślimy...
  8. O, coś sie ruszyło:) Może Majka wychodzi z najostrzejszej fazy "przetrwaj - wycofaj się"?
  9. Nie, nie przyszło nic nowego - Kaziutek jest ostatnim "nabytkiem".
  10. DIFciu, to jest ewidentna manipulacja! Nie niszczy, tylko bawi się w przeciąganie z ciocią DIF.
  11. Alice, Jana nie jest babcią - jeszcze nie kwalifikuje się do staruszków;-) Ma się bardzo dobrze, właśnie ja ogłaszamy.
  12. Kaziutka jeszcze na oczy nie widziałam, więc tylko Ajlii i Ziutka mogą coś powiedzieć o jego wzroście. No, jeszcze Beata i Mru:) Zdjęcia przy kolanie sugerują, że troszkę niższy, niż ON.
  13. Kochana, dawaj mi to na maila, bo w takiej formie nie ma jak ściągnąć do ogłoszeń, dobrze? Mogę prosić? Takie skarby trzymasz pod poduchą? Oj, Ty niedobra.
  14. Staruszki odchodzą wraz z przyjściem wiosny... Jakie to gorzkie. Śpij spokojnie, Gabuś [*]
  15. Denek - bo tak się "spieszcza" Denver w nowym domu - kuleje:( Państwo byli na kontroli w piątek po adopcji, tak, jak zalecono. Niestety, wet uznał, że nie potrzeba kontynuacji leczenia, wystarczy obserwacja, ale rtg kontrolnego nie zrobił. I tak mamy z głowy ciągłość leczenia... Kompletujemy dokumentację na wizytę u innego lekarza. A teraz dobre wieści. Rozmawiałam dziś z Panem i Panią - otóż Denek jest rewelacyjnym psem domowym. Bardzo posłuszny, karny, szybciutko uczy się i wykonuje podstawowe komendy ( może kiedyś je znał?). Bez problemu przeszedł próbę zostawania samotnie w mieszkaniu - śladów brak! Poza tym, jest piękny, uroczy, przytulaśny, melduje się w pościeli, polubił żółtko, kocha twaróg....Ekstra:)
  16. Pewnie tak;-) Dlatego wysiadają akumulatorki, padają karty pamięci, koty niszczą aparaty foto:diabloti: Znam, znam - i rozumiem:buzi:
  17. Awa szuka domu, a nie nowego domu:) Ingo Złota, obiecałaś fotki - nie poganiam, przypominam.
  18. Fajne towarzystwo:) Rudzia to sprężyna, a Sabcia! Co za wspaniały pies! Nie dość, że zbiera gary, to jeszcze myje - cud!
  19. Gosia, zamówcie jej ten Fermaktiv - ja nie wierzę w grymaszenie ( tak długotrwałe). Coś jest nie tak. http://www.kuchniapupila.pl/pies/zdrowie1/preparaty_doustne/enteroferment_fermactiv,p496370118 Podałabym jeszcze wodorosty. Dostępne w Zooplus i na Zdrowy Piesek. Czy ona ma problem z trzustką? Przypominam, że 3-dniowy całkowity post ma zbawienne działanie na wątrobę;-)
  20. Przypominam, że najlepsza reklama bazarku, to chwytliwy banerek! Nie do zastąpienia.
  21. Zapraszam - pomogę, jeśli będę mogła. To do Pliny:) Jeśli chodzi o L-karnitynę - to nieprawda, że konieczne są natężone ćwiczenia fizyczne. Być może, u ludzi, natomiast psy mają ten przywilej, że gubią tłuszczyk i budują mięśnie bez siłowni;-) Sprawdziłam to na własnym psie ( 12 lat, 43kg, dysplazja i spondyloza), który sportów nie uprawia. Dr Niziołek zalecił mu olbrzymie dawki L-karnityny, efektem ubocznym było przepiękne umięśnienie. Efekt jo-jo? Występuje właśnie wtedy, kiedy intensywnie ćwiczymy i nagle zaprzestaniemy - spójrzcie na sportowców ( byłych). To samo dotyczy HMB. Większość lekarzy twierdzi, że nie działa, jeśli pies "się nie rusza", a w opisie jest wyraźnie napisane "dla psów z ograniczeniem ruchu, po wypadkach i operacjach".
  22. Na podstawie dogłębnej analizy składu i procesu produkcji. Krótko mówiąc, najwięcej jest w karmie składnika, który jest wymieniony na początku. I dalej w kolejności. Mączka drobiowa NIE oznacza mączki z MIĘSA kurczaka, tak samo inne mączki ( często jest to mączka z odpadów, nieprzyswajalna). Psi metabolizm wymaga dobrej jakości białka, ze względu na aminokwasy egzogenne i takiego białka starsze psy potrzebują WIĘCEJ, niż młode. A, najczęściej, w karmach senior zawarte jest białko roślinne. Karmy Light/Senior zawieraja przeważnie olbrzymie ilości włókien roślinnych, które usprawniają migrację masy pokarmowej, ale upośledzają wchłanianie - psy "trawią" świetnie, robią często duże qoopy o prawidłowej konsystencji, a my się cieszymy... Tyle tylko, że pożytek dla psa z tego procesu jest marny. Psi metabolizm wymaga dość dużej ilości tłuszczu pochodzenia zwierzęcego. To ludzki i dość uproszczony sposób myślenia, że mało tłuszczu oznacza karmę "odchudzającą Przepraszam, że tak lakonicznie, ale nie mogę napisać tu artykułu na temat karm - to temat rzeka. Dla każdego psa dobieram karmę indywidualnie. Powyższe nie dotyczy psów ze specyficznymi problemami zdrowotnymi - to zupełnie inny temat. Jeszcze coś - lepiej podawać psu z nadwagą dobra karmę bytową w zmniejszonej ilości + np. L-karnitynę, niż karmę typu light. Przykład? "Wypasiona" karma Vitake, na której psy chudną, gubia zbędny tłuszczyk, a nabierają masy mięśniowej.
×
×
  • Create New...